Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Czujniki ciśnienia i temperatury opon.  
Autor Wiadomość
marekp750 



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6000
Skrzynia: 6HP, 5HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marek
Jeżdzę: D3 W12, D2 W12, D2 V8
Pomógł: 77 razy
Wiek: 51
Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 1010
Skąd: k/Pruszcza Gd.
Wysłany: 2018-07-24, 21:02   

Wystarczy, że jeden z czterech czujników w kołach (jezdnych) nie będzie gadał i całość nie będzie
działać.

Czujnik w kole zapasowym nie musi być.

Musisz podjechać do kogoś kto ma czytnik czujników i zobaczyć
który z nich szwankuje.
_________________
Marek
tel. 571 240 898

https://serwis-smp.pl/filmy/ABZ_1.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_1.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_2.mp4
https://serwis-smp.pl/filmy/BFM_ABT.mp4
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-07-24, 23:07   

marekp750 napisał/a:
Wystarczy, że jeden z czterech czujników w kołach (jezdnych) nie będzie gadał i całość nie będzie
działać.

nie masz racji o ile nie będzie gadał znaczy np że go nie będzie lub będzie zakodowany źle
wtedy dzieją się cuda (pomieszane koła) ale potrafi zadziałać, mam gdzies taka fotkę z MMI

a pebo mógłbyś czytać wszystkie odpowiedzi ze zrozumieniem...
na spokojnie wez podlacz kompa i sprawdz to o czym pisalem
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2018-07-25, 11:24   

maciu napisał/a:
(...) a pebo mógłbyś czytać wszystkie odpowiedzi ze zrozumieniem...
na spokojnie wez podlacz kompa i sprawdz to o czym pisalem

Może faktycznie, czytam i czytam i mi to nie wychodzi więc denerwuję się. Niby takie proste a nie działa, ale będę jeszcze próbować. Dzięki za pomoc.

[ Dodano: 2018-08-30, 21:50 ]
Czujniki nadal nie działają. Po skasowaniu błędów i wykasowaniu wartości wyuczonych, a następnie po przejechaniu kilku kilometrów (po około 7 km) system zgłasza błąd. Anteny się zgłaszają, ale moduł nie może rozpoznać czujników (sprawdzane w blokach pomiarowych). Czyli, jeśli dobrze rozumuję, to potrzebne jest mi to (programator):
https://allegro.pl/programator-czujnikow-tpms-autel-maxitpms-pad-usb-i6063805611.html
aby zakodować czujniki pod A8 a następnie znów pojeździć aby system je rozpoznał. Czy mylę się?
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
AdiA8 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 74
Skąd: LU
Wysłany: 2018-08-31, 10:43   

Pebo, mam czujniki Autela i wiem, że muszę zamówić programator by je zaprogramować.

Muszę dokupić właśnie taki jaki pokazałeś, są aukcję gdzie sprzedają już zaprogramowane czujniki ale ja niestety kupiłem "czyste".

Swoją drogą nieźle sobie liczą za ten programator.

https://pl.aliexpress.com/item/100-Original-Universal-Programmer-Autel-TPMS-Tire-Pressure-Sensor-MX-Sensor-433MHz-315MHz-MxSensor-MaxiTPMS-Pad/32774040146.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0eshliAe

Po przeliczeniu na złotówki wychodzi coś około 190zł więc przebitkę mają niezłą.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-08-31, 11:43   

Jak na wszystkim... VCDS'y, Miechy pneumatyczne, różnego rodzaju Miracasty i pierdoły...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-08-31, 14:18   

AdiA8 napisał/a:
Pebo, mam czujniki Autela i wiem, że muszę zamówić programator by je zaprogramować.

Muszę dokupić właśnie taki jaki pokazałeś, są aukcję gdzie sprzedają już zaprogramowane czujniki ale ja niestety kupiłem "czyste".

Swoją drogą nieźle sobie liczą za ten programator.

https://pl.aliexpress.com/item/100-Original-Universal-Programmer-Autel-TPMS-Tire-Pressure-Sensor-MX-Sensor-433MHz-315MHz-MxSensor-MaxiTPMS-Pad/32774040146.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0eshliAe

Po przeliczeniu na złotówki wychodzi coś około 190zł więc przebitkę mają niezłą.



