Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL] Dopisanie VINu do sterowników  
Autor Wiadomość
AdamP 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Adam
Jeżdzę: D3
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: WM
Wysłany: 2014-02-24, 02:16   [D3 ALL] Dopisanie VINu do sterowników

Witam

Kupiłem auto i chyba przede mną ktoś coś mocno w nim grzebał, bo po podłączeniu komputera i wykonaniu skanowania wychodzi, że wszystkie sterowniki auta są bez VINu, same "XXX" wszędzie. Generalnie zero śladów po numerze auta, da się to jakoś ogarnąć samemu jeżeli mam dostęp do VCDSa? Oczywiście auto chodzi, wszystko działa, a brak VINu w sterownikach w niczym nie przeszkadza, tylko tak na przyszłość myślę, że dobrze byłoby to zrobić jak należy.

pozdrawiam
 
 
shaqal 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIP
Zasilanie: ON
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 567
Skąd: Grudziądz / Gdańsk
Wysłany: 2014-02-24, 07:21   

Pewnie sterowniki są z kradzionego auta i dlatego tak jest. Lepiej nie jechać tym autem do serwisu. VCDSem nic nie zrobisz. Poza aso koszt komponentu/vinu to 200-300zł od sterownika.
 
 
AdamP 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Adam
Jeżdzę: D3
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: WM
Wysłany: 2014-02-24, 07:56   

W pierwszej chwili też pomyślałem, że coś nie tak z autem, ale po sprawdzeniu dokładniejszym wszystko się zgadzało. Byłem na diagnostyce w AZet serwis i tam Panowie stwierdzili, że zapewne ktoś miał problem z immo i dlatego tak to wygląda. Nie robili z tego jakiejś tragedii, a pojęcie o tych autach mają.

Nie przesądzałbym Kolego czy kradzione czy nie (mam nadzieję, że nie), ale trochę nierealne wydaje mi się przełożenie wszystkich sterowników z "zaginionego" auta, przecież to by było karkołomne i kto miałby potrzebę wszystko wymieniać...

Zostawić to jak jest czy robić? Polecicie kogoś kto w rozsądnej kwocie to ogarnie kompleksowo? Najlepiej z województw: warmińsko-mazurskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, północ mazowieckiego.
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2014-02-24, 09:09   

lepiej jedz do ASO i będziesz miał wszystko jasne.
Lepiej teraz niż później mają cie gdzieś zatrzymać
 
 
shaqal 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIP
Zasilanie: ON
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 567
Skąd: Grudziądz / Gdańsk
Wysłany: 2014-02-24, 09:30   

Ogranięcie tych modułow poza aso bedzie kosztowac 2-3 tysiące.
 
 
AdamP 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Adam
Jeżdzę: D3
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: WM
Wysłany: 2014-02-24, 09:31   

Nie wiem na ile to jest miarodajne, ale:
1. Auto jest zarejestrowane na mnie od dobrego miesiąca i mam twardy dowód już.
2. Zamawiałem kilka części w ASO po VINie i nikt nic nie mówił, że coś nie tak z VINem.
Zatem skoro 1 i 2 miały juz miejsce, to chyba z autem i jego pochodzeniem nie będzie problemu?
OK w ASO na przeglądzie nie byłem, bo zbyt kosztowny jest autoryzowany serwis, ale skoro były u nich nie raz zamawiane oryginalne części, a przed samym zakupem po VINie był sprawdzany przebieg to chyba nie mam się czym martwić?

Mnie faktycznie na początku ten braku VINu zmartwiłi chciałem rezygnować z zakupu, ale skoro w ASO się wszystko zgadzało przez telefon, dodatkowo w AZ problemu też z tego nie robili, powiedzieli tylko, że pewnie z immo ktoś coś robił i dlatego to tak wygląda to kupiłem. Ingerencja przy immo to może nie jest rzecz pożądana, ale przecież mógł ktoś zgubić kluczyk i dorabiać poza ASO lub inny podobny temat. Nie wiem czy Koledzy nie dramatyzujecie przesadnie...

