Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Czy S8 miały inne palety barw nadwozia?  
Autor Wiadomość
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-27, 19:44   [D3 ALL ] Czy S8 miały inne palety barw nadwozia?

Witam wszystkich. Takie pytanie. Czy paleta barw nadwozia była inna w S8 D3 niż w A8 D3. Inni mi słowy czy np w S8 był kolor LY7W, a czy w A8 był np kolor LX7W? Niby i to srebrny i to srebrny ale chyba różni się odcieniem. Chodzi o to czy można np dorwać części blacharskie do A8 od S8 lub na odwrót w tym samym kolorze bez lakierowania.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-06-27, 19:47   Re: Czy S8 miały inne palety barw nadwozia?

denveco napisał/a:
Witam wszystkich. Takie pytanie. Czy paleta barw nadwozia była inna w S8 D3 niż w A8 D3.

"Domyślna" tak. Czyli to co proponuje Ci konfigurator. Były wspólne, jak i różne. Ale mogłeś zamówić jaki kolor chciałeś, poczytaj o Audi Exclusive.

denveco napisał/a:
Chodzi o to czy można np dorwać części blacharskie do A8 od S8 lub na odwrót w tym samym kolorze bez lakierowania.

Można.
_________________
Black Cars Matters
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-27, 19:55   

Ale kod lakieru oznaczony jako LY7W w A8 jest w innym odcieniu niż LX7W w S8? Czy odcienie są identyczne tylko oznaczenie są różne by np odróżnić że kod LX7W był tylko w S8 mimo że odcień jest identyczny jak w A8 o kodzie LY7W?
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-06-27, 20:05   

Inny numer inny lakier
_________________
Black Cars Matters
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-27, 20:25   

Czyli zawsze zakup jakiego kolwiek blacharskiego elementu od S8 (mimo że na pozór srebrny będzie wyglądał tak samo) to będzie się to wiązało z przelakierowaniem elementu pod mój kod lakieru?
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-06-27, 20:29   

Jak do słupa... Chcesz kupić jakiś element, jak masz możliwość sprawdzasz VIN samochodu z którego daną część chcesz kupić, po nim dojdziesz jaki samochód miał kod lakieru. Masz ten sam, element igła - nie lakierujesz, inny - lakierujesz, rozumiesz ?
_________________
Black Cars Matters
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-06-27, 20:31   

Kolor to kolor jak kod się zgadza to i kolor się zgadza, kod jest inny to kolor jest inny.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-27, 20:50   

OMG... rozumiem i nie rozumiem. Rozglądam się za klapą od S8 i jest kilka srebrnych wyglądających odcieniem dokładnie tak samo jaki ma moja A8. Ale sądziłem (jak napisałem wyżej), że A8 i S8 były lakierowane tą samą farbą ale dla A8 miała inny kod natomiast S8 miała inny kod. Ale jeśli paleta barw i odcieni była zupełnie inna dla S8 to przynajmniej wiem, że nie znajdę klapy z lotka bez lakierowania pod mój kolor.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-06-27, 20:54   

Jest wiele podobnych odcieni lakierów. Srebrne, szare, grafitowe i inne... Znajdź z takim samym kodem to będzie taki sam. A dodatkowo z Audi Exclusive mogli pomalować na każdy możliwy kolor wiec niektóre mogą być jedyne w swoim rodzaju...
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2018-06-27, 21:01   

denveco napisał/a:
Rozglądam się za klapą od S8 i jest kilka srebrnych wyglądających odcieniem dokładnie tak samo jaki ma moja A8.

Ze srebrnym jest ten problem, że ciężko się go dobiera, nawet jak Ci mieszają. Położyć tez trzeba umieć. Z resztą po takim czasie kolory niezabezpieczone i nie dbane od nowości w odpowiedni sposób płowieją.

denveco napisał/a:
Ale sądziłem (jak napisałem wyżej), że A8 i S8 były lakierowane tą samą farbą ale dla A8 miała inny kod natomiast S8 miała inny kod.

