Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 06 4.2FSI ] WAUZZZ4EX7N008284 - Janki  
Autor Wiadomość
Tedi87 z prośbą usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-29, 08:48   [D3 06 4.2FSI ] WAUZZZ4EX7N008284 - Janki

Witam serdecznie,

Chciałbym kupić swoje wymarzone i wyśnione Audi A8, ale żeby się nie nadziać proszę was o opinię i radę co myślicie o tych egzemplarzach:

Na co zwracać uwagę i czy warto jechać je oglądać, czy może są wam znane?

Pozdrawiam

https://www.otomoto.pl/of...a-ID6Dk2nn.html
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5071
Skąd: Těšin
Wysłany: 2020-09-29, 11:54   

Jeden samochód = jeden temat, ten z Poręby usunąłem.
_________________
Black Cars Matters
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2020-09-29, 21:18   

Patrząc po zdjęciach i numerze VIN to golas.
Może nie mega golas bo ma chociaż skórę i xenony ale tak poza tym to golas.
Patrząc natomiast na zdjęcia to nic szczególnego nie widać.
Auto stoi niedaleko mnie więc jakbyś chciał go jednak kupować to mogę go dla ciebie wnikliwie sprawdzić.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Tedi87 z prośbą usunięty
[Usunięty]

Wysłany: 2020-09-30, 08:35   

Dziękuje ale nie jestem zainteresowany tym golasem :)
Dziękuje Dice111 za uwagę
Pozdrawiam
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2020-09-30, 20:38   

FOSS napisał/a:
Patrząc po zdjęciach i numerze VIN to golas.

Mam takiego samego golasa z fotelami wołgowymi już prawie 9 lat i nigdy nie czułem jakiegoś dyskomfortu,że nie mam kilku zbędnych bajerów. Quattro,pneumatyka,mocne V8,automat,klima,wygodne fotele,duży,ciężki wóz.Potrzeba czegoś więcej do komfortowego i bezpiecznego podróżowania?
Dla porównania mam w posiadaniu od blisko 4 lat S8 D4 wersję "prawie full" i jakoś nie czuję wielkiej różnicy w podróżowaniu pomiędzy golasem i fullem na tych samych trasach.
Większość (nie wszystkie) bajerów jest zbędna i ludzie zamiast skupiać się żeby kupić auto w dobrym stanie technicznym wolą kupić szrota na "fullu"- przykre.No bo co "somsiad" powie,że nie mam domyku w drzwiach...
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-09-30, 20:51   

Najważniejsze kupić zdrowe auto. Doposażyć można wszystko :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-10-01, 00:58   

drago_o napisał/a:
Doposażyć można wszystko :)

w teorii tak a w praktyce jest to nie opłacalne (zrobić zgodnie ze sztuką tak jak fabryka)

greg26, Soft Close nie bierze się dla sąsiada bo tego nie widać tylko dla własnej wygody bo jeżeli człowiek z takich udogodnień korzystał to wsiadając w inne auto bez tego po prostu nie domyka drzwi bo nie jest nauczony trzaskać... B&O też się bierze nie dla sąsiada tylko dla jakości... ja np. lubię słuchać muzyki w aucie dlatego w D3 takie BOSE (a czasami i tego nie ma) to przepaść w stosunku do Banga... grzana przednia szyba to też nie dla sąsiada bajer ale dla własnej wygody szczególnie przy naszym wspaniałym klimacie podobnie jak webasto
tutaj w D3 są fotele tzw. wołgi więc nie staraj się przekonać, że do komfortowych łamanych (D3) czy do sportowych, komfortowych, pompowanych, wentylowanych z masażem w S8 D4 "nie czuję wielkiej różnicy w podróżowaniu" bo pęknę ze śmiechu... :D a o wyciszeniu takiej S8D4 do D4 w TDI (a co dopiero D3) nawet nie wspominam bo jest wyraźna na korzyść S8D4
Podsumowując - każdy może wciskać swój kit ale po co dorabiać do tego filozofię (?) to nie widzę sensu

FOSS napisał/a:
Patrząc po zdjęciach i numerze VIN to golas.

Bo to jest golas i tutaj Damiano ma 100% racji! <okok> ale jak już trafi w forumowe ręce to będzie "prawie full" <hihiwiesz>
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-10-01, 06:01   

panton napisał/a:
w teorii tak a w praktyce jest to nie opłacalne (zrobić zgodnie ze sztuką tak jak fabryka)

No w teori tak, nie jest to proste ale kumpel kupił gołe D3 z 2002 roku a ma teraz praktycznie fulla i zrobionego zgodnie ze sztuką :)

[ Dodano: 2020-10-01, 06:08 ]
greg26 napisał/a:
Większość (nie wszystkie) bajerów jest zbędna i ludzie zamiast skupiać się żeby kupić auto w dobrym stanie technicznym wolą kupić szrota na "fullu"- przykre.No bo co "somsiad" powie,że nie mam domyku w drzwiach...

