Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 4.2 MPI] WAUZZZ4E66N004912 - Skoczów  
Autor Wiadomość
Shadin 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Eneasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 04 Sie 2021
Posty: 119
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-08-27, 14:26   [D3 05 4.2 MPI] WAUZZZ4E66N004912 - Skoczów

Co sądzicie?

https://www.otomoto.pl/of...html#b126c04b26
_________________
Ciągle naprawiam swoje D3
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-08-27, 16:26   

Latanie na 5W30 Castrola i serwis u Martynka nie wróży nic dobrego, no ale.. ;p masz blisko to se podjedź.
Jak chcesz ze mną zweryfikować, to pisz na PW. Do Skoczowa mam paręnaście minut.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Lechu 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tipronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 666
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2021-08-27, 22:44   

Chyba poniosło go z ceną
 
 
Shadin 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Eneasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 04 Sie 2021
Posty: 119
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-08-27, 22:47   

Niestety to jest około 41k plus nieszczęsny VAT, ale za to bez PCC
_________________
Ciągle naprawiam swoje D3
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-08-27, 23:04   

Dlaczego ? Normalna cena. Jeśli samochód jest niebity, przebieg w ogłoszeniu jest prawdziwy i do roboty tylko to co wymienione to cena startowa adekwatna, tego co znajdziesz na miejscu po inspekcji możesz zbijać.
OE FL z MPI są wciąż poszukiwane, a dużo ich nie ma z wiadomego względu.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Lechu 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tipronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 666
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2021-08-27, 23:09   

dice111 napisał/a:
Dlaczego ? Normalna cena. Jeśli samochód jest niebity, przebieg w ogłoszeniu jest prawdziwy i do roboty tylko to co wymienione to cena startowa adekwatna, tego co znajdziesz na miejscu po inspekcji możesz zbijać.
OE FL z MPI są wciąż poszukiwane, a dużo ich nie ma z wiadomego względu.


Owszem są poszukiwane, ale nie za 50 koła .
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-08-27, 23:09   

To dobrze, że nie wiesz za ile moje preFL D3 poszło i.. bez podtlenku :D
_________________
Black Cars Matters
 
 
Lechu 
Moje A8



Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tipronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Xxx
Jeżdzę: D2
Pomógł: 5 razy
Wiek: 38
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 666
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2021-08-27, 23:12   

ja wiem, że kasa idzie, ale nikt Ci tego nie odda co w auto wsadziłeś. Rynek zweryfikuje takie perełki. ;)
 
 
Shadin 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Eneasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 04 Sie 2021
Posty: 119
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-09-02, 23:55   

Do zrobienia to co w ogłoszeniu +
1. 3 lampy są w środku wilgotne. 2 z przodu i jedna z tyłu
2. Wgniotki na masce po gradobiciu
3. Klima nie działa. Na pewno wentylator nie działa, bo przy solarze nie dmuchało i też jak się go z climatronika włączało
4. Check engine się pali, bo chyba jakaś uboga mieszanka.
Nie mówię o jakichś rysach i pękniętych listewkach.
Jak działa w tym samochodzie masaż, bo mam wrażenie, że nie działa? Czy wentylacja foteli też jest wolna i słaba czy wentylator słychać w siedzeniu i powinien jakoś mocniej dmuchać?
Jestem trochę w kropce dice111 po tym wstępie, bo same lampy chyba drogie.
_________________
Ciągle naprawiam swoje D3
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-09-03, 14:09   

Te tylne są dupiate, nowe tez potrafią pękać (wymiana na gwarancji), jak trafisz tak masz. Co do przodu - po tylu latach i tak polecam regenerację, jak klosze są ok (można przy okazji wsadzić biLEDa+LASER).
Wgniotki do wyciągnięcia bez lakierowania.
Co do klimy i checka - trzeba by sprawdzić błędy. Może być pierdoła, a może być drogo.
Masaż w D3 ledwo czuć, tak jakbyś wypchał (napompował maksymalnie plecy) i ma to jeździć góra-dół (ch warte tak naprawdę). Wentylacja w D3 i D4 dmucha (w D5 bodaj dopiero "wciąga"). W fotelach są podobne wentylatory jak te z PC, lubią się psuć moduły grzania/wentylacji (grzanie sprawdzałeś czy działa ? ) no i z racji wieku i przebiegu łożyska zacierać.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Shadin 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Eneasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 04 Sie 2021
Posty: 119
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-09-03, 18:14   

Grzania nie sprawdzałem, bo w samochodzie było jak w saunie bez tej klimy. Właśnie tak myślałem z tym masażem, bo u kierowcy działa w ten sposób, a u pasażera się włączy, pobrzęczy takie drganie na plecach i nic więcej. Wentylacja to tak działa sobie. Może tak powinna, bo w A6 z 2014 było fajnie, ale w tym to widać, że gorzej. Niby fotele zimne na tyłku, ale mam wrażenie, że raz dmucha, a raz nie. Jak tak powinno być to spoko, ale jak ma być to więcej to gorzej. Nie wiem czego oczekiwać, bo nie wiem jak działały nowe. Mam wrażenie, że auto było z przodu trafione i temu obie lampy zaparowane, a przedni plastik mocujący tablicę jest nowy. Jakoś łyso przed tym silnikiem. Widać w góry, że pasek się kręci i mało tam zabudowy. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, ale może akurat tam czegoś brakuje. Klamki w miarę spoko działają, więcej niż połowa elektroniki w nich sprawna. Boli mnie to, że klapa tylna jest ręczna, a ten silniczek trochę kosztuje no i nie ma oświetlenia ambientnego. Za tą cenę to chyba za dużo wad. Nie wiem czy to ambientne w ogóle da się zamontować i za ile, za ile naprawa tych foteli, a kiedyś słyszałem, że ten silniczek do tyłu koło 1k kosztuje. Gdyby to było wykonalne to chyba bym go zabrał, ale nie za tą cenę, bo to co ja piszę to nie są przecież priorytety, nie licząc oczywiście możliwego dzwona albo raczej lekkiej stłuczki. Cena duża chyba przy tym co sam zauważyłem, a raczej tego więcej. Za 30k to sądzę, że można się bawić z naprawami i modyfikacjami jeśli się to da zrobić, ale tu to raczej nie.

