Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 07 4.2TDI ] Problem po usunieciu dpf i egr.  
Autor Wiadomość
aj1974 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Wiek: 49
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-10-02, 23:27   [D3 07 4.2TDI ] Problem po usunieciu dpf i egr.

Panowie proszę o radę. Doradzono mi aby po zakupie mojej D3 4.2tdi usunąć DPF i EGR aby później nie mieć problemów. Zrobiłem to...i od tego czasu mam taki problem, po kilku godzinach jazdy (od czasu usunięcia dpf i egr) samochód nie chce odpalić. Nie pojawiają się żadne ostrzeżenia czy komunikaty na wyświetlaczu komputera, po podłączenia do VCDSa również nie wyrzuca żadnych błędów. Rozrusznik kreci a silnik nie odpala! Zawiozłem moje maleństwo laweta do firmy która usuwała mi wcześniej wspomniane elementy. Na drugi dzień oddzwonili że autko gotowe i mam odebrać. Tłumaczyli mi że niby coś tam w komputerze ktoś wcześniej grzebał ale za naprawę kasy nie wzięli. Tego samego dnia wieczorem powtórzyła się ta sama sytuacja. Auto nie odpala, rozrusznik kreci ale nie chce zaskoczyć. Dodam że nawet nie ma oznak próby odpalenia, po prostu rozrusznik kreci a nie ma zapłonu. Proszę o radę. Czy to jest wina samochodu tzn. ktoś tam wcześniej grzebał i teraz to wychodzi czy po prostu goście od usuwania dpf coś spierdzielili? Z góry dziękuje za Wszelka pomoc.
_________________
Audi A8 D3 4.2tdi - odjazd!!!
 
 
Bartek87 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 174
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-03, 08:24   

Tylko pogratulować takich doradców ... co do usterki to wróżenie z fusów. W 3mieście masz dobry serwis MW Motorline najlepiej udaj się do nich.
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-10-03, 08:31   

aj1974 napisał/a:
teraz to wychodzi czy po prostu goście od usuwania dpf coś spierdzielili?
wcale by mnie to nie zdziwiło ale udowodnić im to będzie raczej ciężko.
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
pytlar 
Moje A8



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 5,7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: jaa
Jeżdzę: chrysler aspen
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 274
Skąd: Prabuty
Wysłany: 2015-10-03, 09:00   

w gówienkach małych można usuwać DPF, ale jak na forum już ktoś wspomniał w A8 nie wypada, żeby kopciła przy każdym dodaniu gazu jak stary passat...
ale można się wnerwić, samochód za tyle kasy i odpalić jeszcze nie chce :/
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 40
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-10-03, 09:56   

Ewidentnie, oni cos zepsuli, lub nie znają się na tym aucie.
To jest właśnie podejście nieodpowiedzialnych mechanikow.
Skoro w Mondeo sie da to w A8 też. Jedz do nich i niech naprawiają.
Skoro podjeli sie takiego zabiego to usługi trzeba wykonywac od początku do końca.
A jak sobie nie dają rady niech doprowadza auto do pierwotnego stanu.
Nie potrzebnie słuchales innych. Mogles tu zapytac i nie było by problemu.
Zawsze jeśli ingeruje sie w poważne zabiegi lepiej wcześniej zrobić dobre rozeznanie.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-10-03, 11:32   

Cytat:
Skoro podjeli sie takiego zabiego to usługi trzeba wykonywac od początku do końca.
A jak sobie nie dają rady niech doprowadza auto do pierwotnego stanu.
dokładnie tak.
Na pewno nie zapłaciłes mało za tą usługę to tym bardziej bym im nie dał spokoju. Ale tak jak pisałem udowodnić będzie trudno a oni pewno się będą wypierac wszystkiego.

Tak jak już wcześniej próbowali wcisnąć ściema że ktoś tam coś mieszał. To dlaczego wcześniej się to nie działo.
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-03, 11:36   

A czemu nie wypada?? Po kiego ten eco shit w aucie?? usunac i się cieszyć "uwolnionym" silnikiem ale...
Ci nie zrobili tego poprawnie i pewnie masz schrzanione ECU. Zmień warsztat nawet na wspomniany powyżej a po naprawie każ im zwrócic kase. Usuwanie DPF takie nieumiejętne może doprowadzić także do uwalenia ECU.
 
 
aj1974 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Wiek: 49
Dołączył: 02 Paź 2015
Posty: 3
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-10-03, 12:52   

