Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 06 3.2FSI ] zmiana halogenow na halogeny po II lifcie  
Autor Wiadomość
arektoporski 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 93
Skąd: Gdynia/Floro
Wysłany: 2012-04-12, 18:51   [D3 06 3.2FSI ] zmiana halogenow na halogeny po II lifcie

Witam ,jak w temacie chcialbym zamienic halogeny okragle na halogeny prostokatne ,pytanie jednak czy beda pasowaly w oryginalne miejsca ,moze ktos przerabial ten temat ?

Pozdro
Arek
_________________
Moj Retrofit :)

Tylna klapa el. ,Dociagi ,Tylne drzwi rolety el. ,Hak holowniczy ,Webasto T90 ,TPMS ,Kierownica F1 (lopatki) ,Brama garazowa ,Kamera Cofania ,TV ,AMI ,Asystent Pasa ,Lodowka :) ,Zderzak S8 po lifcie ,Asystent Toru Jazdy, zmiana BOSE na BANG&OLUFSEN

ROBIE
RSE DVD

PLAN
szukam podpowiedzi , co jeszcze moge zrobic ?
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-13, 12:16   

Nie będą pasowały , nie dość ze inne jest mocowanie kratki , inna kratka (lakierowana) to halogeny prostokątne są przykręcane w trzech w innych miejscach niż okrągłe.
W okolicy halogenu zderzak jest inny.....ale "rzeźbić" przecież można ;-)

Pierwsze zdjęcie to porównanie do A8 (okragły) do S8(prostokąt) , a drugie A8 2009 - 2010r (prostokąt)

[ Dodano: 2012-04-13, 12:42 ]
Dla pewności zrób zdjęcia pod kratką......ja zrobię swoje i zamieścimy dla potomnych ,będzie wtedy wiadomo na 100%. :peace:
 
 
PiotrekS 
Moje A8



Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: WLKP
Wysłany: 2012-04-13, 21:45   

Bez wymiany zderzaka nie bedą pasowały. Inna jest nawet kostka pradowa.
_________________
Pozdrawiam
PiotrekS
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-14, 08:01   

PiotrekS napisał/a:
Bez wymiany zderzaka nie bedą pasowały. Inna jest nawet kostka pradowa.

Chyba cię kolego poniosło i piszesz z sufitu coś czego nigdy nie robiłeś i nie widziałeś .....kostki elektryczne są identyczne i pasują plug&play z kostką samochodu z roku 2003 :idea: a mocowanie halogenu można przerobic bez zmiany zderzka ......kwestia przymierzenia kratki czy obrys zewnętrzny jest identyczny :idea:
 
 
arektoporski 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 93
Skąd: Gdynia/Floro
Wysłany: 2012-04-14, 13:01   

czyli samo zamocowanie kratki jest takie same ? i mocowanie samego klosa jest inne ?
_________________
Moj Retrofit :)

Tylna klapa el. ,Dociagi ,Tylne drzwi rolety el. ,Hak holowniczy ,Webasto T90 ,TPMS ,Kierownica F1 (lopatki) ,Brama garazowa ,Kamera Cofania ,TV ,AMI ,Asystent Pasa ,Lodowka :) ,Zderzak S8 po lifcie ,Asystent Toru Jazdy, zmiana BOSE na BANG&OLUFSEN

ROBIE
RSE DVD

PLAN
szukam podpowiedzi , co jeszcze moge zrobic ?
 
 
PiotrekS 
Moje A8



Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: WLKP
Wysłany: 2012-04-14, 20:52   

zanjac, Zapewniam Cię ze wiem o czym pisze bo temat przerabialem samodzielnie. Moje auto jest z rocznika 2006, miało oryginalnie duży grill. Zaczęło sie od zmiany atrapy na wersje z S8. Po jakimś czasie doszedłem do wniosku ze wymienię zderzak na wersje S8. Kupiłem z rocznika 2008 i sie okazało ze okrągłe halogeny nie pasują w oryginalne mocowania, miały inny rozstaw. Pojechałem do ASO i kupiłem prostokatny halogen i kratkę plus przejściowke do wtyczki halogenu bo z góry mi powiedziano ze nie będzie pasować. I po przymiarce okazało sie ze halogen pasuje idealnie, wtyczka musi zostać zmieniona. Moje zdziwienie było jeszcze większe jak sie okazało ze cieżko spasowac zderzak od S8 do moich blotnikow bo rury od IC przeszkadzają. Było z tym trochę rzeźby ale sie udalo. Z którego rocznika jest Twój zderzak bo w starym modelu nie było single frame !
_________________
Pozdrawiam
PiotrekS
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-15, 08:35   

