Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 08 3.0TDI ] webasto  
Autor Wiadomość
Pawelpaw 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pawel
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 19
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-10-01, 23:25   

panton napisał/a:
Pczester napisał/a:
[url=https://images83.fotosik.pl/831/41051dea950f7505m.png]Obrazek[/URL]

Tu masz prościej, ja sprawdzę dzisiaj u siebie ale mam na 99% 0001111


nie ma to jak bezmyślnie kopiować kodowanie z innego sterownika (auta) i podawać w przekonaniu, że do każdego sterownika (pieca) będzie pasować <okok>

http://www.touranklub.pl/...opic.php?t=3721


Nie wiem o co Ci chodzi. Juz na pierwszej stronie watku ktory wkleiles jest info o koniecznosci zakodowania telestartu poprzed dodanie 1 w czwartym polu od prawej - dokladnie tak samo jak pisal Pczester. U mnie piec tego nie przyjmuje. Masz jakis pomysl jak sobie z tym poradzic?
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-10-02, 00:10   

Pawelpaw napisał/a:
Nie wiem o co Ci chodzi.

o to, że kolega "Pczester" pisze bzdury (?) a link dodałem byś wiedział skąd czerpie swoją "wiedzę" (?)

Pawelpaw napisał/a:
Juz na pierwszej stronie watku ktory wkleiles jest info o koniecznosci zakodowania telestartu poprzed dodanie 1 w czwartym polu od prawej - dokladnie tak samo jak pisal Pczester.

umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania

Pawelpaw napisał/a:
U mnie piec tego nie przyjmuje. Masz jakis pomysl jak sobie z tym poradzic?

kilka postów wcześniej dałem Ci wskazówkę
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-10-02, 07:08   

Według mnie, tak jak napisał panton, kodowanie odbywa się tylko na 3 ostatnich znakach. Tak mam napisane w materiałach jakie udało mi się zgromadzić na dysku :)

Powinieneś mieć 00111 i to również czytałem tu na forum ale nie mam zapisane nigdzie, że telestar samego w sobie się nie koduje tylko podłącza i działa jakby niezależnie z samym piecem bez jakiegoś sterowania poprzez elektronikę auta.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Pawelpaw 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pawel
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 12 Paź 2016
Posty: 19
Skąd: Wwa
Wysłany: 2017-10-02, 13:52   

drago_o napisał/a:
Według mnie, tak jak napisał panton, kodowanie odbywa się tylko na 3 ostatnich znakach. Tak mam napisane w materiałach jakie udało mi się zgromadzić na dysku :)

Powinieneś mieć 00111 i to również czytałem tu na forum ale nie mam zapisane nigdzie, że telestar samego w sobie się nie koduje tylko podłącza i działa jakby niezależnie z samym piecem bez jakiegoś sterowania poprzez elektronikę auta.


Dzięki za potwierdzenie. Sytuacja u mnie wygląda obecnie tak, że kodowanie mam dokładnie takie jak piszesz. Telestart reaguje na pilota i na pinie 3 (analog) pojawia się 12v po wciśnięciu ON na pilocie. Oczywiście do pieca wychodzi kabel z pinu 2 a nie 3. To wskazuje na fakt, że pilot i telestart są sparowane i działają. POmimo tego faktu, piec nie startuje i w piecu jest błąd (nie można go skasować)

blad 02245 connection, rf remote control, no signal communiaction

Po odlaczeniu telestartu blad nadal pozostaje i nie da sie go skasowac. Po wyjeciu bezpiecznika od pieca to samo.


Jak się z tym uporać?

[ Dodano: 2017-10-05, 21:00 ]
Zrobilem test na innym sterowniku (t91) i ten sam blad.

Ktos cos poradzi?
 
 
slonik98 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 9
Skąd: Rogoźnik
Wysłany: 2017-11-04, 18:55   

Też mam ten błąd i inny kolega również. Ja mam sytuację taką jak ty, czyli ręcznie lub z timera wszystko działa a z telestartu nie chce się odpalić. Znajomemu z tym błędem odpala z pilota. Nie wiem co jest grane...
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2017-11-05, 06:47   

panton napisał/a:
Pczester napisał/a:
[url=https://images83.fotosik.pl/831/41051dea950f7505m.png]Obrazek[/URL]

Tu masz prościej, ja sprawdzę dzisiaj u siebie ale mam na 99% 0001111


nie ma to jak bezmyślnie kopiować kodowanie z innego sterownika (auta) i podawać w przekonaniu, że do każdego sterownika (pieca) będzie pasować <okok>

http://www.touranklub.pl/...opic.php?t=3721


Kodowanie z mojego pieca, bezmyślnego coś tu widzisz? Fakt mam 0 zamiast 1 w miejscu gdzie niby koduje się telestart, mimo to wszystko działa. I pamiętam właśnie że przy montażu szukałem kodowania i nie mogłem nigdzie znaleźć ponieważ wszędzie podawabe były 6 cyfroweba u mnie było 7.
 
 
slonik98 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 9
Skąd: Rogoźnik
Wysłany: 2017-11-05, 10:24   

Witam ponownie. Właśnie opanowałem sytuację, mianowicie zresetowałem ustawienia telestartu (przyciski on i off trzymamy przez około 10sekund aż dioda zgaśnie) i jak ręką odjął. <chura> <chura> <chura>
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2017-11-05, 10:34   

Czyli Tomek pełny sukces nareszcie :-)
 
 
slonik98 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 9
Skąd: Rogoźnik
Wysłany: 2017-11-05, 13:20   

Kamil wszystko gra dzięki Tobie <brawo> . Oficialnie dzięki jeszcze raz <brawo> . Mega pomocny i cierpliwy Gość. <brawo> <brawo> <brawo> <brawo> <brawo>
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2017-11-05, 14:08   

<hihi> Nie ma sprawy. Jak coś wiem i mogę pomóc to robię to chętnie.