Dalej nie rozumiesz. Zarówno A8 i S8 mogły mieć ten sam kolor, ale wtedy kod jest identyczny. LY7W, i LX7W to dwa rożne lakiery, różnice poznasz jak se przystawisz oba elementy do siebie.

denveco napisał/a:
Ale jeśli paleta barw i odcieni była zupełnie inna dla S8 to przynajmniej wiem, że nie znajdę klapy z lotka bez lakierowania pod mój kolor.

Mogła być inna, mogła być ta sama. Jak pisałem wyżej, wszystko zależy kto se co w salonie zamówił, albo przelakierował. Chcesz mieć w miarę pewność, sprawdzaj kody lakieru, ale tak jak pisałem, po tylu latach i tak się mogą różnic (rocznik, stan, w zależności gdzie samochód jeździł, UV itp itd).
_________________
Black Cars Matters
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-06-27, 22:53   

No teraz już wszystko wiem. Nie pozostaje chyba nic innego jak tylko czekać aż pojawi się klapa bagażnika z lotka z moim kodem lakieru. Właśnie chyba lepiej będzie kupić używkę o tym samym kodzie lakieru niż inny kolor i ją przemalować na mój kod lakieru. Chyba mniejsza różnica w odcieniu będzie.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2018-06-30, 14:08   

dice111 napisał/a:
Dalej nie rozumiesz. Zarówno A8 i S8 mogły mieć ten sam kolor, ale wtedy kod jest identyczny. LY7W, i LX7W to dwa rożne lakiery, różnice poznasz jak se przystawisz oba elementy do siebie.

Cała dyskusja jest niepotrzebna bo sprowadza się praktycznie do wypowiedzi powyżej.

Kod lakieru jest elementem podstawowym.
Nie ma takiej sytuacji żeby fabrycznie wyszły dwa auta o tym samym kodzie lakieru ale innym odcieniu. Ten sam kod lakieru to ten sam lakier niezależnie od modelu.

Jak lakiernik kupuje oryginalny lakier to LZ9W to zawsze będzie taka sama czarna perła - nie musi się zastanawiać czy to A8 czy S8.
Po to są kody lakierów aby wszystko było powtarzalne.
Proste.

Pomijam tu paletę Exclusive ale w tej palecie też nikt tego z palca nie miesza tylko maszynowo, wg. ściśle określonej proporcji i tam też nadane są konkretne kody dla każdego z lakierów.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2018-07-01, 16:31   

FOSS napisał/a:
Nie ma takiej sytuacji żeby fabrycznie wyszły dwa auta o tym samym kodzie lakieru ale innym odcieniu. Ten sam kod lakieru to ten sam lakier niezależnie od modelu.
nie masz racji, ten sam kod lakieru ma kilka odcieni, może w A8 to jeszcze jakoś wygląda ale w samochodach niższego segmentu i innych marek to możesz mieć mocno różniące się kolory pod tym samym kodem, i nie mówię tu tylko że jaśniejszy czy ciemniejszy ale np bardziej zielony czerwony a nawet z większym lub mniejszym ziarnem :) kupowanie elementów w kolor to zawsze ryzyko.

Na różnice kolorystyczne JAKIE ROBI JUŻ SAMA FABRYKA ! wpływa bardzo dużo rzeczy i nie będę tu was zanudzał i opisywał wszystkiego ale głupi przykład:
na linii produkcyjnej lecą samochody 10szt w kolorze czarnej perły za chwilę 10 szt w kolorze biały, 20 szt w jakimś szarym i potem 5 jeszcze w czerwonym, wyobraź sobie że płukanie całego sprzętu w fabryce trwa kilkanaście sekund między zmianami kolorów :P
Auto które jedzie jako 1 po zmianie koloru na bank jest inne jak to ostatnie.
Inny przykład, auta mają być lakierowane lakierami firmy x no i tak są lakierowane 1 modele najlepsze lakiery odpowiednia grubość itd itp, aż ktoś mądry postanowi oszczędzić i "tyłem wdraża po cichu coś tańszego" i już kolor się zmienia, lub przykładowo do lakieru wchodzi drogi składnik jak xirallic, ktoś wymyślił że żeby było taniej zastąpi go perłą bo i tak się nikt nie kapnie i tak też robią,
Jakiś czas temu była głośna sprawa z zatopieniem jedynej fabryki produkującej xirallic i zmienili go na perłę w niektórych kolorach bo przecież produkcja musi iść.
Inny ciekawy przykład to masz kolor, masz załóżmy ocynk, jakiś podkład, na to jakiś podkład koloryzujący pozwalający uzyskać lepszą głębie lakieru itd itp i tak auta lecą na początku, i znowu ta sama sytuacja ze ktoś postanawia nie dawać tego podkładu (zeby było taniej) i już ten sam kolor ma inny odcień.
Pomijam już sprawę fabrycznych niedomalowań gdzie dach czy maska mają inny odcień niż np dolna część drzwi (bo na dole jest cieniej lakieru)a wnęki to w ogóle prześwitują, pomijam też sprawę technologi użytej do lakierowania bo też są różne, powtarzalność surowych materiałów do produkcji gotowych lakierów bo tam też zdarzają się błędy itd.
Można by tego trochę na wymieniać, z tym że w modelach flagowych te różnice nie są już tak zauważalne jak w tych gorszych,

