Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Polerka lakieru ile to kosztuje jakie sa technik  
Autor Wiadomość
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-02-07, 18:49   

Maximuss napisał/a:
Najzabawniejsze jest to że ja tą cholerna pasta tempo i jakimis tanimi woskami niejedno stare auto spolerowałem do stanu bardzo zadowalającego. W istocie twardy lakier na A8 to nie ta droga ale inne jakies ople czy vw które posiadałem z rozkoszą przyjmowały tę "paste do rąk na swoje zęby"

WIęc jak ktoś nie robił tego to niech nie przytacza idiotycznych porównań a jak ktos robił i mu nie wyszło to jego problem.

Nie bede tu wstawiał zdjęć bo w innym temacie admina pojechali nawet ze zdjęciami więc nie ma sensu "mądrzejszych" przekonywać.

Tylko dajcie se odpust("specjaliści") bo bzdury piszecie i kazdy kto wie o czym mowa nie bedzie z tobą dyskutował.

U mnie efekty zawsze były i pozostawały na długo po zaprzestaniu tempowania czy nawet jakiegokolwiek woskowania....


Bez urazy ale ileż można klepać te same texty...




MADE MY DAY. takich bredni nie czytałem dawno.
Przestan się mądrzyć weź na wstrzymanie i postudiuj trochę największe forum detailerskie forumkosmetykaaut.pl skarbnica wiedzy siedlisko najlepszych detailerów w Polsce.
Przykro mi to mówić nie odbieraj tego zle ale nie masz pojęcia o czym mówisz. z tym co wyżej pisałeś rozrzucili by Cie jak obornik w polu a później jeszcze tydzień podśmiechiwali :D

czy ktoś testowal tempo czy nie... czy testowales markowe woski z gornej polki renomowanych producentow, dobrych marek ? jeśli tak to daj jakies przykłady na czym pracowales, a jeśli nie to skad możesz wiedzieć ze tempo jest dobre jeśli nie masz porównania, a wnioskuje ze nie pracowales na niczym markowym skoro wysnules takie wspaniale wnioski o tempo. Widze tak czy siak ze dla Ciebie swirle, holosy, lampy, wygrzewanie, glinkowanie i cala reszta procesow detailerskich jest Ci obca wiec czemu by wymagac czegos ambitniejszego niz Tempo :D

Wiesz do czego się tempo nadaje ? do czyszczenia starych monet, mój wujek numizmatyk sobie chwali :D mowi ze to tanie gówno =jak ma zajechana monete po kwasie to ją jakos doprowadzi do stanu jako takiego bo ta pasta jest scierna.

jak Ci tempo pasuje to używaj. Ale nie polecaj tego ludziom, bo ktoś pojdzie w twoje kroki z a8...
 
 
oliwier30 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: a8 d2
Wiek: 40
Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 148
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2015-02-07, 21:48   

Do autora tematu:

Jeżeli chodzi Ci o samą polerke to wstaw auto do jakiejś polecanej lakierni,myśle że koszt będzie w granicach 600-800zł.Potem sam sobie walniesz na to jakiś lepszy wosk i będzie ok.

Po porządnej polerce lakier wraca praktycznie do stanu fabrycznego,także trwałość zależy już tylko od Ciebie i od warunków atmosferycznych ;) Polerki nie da się zmyc po iluś tam myciach,jest to trwałe usunięcie niewielkiej ilości zniszczonego lakieru.

Co do samodzielnych prób polerowania...nie polecam zaczynania przygody z polerowaniem mechanicznym od ciemnych a zwłaszcza czarnych kolorów na których bardzo łatwo powstaja piękne hologramy :D

To by było chyba na tyle....aczkolwiek mnie korci :-D
 
 
MączeK 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: AUT
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: D3
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 38
Skąd: WAWA
Wysłany: 2015-02-09, 17:17   

Polecam : http://www.pielegnowacauto.pl fajne kosmetyki i naprawde robi chlopak robote jezeli chodzi o doprowadzenie lakieru do ładu i skladu
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-02-09, 18:33   

Dziekuje za cenne informacje , juz mi przeszly glupie pomysly z samodzielnym polerowaniem :p , a powiedzcie jaki wosk polecacie ?