[ Dodano: 2017-11-19, 22:15 ]
Szukam informaci, czy u was drodzy koledzy, w momencie włączenia WEBASTO (obojętnie czy z panelu mmi czy z telestartu) działa to w ten sposób że:
1 Uruchamia się wentylator który przedmuchuje komorę spalania w piecu i trwa to kilkanaście sekund po czym znacznie zwalnia
2 uruchamia się pompka paliwa i podczas opalania wentylator zwiększa obroty aż do pełnego zapłonu.
3 po wyłączeniu pieca pierwsze co to przestaje działać pompka paliwa a wentylator cały czas jeszcze studzi piec i dopiero po kilkudziesięciu sekundach się wyłącza.

Nie wiem jak było w zeszłą zimę u mnie ale wszystko działało prawidłowo. Niestety teraz jest problem, przy każdym rozruchu jest DUŻO DYMU. Na szybko dzisiaj sprawdziłem co mogłem i tak zero błędów, jak odpale DYMI przez ok 2 minuty później chodzi prawidłowo i bez problemu. Mam wrażenie że podczas uruchamiania NIE MA TEGO PRZEDMUCHU, i że po wyłączeniu nie ma studzenia. Jutro będę testował jeszcze dokładnie. W efekcie komora spalania jest brudna i zresztkami ropy przez co DYMI. Uruchamiam test w AUX HEATING i wentylator świeżego powietrza działa, jednak mam wrażenie że słabo dmucha (jest dość cicho jak na moje ucho, zza kierownicy przy otwartych drzwiach nie słychać go a stojąc koło koła słychać ale delikatnie, przyglądając dłoń do wydechu podczas tego testu czuć taki podmuch, jak bym dmuchal ustami w świeczkę na torcie (napewno nie z całej siły :-) ). Nie mogę również wejść w ADAPTACJE grupa 2 co odpowiada za ustawienie siły wentylatora (mam tam error) reszta grup aktywna.

Może ktoś ma jakieś pomysły?

[ Dodano: 2017-11-25, 19:17 ]
Przyczyną problemu była POMPKA PALIWA. Włożyłem zamiennik (155zł) i problem minął.
Jak ktoś będzie miał chwilę to prosiłbym o wartość z ADAPTACJI GRUPY 2 która odpowiada za dmuchawe powietrza. U mnie jest 150.
 
 
slonik98 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 35
Dołączył: 04 Lut 2017
Posty: 9
Skąd: Rogoźnik
Wysłany: 2017-12-31, 13:44   

Witam. Mam do Was takie pytanko: Mianowicie, czy u Was po dołożeniu telestartu i uruchomieniu webasta z pilota na zegarach od licznika wyświetla się ta "farelka" sygnalizująca pracę webasta, tak jak ma to u mnie miejsce po uruchomieniu go ręcznie lub z timera ? oraz jak by ktoś przy okazji podpięcia kompla pod samochód mógł zrobić screena tych wartości, które u mnie są na "0", ponieważ nie wiem czy tak może być
https://www.fotosik.pl/zd...bEzVIiw9A0v_qWo
Jeszcze taka ciekawostka, gdy załączę ręcznie webasto w 4 bloku 2 grypy pomiarowej wyświetla heating, jednak z pilota świeci się cały czas off. Za sprawdzenie dobre piwko. Pozdrawiam. Szczęśliwego nowego roku.
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2017-12-31, 14:52   

U mnie farelka się świeci po uruchomieniu z pilota i w grupie 4/2 wyświetla się HEATING. W sumie wszystko działa dokładnie tak samo z pilota jak z menu auta. Często nawet jak wsiadam do auta to zamiast wchodzić w menu i włączać piec, uruchamiam silnik po czym naciskamy ON na pilocie webasto.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-12-31, 16:10   

Pczester napisał/a:
U mnie farelka się świeci po uruchomieniu z pilota i w grupie 4/2 wyświetla się HEATING. W sumie wszystko działa dokładnie tak samo z pilota jak z menu auta. Często nawet jak wsiadam do auta to zamiast wchodzić w menu i włączać piec, uruchamiam silnik po czym naciskamy ON na pilocie webasto.


masz pilota (z dużym zasięgiem) po to żeby naciskać guzik jak siedzisz w aucie? lol ;)
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2017-12-31, 17:14   

maciu napisał/a:
Pczester napisał/a:
U mnie farelka się świeci po uruchomieniu z pilota i w grupie 4/2 wyświetla się HEATING. W sumie wszystko działa dokładnie tak samo z pilota jak z menu auta. Często nawet jak wsiadam do auta to zamiast wchodzić w menu i włączać piec, uruchamiam silnik po czym naciskamy ON na pilocie webasto.


masz pilota (z dużym zasięgiem) po to żeby naciskać guzik jak siedzisz w aucie? lol ;)


Niestety do garażu nie sięga (200m i kilka budynków)😝 a jak mam uruchamiać je 2 minuty przed odpaleniem auta, to wolę je odpalić jak już samochód pracuje i nie obciążać akumulatora 😎
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-01-04, 08:10   

No to ustaw timer i z głowy. Ja tak robię jak wracam do domu i nie spodziewam się już nigdzie wyjeżdżać to wklepuje na szybko timer na rano i gotowe :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.