Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 ALL ] Szarpie skrzynia z 2 na 3 update softu  
Autor Wiadomość
mmmat 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 111
Skąd: Lubań
Wysłany: 2016-03-06, 16:10   

beyer28, Wlałem właśnie revenol i na razie tylko statycznie, ale nic się nie zmieniło w pracy skrzyni, na stronie ZF Getriebe podają informację że jest wymagana wymiana softu podczas braku komfortu zmiany biegu oraz ASO mnie poinformowało wczoraj że diagnozują usterkę skrzyni i według objawów wgrywają soft zalecany przez producenta przy danej usterce

"dlatego tez weryfikujemy usterkę, (np. szarpanie, piszczenie, czy hałasy, biegi) i wg zaleceń producenta wgrywamy oprogramowania – soft)"

Czytałem na stronie bmw ze w 6hp26 po skasowaniu nastaw i jeździe adaptacyjnej szarpanie zniknęło, na razie próbuję tańszych kosztów niż remont skrzyni.

Tylko właśnie nie pamiętałem co pisał ZF, czy po aktualizacji softu będę miał odblokowaną możliwość kasowania samemu adaptacji samodzielnie vcdsem. A w aso za jazdę trzeba będzie zapłacić dlatego wolałem sam w domu zrobić :)
 
 
Motostacja 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Motostacja
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 1048
Skąd: Motostacja
Wysłany: 2016-03-06, 16:25   

panton napisał/a:
drago_o napisał/a:
Ogólnie jest to dość ciężki podzespół do diagnozy


Nie jest to ciężki temat - brakuje tylko ludzi z odpowiednią wiedzą i sprzętem. W PL z tym jest masakra...

raftor napisał/a:
Warto tez zrobic test sprzegła na wysokim biegu na Tipie pulsacynie pedał w podloge odpuścic gaz i tak kilka razu obserwowoac jak zachowuja sie obroty silnika

to jest przykład braku wiedzy :/ bo skaczące obroty to nie zawsze oznaka kończącego się konwertera
wystarczy, że olej nie trzyma parametrów, wypada adaptacja (co może mieć związek z olejem - jego jakością), lub jest zły poziom oleju

u nas w PL 99% problemów ze skrzynią to "sprzęgło do wymiany" lub najlepiej "skrzynia na stół i remont" a chociażby przykład osoby MajkaStefan, gdzie skrzynia mu skakała, wariowała, ślizgała się i w PL wszyscy "na bank konwerter" w DE wymienili mu olej metodą dynamiczną, jakiś zaworek za kilkanaście euro + soft i skrzynia śmiga jak nowa
wszystko zostało ogarnięte w kilka godzin

"raftor" piszesz, że nie słyszałeś o tym by update softu komuś pomógł to podpowiem Ci, że do niektórych skrzyni (np. 6HP19A którą masz w A4B7, A6C6) jest zalecane przejście na olej ZF LifeguardFluid 8 i aktualizacja sterownika do najnowszej wersji....i to jest odpowiedź producenta na problemy, które pojawiają się w tej skrzyni


co do metody jaka przedstawiłem tyczy sie akurat kolegi który założył temat nie zakładam złego stanu oleju ani jego jakości bo napisał że był wymieniany nieszczelności na skrzyni która również potrafi być tego przyczyna również wykluczam bo przy wymianie oleju powinni o tym poinformować, zatem ta metoda w tym przypadku duzo powie o sprzęgle :) dodatkowo można wykonać logi

piszesz o przypadku auta kolegi jeśli na własne oczy widziałeś że mu pomogło okej może masz racje, ale ja osobiści miałem styczność z okolo 5-6 modelami różnych audi z taka przypadłością i diagnoza zawsze była trafna, próbowali wymiany oleju dynamicznej statycznej update softu nic nie pomagało po za wymiana sprzęgła i wyeksploatowanych części w skrzyni

nie jestem ekspertem ani specjalista bazuje na własnych doświadczeniach widziałem juz nie jedna a8 z forum i przynajmniej 80% z nich miały jakąś ułomność skrzyni biegów mimo że właściciele uważali że skrzynia chodzi perfekt, a tu jest pies pogrzebany bo mało kto wie jak pracuje nowa skrzynia biegów "idealnie", skrzynia tez nie psuje sie z dnia na dzien tj dziś zmienia biegi płynnie idealnie i nagle mówi pa pa za wyjątkiem może być poważna awaria elektroniki która tez musi byc wywołana jakimś czynnikiem
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-03-06, 18:19   

Apophis napisał/a:
Ale co do reszty to masz racje że diagnozy sa modne(na stół i robimy) podczas gdy powodem złej pracy jak mi mówił nawet dawno sam Łoboda może byc wszystko. Oni sie nie podajmuja nawet jak w silniku błedy czy złe parametry są.


