Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Plansza do kalibracji kamery cofania i opis  
Autor Wiadomość
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2018-06-29, 14:41   [D3 ALL ] Plansza do kalibracji kamery cofania i opis

@MODERATOR: Można podczepić ten wątek gdzieś na wierzchu działu

Cześć

załączam plik pdf z rysunkiem maty (link jest na samym dole), powiększając go można od razu uzyskać odpowiednie rozmiary kółek (150mm) oraz linii (50mm), mata ma wymiary 1900mm x 700mm ja zrobiłem wydruk poprostu na papierze z plotera.

[ Dodano: 2018-07-13, 00:51 ]

Kalibracja wykonana :)

Jeśli komuś się przyda to podaję opis kalibracji:

1. auto stoi na płaskim, zawieszenie na AUTO, bez włączonego silnika tylko zapłon, bieg wsteczny w kamerze widać plansze do kalibracji, warto podłączyć prostownik do akumulatora bo zabawa może trochę potrwać a to rozładuje akumulator
.
2. wchodzimy w ABS 08-Mea.Blocks -> grupa 5, okno 1 ustawiamy promień skrętu na 0.0 i wychodzimy z ABS

3. kamera cofania ( 6C )

a) wchodzimy w security access (dostep autoryzowany) i PIN 22351
teraz Adaptacja, kanał 05 wpisujemy 500(wartość bazowa) + np 1mm jak u mnie bo plansza leży na podłodze czyli w kanał 05 wpisujemy 501. Jak masz plansze na desce/płycie meblowej to dodaj do 500 grubość tej płyty np 18mm czyli 500+18+1 = 519 -> TEST i SAVE

b) kanał 04 teraz podajemy odległość od środka koła (użyj np łańcuszka lub sznurka z czymś lub deski aby na podłodze wyznaczyć sobie linię środka tylnego koła),
ja dałem odległość 1500mm (150cm) od środka koła (kreska na podłodze) do czarnej krawędzi planszy (nie do krawędzi białej kartki)
i liczymy 20000 (wartość bazowa) - 2944(rozstaw osi A8 D3 nie LONG bo LONG ma 3074mm) - 1500 = 15556 i tą cyfrę wpisujemy w kanał 04, TEST i SAVE

c) w kanał 01 (widzimy 0) wpisujemy 1, TEST i SAVE

teraz szybko idziemy w [Meas. Blocks - 08] czyli bloki wartośći i kanał 130 tam w 3 oknie patrzymy jaki jest status naszej kalibracji

możemy mieć tam takie statusy:
Kod:

0x0000 udana kalibracja
0x0003 kamera nie widzi naszej planszy bądź nie może jej rozpoznać
0x0004 źle wprowadzone wartości odległości bądź brak symetrii
0x0005 koła narysowane w prostokątach są nie tak rozmieszczone lub mają nie odpowiednie wymiary
0x0066 uruchomiona 1 część kalibracji
0x00AA uruchomiona 2 część kalibracji
0x00FC kalibracja uruchomiona
0x00FD kalibracja pozostaje uruchomiona
0x00FE system już został skalibrowany
0x00FF nastawy bazowe zostały wprowadzone


błędy 0x0003 i 0x0004 będą najczęściej, jak masz 0x0004 to znaczy że przesuneło ci się auto i zmierz dokładnie ile masz od środka koła do czarnej krawędzi planszy i przesuń planszę tak aby odległość się zgadzała czyli np 1500mm

jak masz status 0x0066 to OK jeśli wszystko będzie OK status zmieni się na 0x00AA czyli faza2 kalibracji i to trwa około 2min na końcu masz 0x0000 = kalibracja udana = kreski na kamerze będą pokazywały prawidłowy tor w czasie jazdy wstecz auta

Ja mam menu w MMI spolszczone i poszło OK (wersja MMI 5150), piszę o tym bo niektórzy fachowcy mechanicy twierdzili że na spolszczonym menu nie można zrobić kalibracji kamery.

kalibracja_widok1m.jpg
Plik ściągnięto 512 raz(y) 368,36 KB

kalibracja_widok3.jpg
Zdjęcie zrobiłem po kalibracji jak auto się już przesunęło dlatego czerwona kreska na dole nie pokrywa się z czarną linią planszy do kalibracji
Plik ściągnięto 194 raz(y) 272,37 KB

kalibracja-mata-wymiary jakie maja miec linie i kolka.jpg
Plik ściągnięto 966 raz(y) 41,94 KB

kalibracja2.jpg
Plik ściągnięto 87 raz(y) 103,5 KB

kalibracja1.jpg
Plik ściągnięto 216 raz(y) 232,44 KB

calibration_board.pdf
tutaj masz plik ktory można powiększyć i od razu wydrukować planszę
Pobierz Plik ściągnięto 1179 raz(y) 281,61 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.