Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 08 3.0TDI ] Start z biegu trzeciego ( 3 ).  
Autor Wiadomość
karokarolinka 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Karolina
Jeżdzę: D3
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 39
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2015-01-20, 16:45   [D3 08 3.0TDI ] Start z biegu trzeciego ( 3 ).

Od kilku dni mam taki problem. Może szanowni koledzy pomogą, lub ukierunkują czego by można szukać i co się może dziać z autem.

Jak przychodzę do auta i trochę postoi ono bezczynnie, to gdy go odpalę, wrzucam z P na D i skrzynia ustawia się w pozycji biegu nr 3 (jestem pewna, że fizycznie jest trójka, bo auto muli przy dodawaniu gazu i w ogóle nie ma zmian biegów do mniej więcej 40-50km, kiedy to zostaje wrzucona czwórka). Sytuacja taka ma miejsce nawet gdy silnik jest rozgrzany do 90st., wystarczy zostawić auto na kilkanaście minut.

Jak już przejadę kilka kilometrów to wszystko wraca do normy i znów dostępne są wszystkie biegi 1-6.
Najgorsze jest teraz dojeżdżanie do skrzyżowań, gdzie są podjazdy pod górkę, bo muszę dawać bardzo dużo gazu, żeby moja A8-ka się wtoczyła pod tą górkę.

Próbowałam ręcznej zmiany biegów tiptronikiem, ale dopóki wszystko się nie unormuje samo podczas jazdy, to mogę zmieniać biegi tylko w zakresie 3-6, niżej się nie da.

Co do działania samej skrzyni, to skrzynia chodzi cichutko, nic nie szarpie (nawet na zimnej skrzyni), biegi zmieniają się płynnie, jedynie poprzez dźwięki słychać zmiany biegów tzn. słychać kiedy następuje zmiana biegu.
Olej w skrzyni nie był nigdy wymieniany, auto ma przejechane 320 000km (przebieg pewny w 100%), zero jakichkolwiek wycieków, pod spodem wszystko suchutkie.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-20, 16:52   

Temat był juz omawiany(problemy podobne) ale ze względu że masz jakąś awarie pozostawimy go niech żyje.
Pierwsze co to podepnij kompa bo wygląda na to że masz skrzynie w trybie awaryjnym (zapięta trójka)
Drugie to radzę nie jeździć tak ponieważ ruszanie z 3 dowali ci inne podzespoły skrzyni tym bardziej jak cisniesz pod górkę.
Jesli diagnostyka elektryki nie podpowie nic ciekawego bedzie cię czekała niestety grubsza sprawa z diagnostyka skrzyni w jkimś porządnym serwisie ASB.

Zasadnicze pytanie w takich przypadkach to czy był wymieniany olej w skrzyni?
 
 
karokarolinka 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Karolina
Jeżdzę: D3
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 39
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2015-01-20, 17:23   

Apophis napisał/a:
Temat był juz omawiany(problemy podobne) ale ze względu że masz jakąś awarie pozostawimy go niech żyje.

Dziękuje :)

Apophis napisał/a:
Zasadnicze pytanie w takich przypadkach to czy był wymieniany olej w skrzyni?


Auto ma 320 000km i poprzedni właściciel nie wymieniał nigdy oleju, bo jak zaznaczył, w ASO kategorycznie tego zabraniali, a on stosował się do wytycznych z ASO.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-20, 17:51   

Skoro nie wymieniał to niestety skrzynka już w dupe dostała i moga być problemy.

ASO kategorycznie zabrania ponieważ woli wymienić skrzynie niż ją naprawić.Ale to inna bajka..

Zacznij od sprawdzenia błedów bo tryb awaryjny cos zapisze w sterowniku.
 
 
karokarolinka 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Karolina
Jeżdzę: D3
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 39
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2015-01-20, 22:12   

Postaram się, jak najszybciej sprawdzić błędy, aczkolwiek może to potrwać kilka dni, a jak uda mi się znaleźć rozwiązanie (mam nadzieję, że tak będzie), to podam je tutaj. Może się komuś przyda taka wiedza w przyszłości.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-01-21, 19:32   

Wydaje mi sie , że z tym uwaleniem skrzyni to nie tak do końca. Znam kilku fachowców którzy kategorycznie zabraniają wymiany oleju w skrzyni bo może po wymianie paść po kilku tysiącach. Jedynie dopuszczaja wymianę dynamiczną choć i tak twierdzą,że nie jest to dobre dla skrzyni. Zresztą to samo mi tu pisały osoby na forum.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-21, 19:35   

drago_o, Takich fachmanów omijac z daleka.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-01-21, 19:40   

No nie jestem pewien tego. Ale każdy ma swoje zdanie, nie będę się klucil. Ja uważam ze całkowitą wymiana zabija skrzynie i co najwyżej robilbym dynamiczne.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-21, 19:54   

Wałkowaliśmy to już sporo więc wróć do tamtych tematów.