A Łoboda to alfa i omega w dziedzinie skrzyń. Podpytaj go o wymianę dynamiczną oleju, potem porównaj z procedurą w ZF i napisz co jest nie tak ;) Rozumiem, że za ten nachalny product placement robi Ci skrzynię za darmo?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-06, 18:28   

Van dam nie rozumie co ty do mnie piszesz-łoboda zanim zwali skrzynie sprawdza logi i jesli silnik ma babole albo ujowo pracujące LPG nie podejmuje sie niczego-to raczej logiczne prawda?
Wymiane dynamiczna robia jak sobie zażyczysz tak jak to wymaga pocedura,rozmawiałem z nim wiele lat temu dziś nie mam potrzeby naprawiac ASB i nigdy więcej togo robić zapewne nie bede :)
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-03-06, 23:08   

Apophis napisał/a:
A jechałeś tym autem?? Bo z tego co mi opowiadał sam Stefan to trudno powiedziec by to auto a nawet skrzynia smigały jak nowe gdy w silniku wszystko mu biedny FOSS popsuł,ma milion błedów i krzak w postaci STAGA,zdechniety nastawnik etc. etc :] Poza tym rozrząd jednak ma dobrze ustawiony :D

Więc też nie jechałeś autem Stefana a zdanie masz w temacie. :)
Co do reszty to niestety ale nie tylko Stefan jest niezadowolony z usług kolegi FOSSa ale to zupełnie inny temat.



Apophis napisał/a:
Ale co do reszty to masz racje że diagnozy sa modne(na stół i robimy) podczas gdy powodem złej pracy jak mi mówił nawet dawno sam Łoboda może byc wszystko. Oni sie nie podajmuja nawet jak w silniku błedy czy złe parametry są.

Rozmawiałem z Łobodą odnośnie wymiany oleju w skrzyni (w swojej D3) i tylko zalecał statyczną bo po dynamicznej skrzynia mi się rozleci.
Wymieniłem dynamicznie (ZF Dortmund) i skrzynia pracuje bardziej płynnie do chwili obecnej nie rozleciała się mimo przejechania kilku tysięcy km, dodatkowo o VAS to On słyszał i odsyłał do ASO, a sprzętu do dynamicznej wymiany nie miał jak go zapytałem w rozmowie telefonicznej więc bez komentarza.
To jest właśnie poziom serwisu ASB w PL - oleju porządnie, zgodnie ze sztuką nie potrafią wymienić a remonty robią.



mmmat napisał/a:
beyer28, Wlałem właśnie revenol

a to nic dobrego niestety..... :( było zalewać ori ZFa - nie jest jakiś strasznie drogi

raftor napisał/a:
co do metody jaka przedstawiłem tyczy sie akurat kolegi który założył temat nie zakładam złego stanu oleju ani jego jakości

kolega zalał skrzynię zamiennikiem i sam ten fakt może nie poprawić a pogorszyć pracę skrzyni

raftor napisał/a:
widziałem juz nie jedna a8 z forum i przynajmniej 80% z nich miały jakąś ułomność skrzyni biegów mimo że właściciele uważali że skrzynia chodzi perfekt

zgadzam się w 100% z tym co napisałeś - też miałem okazję przejechać się niektórymi D3 z forum i skrzynia wyraźnie potrafiła szarpnąć przy zmianie biegu a właściciel twierdził, że pracuje ok


mmmat napisał/a:
Czytałem na stronie bmw ze w 6hp26 po skasowaniu nastaw i jeździe adaptacyjnej szarpanie zniknęło, na razie próbuję tańszych kosztów niż remont skrzyni.

na forum BMW jest sporo osób z fajną wiedzą
adaptacja czy aktualizacja softu nie jednej skrzyni rozwiązała definitywnie problem szarpania (znam takie przypadki nie z forum a od kolegów)

PABLO200 napisał/a:
w ODIS wszystko pięknie zrobisz kolego

podziel się tą wiedzą ;)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-06, 23:36   

panton napisał/a:
Więc też nie jechałeś autem Stefana a zdanie masz w temacie.


Ale mi sie wyżalił sam Stefan więc info z pierwszej reki! <jezyk>

panton napisał/a:
Rozmawiałem z Łobodą odnośnie wymiany oleju w skrzyni (w swojej D3) i tylko zalecał statyczną bo po dynamicznej skrzynia mi się rozleci.
Wymieniłem dynamicznie (ZF Dortmund) i skrzynia pracuje bardziej płynnie do chwili obecnej nie rozleciała się mimo przejechania kilku tysięcy km, dodatkowo o VAS to On słyszał i odsyłał do ASO, a sprzętu do dynamicznej wymiany nie miał jak go zapytałem w rozmowie telefonicznej więc bez komentarza.
To jest właśnie poziom serwisu ASB w PL - oleju porządnie, zgodnie ze sztuką nie potrafią wymienić a remonty robią.


