Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Rolety tylnych drzwi  
Autor Wiadomość
fogg 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 40
Skąd: Gdańsk - Taunton
Wysłany: 2013-02-16, 17:51   [D3 ALL ] Rolety tylnych drzwi

Witam.
Czy zeby zamontowac rolety przeciwsloneczne (manualne) na drzwiach tylnych to trzeba wymienic cala tapicerke drzwiowa??.
Czy wystarczy zmienic ze tak nazwe gorny panel drzwiowy na panel z roleta ??

Pozdrawiam Fogg
 
 
JIMM
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-17, 11:03   

Rolety manualne możesz zamontować jak najbardziej - prosta robota bez elektroniki.
1.pasują idealnie w otwory montażowe pod spodem tapicerki (niektóre są zalepione taśmą montażową),
2.potrzebujesz dwa haczyki które trzeba przykręcić śrubkami do górnej ramki drzwi (trzeba wywiercić dziurki pod śrubki aby ci wiertło nie zeszło z założonego miejsca bo punktaka nie ma za bardzo jak uderzyć,
3. górna część tapicerki się różni , jest węższa i ma mieścić kasetę z roletą, ponad to jest stałym elementem z resztą , chyba że potem ja przynitujesz gdyż ona jest zgrzana na plastikowe ala' nity,
4.myślę ,że prędzej wytniesz w swoich boczkach miejsce kasetę rolety...wystarczy wymierzyć u kolegi gdzie zacząć aby otwory pasowały ,
5. Jeśli nie chcesz rzeźbić pozostaje ci wymiana całych boczków pod rolety
6. :!: ważne.....kaseta rolety jest przymocowana do drzwi a nie do boczków....Powodzenia i pochwal się efektem :peace:
7. Jeszcze jedno WAŻNE...rolety rozróżnia się jako lewe,prawe oraz do longa lub nie a także kolor zewnętrzny kasety i tkaniny po rozłożeniu (zderzają się szare a nie czarne) :shock:
 
 
fogg 
Użytkownik



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 40
Skąd: Gdańsk - Taunton
Wysłany: 2013-02-17, 15:47   

JIMM napisał/a:
Rolety manualne możesz zamontować jak najbardziej - prosta robota bez elektroniki.
1.pasują idealnie w otwory montażowe pod spodem tapicerki (niektóre są zalepione taśmą montażową),
2.potrzebujesz dwa haczyki które trzeba przykręcić śrubkami do górnej ramki drzwi (trzeba wywiercić dziurki pod śrubki aby ci wiertło nie zeszło z założonego miejsca bo punktaka nie ma za bardzo jak uderzyć,
3. górna część tapicerki się różni , jest węższa i ma mieścić kasetę z roletą, ponad to jest stałym elementem z resztą , chyba że potem ja przynitujesz gdyż ona jest zgrzana na plastikowe ala' nity,
4.myślę ,że prędzej wytniesz w swoich boczkach miejsce kasetę rolety...wystarczy wymierzyć u kolegi gdzie zacząć aby otwory pasowały ,
5. Jeśli nie chcesz rzeźbić pozostaje ci wymiana całych boczków pod rolety
6. :!: ważne.....kaseta rolety jest przymocowana do drzwi a nie do boczków....Powodzenia i pochwal się efektem :peace:
7. Jeszcze jedno WAŻNE...rolety rozróżnia się jako lewe,prawe oraz do longa lub nie a także kolor zewnętrzny kasety i tkaniny po rozłożeniu (zderzają się szare a nie czarne) :shock:


Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz.
Z racji tego ze rzezbiaz ze mnie kiepski bardziej kowal :) to chyba odpuszcze sobie przerobki zebym potem nie musial drzwi wymieniac calych he
Przyjdzie mi poszukac calych boczkow.
Jeszcze raz wielkie dzieki ,pozdrawiam fogg
 
 
Freeq 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 385
Skąd: NGO
Wysłany: 2018-04-30, 19:55   

Witam, sorry za odkop, ale od jakiegoś czasu leżą u mnie boczki z miejscem na roletę oraz rolety manualne. Wszystko gotowe do montażu jednak jest mały problem... Brakuje mi elementów montażowych, a miamowicie:
- wkręty/śruby - 10szt (do przykręcenia rolety do drzwi)
- plastiki do montażu w rolecie - 10szt (aby przykręcić wyżej wymienione wkręty/śruby)
- metalowe spinki aby połączyć roletę z boczkiem - 8szt

Problem jest w tym, że ETKA mało mówi, a obrazki nie pokrywają się z tym co jest rzeczywiście w drzwiach.

Pomoże ktoś?
 
 
Korton 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: a8 d3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 371
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-05-01, 00:14   

Znalazlem stare zdjecia, jedno jak trzeba przyciac boczek drzwi, drugie z zamontowana roleta.



 
 
czaruś 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 120
Skąd: szczecin
Wysłany: 2018-05-03, 18:36   

W ramce drzwiowej są otwory montażowe do przykręcenia rolety ( wkręty M5x16 - N 907 290 02 - 10szt. ). Boczki nawet od wersji bez rolet - po niewielkiej modyfikacji będą nadawały się do założenia z roletami. Po odpowiedniej przymiarce trzeba delikatnie przyciąć górę boczka. Podczas montażu - boczek tylko wciskamy w wycięcia i przetłoczenia w ramce plastikowej roletki. Zostaje jeszcze w górnej części ramki okiennej zamontować haczyki za które zaczepiamy rozwiniętą roletkę. Najlepiej opóścić szybę i dokładnie wszystko wymierzyć bo trzeba będzie wywiercić kilka otworków ( 4 haczyki - 4E0 861 337 4PK - czarne ). Ja podczas montowania haczyków posmarowałem je dodatkowo klejem do szyb ( jest czarny ). Wszystko wygląda i działa jak w oryginale <okok>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.