Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Montaż podgrzewania foteli A8 D3  
Autor Wiadomość
Mariano_Poezja
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-01, 22:16   [D3 ALL ] Montaż podgrzewania foteli A8 D3

Witam. Koledzy prosze o porade mam A8 2003r w wersji bez podgrzewania przednich foteli czy ktos może mi doradzic czy jest sens motowac , koszty ztym zwiazane i problemy z położeniem instalacji elekt. łącznie z włacznikami ?
Z góry dziekuje i czekam za podpowiedzią :peace:
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-01-02, 11:18   

A8WIATER napisał/a:
Witam. Koledzy prosze o porade mam A8 2003r...

Witaj, z tymi słowami zapraszam tutaj:

Zanim dołączysz do klubu A8, powinieneś regulaminowo przedstawić się i przywitać w dziale Powitań


Przy okazji... patrząc na Twój profil oraz ten temat zrodziło się we mnie pytanie: czyżbyś stał się właścicielem tego auta: http://otomoto.pl/audi-a8...-C22041780.html :?:

A8WIATER napisał/a:
mam A8 2003r w wersji bez podgrzewania przednich foteli czy ktos może mi doradzic czy jest sens motowac , koszty ztym zwiazane i problemy z położeniem instalacji elekt. łącznie z włacznikami ?


Co do montażu ogrzewania foteli to moim zdaniem w grę wchodzi zmiana foteli (podejrzewam, że masz te standardowe więc najfajniej zmianić od razu na te komfortowe ale to wymusiłoby kilka innych przeróbek), zmiana panela klimatronika (nie wiem czy wymiana jednego przełącznika jest wogóle możliwa), prawdopodobnie zmiana kodowania sterownika klimatronika... noi nie wiem jak z okablowaniem bo nie mam pewności, że ono już jest w pełnej wersji.

Co do kosztów to ciężko to ująć... są tu koledzy którzy zmieniali w swoich autach już całe środki (fotele, dekory i prawie cała tapicerka) i nie dyskutowali nad kosztami oraz ilością pracy ale są też tacy którzy uważają, że zabawa w przerabianie fabrycznej konfiguracji jest niefajna i raczej tego nie robią (koszty oraz ilość pracy nie są tego warte).
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-02, 15:14   

FOSS napisał/a:
Przy okazji... patrząc na Twój profil oraz ten temat zrodziło się we mnie pytanie: czyżbyś stał się właścicielem tego auta: http://otomoto.pl/audi-a8...-C22041780.html :?:

Petent...nie jest bo samochód jeszcze nie sprzedany :-/
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-01-02, 15:19   

hmm . tak patrzałem ale w D2 raczej wystarczy wstawić fotele i przyciski regulacji ogrzewania foteli , w D3 to raczej dojdzie chyba wymiana panelu od klimy , chociaż mogę się mylić ;-)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-01-02, 15:22   

mdamian napisał/a:
hmm . tak patrzałem ale w D2 raczej wystarczy wstawić fotele i przyciski regulacji ogrzewania foteli , w D3 to raczej dojdzie chyba wymiana panelu od klimy , chociaż mogę się mylić ;-)
w D2 + wiązka, bezpieczniki co jest chyba najtrudniejsze
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2012-01-02, 15:25   

sebos17, ciekawe , miałem opla Senatora , tam miałem instalacje pociągniętą , wystarczyło dać włącznik grzania "dup" i fotele i było oki , miałem takie z omegi B , skóry :mrgreen: Nawet bezpieczniki były od foteli , i tu moje zdziwienie że w A8 nie ma instalki do grzania "dup"
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-01-02, 15:53   

Nie ma ponieważ sam przez to przechodziłem w swojej ex A8. Audi nie dawało nic za darmo, jak nie było sterownika komfortu to i nie było kabli do niego, tak samo z grzaniem pupek. Na 100% czytałem o tym samym na AKP w innych modelach audi.