Są na allegro i Olx ogłoszenia gdzie oferują usługę zaprogramowania czujników, ja z takiej korzystałem i zapłaciłem 70zl z wysyłką za wszystko. Polecam tak załatwić temat.
 
 
AdiA8 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 74
Skąd: LU
Wysłany: 2018-08-31, 14:59   

Zgadza się, da rade załatwić to w taki sposób ale osobiście wolę kupić sobie programator bo wolę zaprogramować to sam. Dla kogoś kto nie planuje długo trzymać A8 w stajni, najlepszym sposobem będzie wysłanie czujników do zaprogramowania.
 
 
Pczester 
Moje A8


Rocznik: 2007
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 02 Wrz 2016
Posty: 753
Skąd: Lidzbark Warmiński
Wysłany: 2018-08-31, 20:45   

AdiA8 napisał/a:
Zgadza się, da rade załatwić to w taki sposób ale osobiście wolę kupić sobie programator bo wolę zaprogramować to sam. Dla kogoś kto nie planuje długo trzymać A8 w stajni, najlepszym sposobem będzie wysłanie czujników do zaprogramowania.


Czujniki wytrzymują ok 6-7 lat więc moim zdaniem kupować programator aby go użyć raz na te 7 lat nie ma sensu 😊 Ale każdy ma oczywiście swoje pomysły i wie co będzie lepsze dla niego. Same czujniki działają świetnie, zmieniałem nawet koło zapasowe jak miałem kapcia i po chwili system je wykrywa i zmienia ciśnienia (po zmianie koła zapasowego na przednie lewe).
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2018-08-31, 22:38   

Moje czujniki miały działać konkretnie z tym modelem audi. Przed zakupem korespondowałem z firmą i miało być ok. Nawet jeden kupiłem na próbę, ale jeździł w bagażniku przy zapasie - a tu na forum wyczytałem, że z zapasu nie zadziała. Teraz mam wszystkie założone w koła i wyjmować je to połowa ceny programatora. A tak kombinuję, że jeśli programator będzie na feldze, blisko czujnika, to powinien zaprogramować. Poza tym w naszej miejscowości jest kilka A8 więc sprzęt pewnie się przyda. Kasy od kumpli nie wezmę, ale przysługa za przysługę.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
AdiA8 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Adrian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 74
Skąd: LU
Wysłany: 2018-08-31, 22:57   

Pebo, programator zadziała przyłożony do felgi w miejscu czujnika, taką informację znalazłem na necie, pamiętam że było to udokumentowane dodatkowo zdjęciami.

Jestem w takiej samej sytuacji, czujniki założone przy zmianie opon i nie uśmiecha mi się płacić ponownie za zdjęcie opon by zaprogramować czujniki.

Programowanie 70zł, zdjęcie opon z 80zł (jeśli masz drugi komplet opon z felgami to felgi docelowe poczekają, jeśli nie to kolejne 80zł wydane gdy zaprogramowane czujniki dojdą). Robi się od 150-230 zł, sorry ale wolę kupić programator. Owszem, gdy masz czujniki na stole to może i będzie to kosztowało 70zł ale i tak musisz zapłacić za późniejszy montaż opon przy założeniu czujników więc jakby nie patrzeć jest to minimum 150zł.

Zdecydowałem się na kupno programatora gdyż mam paru znajomych nie koniecznie z A8 (programator ogarnia wiele aut) i inwestycja zwróci się szybciutko.

Nie mam zamiaru płacić komuś za coś co mogę zrobić sam, wiedząc że kasa zainwestowana w sprzęt zwróci się z nawiązką.
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2018-09-02, 17:13   

AdiA8 napisał/a:
Pebo, programator zadziała przyłożony do felgi w miejscu czujnika, taką informację znalazłem na necie, pamiętam że było to udokumentowane dodatkowo zdjęciami.

Dzięki za info, znalazłem taki filmik (https://www.youtube.com/watch?v=N6p6xV4PlHc)

Reszta, tak jak piszesz - u mnie podobnie. Niestety, w najbliższym czasie nie wybieram się w Twoje rejony.

