Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] SDS wersja bluetooth+tel jak zmienić język komen  
Autor Wiadomość
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-03-20, 22:44   [D3 ALL ] SDS wersja bluetooth+tel jak zmienić język komen

cześć
taka zagadka: jak trwale zmienić język komend wybierania numeru dla SDS wersja bluetooth+telefon (fabryczny montaż auto FL) na angielski bo ciągle wraca niemiecki?

krótki opis bo o to będzie ktoś z pewnością pytał:

mam w aucie D3 FL-2008 wersję SDS bluetooth+obsługa telefonu i książki adresowej poprzez komendy głosowe czyli mam wersję prostszą a nie tą pełną siedzącą w radiu z komendami wyboru typu nawigacja, TV itd

wszystkie komponenty auta są zaktualizowane do wersji 5570 (bootloadery i soft) natomiast MMI 2G high ma bootloader nowy 240 (też z plyty CD3 wersja 5570) ale aplikację ma 5150 bo mam oczywiście wgrane polskie MENU. Tak się robi spolszczenie i wszystko działa OK.
Menu ma język polski do wyboru na końcu listy zamiast rosyjskiego, jest to menu z polskimi znakami itd, innego lepszego chyba nie ma.

Problem jest taki że po naciśnięciu SDS mówi do mnie Niemka a wolałbym angielską Dżołanę.

oczywiście zrobiłem kodowanie telefonu na język angielski czyli: 77-telefon, kodowanie 1060021 (u mnie akurat jest takie, inni mają english na 0010920 lub wyłączają sterowanie głosem z modułu telefonu kodowaniem 0010900 jeśli maja SDS pełny z komendami dla radia i nawigacji czyli K-Box wsadzony w radio 4E0910754S english lub R germany czesc ma tez numer 4E0035753A) i działa już angielska wersja lektora, jest Dżołana ale.... tylko do wyłączenia zapłonu! Jak ponownie odpalam zapłon/silnik wraca Niemka Helga ( SDS= wie bitte, approh, komando itd..)

kodowanie vcds dla 77-telefon cały czas pokazuje 1060021 czyli angielski lektor powinien być ale gada Niemka
reset MMI klawiszami wraca Niemka nawet bez wyłączenia zapłonu

vcds ustawiłem też MMI kodowaniem na 000002 (można też w zielonym menu wybrać eng zamiast germ), MMI kodowanie przyjmuje ale nadal jest Niemka

co ciekawe jak w ustawieniach MMI wybiorę język angielski zmienia się menu na ang i lektor angielski działa dla SDS i jest zapamiętany po wyłączeniu i włączeniu zapłonu, sprawdziłem też inne języki i też ustawienia SDS są zapamiętane po wył zapłonu

jak zmieniłem vcds'em kodowanie licznika na 000002(english) tak aby pomiędzy zegarami był tekst angielski to te ustawienia są trwałe i nie wracają napisy niemieckie

pytanie jest takie: czy menu polskie może powodować taki dziwny przekros że po wybraniu języka polskiego z listy wyboru języków w MMI domyślnie zawsze wchodzi niemiecki SDS a jego zmiana kodowaniem vcds 77-telefon na angielski jest "ulotna" do czasu wyłączenia zapłonu ? Ponowne kodowanie po wyłączeniu zapłonu i włączeniu mimo że jest 1060021 ponownie na 1060021 też daje zmianę na angielski ale znika po wył zapłonu

czy ktoś z kolegów posiada polskie menu oraz SDS niepełny czyli BT+telefon i gada mu angielska Dżołana ?
_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-03-20, 22:53   

Wykonaj aktualizacje SDS, opisywałem to na forum. Przed rozpoczęciem aktualizacji w menu, które pokazuje jakie sterowniki nadają się do aktualizacji, wejdź w opcje związane z SDS i będzie tam możliwość ustawienia podstawowego języka.

https://www.a8team.pl/d3-...yka-vt13433.htm
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-03-20, 23:48   

dzięki za info ale to metoda dla pełnego SDS a ja mam tylko BT+Tel
_________________

 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-03-21, 11:16   

A jest jakieś SDS inne w D3? W każdym sterowniku podczas instalacji softu można ustawić domyślny język podstawowy. Podobnie w sterowniku bt czy mmi.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
psg 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip. 6HP26
Zasilanie: ON
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BVN
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 234
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-03-21, 16:12   

koledzy, ja się chyba źle wyraziłem pisząc że pytam o SDS ale innej nazwy nie znalazłem na ten klawisz.
Jak pisałem ja nie mam pełnego modułu SDS który jest wsadzany w radio tylko pod klawiszem SDS mam obsługę wybierania głosowego numerów telefonu (bluetooth) klawisz nie ma ikonki mówiącego ludzika tylko kreski po naciśnięciu wlącza się tryb wybierania głosem numerów i obsługa książki adresowej, niżej zdjęcie:

a8d3_klawisz_sds_BT+Tel.jpg
Plik ściągnięto 0 raz(y) 104,56 KB

_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.