Fajnie byłoby samemu sobie poradzić, ale jeżeli nie ma możliwości to gdzie sie zgłosić? Shakal, robisz takie rzeczy?
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2014-02-24, 15:50   

Jak auto bezie po kradzieży etka i tak podstawi numery części żadna blokada tam nie wyskoczy
 
 
AdamP 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Adam
Jeżdzę: D3
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: WM
Wysłany: 2014-02-24, 16:56   

Dyskusja zeszła na boczny tor, bo kwestia dyskusyjna, to zrozumiałe, ale nie przesądzajcie, że już wszystko mam w tym aucie kradzione, bez skrajności. Auto jako całość jest 100% legalne, było sprawdzane, jest zarejestrowane, numery zostały zweryfikowane, więc nie róbcie tragedii. Co do sterowników to faktycznie można mieć wątpliwość, tylko trzeba się zastanowić po co ktoś miałby wymieniać WSZYSTKIE sterowniki, przecież to jest chore, żeby wszystko wymieniać, skoro auto jako całość jest pewne.

Zresztą teraz ponownie patrzę na logi i nie wiem czy się nie zagalopowałem z tematem, bo to czy sterowniki są ok czy nie ok to widać już po auto-scanie, tak? Bo jeżeli tak to u mnie jest następująco:

Chassis Type: 4E0
Scan: 01 02 03 05 06 07 08 09 15 16 17 18 19 1E 25 34 36 37 38 42
46 47 4F 52 53 55 56 57 61 62 72

VIN: XXXXXXXXXXXXXXXXX

(czyli na samym początku brakuje VINu)

Następnie na sterownikach skanowanych nie ma już VINu, są tylko pola "serial number".

I mam tak, na silniku:
Serial number: XXXXXXXXXXXXXX
(ale poprzedni właściciel zmieniał silnik i robił chip tunning, więc może z tego to wynika)

Kolejny problem z numerem mam na pozycji 55, czyli xenon range, pole serial number mam PUSTE.


A przy niektórych sterownikach wogole nie mam pola serial number:
Address 03: ABS Brakes
Address 09: Cent. Elect.
Address 16: Steering wheel (tutaj jest tylko Part No: XXXXXXXXXXX)
Address 34: Level Control
Address 42: Door Elect, Driver
Address 52: Door Elect, Pass.
Address 62: Door, Rear Left
Address 72: Door, Rear Right

Patrzyłem jeszcze na drugi auto w domu, gdzie wszystko jest ok i tam też przy niektórych sterownikach nie mam serial number pola.

Reasumując, na pewno jest coś nie tak, że nie ma VINu na początku skanowania, na pewno coś nie tak ze sterownikiem silnika bo tam numer seryjny składa się z "XXXXX".

Czyli ogarnięcie tego co opisałem to gdzie i za ile?

Czy teraz jest jaśniejsze wszystko i się zgadza czy jeszcze powinienem coś sprawdzić?
Dopytuję, bo rozmowa była wokół VINu w sterownikach, a tego chyba nie sprawdziłem, bo nie wiem jak to sprawdzić.

pozdrawiam
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2014-02-25, 14:51   

Tylko VAS online
Musisz szukać osoby która ma coś takiego
 
 
AdamP 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Adam
Jeżdzę: D3
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: WM
Wysłany: 2014-02-27, 00:52   

OK, dzięki za podpowiedź, będę szukał. Istotne jest dla mnie także na ile to co napisałem w pierwszym poście zgadza się z tym co napisałem później, jak jeszcze raz na spokojnie się temu przyjrzałem. Ktoś z Was ma wiedzę na podstawie danych, które pokazałem, jak dużo pracy to wymaga i ile rzeczy trzeba tam zrobić? Wystarczy ustawić VIN na początku i uzupełnić pole numeru w sterowniku silnika, czyli dwa miejsca do zrobienia czy więcej pracy? Bo ja nie mam pojęcia tak naprawdę jaki jest zakres prac i czy to robić.
 
 
AdamP 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: DSG
Zasilanie: PB
Imię: Adam
Jeżdzę: D3
Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: WM
Wysłany: 2014-03-02, 20:29   

Witam ponownie,

Nie chcę się narzucać, ale doprecyzowałem swoje pytanie i jeżeli ktoś jest w stanie powiedzieć mi jak dużej pracy wymaga elektronika mojego auta, co tam trzeba konkretnie zrobić i w ilu miejscach to byłbym wdzięczny. Niedawno kupiłem auto, mam sytuację "zastaną" i chciałbym wiedzieć co dalej... Mój pierwszy post w tym temacie chyba opisywał sytuację gorszą niż jest w rzeczywistości?

pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.