PiotrekS napisał/a:
Pojechałem do ASO i kupiłem prostokatny halogen i kratkę plus przejściowke do wtyczki halogenu bo z góry mi powiedziano ze nie będzie pasować

Jak zwykle w ASO G.... wiedzą..... znają tylko numery części z ETK-i , :lol: i gdzie podłączyć oraz przeskanować błędy :-P VAG-iem i VAS-em :D
1. Na zdjęciu nr 1 stoi po prawej orginalne A8 2003 rok single frame po lewej własnoręcznie przerobione A8 2006 single frame (okrągłe halogeny) na S8 2009r z prostokątnymi halogenami. :!:
2. Na drugim zdjęciu stoi A8 2003 rok z pierwszego zdjęcia przerobione już na A8 2009r też z prostokątnymi halogenami.
3. Na zdjęciach z montażem i demontażem halogenu stoi A8 2003r ze zderzakiem pod prostokątne halogeny z 2009 roku.
SUMUJĄC - instalacja i wtyczki są takie same , mocowania z okrągłych na prostokątne można przerobić na listwach..........pozostaje tylko kwestia dopasowania kratki bo tego fizycznie nie "dotykałem".

[ Dodano: 2012-04-15, 08:41 ]
arektoporski napisał/a:
czyli samo zamocowanie kratki jest takie same ?

Arek , pisałem ci ,że kratki prostokątnej 2009 fizycznie nie przykładałem do zderzaka , a mocowanie halogenu ,(jeśli by było inne) możesz przesunąć, choć na zdjęciu widać ,że jest prawie takie samo............. zrób swoje zdjęcia mocowania i rozmierz otwory a ja ci prześlę wymiary pod prostokątne.Elektryka jest taka sama.
A najlepiej by było skonfrontować takie samochody gdzieś fizycznie to 5 min pracy i klucz 8 , np na zlocie w Kronach :idea:
Może sie jednak okazać ,że kształt kratek jest inny i wtedy dupa chlup :-/
 
 
PiotrekS 
Moje A8



Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: WLKP
Wysłany: 2012-04-16, 21:45   

zanjac, moze w Twoim ASO G.... wiedza, tam gdzie ja jezdze widocznie wiedza lepiej. Specjalnie dla Ciebie i innych zainteresowanych tematem poszedlem wykrecic moj prostokatny halogen i porownac go ze starym okraglym, ktory siedzial w aucie od nowosci.

Ponizej porownanie dwoch gniazd pod wtyczke w halogenach (od góry stary, dół-prostokąt)


Tu porownanie samych wtyczek (dół obcięta od starych okrągłych, góra nowa do prostokątnych)


Porównanie kratki od zderzaka S8 do starego zwykłego, trochę brakuje by weszła, należałoby ją porównać z wersją po lifcie ale nie od S8


Tu zdjęcie gniazda pod okrągły halogen w starym zderzaku



i same halogeny które w moim przypadku róznią się rozstawem i usytuowaniem mocowan


Takze jak widac po zalaczonych zdjeciach nie bylo to takie plug & play i nie pisalem o rzeczach z sufitu. Jesli ktos chce sie bawic w zmiane halogenow to najpierw niech sprawdzi jaka ma wtyczke, porowna kratki, mozna przerabiac mocowanie pod prostokatny halogen ale moim zdaniem to nie ta klasa auta zeby bawic sie w klejenie/spawanie uchwytow pod innym katem i innym rozstawem. Ja wole zmienic zderzak i wtyczke.
_________________
Pozdrawiam
PiotrekS
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-17, 09:22   

