Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 05 4.2MPI ] Tryby podnoszenia na szaro  
Autor Wiadomość
TPN 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: a8 d3
Wiek: 36
Dołączył: 05 Gru 2018
Posty: 36
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-11-20, 22:22   [D3 05 4.2MPI ] Tryby podnoszenia na szaro

Zakupilem a8, w ktorym jest problem z ustawieniami podnoszenia.
Z poczatku po wcisnieciu CAR, nie dalo sie wejsc w ustawienia trybow.
Wlaczylem zielone menu, postawilem ptaszka przy zawieszeniu i teraz pokazuje tryby.
Jednak wszystkie sa na szaro, nie mozna zadnego wlaczyc.

W ogole w zielonym menu, w ustawieniach wszystkie ptaszki sa odznaczone.

Bledow w zawieszeniu nie ma, na liczniku nic sie nie pali, zawieszenie nie opada.

Ktos cos ? ;(
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-11-21, 09:31   

Na początek zobaczyłbym kodowanie sterowników - sprawdzić, poprawić.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
TPN 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: a8 d3
Wiek: 36
Dołączył: 05 Gru 2018
Posty: 36
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-11-21, 15:34   

Cytat:

Na początek zobaczyłbym kodowanie sterowników - sprawdzić, poprawić.


a jak brzmialaby odpowiedz dla laika :) ?

VCDS jest
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-11-22, 10:12   

TPN napisał/a:
a jak brzmialaby odpowiedz dla laika :) ?

VCDS jest

Zajrzeć do każdego sterownika który może być powiązany z zawieszeniem, sprawdzić kodowanie i jak jest błędne to poprawić.
Do poprawnego kodowania potrzebna jest czasem dosyć szczegółowa wiedza nt. wyposażenia auta, najlepiej po numerze VIN z kodami sprawdzając jednocześnie czy zgadza się to ze stanem faktycznym.

A jak w kodowaniach jest wszystko ok to chociażby wymienić sterownik na inny i sprawdzić czy na nim jest tak samo czy nie.

A najprościej i najlepiej dać to komuś kto nie jest laikiem.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-22, 14:18   

Damian nie można było tak od razu? Wpadaj do mnie bo mam wolny podnośnik? W końcu od tego jest forum... :D
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-11-24, 19:41   

panton napisał/a:
Damian nie można było tak od razu? Wpadaj do mnie bo mam wolny podnośnik? W końcu od tego jest forum... :D

Jak nie masz nic mądrego do napisania to lepiej nie pisz nic bo znowu zaczynasz posty niezgodne z regulaminem co może skutkować ponownie ostrzeżeniami.
Skoro masz taką rozległą wiedzę i wiesz co zrobić to powiedz koledze wprost.

I z mojej strony nie jest to dla ciebie zaproszenie do dyskusji nie mającej nic wspólnego z problemem technicznym tu poruszanym. Masz z czymś problem to jest tutaj dział "sprawy klubowe" i tam możesz o tym pisać.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-11-25, 15:21   

Damian a Ty co mądrego napisałeś w tym temacie? Możesz wskazać w jaki sposób pomogłeś?
FOSS napisał/a:
A najprościej i najlepiej dać to komuś kto nie jest laikiem.

Takie posty są zgodne z regulaminem? Z punktem 9 regulaminu - "Zabrania się także umieszczania w tematach postów będących ofertą handlową lub usługową poza działami do tego przeznaczonymi (Reklama Firm,Ogłoszenia) .(...)"? <hmm>
I jeszcze straszysz banem? :)
 
 
Akism 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Akis
Jeżdzę: A8D3
Wiek: 54
Dołączył: 14 Lip 2019
Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-25, 17:13   

W sumie nie widzę nic złego w tym ,ze ktoś kompetentny oferuje pomoc w naprawie auta .Wolę zapłacić fachowcowi niż komuś kto ma się uczyć na moim aucie .
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2019-11-25, 20:01   

panton napisał/a:
Damian a Ty co mądrego napisałeś w tym temacie? Możesz wskazać w jaki sposób pomogłeś?

Naucz się czytać.
Tu wystarczająco dużo jest napisane.

FOSS napisał/a:
Zajrzeć do każdego sterownika który może być powiązany z zawieszeniem, sprawdzić kodowanie i jak jest błędne to poprawić.
Do poprawnego kodowania potrzebna jest czasem dosyć szczegółowa wiedza nt. wyposażenia auta, najlepiej po numerze VIN z kodami sprawdzając jednocześnie czy zgadza się to ze stanem faktycznym.

A jak w kodowaniach jest wszystko ok to chociażby wymienić sterownik na inny i sprawdzić czy na nim jest tak samo czy nie.

Tak więc zamiast udawać mądro-głupiego i klepać w klawiaturę kompletnie nie na temat pokaż, że TY rzeczywiście jesteś mądrzejszy a ktoś inny się myli.

Wskaż krok po kroku koledze co ma zrobić. Punkt po punkcie poprowadź go za rękę przez całą diagnostykę aż dotrzecie do rozwiązania problemu.
Zamiast pisać jakieś pierdoły nie związane z tematem to po prostu zrób to.
Pokaż że wiesz - pokaż innym jak to się robi.


panton napisał/a:
FOSS napisał/a:
A najprościej i najlepiej dać to komuś kto nie jest laikiem.

