Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Jak zdemontować górne listwy schowków drzwi??  
Autor Wiadomość
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-08-11, 15:55   [D3 ALL ] Jak zdemontować górne listwy schowków drzwi??

Witam wszystkich. Potrzebuje ściągnąć ową listwę schowków przednich i tylnych schowków drzwi by dostać się do instalacji oświetlenia schowka by móc przełożyć instalację do swoich ciemnych schowków.. Ktoś wie jak się do tego dobrać??

 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-08-11, 17:20   

Pepek
Oryginał słabo świeci, bardziej robi taka poświatę, także jeśli chodzi o użyteczność - żadna, ale +5 do lansu Ambiente ;)
_________________
Black Cars Matters
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-08-11, 17:57   

Hmmm ale wiązka oryginał. A i druga kwestia lampki są. Bo ja to mam chyba białe same zaślepki.
Nawiązując do ambiente czyli listwy w drzwiach to się zastanawiam czy na czarnym boczku drzwi i podłokietniku widać, że coś tam świeci??
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-08-11, 21:20   

W nocy całkiem sporo, w dzień w ogóle, mam tylko fotki ze swojej starej (i to z rożnych etapów modowania), ale jasny środek (platin hell)









_________________
Black Cars Matters
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-08-11, 21:50   

No właśnie jasna tapicerka to wiadomo, że lepiej odbija światło. Ja mam czarną "Soul" i się zastanawiam czy coś w ogóle będzie widać. A zakładałeś ori listwy w boczki czy zakładałeś coś a'la neon?? I czy na "krórko" czy wymieniałeś wiązkę boczku??
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-08-11, 23:10   

To co widać na pierwszym zdjęciu to finalna wersja 3 pakietu skóry, z boczkiem miałem pełne oświetlenie i wiązki, więc skończyło się na przełożeniu i kodowaniu modułów. To co widać na dalszych zdjęciach to były pierwsze mody, dodanie ambiente, potem zmiana górnych elementów z 2 lifta (o to co pytasz tylko z chromem), oświetlenie wnęk itd. Generalnie same głupie pomysły, bo było kupić od razu gotowy boczek i spokój (tyle, że na tamte czasy nie było). Wiązki zawsze były zmieniane, w D3 o tyle fajnie ze są modułowe w większości a nie jak w D2 gdzie trza ciąć i lutować co kawałek.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2021-08-11, 23:23   

Ja to robiłem. Trzeba zrzucić boczki, potem wykręcić kieszenie, rozpołowić je i dopiero można próbować wyczepiać tą listewkę (a trzyma jak ***, łapy se można pociąć). Generalnie ZTCP zaślepka to jest lampka tyle że bez leda. Wiązki były wyciągane z kilku innych aut i zmieniane w obrębie każdych drzwi (generalnie z golasa była robiona full opcja ledy, ambiente, rolety, gang bangi olufseny, dziwki i lasery). A jak to świeci? Tak se. Robi poświatę, że widać że coś jest w schowku, ale co to nie go końca. Co do ambiente to na ciemnym (blues) też świeci tak se.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-08-12, 06:13   

Listwa fajnie świeci ale na tych foto kompletnie nie widać schowków ani klamek, dodatkowo na nogi to ledy powinny być w ambiente i wszystko dość ładnie moim zdaniem na biało świeci a nie jedynie poświata.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-08-12, 12:47   

Drago ale Ty masz też jasną tapicerkę czy czarną "soul"?? Trzeba brać też pod uwagę że aparat robiąc zdjęcia podbija trochę oświetlenie. Bo jak to ma tak świecić, że tego nie będzie w ogóle widać to się zastanawiam czy nie zrobić czegoś podobnego skłaniając się bardziej mu 3 lub 4 opcji









