Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 08 3.0TDI ] Trzęsie autem i kierownicą  
Autor Wiadomość
pogi1986 
Moje A8


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pogi
Jeżdzę: A8L D4
Wiek: 37
Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 207
Skąd: Rybnik/Caernarfon (UK)
Wysłany: 2016-05-02, 16:54   [D3 08 3.0TDI ] Trzęsie autem i kierownicą

Witam! Pojawil sie nastepny problem w moim audi . Po zalozeniu kol 19 (255/40/19 opony pirelli pzero) przy predkosci odok.80km/h -100km/h strasznie trzesie kierownica i calym autem praktycznie ciezko jechac .myslalem ze felgi krzywe wiec oddalem do prostowania koles powiedzial ze dwie byly dosyc mocno krzywe i pekly przy prostowaniu oczywiscie wszystko pospawal i zarzeka sie ze sa na 100% proste wszystko wywarzyl i te ktore spawal kazal mi zalozyc na tyl bo maja wiecej ciezarkow . mimo to problem pozostal jest troche lepiej ale nie da sie tak jesdzic na dluzsza mete <blee> dodam ze na 17 tez wystepowalo lekkie drganie kierownicy nie wyczuwalne w calym aucie myslalem ze kola nie wywazone i sie tym nie przejmowalem ale teraz jak niby kola proste i wywazone co co jeszcze daje efekt trzesienia calego auta przy danej przedkosci <bezradny> czytalem ze jak skrzynia pada to sa podobne objawy ale skrzynia pracuje dobrze a po za tym podczas jazdy dawalem na luz i nic sie nie zmienialo dalej trzesie tak samo ! od czgo zaczac sprawdzanie zawieszenia ? nie mam drugich kol na podmiane o tym samym rozmiarze i profilu zeby wykluczyc np ze z oponami cos nie tak chociaz on twierdzi ze sprawdzal opony i sa ok > tak czy siak efekt jest taki jak na nie wywarzonych kolach ktos mial cos podobnego

pozdrawiam
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-05-02, 16:57   

Wielu rzeczy można się uczelni jeśli autem trzęsie. Ale warto najpierw pojechać na kompa bo problemy silnika, skrzyni czy poduszek tam się pokażą. Dalej iść w zawias i wal, sprzęgło...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
pogi1986 
Moje A8


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pogi
Jeżdzę: A8L D4
Wiek: 37
Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 207
Skąd: Rybnik/Caernarfon (UK)
Wysłany: 2016-05-02, 17:30   

na kompie ma tylko poduszke silnika ale to nie to bo tak jak pisalem wyzej trzesie takze na luzie i nie zalaeznie z jakimi obrotami silnika sie poruszam <bezradny> po nizej 80 jest i powyzej 100 tez wszystko usaje luzy w zawieszeniu raczej podczas jazdy nie sa wyczuwalne > moze polosie krzywe nie wiem dzisiaj podnosilem auto i krecac kolkani niestety nie jestem w stanie tego zaobserwowac podejzewam ze nie bedzie mi leeko znalesc przyczyny podjade do jakiegos preudo mechanika i zobaczymy co powie przypuszam ze pierwsze co zasugieruje to nie wywazone opony ;) a moze sproboje najpierw zbieznosc ustawic choc auta niby nie sciaga. chcial bym to ogarnac w polsce bo by wjechal na tzrepaki i cos by znalezli a tutaj nie stety zadko maja takie bajery ty sprawdzaja wszystko lomami :> :> a do polosk jak pojde tak 1200km to padaczki dostane <prosze> <prosze>

[ Dodano: 2016-05-03, 19:19 ]
dzisiaj przelozylem przednie kola na tyl i nie ma nawet minimalnej roznicy <onie> w poniedzialek auta idzie do szamana ciekawe co wymysli <bezradny> moze go zaczaruje <boisie>

[ Dodano: 2016-05-10, 13:12 ]
Witam auto wróciło od szamana i niestety bez zmian tak sie wkurzyłem ze pojechałem i kupiłem drogie koła bo ten sie czepiał ze te koła to nie oryginalne i dlatego Mozą z nimi byc problemy wiec kupiłem następne w bardzo dobrym stanie i oryginalne audi i o dziwo jest duzo lepiej ale dalej telepie aute kierownica znacznie sie uspokoiła postanowiłem kupic nowe pierścienie centrujae tym razem metalowe jak dojdą to zmienię i pojadę jeszcze raz wyważyć koła jak to nic nie da to juz nie wiem czego sie doczepić ale nie poddam sie najgorsze jest to ze musze cały czas odkładać naprawę klimatyzacji a ciepło sie zrobiło <boisie> napewno poinformuje o dalszych postępach
Pozdrawiam

[ Dodano: 2016-05-13, 00:10 ]
witam ponownie chcialem poinformowac ze problem z trzesieniem rozwiazany winowajca byly tandetne plasikowe pierscienie centrujace <blee> tyle kasy wydalem a to glupie pierscienie za 12f po zmianie na metalowe autko jezdzi bez jakich kolwiek drgan <brawo> <papa> <papa> <papa> <chura> <chura>
teraz czas na klime :P
 
 
hellracer 
Użytkownik



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: zależy jak leży
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2016-06-10, 21:23   

Tak dla szukających rozwiązania podobnego problemu - A8 z kołami 20 - trzęsło całym autem - winowajcą było zawieszenie, wymiana niestety aż 6 wahaczy rozwiązała go całkowicie .
_________________
www.bicyklon.pl
www.fparts.pl
www.tuningowy.na.allegro.pl
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-10, 21:30   

Im wieksze koło tym większe wymagania dla zawiechy-to zadna nowość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.