Ja auto myje w zaleznosci w jakim miescie jestem , ale zazwyczaj w toruniu na prywatnej posesji woda szampon "z niby woskiem " , gabka nastepnie po umyciu auta pod domem jade na myjnie z karcherem i robie 2 ostatnie programy tj. woskowanie i ochrona lakieru albo odwrotnie ;p , nie myje auta mikroproszkiem ,nigdy nie zaglebialem sie w temat jakosci kosmetykow do auta :( zycia mi pomalu brakuje zeby wszystkim sie interesowac i doglebnie analizowac choc nie ukrywam ze korci mnie .

Po umyciu na mokro jade wneki drzwi klapy , impregnacja uszczelek , srodek do opon , szyby , odkurzacz , srodki do plastikow i skor i koniec

Na wiosne chce wlasnie zrobic grubsze czyszczenie zarowno praniee dywanikow mycie skor i polerka z zew

Juz nie moge sie doczekac wiosny :D


Ps. A co polecacie do motocykla ? Dodam ze mechaniczna polerka odpada bo sa naklejki na lakierze .
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
eRBe 
Użytkownik


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 1800
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciej
Jeżdzę: Toyota/Fiat
Wiek: 33
Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-02-09, 23:26   

Jeśli uparłeś się na ręczne polerowanie do są do tego dedykowane pasty takie jak np Meguiar`s Ultimate Compound lub Urban One Step. Jednak lakier A8 jest na tyle twardy, że nie podziałasz zbyt konkretnie taką metodą. Poza tym prawdziwa korekta to usunięcie jak największej ilości rys i innych mankamentów a nie ich zamaskowanie jak w przypadku wosków koloryzujących itp. Środkami typu Tempo osiągniesz odwrotny efekt więc nie polecam takiej metody.
 
 
chlebi 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 07 Sty 2015
Posty: 40
Skąd: wrocław
Wysłany: 2015-02-10, 10:18   

Jak by ktoś był z Wielkopolski to z czystym sumieniem mogę polecić ten zakład
http://professional-auto.pl/

Robią profi robotę, rysy, jakieś odpryski plus kompletna polerka plus wosk to jakieś 1000 zł.
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-02-10, 13:25   

eRBe, nie nie , recznie to musze motocykl polerowac audi chce oddac do zakladu i polerka mechaniczna :)

Poszlo pv
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-02-11, 12:17   

raftor poczytaj sobie wolna chwila forumkosmetyka aut dzial pokazs swój blask.
tam jest wiele aut opisane etapami prac tu swietny przykład:
http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=7842

sam wyciągniesz wnioski jakich srodkow uzywac, bo wiadomo każdy ma rozna zasobność portfela i rozne gusta czy spatrzenia, ja np. wielbie meguiars choć wiem ze pewnie sa lepsze produkty. A sa tacy którzy uzywaja woskow swissvax za kilkatysiecy złotych kilkaset mililitrow... :)


pamiętaj o jednym woskowanie to nie polerowanie :D
z lakierem audi tak jak wyżej pisza recznie nie zdziałasz nic poza "przykryciem rys i nabłyszczeniem "

teraz rodzi się pytanie czy nie lepiej dac auto specjaliście z prawdziwego zdarzenia i zaplacic od 600 do mysle 1000zl spokojnie się zmieścisz a samemu zaopatrzyć się tylkow niezbędne minimum dla podtrzymania kondycji lakieru czyli :

dobry szampon z neutralnym ph aby nie rozpuszczal wosku który zarzucisz na auto
dobry wosk z carnaubą ja preferuje gold class carnauba paste wax od meguiars który kupisz już za 80zl puszka i będziesz miał na 2 lata

dobra glinke może być mothers meguiars valepro

dobra rekawice do mycia
2 wiadra

jakiś fajny nablyszczacz do opon np. meguiars tire endurance koszt 60zl i zapas na jakies 2 lata

do srodka jakies dobre mleczko do kokpitu ja używam meguiars natural shine protector 40zl i masz na sezon caly

jakiś cleaner do wszystkiego ALL IN ONE ( AIO ) do wnek, progow itd. .

