Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 08 3.0TDI ] wibruje podczas hamowania  
Autor Wiadomość
goldberg 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: D3
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 7
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2015-10-16, 14:53   [D3 08 3.0TDI ] wibruje podczas hamowania

Dzien dobry
mam pytanie , przy duzych predkosciach 140 hamuje auto wchodzi w wibracje
jak jade wolniej to juz nie i pewnie powiecie ze to tarcza.
Fakt przednia tarcze juz 2 mm widac ze sie schowały ,ale poprzedni własciciel wymienił same klocki hamulcowe na nowe a tarcze zostawił.
Sprawdziłem ze dana tarcza nie jest rowna (palcem sie to wyczuje) ps i czy to moze miec znaczenie ze tarcza juz sie wyrobiła zle na poprzednich klockach a te są rowne i wchodzi na wibracje auto przy hamowaniu?
|Zdaje sobie sprawe ze muszse wymienic tarcze zeby sprawdzic w 100% lecz wtedy wiaze sie z klockami ktore są jak nowe .
Ps2. czy taka konfiguracja czyli lekko krzywa tarcza i nowe klocki moze wpływac ze np przy ok 90km/h daje sie odczuc delikatne drzenie czy to juz wywazenie kół itp ,czy moze to tez na to wpłynąć.Z góry dziękuje za odpowiedz
 
 
lukasz88 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: ŁUKASZ
Jeżdzę: D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 36
Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 236
Skąd: michałowo
Wysłany: 2015-10-16, 15:01   

Ja miałem podobną sytuacje wymieniłem same tarcze i jest ok klocki zostały stare
_________________
łukasz88
 
 
Bartek87 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Bartek
Jeżdzę: A8
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 174
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-10-16, 19:27   

miałem podobnie, od 120km/h na godzinę przy nawet lekkim dotknięciu hamulca auto wpadało w wibracje - diagnoza: odcisnięty klocek hamulcowy na tarczy.
 
 
pawelec 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pawel
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 98
Skąd: München/Geretsried/Łódź
Wysłany: 2015-10-16, 20:32   

Potwierdzę tak samo jak koledzy.... również jak ty mam do wymiany tarcze z przodu i do puki nie dotknie troszkę mocniej hamulca z prędkości ok 100km/h i więcej i wtedy odczuwam drgania
 
 
Nyku 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Radek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 274
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2015-10-17, 06:07   

Tarcze do wymiany :)
Gdyby to była kwestia felg to drganie by było w pewnym zakresie prędkości nawet przy przyśpieszaniu czy spokojnej jeździe. Jeżeli występuje tylko przy hamowaniu to tak jak koledzy wyżej pisali.
 
 
goldberg 
Użytkownik


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: D3
Dołączył: 23 Wrz 2015
Posty: 7
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2015-10-17, 09:44   

Też tak włąsnie sądze ze tarcze i tak zrobie ,tylko kwestia drgań w II części tematu tez pytałem o to ze np ok 90 km h drzy i odziwo czasem bardziej odczuwam czasem mniej,ale to czy ma zwiazek z tarczami przednimi które są juz do wymiany-sądze ze nie
i nawet jak przyspieszam szybciej to czuje ze od 90-100 km/h lekka wibracje moge jechac 130-220 zero drgan zadnych płynne ale przy tym zakresie cos jest.
Nadmienie ze wymienilem opony na nowe zostalo wszystko wyważone ,czy moze jakis luz w zawieszeniu czy coś -doradzicie?
 
 
Lolek84 
Użytkownik


Rocznik: 1992
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Karol
Jeżdzę: c4
Wiek: 39
Dołączył: 13 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: okolice KRK
Wysłany: 2015-10-17, 10:39   

Ja miałem podobny przypadek. Nie zawsze ale dość często przy zwalnianiu z większej prędkości wpadał wóz w wibracje. Okazało się że półoś była winowajcą.
 
 
pawelec 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pawel
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 33
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 98
Skąd: München/Geretsried/Łódź
Wysłany: 2015-10-18, 09:50   

goldberg tez może być luz na zawieszeniu.... lepiej sam sprawdź sobie u jakiegoś kolegi co ma podnośnik i sprytne narzędzie typu breszka, łapka bo jak pojedziesz na stacje diagnostyczna to na trzepakach i rolkach nic nie wyjdzie....
Mnie auto przeszło normalnie przegląd zerowy i nic nie zauważyli a mam wywalone tzw. banany, końcówki drążka stabilizatora i chyba jeszcze 2 tulejki wiec albo jakiś znawca tematu ci powie albo sam patrz. Ja chciałem żeby ktoś mi sprawdził auto po zakupie i pojechałem specjalnie do Gdańska i usłyszałem opinie....
 
 
brak
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-18, 10:45   

pawelec napisał/a:
Mnie auto przeszło normalnie przegląd zerowy i nic nie zauważyli a mam wywalone tzw. banany, końcówki drążka stabilizatora i chyba jeszcze 2 tulejki wiec albo jakiś znawca tematu ci powie albo sam patrz. Ja chciałem żeby ktoś mi sprawdził auto po zakupie i pojechałem specjalnie do Gdańska i usłyszałem opinie....


To żenujące ale tak jest w tych skp. Jeden sie czepi braku poziomowania w 20letnim A8 a nie znajdzie zajechanej zawiechy a drugi powiedział-paaanie rób pan to bo dramat. Dlatego ja juz od lat daje znajomemu mechanikowi troche kasy i każe mu samemu jechac na przeglądy gdzie on sam wsio sprawdza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.