Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 09 4.2TDI ] Ogrzewanie postojowe - jakie polecacie  
Autor Wiadomość
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-05, 22:22   

Witam!

Cytat:
Z tym że zwykły TDI ma 4 cylindry a tu już jest 8 więc chyba dużo nie jest zważając na potencjał jednostki napędowej
-

To ile w takim wypadku potrzebuje Kenworth (taki z czescia mieszkalna) przy trzydziestostopniowym mrozie? Ten ktorym jezdzilem potrzebowal 0,7 litra.

Stefan.
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-10-05, 22:36   

majkaistefan napisał/a:
Witam!

Cytat:
Z tym że zwykły TDI ma 4 cylindry a tu już jest 8 więc chyba dużo nie jest zważając na potencjał jednostki napędowej
-

To ile w takim wypadku potrzebuje Kenworth (taki z czescia mieszkalna) przy trzydziestostopniowym mrozie? Ten ktorym jezdzilem potrzebowal 0,7 litra.

Stefan.


Silnik Ci tyle palił na godzinę czy webasto ?
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-05, 23:01   

Witam!

Kolega powyzej pisal ze 0,6 litra na godzine i do tego postu sie odnioslem.Ponizej post o czterocylindrowce.....Trudno tu czasem zrozumiec o co chodzi.
Ja uwazam ze sa to wartosci mocno zawyzone.

Stefan.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-06, 12:50   

CO tu trudno zrozumieć? TDI faktycznie ssie 0,6l\h(ciepły) ale podobna 4 cylindrowa benzynka za pewne wessie więcej. Nie sprawdzałem każdego auta ale gdyby webasto ssało tyle co silnik to jaki sens było by je instalować? W A8 każdy se może sprawdzić wagiem ile mu wessie odpalony motor. Zapewniam że na ssaniu wartośc bedzie przekraczała litr /h.
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-06, 17:29   

Witam!
Apophis napisał/a:
Zapewniam że na ssaniu wartośc bedzie przekraczała litr /h.


Zapewniam nawet kolege ze wielokrotnie.I chodzi tu wylacznie wskazanie kolegom posiadajoncym to "dobrodziejstwo" ze znacznie taniej jest rozgrzac auto przy jego pomocy.Wowczas odpada praktycznie praca na ssaniu(niezbyt zdrowe dla silnika) oraz znacznie spada zuzycie paliwa.Ponadto trwalosc silnika moze ZNACZNIE wzrosnac.
Wiem ze niewielu to zrozumie.

Pozdrawiam.Stefan.
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2014-10-06, 19:46   

Po co webasto <niewiem> nawet gdyby webasto palilo 1l/h a auto odpalone 0,5 l/h to do auta musze wyjsc wsiasc i odpalic. Zostawic odpalone niezamkniete, a webasto wlaczam przez okno przychodze i mam cieplo.
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
krzychu22.p1i 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: ZF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: sporadycznie
Pomógł: 127 razy
Dołączył: 14 Sie 2011
Posty: 3150
Skąd: Oderwany od rzeczywistości
Wysłany: 2014-10-06, 19:52   

aro51 napisał/a:
webasto wlaczam przez okno przychodze i mam cieplo

Ta sama sytuacja co wychodzenie z pracy z II albo IIIzm w okresie jesiennym i zimowym. Ustawia się 30min przed przyjściem i jest wypas, wart 0.5l ostatecznie 1l/h. Silnik nie dostaje batów a wnętrze jest ciepłe.
_________________
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-06, 20:17   

Sory chłopaki ale ja nie musze sie trudzić żeby wyjśc i odpalić-mogę to zrobić pilotem z okna mieszkania :)
Mogę tez sobie ustawić włączanie silnika na określona godzinę lub ustawić by nie osiągał temperatury niższej niż zaprogramowana np.60st. :)
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-06, 22:19   

Witam!

Tak jak myslalem nie wszyscy zrozumieja.Chodzi o to:

Apophis napisał/a:
mogę to zrobić pilotem z okna mieszkania :)
Mogę tez sobie ustawić włączanie silnika na określona godzinę lub ustawić by nie osiągał temperatury niższej niż zaprogramowana np.60st.


O korzysciach z takiego postepowania nie trzeba chyba nikogo przekonywac.I to wszystko za "piecdziesiatke" benzyny na "zimny rozruch" :)

Stefan.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 12:32   

Stefan u mnie w A8 silnik można uruchamiać i programować tak jak webasto. Mam taką możliwośc ale nie korzystam z niej bo durne przepisy robia problemy. Niemcy by mnie zjedli gdyby auto się na parkingu samo uruchamiało więc wolał bym mieć piecyk.

Jednak jak ktoś nie chce inwestować w piecyk to może jak ja sobie zainwestować w sterownik który łatwo się podłączy i bedzie uruchamiał silnik. Mimo to bedzie to okupione większym zużyciem paliwa pracującego silnika.
 
 
majkaistefan
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 12:59   

Witam!

W takim razie sie nie zrozumielismy. :) Moje posty odnosza sie do niezaleznego ogrzewania postojowego ktore jest szczegolnie przydatne przy jezdzie na krotkich odcinkach i swietnie zabezpiecza silnik.
Zdalne uruchamianie silnika (bardzo powszechne w warunkach Kanadyjskich) daje tylko komfort wsiadania do cieplego i odszronionego samochodu powodujac niestety znaczne skracanie zywotnosci silnika.

Pozdrawiam.Stefan.
 
 
aro51 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Arek
Jeżdzę: F11
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 23 Lis 2010
Posty: 614
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2014-10-07, 19:11   

No nie tak latwo bo normalne auto ma immobilaiser i zainstalowanie takiego odpalania zdalnego jest rownoznaczne z jego usunieciem, a nie kazdy zdecydowalby sie na taki krok.
_________________
Zdjęcia Audi A6 i A7
Zawór recyrkulacji EGR Audi A6 C7 2.0 177 KM.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 19:32   

Immo to nie problem bo można je usunać,obejśc bądź zastapić czymś o podobnym działaniu a wiemy doskonale jak mizernym to dziś jest zabezpieczeniem. Nieseryjne immo itp.natomiast juz może nam uratować auto przed amatorem cudzej własności :)
 
 
Kaktus 
Użytkownik


Rocznik: 2009
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kacper
Jeżdzę: D3
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 43
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-10-13, 07:59   

No cóż nadal nie wiem czy da sie przerobić. Po Vinie okazuje sie, że mam piec o numerze 4E0815071E ze sterownikiem 4F0909509B i niestety nikt mi nie jest w stanie powiedzieć co dalej z tym fantem. W webasto mówią, że chyba brakuje pilota. w Audi mówią, że po Vinie nie podświetla, że kiedykolwiek ten pilot był.
Na allegro po numerze wychodzi, że to jest wersja z pilotem i może należałoby do kupić po prostu pilota i go zakodować i będzie chodzić:
http://allegro.pl/central...4634353227.html
 
 
jarohd 
Użytkownik


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jarek
Jeżdzę: A8 D3 3.0tdi A8 D4 3.0tdi
Wiek: 47
Dołączył: 15 Wrz 2011
Posty: 11
Skąd: Świecie PL, Preston UK
Wysłany: 2014-10-20, 13:31   

Witam przekodowałem webasto tak adres 08 / HVAC > następnie adaptacja > kanał 21 > mamy wartość 0 >zmieniamy na 1 > test > save jak było opisane i zmieniło się tylko ze widać dogrzewacz on/off co trzeba jeszcze zrobić aby było widać programator z czasem startu webasta na wlepce Thermo top Z/C-D pozdrawiam
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.