Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 4.0TDI ] mmi 2g problem  
Autor Wiadomość
beryll6 
Użytkownik



Silnik cm3: 4000
Skrzynia: triptronic
Zasilanie: ON
Imię: Lukasz
Jeżdzę: A8L D3 4.0 TDI
Wiek: 44
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 14
Skąd: Italy
Wysłany: 2011-08-12, 16:42   [D3 05 4.0TDI ] mmi 2g problem

jaka to wersja SW D3-HU6300 07.7.0 0406 najstarsza czy najnowsza sorry bo nie wiem.A wiec po prześledzeniu neta doszedłem do wniosku ze to najstarsza wersja a wiec zakupiłem płytki aktualizacji z 0000 do 5570 ale mam problem ponieważ po włożeniu płytki dochodzi do momentu czytania danych z płyty i trwa to strasznie długo czy jest to normalny proces bo w instrukcji doczytałem ze trwa to chwile a potem uruchamiamy ściąganie danych.Dodam ze płytki są oryginalne. dzięki za odp. ;-)
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-08-12, 19:21   

tak powinno to chwile potrwać ale czsami potrzeba odłączyc aku i podłączyć ponownie...
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
beryll6 
Użytkownik



Silnik cm3: 4000
Skrzynia: triptronic
Zasilanie: ON
Imię: Lukasz
Jeżdzę: A8L D3 4.0 TDI
Wiek: 44
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 14
Skąd: Italy
Wysłany: 2011-08-12, 20:43   

Kurcze po włożeniu płytki czekam już 25 min i nic a gdy odłączę aku to nic się nie stanie czy poradzę sobie z błędami związanymi z odłączeniem aku.Pomocy. :-|
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-08-12, 22:09   

błędów nie będzie a jedynie powinno się zakodować aku na nowo ale jak tego nie zrobisz to nic się nie stanie (sprawdzanie niejednokrotnie) bo pamięta stare kodowanie.
dodatkowo nie wiem jaką masz instrukcje ale update robi się stopniowo wersjami:
1)2.x.xx 3.x.xx 4x.xx 5.1.50 5.5.70 to ostatni soft
inaczej w 90% wiąże się to z aktywacją Comonent Protection które to sciąga się w ASO
i ograniczeniem dźwięku.
2)moduł BT uaktualnia się osobną płytą i procedure wykonuje się dwukrotnie bo część pierwsza kasuje zawartość Flash`a a po restarcie i ponownej instalacji dopiero wgrywa nowy soft.
3) Bardzo często zdarza się że po uaktualnieniu oprogramowania wytnie ci kodowanie MMI i nie będziesz miał kilku opcji (BordNetz, obsłuki elektroniki kolumny kierowniczej, poziomu naładowania, czy nastawów zawieszenia) wszystko jest odwracalne ale potrzbna wizyta w ASO bądź jeśli masz odpowiedni sprzęt typu VCDS itp...wtedy samemu z naszą pomocą.


BTW płytka sama nie odpali się trzeba włączyć w Menu serwisowym (czerwonym) uaktywnić opcję sw update. Autorun nie istnieje
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
beryll6 
Użytkownik



Silnik cm3: 4000
Skrzynia: triptronic
Zasilanie: ON
Imię: Lukasz
Jeżdzę: A8L D3 4.0 TDI
Wiek: 44
Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 14
Skąd: Italy
Wysłany: 2011-08-12, 22:47   

Okej uspokoiłeś mnie z tym aku a także posiadam program z kablem VCSD a co do rodzaju softa do aktualizacji oto co zakupiłem

http://cgi.ebay.it/ws/eBa...#ht_2726wt_1139

jest to komplet czterech płyt od wersji 0000 do 5570 jest również instrukcja postępowania krok po kroku. Jeśli coś jest nie tak z tymi płytkami proszę o odp. THX ;-)

[ Dodano: 2011-08-13, 13:06 ]
A wiec dziś ruszyłem z robota odłączyłem aku podłączyłem aku dalej robię wszystko jak trzeba a płytka dalej czyta i czyta i nic czekałem ponad godzinne bez rezultatu czy jest może jakaś blokada którą trzeba zdjąć vagiem czy tylko wizyta w aso mnie czeka :-( . Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem prosze o pomoc.Pozrawiam.

[ Dodano: 2011-08-15, 23:51 ]
wszystko się spier....po odłączeniu akulca po przejechaniu 8 kilometrów zagotowała się woda
zaświeciła się kontrolka temperatury i stop bo wskazując temp 130 jakieś pomysły chyba ja popełniłem błąd bo odłączyłem plus ponownie podłączyłem plus proszę o pomoc bo za dwa dni muszę zrobić 1300 km wcześniej pokasowałem błędy vagiem ale nic nie dało pytam co się mogło narobić
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.