Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 10 4.2TDI ] Problem z tunerem TV i monitorami w zagłów  
Autor Wiadomość
A8L Driver 
Użytkownik


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Grzegorz
Jeżdzę: A8L D3
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-21, 15:06   [D3 10 4.2TDI ] Problem z tunerem TV i monitorami w zagłów

Witam,

Jak już wspominałem w poście powitalnym, przechodzimy ostatnio z Basią kryzys...

Basia to:
Audi A8L D3 4.2 TDI Quattro
Rocznik 2010
Wersja full.

Grudzień 2010 był dla nas bardzo nieszczęśliwym miesiącem. Kiedy wyprzedzałem na autostradzie ciężarówkę (dla upartych TIR'a), będąc w połowie długości naczepy zostałem zbombardowany 5 kilogramową bryłą lodu która przy sporej prędkości (umówmy się, że maksymalnej dozwolonej na autostradzie) wpadła do środka razem z przednią szybą...

Zakres naprawy powypadkowej był bardzo szeroki i obejmował między innymi wycięcie i ponowne wklejenie tylnej szyby.
Dlaczego wspominam o tylnej szybie? Już przechodzę do rzeczy:

Od czasu naprawy nieprawidłowo działa tuner TV. Sygnał jest bardzo słaby co powoduje, że stacje nie mogą się dostroić przy przełączaniu lub też odbiór jest zupełnie niemożliwy.

Od połowy lutego 2011 (kiedy to odebrałem samochód z naprawy) regularnie, aż po dzień dzisiejszy odwiedzam serwis,aby usunąć tą usterkę. Panowie elektronicy zdążyli w tym czasie wykonać kilka razy diagnostyke WAG nie wykrywająć przy tym żadnych uchybień. Kilkadziesiąt razy wymontować i wmontować wzmacniacz sygnału oraz moduł telewizji. Za każdym razem upierali się, że wszystkie parametry są jak najbardziej w normie, a diagnozowane elementy są sprawne.

Ponieważ samochód jest intensywnie eksploatowany odpuściłem na jakiś czas temat ze względu na fakt iż nie mogłem co chwilę uziemiać Baśki, a telewizja nie jest niezbędna do jazdy...

Początkiem tego roku kierując się końcem gwarancji wróciłem do sprawy. Podstawiłem nawet drugą A8 do serwisu w celu porównania sygnału. Stwierdzono uszkodzenie wzmacniacza - jego wymiana nie rozwiązała problemu.

Panowie żegnając się ze mną powiedzieli, że jedynym elementem który może mieć jeszcze wpływ na jakość odbieranego sygnału jest tylna szyba, ale jeżeli blacharnia ją źle wycięła i wkleiła to już nie ich wina, a dobrej szyby nam nie wymienią.

Dlatego też temat trafił do działu prawnego spółki i posuwa się do przodu...

Wzmacniacz sygnału został wymieniony w marcu br. Nie mam pewności, ale wydaje mi się, że po jego wymianie straciłem zasilanie w monitorach zagłówkowych. Nie mam tu na myśli braku sygnału, ale ewidentny brak zasilania. Usterkę odkryłem dopiero w trakcie trwania Euro 2012 kiedy to szef chciał chociaż posłuchać (bo o obejrzeniu nie ma mowy) jednego meczu. Mogła ona oczywiście powstać między wizytą w serwisie, a rozgrywkami Euro, jakby nie patrzeć to 3 miesiące, ale tego już nie sprawdzę.

Próba przywrócenia zasilania w zagłówkach wymagała 2 całodniowych wizyt... Przyczyną był brak zasilania na przekaźniku (długa diagnoza jak na rzekomo oczywistą przyczynę...)

Odnoszę dziwne wrażenie, że po odebraniu samochodu mam zupełnie inne menu w monitorach zagłówkowych. Działają one jakby niezależnie od MMI. Wcześniej kiedy szef podał mi jakiś film do odtworzenia wrzucałem płytę do DVD w schowku, a szef wybierał z menu z tyłu jako źródło sygnału Monitor MMI i relaksował się filmem. Teraz nie mam wogóle takiej opcji w menu. Mam bezpośrednio jako źródło sygnału tuner TV lub Monitor RSE - jest to zmieniarka...

Zwracam się więc z prośbą do któregoś z forumowiczów (który użytkuje ten właśnie model z fabrycznymi monitorami w zagłówkach) o krótkie spotkanie, abym mógł sprawdzić jak to wszystko powinno wyglądać.

Na spotkanie przybywam oczywiście z czteropakiem dobrego napoju lub ewentualnie mogę skromnie wynagrodzić poswięcony mi czas.

Najlepiej aby był to ktoś z Warszawy lub okolic bo właśnie tam urzęduję na codzień.

Nie oszukujmy się. Kierowca niezbyt często korzysta z monitorów zagłówkowych, ale jak już wspominałem chyba nie wszystko zostało złożone jak należy.

Jest to mój pierwszy post więc jeżeli wybrałem niewłaściwy dział, proszę o przeniesienie.


Pozdrawiam,
Grzegorz
_________________
A8L D3 4.2 TDI Tiptronic Quattro
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-08-26, 00:33   

A któreż to ASO tak namiętnie atakujesz?... pytam z ciekawości bo mam tam sporo znajomych.


Co do monitorów...
W swoim A8 niestety nie mam monitorów w zagłówkach (TV tylko w MMI) i nie kojarzę aby któryś z kolegów na forum takowe posiadał... mogę jednak zerknąć co tam u Ciebie się dzieje i sprawdzić VAG'iem czy nie można by czegoś tam jednak zrobić.

Poza tym, mógłbym przy okazji uruchomić TV podczas jazdy bo z tego co piszesz to rozumiem, że u Ciebie po ruszeniu obraz znika... zresztą to że znika także z tylnych monitorów wydaje mi się trochę dziwne... no chyba że źle zrozumiałem Twoją wypowiedź.

W każdym razie, gdybyś był zainteresowany to pisz lub dzwoń i jakoś się umówimy.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.