Dynamiczna wymiana polega na całkowitej podmianie oleju na pracującym układzie na podnosniku. Niestety bez normalnej jazdy i tak nie osiągniemy tego celu więc całą ta procedura mija się z celem.
Statyczna wymiana polecana i sam osobiście tez uwazam tylko to polega na podmiance tylko tego co zleci nam z miski i 3 takie podmienią w zasadzie cały olej lepiej jak jedna dynamiczna.
No i kwestia wymian...skrzynia jest elementem pracującym pod sporym obciązeniem i tez w temperaturze więc olej nalezy najnormalniej w świecie wymieniać bo się zużywa. Należy!
Fakt że one sie potrafia zepsuć po pierwszej wymianie po wielkim juz przebiegu sugeruje tylko to że trzymała sie ona w zasadzie tylko na własnych opiłkach i tej zupie ktora już jest wspomnieniem oleju. Taka skrzynia choć pozornie pracuje do pewnego czasu normalnie jest już w stanie agonii i albo świeży olej wypłucze ten syfek albo zmiana stylu jazdy ją dobije albo sama z siebie juz padnie.
Grzeczny pan kupuje w salonie automata i se jeździ 200,300,400tyś olewa serwisy olejowe albo trzyma się durnych wytycznych LL czy braku wymian.
Potem sprzedaje to młodemu bo już auto staniało a młody pociśnie i ma zonka.

Tak w skrócie.
 
 
karol208 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Pomógł: 23 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 994
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2015-01-21, 22:18   

A czy oby na pewno koleżanka ma tiptronic a nie multitronic?
_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2015-01-21, 22:36   

napisała ze zmienia biegi co na multitronicu byłoby niemożliwe.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
karol208 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D2 ABZ
Pomógł: 23 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 994
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2015-01-21, 22:58   

drago_o napisał/a:
napisała ze zmienia biegi co na multitronicu byłoby niemożliwe.

w multi są takie wirtualne biegi (pozycja + i -) jest jeszcze pod pozycją D tryb S
Przykład w A4
https://www.youtube.com/watch?v=M1aKGEpTjH0
_________________

 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2015-01-21, 23:06   

Na moje oko coś jest nie tak i skrzynia nagle wpada w tryb awaryjny po czym ją puszcza za jakiśczas. Na to by wychodziło.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2015-01-21, 23:42   

Jeśli jest quattro to będzie tam skrzynia tiptronic.
_________________
 
 
karokarolinka 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Karolina
Jeżdzę: D3
Wiek: 33
Dołączyła: 13 Gru 2014
Posty: 39
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2015-02-09, 17:50   

karol208 napisał/a:
drago_o napisał/a:
napisała ze zmienia biegi co na multitronicu byłoby niemożliwe.

w multi są takie wirtualne biegi (pozycja + i -) jest jeszcze pod pozycją D tryb S
Przykład w A4
https://www.youtube.com/watch?v=M1aKGEpTjH0


Z tego co mi wiadomo, to chyba od 2005 roku multi ma 7 biegów, a tip ma 6, ja mam auto z 2008 roku i 6 biegów więc na 100% jest to tip, do końca tygodnia postaram się odczytać błędy i wkleję tutaj tą listę, może akurat ktoś z was coś wychwyci i może się okażę, że np. jakaś usterka elektryczna to jest, choć jak tak poczytałam o tych skrzyniach, to spodziewam się najgorszego.


DODANO:
Nie jestem pewna, czy wolno mi tak post pod moim postem napisać, i jeśli nie, to przepraszam i proszę któregoś z szanownych administratorów o połączenie tych dwóch postów.
Przecie nikt nie krzyczy :)
Pozdrawiam ernesto



Skrzynia naprawiona, przyczyną nie była awaria skrzyni, tylko jakaś usterka w elektryce, skrzynia otrzymywała błędy sygnał z silnika (tak, to zrozumiałam, jak mi mechanik tłumaczył), nr błędu to był 049408, skasowano mi ten błąd i już ponad 2 tyg. jeżdżę i ani razu błąd się nie pojawił, skrzynia ładnie startuje z jedyneczki i płynnie zmienia biegi, także w ogóle prawie nie czuć przełożeń. A błąd mógł się pojawić, bo zamontowałam sobie kamerkę nagrywającą (dla własnego bezpieczeństwa, choć mam nadzieję, że nigdy mi się w życiu nie przyda) i wpięłam ją na stałe do obwodu samochodu, jest podpięta do lampek pod sufitem (tzn. zrobił to elektryk z serwisu aso vw/audi). I tą kamerkę jakoś tak właśnie zamontowałam zaraz przed tym, jak zaczęły się problemy ze skrzynią.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.