PiotrekS napisał/a:
nie bylo to takie plug & play

Jak widzisz na moim zdjęciu , wtyczka z okrągłego halogenu z 2003 roku jest taka sama i pasuje do prostokątnego halogenu :!: .
Kratkę którą chcesz dopasować do zderzaka jest z S8 pod prostokątny halogen a my chcemy dopasować kratkę A8 też pod prostokątny halogen. 8-)....a to znaczna różnica.
Jak widzisz po moich zdjęciach i twoim to:
1.kratka S8 pod prostokąt ma trzy żebra i dwa zewnętrzne,
2.kratka A8 pod prostokąt ma cztery żebra i dwa zewnętrzne co widać też na twoim zdjęciu dopasowania do zderzaka po wycięciach w zderzaku ;-).
Z powyższej konwersacji wynika,że audi w modelu A8
1.2002 -2005 - halogen okrągły ,kostka instalacji nr 1
2.od 2005 lift duży grill , halogen okrągły ,zmiana kostki na nr 2
3.od 2008 lift II duży grill,halogen prostokątny , powrót do kostki nr 1 :mrgreen:

[ Dodano: 2012-04-17, 09:33 ]
PiotrekS napisał/a:
poszedlem wykrecic moj prostokatny halogen i porownac go

na moich zdjęciach jest tylko i wyłącznie mój halogen,kratka , robota itd

[ Dodano: 2012-04-17, 09:35 ]
PiotrekS napisał/a:
i same halogeny które w moim przypadku róznią się rozstawem i usytuowaniem mocowan

Same mocowanie jak pisałem można przesunąć na mocowaniu za pomocą listew alu lub plastikowych ale jak ktoś lubi cały zderzak kupować to po co mu bronić :->

[ Dodano: 2012-04-17, 09:56 ]
Tu masz moje zdjęcia kratek :
1. A8 mały grill, okrągły halogen 2003r,
2. A8 duży grill ,prostokątny halogen 2009r,
3.S8 duży grill prostokątny halogen 2009 r.......jak widać znaczna różnica :mrgreen:
 
 
arektoporski 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Arek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 93
Skąd: Gdynia/Floro
Wysłany: 2012-04-22, 18:56   

dziekuje za zdjecia i opisy ,jednak moja decyzja jest kupienie oryginalnego zderzaka z roku 2008-2010 i do tego halogeny ,nie chce nic wycinac i dopasowywac :)
jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
Arek
_________________
Moj Retrofit :)

Tylna klapa el. ,Dociagi ,Tylne drzwi rolety el. ,Hak holowniczy ,Webasto T90 ,TPMS ,Kierownica F1 (lopatki) ,Brama garazowa ,Kamera Cofania ,TV ,AMI ,Asystent Pasa ,Lodowka :) ,Zderzak S8 po lifcie ,Asystent Toru Jazdy, zmiana BOSE na BANG&OLUFSEN

ROBIE
RSE DVD

PLAN
szukam podpowiedzi , co jeszcze moge zrobic ?
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2015-12-25, 13:37   

Mam pytanie czy kratka zderzaka II lift pod prostokątny halogen czyli z lat 09> w a8 i s8 są takie same w sensie mocowania i czy jakbym zmieniał zderzak na taki z S8 09' będą pasowały moje kratki czy są zupełnie inne?
_________________

 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-12-25, 19:48   

1. A8 - https://www.ecstuning.com...o-4.2/ES383261/

2. S8 - https://www.ecstuning.com/ES383262/
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2015-12-26, 21:10   

michalwruszak napisał/a:
1. A8 - https://www.ecstuning.com...o-4.2/ES383261/

2. S8 - https://www.ecstuning.com/ES383262/


Czyli Michale ten "numer" z podmianą zderzaka od Esy o którym rozmawialiśmy telefonicznie nie przejdzie...<nie> bo jedną kratkę ASO wymienia... a druga jest ok i idzie na przekładkę do nowego zderzaka... szkoda :(
dzięki za wyjaśnienie tematu.
_________________

 
 
michalwruszak 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 5.4
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S-klasa W221
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2082
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2015-12-26, 21:13   

Mogłoby to przejść ale musiałbyś pewnie różnice dopłacić z własnej kieszeni . Do zderzaka jak i do drugiej kratki . Ceny są za kratki takie same :)
_________________
Rozkodowywanie numerów VIN grupy VAG i inne

FB: https://www.facebook.com/michalwruszak
mail: michalwruszak@gmail.com
tel: 508121044
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2016-02-01, 20:52   

Ktoś wrzucał z Polifta halogeny do przedlifta? :) czy to zły pomysł do single frame :)
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.