Zadzwoniłem do nich dzisiaj i powiedziałem że będę w poniedziałek. Gościu stwierdził że to prawdopodobnie problem po wyłączeniu EGRa. Mam tego dosyć. Firma u której to robiłem ma bardzo dobrą opinię i chcę Wszystkich zapewnić że nie szukałem najtańszego wykonawcy tylko najlepszego w mojej okolicy! Teraz żałuję....Wcześniej miałem D2 i mój zaprzyjaźniony zakład mechaniczny zasugerował mi usunięcie DPFów ze względu na przyszłe problemy. Zobaczę co się wydarzy w poniedziałek. Bardzo dziękuję za tak liczne odpowiedzi, jestem załamany ale liczę że uda mi się wrócić do stanu sprzed wizyty. W poniedziałek podam nazwę zakładu który przysporzył mi tych wszystkich problemów oczywiście pod warunkiem że mi nie pomogą. Jeszcze raz dziękuję i apeluję o rozwagę przy zabiegach takich jak mój.
_________________
Audi A8 D3 4.2tdi - odjazd!!!
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-03, 17:44   

W D2 ci kazali usuwac tez DPFy?? A to chyba by je musieli uprzednio tam zainstalować :)

Arturze ten temat jest delikatny,nawet fachowiec co się na tym zna może polec i uwalic sterownik bo nie kazdy identycznie przyjmuje przeprogramowanie. Ale fachowiec odpowiedzialny po
1. Informuje cie o ryzyku
2. Bierzesz to na własne ryzyko
3. Sam bierze na siebie ewentualne niepowodzenie.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-10-04, 00:16   

Apophis napisał/a:
W D2 ci kazali usuwac tez DPFy??


Fachowcy od D2 kazali usunąć w D3... :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-04, 00:33   

Aaa no to nie skumałem. Rada nie najgorsza ale za to wykonanie....
 
 
Lakier
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-04, 08:17   

Apophis napisał/a:
A czemu nie wypada?? Po kiego ten eco shit w aucie?? usunac i się cieszyć "uwolnionym" silnikiem ale...


Oby teraz przed tobą jeździły same diesel z wyciętym DPF i wyłączonym EGR'em. Smacznego :) . Najlepiej z super mocnym programem, bo przecież diesel musi dymić.

Wyłączony EGR będzie powodował dłuższe nagrzewania się samochodu, wycięty DPF to też nic mądrego, bo w VAG'ach jest praktycznie nieodczuwalny - zapycha się gdy masz nieszczelność w dolocie lub wtryski leją. Tak więc szkoda, że okaleczyłeś to auto :( .
 
 
Arthur 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 6-speed manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Artur
Jeżdzę: S8 D2,cq V8,90Q B2,RS4b7,A7
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 203
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-10-04, 08:51   

Polacy niestety są mądrzejsi od konstruktorów aut, i często taniej wywalić zapchanego dpf-a, niz naprawić silnik i jego osprzet, ktory spowodowal uszkodzenie owego filtra. Dpf sam z siebie nie uszkadza sie, tylko sa tego inne przyczyny. Pozniej przyjezdzaja takie auta z dziurami w tlokach.
 
 
Glac 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2+
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 21
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 267
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-10-04, 10:45   

aj1974, pewnie, że coś spierdzielili skoro wcześniej było ok - niech zrobią, żeby było ok.
PS. zmień sobie w opisie skrzynię na Tiptronic :)

Nawet dobrzy tunerzy, np. Compsport nie proponuje wycięcia dpfa przy robieniu programu.


Edycja.
Trzymajcie się tematu.
krzychu22.p1i
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2015-10-06, 00:44   

Arthur napisał/a:
Polacy niestety są mądrzejsi od konstruktorów aut, i często taniej wywalić zapchanego dpf-a, niz naprawić silnik i jego osprzet, ktory spowodowal uszkodzenie owego filtra. Dpf sam z siebie nie uszkadza sie, tylko sa tego inne przyczyny.

Kolego, chyba nie do końca jest tak jak piszesz.

Coś mi się wydaje, że w wielu przypadkach DPFy nie są uszkodzone a po prostu zapychane i to często bywa motorem do ich wycięcia.

Oczywiście często jest tak, że to zapchanie się DPF'a mogło wyniknąć z jakiejś innej usterki ale co do zasady to DPF może zapchać się również samoczynnie... tzn. jego zapchanie nie musi być następstwem zaniedbań serwisowych.
Wystarczy takim dieslem przemieszczać się tylko i wyłącznie w trybie miejskim i to jeszcze przysłowiowo "w koło komina" i jak w porę nie zareagujesz to masz zapchany DPF.... w aucie 100% sprawnym.
Po prostu poruszając się "w koło komina" sterownik silnika nigdy nie ma sprzyjających warunków do uruchomienia procesu wypalania DPF'a więc on się po prostu sam z siebie zapycha.

Jeżeli użytkownik w porę nie zareaguje i do upadłego będzie ignorował kontrolki które informują go o zapchanym filtrze DPF to może to doprowadzić do takiego zapełnienia filtra, że konieczna będzie już tylko jego fizyczna wymiana.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.