Takie posty są zgodne z regulaminem? Z punktem 9 regulaminu - "Zabrania się także umieszczania w tematach postów będących ofertą handlową lub usługową poza działami do tego przeznaczonymi (Reklama Firm,Ogłoszenia) .(...)"? <hmm>

Oczywiście, że zgodne z regulaminem - nie widzę tu żadnej reklamy.
Nie napisałem tu nic konkretnego - kto, gdzie, kiedy, jak, nazwa firmy, adres, kontakt - w tym zdaniu nie ma kompletnie NIC poza tym, że jeżeli kolega nie ogarnia tematu to lepiej żeby zaprowadził to do kogoś kto to ogarnia.
Postów w stylu "lepiej oddaj do jakiegoś mechanika" jest na tym forum setka i nie widzę w tym żadnej reklamy.

Wyobraź sobie podobną "reklamę" w telewizji...
"Twój proszek słabo pierze?... Kup sobie inny." :D
"Nie umiesz naprawić radia?... Oddaj komuś co umie." :D :D
No kuźwa reklama jak nic mega skuteczna :D :D :D

panton napisał/a:
I jeszcze straszysz banem? :)

Nie straszę ale ostrzegam - między innymi właśnie na tym polega administrowanie forum.

A skoro odwołujesz się do regulaminu to tutaj masz te punkty które wprost dotyczą twojej osoby:

4. Prywatnym animozjom dawaj wyraz wyłącznie w listach prywatnych. Nie ma nic bardziej denerwującego i żenującego, niż oglądanie grona publicznie wyzywajcych się osób. Za złamanie tej zasady użytkownik otrzymuje ostrzeżenie.
5. Nie obrażaj nikogo, staraj się tego nie czynić publicznie nawet gdy masz ku temu powody. Zanim publicznie kogoś ocenisz w jakikolwiek sposób, przemyśl to na spokojnie i dwukrotnie. Za złamanie tej zasady użytkownik otrzymuje ostrzeżenie.
9. Unikaj zbaczania z głównego tematu wątku, ze szczególnym uwzględnieniem osobistej wymiany zdań (Offtopic). Częste, bezmyślne, nic nie wnoszące do tematu odpowiedzi są zabronione i mogą skutkować ostrzeżeniem.
12. Uzupełnij bardzo rzetelnie informacje w profilu dotyczące Twojej osoby i auta.
Uzupełnij profil w polu lokalizacja.
Forumowicze zobowiązani są do podania swojej lokalizacji, województwa, miasta, kodu tablic rejestracyjnych ewentualnie podania najbliższego większego miasta. Stosowanie ogolnikowego skrótu PL czy też brak lokalizacji będzie karane ostrzeżeniem.
17. Jeśli nie masz nic konstruktywnego do dodania na forum - nic nie pisz. Absolutnie zabronione są posty typu "racja", "wow" , "hehe", "to smutne" , "ja bym to olał" , "kiedyś też tak miałem" itp. Pamiętaj, aby usilnie nie zdobywać ilości postów. Wykrycie takiego zachowania przez administratora pozbawi Cie nie tylko wszystkich postów, ale nawet konta.
Kategorycznie zabronione jest podbijanie swoich tematów przez pisanie posta pod postem w celach innych niż rozwiązanie problemu. Bezpodstawne podbijanie postów w działach Moje auto, będzie karane natychmiastowym ostrzeżeniem bez upomnienia. W przypadku powtarzania procederu , nastąpi także ban czasowy.
27. Za nie przestrzeganie niniejszego regulaminu administratorzy mają prawo przypisywania ostrzeżeń w efekcie których konto użytkownika w kilku etapach zostaje zawieszone czasowo, zablokowane, a finalnie usunięte z uwzględnieniem banicji.
30. Zabroniona jest rejestracja i używanie na forum oraz na portalu podobnych nicków, nicków obraźliwych oraz podszywających się pod innego użytkownika lub reklamujących swoją nazwą firmy/usługi. Nick zarejestrowany z datą wcześniejszą jest priorytetowy i względem takiego kolejne będą usuwane lub zmieniane na inną nazwę odbiegającą od nicku priorytetowego.


Twoje prywatne personalne odczucia w kierunku mojej osoby tu na łamach forum kompletnie mnie nie interesują, szczególnie w działach kompletnie do tego nie przeznaczonych.
Jak masz z tym problem to jest do tego odpowiedni dział - sprawy klubowe.
Jakbyś miał problem z trafieniem to jest tutaj:
https://www.a8team.pl/aud...klubowe-vf2.htm

Ostrzegam ponownie.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
TPN 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 5.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: a8 d3
Wiek: 36
Dołączył: 05 Gru 2018
Posty: 36
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-11-26, 13:54   

Problem chyba był poprzez rozładowanie aku do zera. Zaznaczyłem opcje w zielonym menu, a potem wybralem aby pokazywalo w mmi w ustawieniach i jest git :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.