Przepraszam ale takie usprawiedliwianie na siłę, że to wszystko niepotrzebne bajery w aucie to dla mnie śmieszne jest...

Druga sprawa, że miałem okazje i na stołkach i na komfortach i na sportach jeździć i w żadnym wypadku nikt mi nie powie, że te stołki posiadają jakikolwiek komfort. Może w porównaniu z tymi kubełkami z C6 całkiem wygodnie się na tym siadało ale na pewno nie w porównaniu z komfortami lub sportami.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2020-10-01, 22:29   

panton napisał/a:
Podsumowując - każdy może wciskać swój kit ale po co dorabiać do tego filozofię

drago_o napisał/a:
Przepraszam ale takie usprawiedliwianie na siłę, że to wszystko niepotrzebne bajery w aucie to dla mnie śmieszne jest...


Generalnie dla mnie to śmieszne jest jak ludzie szukając takie stare wozy (gdzie koszty napraw sięgają często 30-100% wartości zakupu) skupiają się na wyposażeniu zamiast postawić na stan techniczny.Miesiąc góra trzy po zakupie "laleczka" ląduje na portalu ogłoszeniowym,bo szczęśliwego nabywcę nie stać na naprawę...Znam takie przypadki.

Drago ja nie napisałem,że wszystkie bajery są be,tylko,że dla mnie niektóre są zbędne i nie mające większego znaczenia.
Swoim D3 wiele razy pokonywałem trasy po 300-700km na wołgowych fotelach i wysiadałem z tych podróży niezmęczony.Dla mnie golas D3 jest ok,dla Was nie musi być...
Reasumując:jak dla mnie to auto z ogłoszenia jest ok i ja bym je kupił,gdyby było w dobrym stanie.
Na tym forum jest jakaś chora mania "full opcji". Nie każdy chce mieć full opcję!!!Zrozumcie to wreszcie - dla większości ludzi auto służy do przemieszczania się z punktu A do punktu B.Niektórzy chcą mieć fajne auto do jeżdżenia i bajery są im zbędne.
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-10-02, 00:14   

greg26 napisał/a:
Nie każdy chce mieć full opcję!!!Zrozumcie to wreszcie - dla większości ludzi auto służy do przemieszczania się z punktu A do punktu B.Niektórzy chcą mieć fajne auto do jeżdżenia i bajery są im zbędne.

Dlatego większość ludzi nie jeździ autami z segmentu F tylko kompaktem z segmentu C lub czymś większym z segmentu D.
To jest forum miłośników Audi A8/S8 więc zrozumiałe jest, że ta grupa oczekuje od auta czegoś więcej niż przemieszczenie się z punktu A do B.
Zupełnie naturalnym jest, że większość oczekuje tych bajerów i możliwości jakie daje segment F a to, że oczekiwania niektórych przerastają możliwości finansowe jest zupełnie oddzielnym tematem.
I nie można znaleźć na rynku auta, które jest dobrze wyposażone i utrzymane.(?) Czy jedno drugie wyklucza - więc nie rozumiem Twojej filozofii. <bezradny>
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2020-10-02, 02:50   

panton napisał/a:
I nie można znaleźć na rynku auta, które jest dobrze wyposażone i utrzymane.(?) Czy jedno drugie wyklucza - więc nie rozumiem Twojej filozofii.


Meritum jest takie,że komentujący ogłoszenia przekreślają jakieś auto na podstawie braku kilku bajerów pomimo,że może ono być w dobrym stanie technicznym.

panton napisał/a:
To jest forum miłośników Audi A8/S8 więc zrozumiałe jest, że ta grupa oczekuje od auta czegoś więcej niż przemieszczenie się z punktu A do B.


Tak,rozumiem to,ale wg mnie nawet golas z segmentu F daje dużo więcej w standardzie niż auta z segmentu C czy D.Większość osób,które jeździły czymś gorszym taki golas D3 zadowoli w 100 %. Mnie jako miłośnika audi,a szczególnie modelu A8 taki golas zadowala.Dla przykładu wolę mieć biedę D3 niż full opcję D2 (wizualnie D2 to piękne auto),gdyż D3 ma pneumatykę i bije na głowę D2 pod każdym względem jeśli chodzi o prowadzenie,trakcję czy komfort za kierownicą.Dla mnie jako kierowcy to liczy się najbardziej,ale ktoś może mieć odmienne zdanie i ok.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.