[ Dodano: 2021-09-03, 18:15 ]
W ogóle szyby parowały tak mocno, że dopiero jak wentylator ogarnął to dało się coś zauważyć, bo boczne i przednia były białe.
_________________
Ciągle naprawiam swoje D3
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-09-03, 21:42   

Shadin napisał/a:
Właśnie tak myślałem z tym masażem, bo u kierowcy działa w ten sposób, a u pasażera się włączy, pobrzęczy takie drganie na plecach i nic więcej.

Może być uszkodzony mechanizm, coś blokuje. Do naprawy, ale rozbebeszyć trzeba fotel, roboty na parę h

Shadin napisał/a:
Wentylacja to tak działa sobie. Może tak powinna, bo w A6 z 2014 było fajnie, ale w tym to widać, że gorzej. Niby fotele zimne na tyłku, ale mam wrażenie, że raz dmucha, a raz nie. Jak tak powinno być to spoko, ale jak ma być to więcej to gorzej. Nie wiem czego oczekiwać, bo nie wiem jak działały nowe.

W D3 chyba można regulować siłę nadmuchu (dawno miałem, ale bez wentylacji więc nie pamiętam).

Shadin napisał/a:
Jakoś łyso przed tym silnikiem. Widać w góry, że pasek się kręci i mało tam zabudowy. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, ale może akurat tam czegoś brakuje.

Tak ma być, w D3 silnik jest bardziej wsunięty do środka, przez co lepiej się prowadzi, ale i tak daleko mu do prowadzenia np BMW.

Shadin napisał/a:
Klamki w miarę spoko działają, więcej niż połowa elektroniki w nich sprawna.

Kessy. Lubia padać klamki (juz nie mowiac o ich podświtlenieiu, to padało nagminnie)

Shadin napisał/a:
Boli mnie to, że klapa tylna jest ręczna, a ten silniczek trochę kosztuje no i nie ma oświetlenia ambientnego.

Silnik nowy koło 2k bodajże. Używki nie ma co wsadzać.

Shadin napisał/a:
Nie wiem czy to ambientne w ogóle da się zamontować i za ile

Mozna. Potrzeba tylko innej wiazki drzwi, list i konwerterów, potem zmiana kodowania modułow (x4) drzwi tyle. Nowa listwa ponad 200 PLN za sztukę, czasem kupisz sprawne z całymi boczkami, uzywek wyjętych nie polecam, bo ludzie nie potrafia tego demontować zazwyczaj i uszkadzaja. Trzeba tez pamietac, że przy ambiente podświetlenie klamki wewn bylo białe, bez czerwone.

Shadin napisał/a:
W ogóle szyby parowały tak mocno, że dopiero jak wentylator ogarnął to dało się coś zauważyć, bo boczne i przednia były białe.

Jak klima nie działa to nic dziwnego.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Shadin 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Eneasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 30
Dołączył: 04 Sie 2021
Posty: 119
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2021-09-03, 23:30   

Shadin napisał/a:
Wentylacja to tak działa sobie. Może tak powinna, bo w A6 z 2014 było fajnie, ale w tym to widać, że gorzej. Niby fotele zimne na tyłku, ale mam wrażenie, że raz dmucha, a raz nie. Jak tak powinno być to spoko, ale jak ma być to więcej to gorzej. Nie wiem czego oczekiwać, bo nie wiem jak działały nowe.

dice111 napisał/a:
W D3 chyba można regulować siłę nadmuchu (dawno miałem, ale bez wentylacji więc nie pamiętam).


Wiem, że można. Było na maxa i tak sobie działało.

Shadin napisał/a:
Jakoś łyso przed tym silnikiem. Widać w góry, że pasek się kręci i mało tam zabudowy. Nigdy na to nie zwracałem uwagi, ale może akurat tam czegoś brakuje.

dice111 napisał/a:
Tak ma być, w D3 silnik jest bardziej wsunięty do środka, przez co lepiej się prowadzi, ale i tak daleko mu do prowadzenia np BMW.


Tylko Audi :]

A tak swoją drogą jest ktoś w okolicy Rudy Śląskiej, który zna się na tych rzeczach i który by to był w stanie wykonać, gdybym przywiózł worek części?
_________________
Ciągle naprawiam swoje D3
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-09-04, 00:14   

W retrofity bawi się m.in Łukasz, ale to dolnośląskie https://a8team.pl/profiles/9474.htm ew Przemek https://a8team.pl/profiles/11625.htm z Cieszyna
_________________
Black Cars Matters
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.