Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 07 4.2TDI ] Problem ze skrętnymi reflektorami  
Autor Wiadomość
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2022-09-13, 21:36   [D3 07 4.2TDI ] Problem ze skrętnymi reflektorami

Siemka Panowie,

Może jakaś mądra głowa coś mi doradzi, otóż przybyła mi w stajni D3 (wkońcu człowiek dojrzał lub zgłupiał na stare lata) i męczy mnie problem od dnia zakupu...

Otóż mam w niej skrętne bixenony, i od samego początku lampa waliła mi błędem silnika skrętu i czegoś tam jeszcze w lewej lampie (teraz już nie pamietam). Po przeanalizowaniu tematu, na początek aby się nie narobić stwierdziłem że podmienię moduł skrętu bo ponoć to usterkowy temat... Kupiłem jakąś używke w necie sprawną.

Po podmianie błędy silniczków skretu się straciły, ale wyskoczyły inne... O braku zakodowania modułu skrętu... Po powrocie do poprzedniego stale mam błędy kodowania sterownika zakresu świateł ksenonowych...

Mam błędy:
01539 brak ustawionych reflektorów

01042 moduł sterujący nie zakodowany

Kodowanie głownego sterownika j519 jest prawidłowe 0133121, i odpowiada moim reflektorom, natomiast wchodząc w sterownik świateł ksenonowych i w kodowanie... gdzie dla a8 d3 powinno być 018... Ja mam 255 co nie odpowiada niczemu, a każda zmiana kodowania kończy się odrzuceniem...

I teraz pytanie do mądrych głow, co mi tutaj krzaczy, patrząc na te błędy coś chyba nie tak z tym sterownikiem ksenonów, gdzie ta franca jest ulokowana? Za wszelkie pomocne rady dziękuję ...

I pozdro Panowie...

PS... D2 też dalej u mnie jest :D

[ Dodano: 2022-09-15, 22:02 ]
Dobra po 2 dniach walki, doszedłem do pewnych konkluzji... Szkoda że nikt nic nie doradził ;) otóż końcówka 255 świadczy tylko o tym że moduł świateł nie jest zakodowany... Wróciłem do starych modułów skrętu, tylko zamieniłem je miejscami... Po iluś próbach kodowań, zorientowałem się że potrzeba zalogować się przez security access, co udało mi się za pierwszym razem... I udało zmienić się kodowanie na 018... lampy ożyły, ale pojawił się błąd teraz w prawej... Co utwierdzilo mnie w przekonaniu że rzeczywiscie walniety jest sam moduł skrętu na lampie...

Ale żeby nie było kolorowo, założyłem znow ten nowo kupiony moduł, no i sterownik lamp znów się rozkodował, z tym że tym razem nie mogę wejść w security access bo wciąż występuje u mnie błąd logowania... Kod brałem ze stronki VCDSa i poprawnie za pierwszym razem wszedł jako 02000... Po nowych próbach ani 02000 ani każdy następny nie wchodzi. Teraz pytanko dla wyjadaczy w kodowaniu, oświeccię mnie, co kuźwa robię nie tak :D Mam komunikat aby poczekać 1-2 minuty na wylaczonym zaplonie bo niektore sterowniki nie przyjmują dostępu w szybkim czasie, ale teraz odczekanie nawet dnia nic nie daje... Odlączenie aku też nic nie poprawiło ;)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2022-09-16, 06:44   

robertas napisał/a:
otóż końcówka 255 świadczy tylko o tym że moduł świateł nie jest zakodowany...

Nie chcę naciągać rzeczywistości ale dokładnie tak Ci napisałem jak gadaliśmy :P Nie wiedziałem że security access jest potrzebny bo jeszcze nie doszedłem do montażu moich :)

Co do kodów, może spróbuj pomocy kogoś z dostępem online? Ja mam VCP to części kodów jest tam dostępnych online ale nie wszystkie, zawsze mógłbym spróbować :) JAk nie to ktoś z VASem albo zrobi albo moduł walnięty i się nie da :)

Co do samej zasady to tak, trzeba czekać czasami jeśli nie przyjmie kodu ale też w wypadku VCDS zauważyłem, że musze nie raz wyłączyć zapłon, odłączyć VCDS z auta i laptopa oraz uruchomić ponownie program jak się "zatnie" i nie będzie chciał kodu przyjąć.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.