Mysle ze za 400-500zl uposażysz się na 2lata

a robic samemu polerke hmmm masyzna do polerki od biedy chinczyk jakiś 150-200zl a lepsza 700zl pasty i pady kolejne 300-400zl a później mozolna nauka i kilka dni polerowania po godzinach..


lepiej to zlecic fachowcowi i wyjdzie podobnie albo taniej. tym bardziej ze polerki nie będziesz robil co rok, dobrze zrobiona i później dbane w/w preparatami styknie na następne 3-5 lat no chyba ze będziesz jezdzil na myjnie automatyczne...
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-02-11, 13:42   

tak , samo polerowanie mechaniczne zlece w jakims zakładzie na wiosne

własnie chciałbym sie doposażyć w wosk i dobry szampon itp

nie jestem jakims maniakiem super drogich srodków ale chciałbym należycie zadbać o auto i utrzymywać połysk jak najdłużej
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-02-11, 16:28   

stillbadboy napisał/a:

dobra glinke może być mothers meguiars valepro


czy zastosowanie glinki to tylko usuwanie owadów asfaltu i pyły po heblach ?

nigdy nie używałem glinki

Wstepnie
http://allegro.pl/meguiar...5047472756.html

http://allegro.pl/meguiar...5046148768.html

http://allegro.pl/meguiar...5048116260.html

do opon cos mam

Pozdrawiam
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
RadMon 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Radek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 28
Skąd: Wielun/Lodz
Wysłany: 2015-02-11, 18:02   

http://showcarshine.pl/gl...mikrofibra.html

http://showcarshine.pl/od...mikrofibra.html

http://showcarshine.pl/18...ibra-50x60.html

No i masz prosty dobry zestaw do dbania o auto po korekcie/po polerce lakieru który Ci starczy na b.długo...
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-02-12, 10:48   

Raftor, glinka zbiera soki z drzew, zanieczyszczenia lakieru, odpryski smoly asfaltu, metaliczne naloty i tym podobne, moim zdaniem obowiązek przed woskowaniem, zbierze caly syf z lakieru a co za tym idzie lakier będzie bardziej gladki co ma znaczenie przy nakładaniu wosku, weź naloz wosk na porowaty chropowaty lakier , będziesz wosk docieral godzinami .

Wiele osob glinke uważa za abstrakcje, dopóki nie sprobuje. Koszt nie duzy max 30zl a jedna glinka starczy Ci na kilka razy , rzecz jasna nie musisz tego powtarzac co tydzień ale co woskowanie powiedzmy co miesiąc dwa warto glinka auto przelecieć zejdzie Ci 30min i calkiem inna robota

aha nie kupuj tych glinek 3m na 99% będzie to chinska podrobka :D

Raftor o tym zestawie co piszesz wyżej wszystko super ale szampon weź sobie większy bardziej się oplaca niż ten maly - ten maly miałem i fakt dobry jest ale się nie oplaca.

luknij na ten : http://allegro.pl/meguiar...5016625755.html


wosk który wkleiles to mój ulubiony ale ten o tkorym pisze Random collinite tez jest rewelacyjny i masz dobre mikrofibry w gratisie. A to ważne, jak fibra będzie dupiasta to się zatrzesz na smierc :D
_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2015-02-12, 14:45   

Oki fajnie poszły pomagajki :D

RadMon napisał/a:
http://showcarshine.pl/od...mikrofibra.html


a cóż to ? czym sie różni od wosku ?
_________________
Części samochodowe online - Motostacja
 
 
RadMon 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Radek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2015
Posty: 28
Skąd: Wielun/Lodz
Wysłany: 2015-02-13, 00:10   

w opisie produktu masz wszystko napisane... nakladasz go jak wosk na auto, polerujesz fibra a pozniej nakladasz wosk... w skrocie - wyciaga glebie koloru przygotowujac powierzchnie pod wosk...


tak wyglada auto po korekcie lakieru i produktach ktore Ci wyslalem..
dodam ze mozna to zrobic jeszcze lepiej bo nie jestem profesjonalista..
 
 
olimpus104 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: ON
Imię: Zibi
Jeżdzę: A8 D3 Quattro 3.0 TDI Sport
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 267
Skąd: Bognor Regis UK
Wysłany: 2015-02-13, 00:58   

RadMon -słaba ta Twoja korekta.Możliwości dopieszczenia lakieru kosmetykami Meguiar's są spore :) ale do ręcznej korekty trzeba się przyłożyc ;)
_________________
Audi A8 D3Quattro 3.0 TDI Sport
Audi A6 C6 2.0TDI S line
http://www.a8team.pl/a6-c6-s-line-vt8865.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.