Wracając do tematu D3, zajrzyj pod fotel i zobacz czy masz jakieś wolne wtyczki.
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2012-01-02, 16:48   

W D2 na pewno nie ma pełnego okablowania bo przecież nie raz ktoś tu od nas kupował np. tylną roletę razem z wiązką elektryczną... albo inny kolega zmieniał tylną kanapę na taką z grzanymi tyłkami i także sztukował całą wiązkę do ogrzewania (sam jednemu koledze robiłem fotki kostek/okablowania pod te tylne grzane tyłki).

W D3 kolega zanjac zmieniał sobie cały środek i przy okazji dokładał właśnie np. roletę tylną - z tego co pamiętam to komplikacji było sporo (do głupiej tylnej rolety trzeba było przekodować kilka różnych sterowników) a pomoc odnalazł dopiero na innym forum Audi.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
Ostatnio zmieniony przez FOSS 2012-01-03, 19:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-01-03, 19:07   

Z tą elektryką w Audi tak jest jak FOSS pisze. Nawet kawałka więcej kabla nie włożyli który był nie wykorzystany. FOSS dla mnie robił tą dokumentację grzania tylnej kanapy bo wszystko u siebie musiałem zrobić. Całą instalację zrobiłem, fotele grzeją, a nawet raz tego nie użyłem :-( , ale by drażniło mnie, że jest coś co do końca jest nie sprawne. Tak jest i z innymi rzeczami, jeśli z fabryki auto wyjechało bez jakiegoś wyposażenia, to jak chcemy to dołożyć, to musimy całą elektryką dorabiać lub przeszczepiać z innego auta.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-04, 18:48   

sebos17 napisał/a:
Wracając do tematu D3, zajrzyj pod fotel i zobacz czy masz jakieś wolne wtyczki

Wtyczki łączące samochód ....z fotelem są zawsze wszystkie...problem tkwi w samych pinach a raczej ich braku w poszczególnych wtyczkach.
W modelu D3 nie wyposażonym w grzanie pupy jest do wymiany cały panel klimatronika ze względu na brak fizyczny włączników.......z tyłu są cztery kostki ABCD i tam trzeba wiedzieć którym pinem klimatronika połączyć który pin siedzenia a potem który pin modułu komfortu połączyć który pin fotela i na końcu kodowanie klimatronika aby widział fotele przez moduł komfortu.
Tak więc nie jest to aż tak skomplikowane ale potrzebne sa schematy elektryczne , vag do kodowania i determinacja :-P .
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2891
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-04, 19:34   

FOSS napisał/a:
W D2 na pewno nie ma pełnego okablowania bo przecież nie raz ktoś tu od nas kupował np. tylną roletę razem z wiązką elektryczną...


jedyny wyjątek jaki widziałem to wiązka w V8ce (modelu) do tylnej rolety własnie, była zawsze
co pięknie upraszczało montaż
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2012-01-04, 21:00   

zanjac napisał/a:
Tak więc nie jest to aż tak skomplikowane ale potrzebne sa schematy elektryczne , vag do kodowania i determinacja .
no i pozostaje jestcze wizyta w ASO :( bo ochrony komponentu sam nie zdejmie VCDS`em
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-05, 09:45   

wolek napisał/a:
bo ochrony komponentu sam nie zdejmie VCDS`em

właśnie co do ochrony to nie jestem pewien , czy podłaczenie dodatkowych pinów pod moduł siedzenia będzie skutkował jakąś blokadą....myślę ,że nie gdyż same sterowniki i moduły się nie zmieniają i VIN pozostaje ten sam...... a tylko zmieniamy ich kodowanie :-/
 
 
wolek 
Moje A8



Rocznik: 2012
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Michał
Jeżdzę: SuperB
Pomógł: 26 razy
Wiek: 36
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 726
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2012-01-05, 09:56   

no a sterownik klimy? przecież trzeba go wymienic na taki z podgrzewaniem foteli
_________________
Piękno w parze z technologią.
Elektronika Audi lampy przednie full led dołożenie.
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-05, 20:31   

a no tak :-| .....sam jestem ciekaw czy będzie potrzebował zwolnienia blokady komponentów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.