Wiadomo, rzeźba i nie jest to ori, ale jeśli efekt końcowy jest lepszy to może nie jest to głupi pomysł.
Listwy z tymi konwerterami mam czy jak to się nazywa. Nawet na krótko można by podłączyć razem ze schowkiem pod np oświetlenie klamki. Tyłku kurde gorzej jak się okaże, że się narobię A to zero efektu w przypadku oryginalnych listew ambiente w połączeniu z moją czarną tapicerką....
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2021-08-12, 17:56   

Dlaczego miałoby nie widać ? masz fotki jak toi wygląda, czerń niewiele tu zmieni, poświata także będzie. Te w/w są robione większość za pomocą przewodów elwire, na tym Pepek robił Ambiente u siebie w D2.
Elwire nie zrobi Ci takiej poświaty, ale cos takiego jak właśnie co widac na Twoim ostatnim zdjęciu.
_________________
Black Cars Matters
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2890
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-08-13, 17:55   

to "tak se" i poświatę człowiek docenia w nocy jak wyłączy i jeszcze np zakryje diody w lusterku

pierdolecik ale uważam bardzo bardzo przyjemny

jakbys rozbierał te boczki az tak to polecam przy okazji zalozyc tam chromy, drugi raz nie będzie
ci się chciało :)

a najlepiej przy rozbieraniu drzwi w d3 zalozyc nowe klamki, zmienić mikroswitche
w zamku (dociąg), poprawić podświetlenie klamki, zalozyć boczek ze skórą chromem i bangiem

raz a dobrze <chura>
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-08-14, 01:58   

To jak kolega Pepek zakładał te listwy elwire to tych "przetwornic" ile założył?? Pewnie na każdym nowym odcinku.
Cytat:
czerń niewiele tu zmieni
oj zmieni i to znacząco. Byłeś kiedyś np w łazience wyłożonej czarnymi kafelkami?? A wejdź do tej samej łazienki w białych kafelkach. Oczywiście obie łazienki oświwtlane żarówką o tej samej mocy. M
Co do wspomnianych chromów a w zasadzie satyny to ciężko je dostać na wszystkie schowki dla wersji EU
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 521
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2021-08-15, 11:38   

denveco napisał/a:
To jak kolega Pepek zakładał te listwy elwire to tych "przetwornic" ile założył?? Pewnie na każdym nowym odcinku.

Tak, bo tak wyszło najekonomiczniej. Niemniej jeśli się uprzesz to można w przypadku drzwi zamontować jedną i zrobić rozprowadzenie. Te które ja mam są w stanie zasilić do 4m listwy. Ile wytrzymają OE z D3 nie mam pojęcia. Weź tylko pod uwagę, że w boczku już masz miejsce na przetwornicę + wiązki, więc po co robić jakieś dziadowskie oszczędności.
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 39
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 311
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2021-08-17, 19:28   

Nie nie nie. Nie chodzi mi o dziadowskie oszczędności tylko o efekt wizualny. I tak mam dwa komplety listew ambiente w boczki i wiązek łącznie z tymi przetwornicami z czego jeden komplet to złom bo poucinane wtyczki a listwy zmasakrowane przez nieumiejętne przechowywanie. Drugi komplet listew jest ok ale wiązki mam chyba nie takie jak trzeba bo mam wtyczkę pod głośniki B&O, nie mam też wtyczki pod podłączenie oświetlenie schowków drzwi. Te listwy elwire co kojarzę to na jedną przypada jedna przetwornica lub konwerter nie wiem jak to się tam fachowo nazywa. Moje obawy są takie, że przy ori listwach ambiente i czarnej tapicerce tego oświetlenia w ogóle nie będzie widać. Stąd też ewentualnie alternatywnie myśl o zamontowaniu tych "neonów" elwire w miejsce ori listew ambiente np białych lub czerwonych. A może i dodatkowo między dekory wcisnąć czerwone. Ogólnie dobrze by było mieć numery ori wiązek do mojego auta pod nagłośnienie bose oraz pełne ambiente (listwy, schowki drzwi)...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.