AdiA8 napisał/a:
Nie mam zamiaru płacić komuś za coś co mogę zrobić sam, wiedząc że kasa zainwestowana w sprzęt zwróci się z nawiązką.

Ja po prostu lubię majsterkować (to dla mnie psychiczny odpoczynek), a satysfakcja z samodzielnego wykonania też ważna.

Pozdrawiam
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-02, 21:27   

do programowania z tego co pamietam trzeba spuścić powietrze warto o tym pamietac

są z tym cyrki, jeden zakład miał jakieś uniwersalne ustrojstwo ale łapało mu ze wszystkich
kol i nawet te w sklepie lezace takze musialem wyjezdzac na ulice itp.

ale w koncu sie udalo
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2018-09-15, 22:53   

Udało się. Ale po kolei. Jak pisałem wcześniej, system nie widział czujników. Po sprawdzeniu programatorem Autel czujniki także nie dawały znaku życia (wersja oprogramowania 2.6). Po zainstalowaniu starego softu (wersja 2.42) okazało się, że czujniki się odzywają i działają, nawet przez oponę. Do zaprogramowania nie trzeba ich zdejmować (demontować z fegi, mogą być w kołach i na aucie, koła mogą być napompowane powietrzem - piszę o A8 D3). Po zakodowaniu (ponownym, jednak były źle zakodowane) już po kilku kilometrach system odczytał wartości, ale jeszcze nie wyświetlił ich w MMI. Nie mam tylko odczytu z zapasu - być może trzeba obrócić koło czujnikiem bliżej anteny.

koło.jpg
Plik ściągnięto 49 raz(y) 43,09 KB

_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-09-16, 00:18   

pebo napisał/a:
...Do zaprogramowania ... koła mogą być napompowane powietrzem - piszę o A8 D3).

...Nie mam tylko odczytu z zapasu - być może trzeba obrócić koło czujnikiem bliżej anteny.


programowanie to nie kwestia modelu tylko czujnika... apropo powietrza tak mi powiedział
gość który mi kodował, jak to się wyraził chodzi o to zeby ktoś nie biegał z programatorem
i rozkodowywał czujników w autach na miescie ;)

co do zapasu - nie ma znaczenia jak leży i nie ma dla niego osobnej anteny, jak poprawnie
zakodowany prędzej czy później go złapie
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2018-09-16, 00:38   

maciu napisał/a:
pebo napisał/a:
...Do zaprogramowania ... koła mogą być napompowane powietrzem - piszę o A8 D3).

programowanie to nie kwestia modelu tylko czujnika... apropo powietrza tak mi powiedział
gość który mi kodował, jak to się wyraził chodzi o to zeby ktoś nie biegał z programatorem
i rozkodowywał czujników w autach na miescie ;)

Tak, ale być może rozmiary felg i opon mają znaczenie. Piszę to dla potomnych, bo sam już chciałem wyciągać czujniki i programować tak jak to opisują (ale jedna myśl mi nie dawała spokoju - jak ma je odczytać antena w nadkolu skoro programator przy feldze nie da rady?).

maciu napisał/a:
pebo napisał/a:
...Nie mam tylko odczytu z zapasu - być może trzeba obrócić koło czujnikiem bliżej anteny.


co do zapasu - nie ma znaczenia jak leży i nie ma dla niego osobnej anteny, jak poprawnie
zakodowany prędzej czy później go złapie

Tu masz rację, według ELSA czujników jest 5 a anteny są 4. Czyli pewnie łapie go później. Najważniejsze, że w systemie są widoczne, teraz czekan na wyświetlenie w MMI.

[ Dodano: 2018-10-10, 21:34 ]
Także Panie i Panowie mogę polecić czujniki Autel MX-sensor (http://www.maxitpms.com/tpmscms/product2/732.jhtml)
Założone i prawidłowo zaprogramowane w A8 D3 działają. Cena na dzień 10.10.2018 r. to 119 PLN (np. https://allegro.pl/czujnik-cisnienia-opon-tpms-sensor-autel-mx-433mhz-i6176762479.html).

TPMS_Autel.jpg
Czujniki AUTEL 433 MHz
Plik ściągnięto 15 raz(y) 40,56 KB

_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.