Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 08 4.2TDI ] Podmuchy wiatru A8 4.2 TDI 2008r  
Autor Wiadomość
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2012-03-31, 23:35   

mdamian napisał/a:
ale że co kolego labas, ma dać auto do serwisu i serwisanci mają czekać aż będzie wiało odpowiednio mocno i wtedy mają wykonać jazdę próbną z prędkością 200km/h klienta i sprawdzać czy faktycznie rzuca :?: :?:
Serwis może wymienić całe zawieszenie , ustawią wszystko i oddadzą auto właścicielowi , ty się przejedziesz , zobaczysz że sytuacja bez zmian i co dalej :?: :?:


Przecież nie potrzeba wiatru do sprawdzenia, czy auto jedzie poprawnie powyżej 200km.
Skoro auto pływa to coś jest nie tak, a że jest na gwarancji to niech i wymieniają całe zawieszenie i bóg wie co jeszcze, auto ma być sprawne i bezpieczne.
Miałem kiedyś podobny problem z serwisem na Pomorzu, też chcieli mnie spławić bo gwarancja kończyła się za dwa miesiące, dwa telefony do Poznania załatwiły sprawę a i ja po nich jeździłem jak po burej suce.
Nie po to wydaje się na auto pięć stówek żeby być spławianym.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-01, 08:10   

Maciek001 oglądając twój film....dochodzę do wniosku ,że u ciebie jest coś nie tak z samochodem - traci wymiary.
1. sprawdzić geometrie pojazdu - a zwłaszcza położenie/wyprzedzenie osi przedniej lewej względem prawej.
2.sprawdzić mocowanie - belki łączącej kielichy u góry (rozpórki)
3.sprawdzić mocowanie stabilizatora do belki (tuleje na dwa torxy) pod silnikiem a zwłaszcza samej belki do nadwozia czy czasem silnik nie wisi na poduszkach dociążając belkę a ona po podlewarowaniu/zmiana obciążeń.... ma luz w stosunku do nadwozia .
4.to samo ma się do zawieszenia z tyłu :-P
5.Jeżeli nie będzie to problem z wymiarami/zawieszeniem.....pozostaje jeszcze sterowanie elektroniczne zawieszenia.....ale to tylko ASO, może czas przeliczeń/reakcji zawieszenia na zmiany jest u ciebie za długi, i należałoby się nad tym pochylić.
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-04-01, 10:30   

labas napisał/a:
Przecież nie potrzeba wiatru do sprawdzenia, czy auto jedzie poprawnie powyżej 200km.

ale , żaden rozsądny mechanik nie weźmie twojego samochodu i nie zrobi jazdy próbnej z prędkością 200km/h zrozum to , że nie daj borze coś by się stało to będziesz żądać od niego zwrotu kasy za rozwalone auto , trochę ciebie labas ponosi , Podjedź maciek001 do innego aso na sprawdzenie zawieszenia i geometrii podwozia , może w innym aso coś wykryją ;-)
I nie słuchaj bzdur co nie którzy piszą , Pokarzcie mi mechanika w ASO co weźmie na siebie
odpowiedzialność za auto jak coś by się stało , jeśli oddajesz auto do ASO (nawet do normalnego warsztatu , to żaden rozsądny mechanik nie weźmie twojego auta i nie będzie się bujać do takich prędkości żeby sprawdzić czy samochodem rzuca czy nie . Jak pisałem wyżej , wymienią podzespoły i tyle , jazdę próbną sam sobie wykonasz .

I proszę kolego labas przestań pisać bo twoje posty nic tu nie wprowadzają tylko to że "auto do ASO bo na gwarancji i nie odbierać dopóki usterki nie usuną "
i w takim przypadku nie mieć auta przez rok bo servis ma twoje auto gdzieś i ma poważniejsze naprawy
Według mnie to tylko sobie posty w taki sposób nabijasz ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
labas 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: A8 , A6
Pomógł: 10 razy
Wiek: 59
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 610
Skąd: Pieniny
Wysłany: 2012-04-01, 11:50   

mdamian napisał/a:


I proszę kolego labas przestań pisać bo twoje posty nic tu nie wprowadzają tylko to że "auto do ASO bo na gwarancji i nie odbierać dopóki usterki nie usuną "
i w takim przypadku nie mieć auta przez rok bo servis ma twoje auto gdzieś i ma poważniejsze naprawy
Według mnie to tylko sobie posty w taki sposób nabijasz ;-)


Szanowny kolego, chyba nigdy w serwisie audi nie byłeś, a już na pewno z autem na gwarancji, tak że Ty nie powinieneś się wypowiadać bo g..o wiesz.
Auto jest na gwarancji i trzeba wyegzekwować naprawę, może trzeba zmienić serwis.
W moim ASO przed zdaniem jak i po odbiorze jest zawsze jazda testowa i nie z mechanikiem, bo on nie ma prawa siadać na moim fotelu, od tego jest inna osoba.
Jak trzeba to testuje się grubo powyżej 200km, nigdy nie spotkałem się z jakimiś
problemami.

