Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 3.0TDI ] Problem z centralną konsolą sterowania  
Autor Wiadomość
kaczoor 
Użytkownik



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8L D3
Wiek: 42
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 15
Skąd: Londyn
Wysłany: 2012-11-28, 00:48   [D3 05 3.0TDI ] Problem z centralną konsolą sterowania

WITAM

Mam spory problem dlatego prosze o pomoc ....
Może i problem był juz poruszany ale mnie chodzi o to żebyście mi odpowiedzieli na jedno konkretne pytanie ...

Opisze mój problem:

Moje cacko nigdy nie miało żadnych problemów z deszczem zawsze sucho pięknie i bez wilgoci ... ale kilka dni temu przeszła tutaj w UK taka ulewa, że ja jeszcze takiego deszczu tutaj nie widziałem ... na następny dzień jak zawsze wstałem rano do pracy, otwieram autko a tu klops :( woda na siedzeniu pasażera, kierowcy i na całej środkowej konsoli no to ścierka i wycieram wszystko ... autko odpaliło i pojechałem do pracy. Po pracy zacząłem dokładniej oglądać autko bo już było widno ... grzanie na maxa i suszarnia non toper ... cały szyber dach wyczyszczony uszczelka nasmarowana kanaliki do odprowadzania wody przepchane sprężonym powietrzem no wszystko co dałem rade zrobić ... woda nie kapała z szyber dachu bo wszystko dookoła było suche tylko nie wiem jakim cudem wlatywała do środka przez lusterko i z niego kapała na konsole ... jak odbijała się od konsoli to poleciała tez na fotele (dodam że od tamtej pory w aucie jest sucho, i napisze od razu ze podłoga tez jest sucha tam nie było mokro i wody po tej ulewie) ... dzięki forum znalazłem dwa pliki PDF które opisywały jak zdjąć środkowy panel konsoli ... tak zrobiłem panel rozebrałem, dostałem się do środka wszystko wysuszone płytka cala wyczyszczona i dupa ... cala konsola (poza guzikami star, stop i guzik od ręcznego oraz podświetlenie skrzyni biegów) już się nie podświetla :( nie działa nic ... Na początku czasami się włączała guziki działały tzn. radio navi tel. car itp. podświetlenie się zapalało, czasem mrygało itp. ale teraz nic - zero podświetlenia ... Ludzie na forach piszą ze to pada wzmacniacz ale ja przypuszczam, ze w moim wypadku jest inaczej bo po włączeniu auta zawsze włącza się wyświetlacz, wychodzi na zewnątrz i radio gra przez jakieś kilka sekund, czasami dłużej (a czasami działa do czau wyłączenia auta) ... a potem wraca i już go nie ma ... czasami potrafi tak głupieć ze włącza się samo i wyłącza po kilka razy podczas jazdy ... kiedy jest włączony wyświetlacz działa mi telefon bo łączy się i widać zasięg zestaw głośno mówiący tez działa ... sprawdziłem bezpieczniki - wszystkie są OKEY. I już sam nie wiem co mam zrobić ...

Kiedy wymontowałem swoja konsole spisałem numer części 4E2 919 610 B i szukałem takiego zamiennika, znalazłem tylko jeden o identycznych numerach ale w Australii :) ale co tam jak będzie trzeba to się kupi ...

ALE PROSZĘ ODPOWIEDZCIE MI NA JEDNO PYTANIE: na ebay znalazłem wizualnie identyczna cześć, po rozmowie ze sprzedającym przesłał mi jej numer 4E2 919 611B i niby pięknie bo blisko i w UK ale ta końcówka numeru nie jest 610B tylko 611B przypuszczam ze po prostu jest to troszkę nowszy model ... ALE CZY BĘDZIE PASOWAŁA I DZIAŁAŁA w mojej audinie ??? Sprzedający nie uznaje zwrotu :( a jest to wydatek ponad 200 funciaków i nie chciałbym mieć dwóch płytek które nie działają :)

Dlatego pisze na forum bo wiem ze są tutaj takie osoby które znają temat dobrze i są w stanie mi odpowiedzieć ... spoko kupuj ta płytkę 4E2 919 611B bo będzie działała bo to jest tylko delikatnie nowszy model ... lub definitywnie dadzą do zrozumienia, ze to nie przejdzie i muszę mieć u siebie płytkę z identycznymi numerami jak na tej płycie która najprawdopodobniej padała.

I jeszcze jedno ... ja założyłem z góry, ze ta płytka już jest kaputt dlatego szukam zamiennika ale czy nie jest dziwne, ze włącza się ona na kilka sekund a czasem na długo i działa tzn. radio gra, monitorek wychodzi na zewnątrz, w kierownicy mogę zmienić opcje na telefon i tez działa ... tylko panel na środkowej konsoli jest martwy - zero podświetlenia i reakcji na wciskanie... może to da się jakoś naprawić ???


Dziękuje Wam z góry za odpowiedzi i pomoc.

[ Dodano: 2012-11-28, 13:37 ]
Czy mogę część o numerze 4E2 919 610 B zastąpić częścią o numerze 4E2 919 611 B ??? :/

[ Dodano: 2012-11-28, 21:49 ]
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: zyje ktoś tutaj na tym forum ........... :-/
 
 
Miras 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3.2
Skrzynia: 6hp19 Quattro
Zasilanie: PB
Imię: Miras
Jeżdzę: D3
Wiek: 51
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 44
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2012-11-29, 23:13   

Wal do serwisu Audi. Podaj te nr w dziale cześci zamiennych może bedzie wiecej info o różnicach w etce. Ewentualnie porozmawiaj z elektrykiem z Audi. Hmmm wiecej pomysłów nie mam.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-12-01, 14:12   

Sterowniki te zamieniają się numerami na nowsze ale który możesz zastąpić którym to sprawdź w ASO.

Rok temu po jednej ulewie kiedy zostawiłem uchylony szyber też mi to zalało i musiałem wymienić - niestety trzeba szukać o tym samym numerze bądź nowszego który wytypujesz w ASO.
Sama wymiana na szczęście jest w miarę prosta.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.