Ciekawostka prosto z serwisu np KIA,
lakiernik kładzie na 3 nowe zderzaki ten sam lakier zrobiony na 1 raz duża ilość by na raz wszystko polakierować. Kolor srebrny 9s, polakierował 3 zderzaki
do 1 auta kolor ok, do drugiego lekko za niebieskawy do 3 lekko za czerwonawy :P

A i żeby jeszcze było śmieszniej to np Fiaty mają naklejki z kodem kolorów i na tych naklejkach też wypisane firmy którymi to jest polakierowanie np PPG czy DuPont.
Idąc do mieszalni lakierów która sprzedaje lakiery jednej z tych marek np ppg, NIE kupujecie tego samego lakieru którym było lakierowane auto w fabryce ! Lakiery do refninishu czyli stosowane do naprawa samochodowych to nie jest to samo co na aucie:)

miłej lektury :)
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2018-07-01, 19:03   

mkbewe, ciekawe piszesz rzeczy i podejrzewam, że poparte jest to głębszą wiedzą.
Noi pewnikiem masz rację - ja takiej wiedzy w tym zakresie nie posiadam.

Ale właściwie to pytającemu chodziło o to czy LZ9W w A8 to jest to samo co LZ9W w S8.
Z założenia producenta LZ9W to jest zawsze czarna perła i zawsze taka sama.

To co opisujesz jest pewnie możliwe choć w autach klasy premium, moim zdaniem, nie powinno mieć miejsca.

Inna sprawa jest też taka, że nawet jeżeli z fabryki wyjechały 2 sztuki A8 naprawdę identycznie polakierowane w LZ9W to po 10-ciu latach życia każdego z nich i tak mogą wyglądać inaczej.
Zakładając nawet, że obydwa nie były nigdy uszkodzone i polakierowane to wystarczy, że jeden był użytkowany w klimacie umiarkowanym jak w PL i praktycznie zawsze garażowany a drugi całe te 10 lat jeździł po południowym wybrzeżu Hiszpanii i garażu nie widział właściwie nigdy... i to, moim zdaniem, już nie będą te same lakiery.

Więc kupując używane części blacharskie ciężko liczyć na trafienie idealnie pod kolor swojego auta.
A biorąc pod uwagę to co opisałeś to szanse na trafienie czegoś pod kolor są zdecydowanie mniejsze niż nam się wydaje :)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2018-07-01, 20:23   

mkbewe napisał/a:
nie masz racji, ten sam kod lakieru ma kilka odcieni, może w A8 to jeszcze jakoś wygląda ale w samochodach niższego segmentu i innych marek to możesz mieć mocno różniące się kolory pod tym samym kodem, i nie mówię tu tylko że jaśniejszy czy ciemniejszy ale np bardziej zielony czerwony a nawet z większym lub mniejszym ziarnem :) kupowanie elementów w kolor to zawsze ryzyko.

Dokładnie. Ostatnio miałem tak z oplem nocturnoblau - 3 odcienie. Na kolor ma wpływ barwa podkładu, ciśnienie lakierowania, prowadzenie pistoletu (ułożenie ziarna). Część można wytracić cieniowaniem, ale nie zawsze się to udaje. Dodatkowo dorabianie koloru po kodzie przy aucie, w którym nie dbano o lakier od początku nie ma sensu.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.