Przez trzy lata sporo nabiłem postów.
 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2012-04-01, 12:52   

A ja stawiam na geometrię tylnego zawieszenia. Miałem kiedyś wrażenie pływania auta właśnie na śliskim i okazało się że nie ma zbieżności na tylnej osi. Możliwe że może to się objawiać i przy większych prędkościach.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
TROLU 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Lut 2012
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-01, 13:04   

Też stawiam na ustawienia zawieszenia tylnego..
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-04-01, 15:07   

labas, i tu masz racje , NIGDY NIE BYŁEM w serwisie ASO Audi , ale dużo o tym w TV i gazetach motoryzacyjnych jak ASO zrobi auto i jeśli nie przyniesie to skutku to obciąża w iluś procentach właściciela za wymienione elementy .
Powiem tak , nawet jak bym kupił teraz auto np 2 letnie to i tak bym nie jechał do ASO na przeglądy tylko bym to robił gdzie indziej , na przykład warsztat samochodowy .
Jeżeli faktycznie coś poważnego by się stało , a miał bym gwarancje to bym odwiedził serwis .
hmm co do testowania to raczej nie znam takiej osoby . ( może temu że się boją że może coś się rozwalić , np kolizja , lub mandat . )
Najlepiej niech kolega maciek001 podjedzie na sprawdzenie zawieszenia na stacje diagnostyczną .
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Rafelek 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2012-04-01, 16:09   

maciek001 napisz prosze w jakim ASO byles z tym problemem. Jesli to Palmowski Olsztyn to odrazu Ci powiem , zmien ASO.
_________________
CCCO Herr der Ringe
 
 
maciek001 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIPTRONIC
Zasilanie: ON
Imię: Maciek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Iława
Wysłany: 2012-04-01, 16:17   

Witam Koledzy,
Dziękuję za rzeczowe i fachowe porady. W przyszłym tygodniu wybieram się do ASO, także mam zamiar wydrukować i przedstawić im Wasze cenne uwagi.
Dziwnym są te problemy z geometrią bo poprzedni właściciel zapewniał mnie, że auto jest absolutnie bezwypadkowe, było mierzone miernikiem lakieru, sprawdzane pod każdym kątem w losowo wybranym przeze mnie ASO Audi. Za diagnozowianie zapłaciłem ponad 1000 zł.. A tymczasem mam wrażenie, że z samochodem musiało się chyba coś wcześniej niedobrego dziać. Jestem laikiem w sprawach mechaniki, moja wiedza kończy się na wymianie koła, także jeszcze raz dziękuję za Wasze uwagi.
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2012-04-01, 16:20 ]
Witam Rafelek, .
W Olsztynie byłem tylko raz jedyny i ostatni z poprzednim Audi i po jednej wizycie podjąłem decyzje, że nigdy więcej tam nie pojadę. Od 5 lat jeżdzę do Autosaru w Toruniu i jak dotyczas byłem bardzo zadowolony. Faktem jest, że były to tylko regularne przeglądy bo nic złego z poprzednimi autami się nie działo.
Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-04-01, 16:36   

maciek001 powiedz czy auto jedzie prosto jak nie ma podmuchów wiatru czy też myszkuję?
 
 
maciek001 
Użytkownik


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIPTRONIC
Zasilanie: ON
Imię: Maciek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Iława
Wysłany: 2012-04-01, 16:44   

Witam 123Mielony,
Generlanie jak nie ma wiatru to auto prowadzi się świetnie za wyjątkiem szybkiego przejazdu pomiędzy ekranami na autostradzie. Jak puszczam kierwonicę to auto jedzie prosto, nigdzie nie sciąga itd.
_________________
Pozdrawiam
Maciek
 
 
FORZA 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jacek
Jeżdzę: AUDI A8 D4
Wiek: 46
Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-01, 17:51   

Z serwisem w Olsztynie tez miałem do czynienia przy sprawdzaniu auta przed zakupem. Nie dopatrzyli sie ze przednia szyba jest peknieta ehhhh... Bez komentarza
_________________

 
 
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2012-04-02, 22:03   

maciek001 napisał/a:
Witam Koledzy,
Dziękuję za rzeczowe i fachowe porady. W przyszłym tygodniu wybieram się do ASO, także mam zamiar wydrukować i przedstawić im Wasze cenne uwagi.
Dziwnym są te problemy z geometrią bo poprzedni właściciel zapewniał mnie, że auto jest absolutnie bezwypadkowe, było mierzone miernikiem lakieru, sprawdzane pod każdym kątem w losowo wybranym przeze mnie ASO Audi. Za diagnozowianie zapłaciłem ponad 1000 zł.. A tymczasem mam wrażenie, że z samochodem musiało się chyba coś wcześniej niedobrego dziać. Jestem laikiem w sprawach mechaniki, moja wiedza kończy się na wymianie koła, także jeszcze raz dziękuję za Wasze uwagi.
Pozdrawiam serdecznie

[ Dodano: 2012-04-01, 16:20 ]
Witam Rafelek, .
W Olsztynie byłem tylko raz jedyny i ostatni z poprzednim Audi i po jednej wizycie podjąłem decyzje, że nigdy więcej tam nie pojadę. Od 5 lat jeżdzę do Autosaru w Toruniu i jak dotyczas byłem bardzo zadowolony. Faktem jest, że były to tylko regularne przeglądy bo nic złego z poprzednimi autami się nie działo.
Pozdrawiam






Witam Serdecznie Wszystkich


Kolego niestety nie pomoge Ci w problemie ,ale nie jest to normalne. Jednak mam prośbę do Ciebie :-D


Co to za płytka muzyczka w filmiku??


Pozdrawiam
 
 
Rafelek 
Moje A8



Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 4 razy
Wiek: 44
Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 96
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2012-04-02, 22:14   

ralf napisał/a:
Co to za płytka muzyczka w filmiku??


Sylver
_________________
CCCO Herr der Ringe
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-04-02, 22:25   

ralf napisał/a:

Co to za płytka muzyczka w filmiku??

No jak to tak żeby nie znać takich utworów? :-P
http://www.youtube.com/watch?v=QW1EAho7Le4
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.