Niestety nie idzie się z tym niezgodzić. Mi starocia zrobił,jeździło to jeździ dalej więc nie taki zły. Ale o reszcie sie nie bede wypowiadał bo mnie w zesżłym roku zaspiewali 1300za wymiane statyczną-nie pojechałem :D
 
 
mmmat 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 111
Skąd: Lubań
Wysłany: 2016-03-14, 20:17   

byłem dziś w ASO w końcu zrobić ten update sterownika skrzyni i na szczęście zaprzeczę wypowiedzi kolegi raftor, i po wgraniu nowego softu szarpanie znikło :) skrzynia zmienia biegi płynnie :) gdzie wcześniej szarpało porządnie, czasem aż jakby silnikiem waliło przy zmianie z 2 na 3.
 
 
mkbewe 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip EYC GQF
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 38
Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 1063
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-03-14, 20:55   

mmmat napisał/a:
byłem dziś w ASO w końcu zrobić ten update sterownika skrzyni i na szczęście zaprzeczę wypowiedzi kolegi raftor, i po wgraniu nowego softu szarpanie znikło skrzynia zmienia biegi płynnie gdzie wcześniej szarpało porządnie, czasem aż jakby silnikiem waliło przy zmianie z 2 na 3.
czyli potwierdzone info ze czasem warto
ile taka przyjemność w ASO ?
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
mmmat 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 1 raz
Wiek: 34
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 111
Skąd: Lubań
Wysłany: 2016-03-14, 21:53   

305 zł i kilka minut ponad godzinkę czekania:)
 
 
jordan233 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sławek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1510
Skąd: GBY
Wysłany: 2016-11-12, 21:13   

Podłączę się do tematu,gdzie w Trójmieście zrobię update skrzyni poza ASO......
Niebawem wymieniam olej w skrzyni, nie mam z nią problemów ale wiem że mam stary soft w skrzyni,więc wypadało by go zmienić na nowszy.
_________________
https://www.facebook.com/...100089709813366
 
 
axidix 
Użytkownik


Silnik cm3: 2500
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: Dariusz
Jeżdzę: Audi A6 C4 2,5
Wiek: 38
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 19
Skąd: Toruń/Chełmża
Wysłany: 2016-11-13, 22:41   

Witam
Podepnę się do tematu ,
Od niedawna jeżdżę A8 D3 3.0 TDI 2005 i zauważyłem problem z skrzynią .
Przedstawie od początku : z tego co wiem właściciel już wymieniał skrzynie (pewnie jak sprowadził samochód do polski ) ale nie wiem czy było to zrobione prawidłowo ale zauważając jak są inne rzeczy w samochodzie programowane to raczej mało to było zrobione profesjonalnie .

No ale raczej przy wymianie skrzyni olej już był też wymieniony . I teraz Jakoś niedawno też był w ASO wymieniony jest Faktura .

Zadzwoniłem do Serwisu z pytaniem czy były robione resety nastaw zapamiętanych , a oni że to należy do procedury wymieniany oleju .
Ale jak stwierdziłem że Nasza skrzynia tj przed lift nie ma możliwości wykonania resetów i trzeba to zrobić nad graniem nowego softu to stwierdził że jeżeli komputer znajdzie stary soft to wtedy zrobią aktualizacje . Ale jeżeli mam wystarczający ale jednak inna skrzynia jest zamontowana .

Teraz co do Usterki , skrzynia nie łapie błędów ale odczuwam delikatne szarpanie na 2-3 bieg na D i znacznie mocniej na S w tych samych biegach :(
Dodam też ze czuję jak coś mi bije w samochodzie tz. jak by opona , koło , ale czy takie odczucia mogą byc też od skrzyni ?

[ Dodano: 2016-11-13, 23:17 ]
Dodam Ze mam skrzynie GZV . Czy ta skrzynia wymienia się na inna czy tylko ta wchodzi w grę ?
_________________
nie ma to jak jedno auto, dwie nogi, trzy pedały, cztery koła, pięć cylindrów i sześć litrów na setkę...

Pomóż wystarczy ze przekażesz 1% swojego podatku.Numer KRS 0000064892 z dopiskiem Aleksandra Życińska.Mukowiscydoza codzienna walka o oddech! Dziękuje wszystkim za wsparcie ;p www.ptwm.pl
 
 
mario3231 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 51
Dołączył: 06 Mar 2016
Posty: 105
Skąd: siedlce
Wysłany: 2017-06-16, 20:15   

Dla potomnych żeby nie tracili kasy tak jak ja .
Byłem dziś w salonie Audi w Warszawie Krotoski-Cichy z problemem szarpania skrzyni z 2 na 3 i wgraniu nowego softu. Na miejscu dowiedziałem się ze nie ma czegoś takiego jak wgranie softu to tych skrzyń nadmienię ze mam samochód z 2003 roku 4.2 benzyna ze skrzynią GQF. Zrobili mi diagnozę skrzyni na którą poświęcili 1 god skasowali mnie na 348zł po zniżce , po czym stwierdzili ze nie ma żadnych błędów i że jak chcę to mogą jeszcze przeprowadzić test oleju na zawartość glikolu i zrobić adaptację skrzyni biegów ,która będzie trwać około 3 god. i kosztować tu uwaga 1 roboczo god 381zł co daje 1143 zł i nie dają gwarancji że pomoże . Polecają jeszcze wymianę oleju na ATF G055005. Na swoim przykładzie przekonałem się ze nie wgrywa się softu do tych skrzyń tylko można przeprowadzić adaptację lecz nie wiadomo czy to pomoże .
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-06-16, 20:55   

Czyli zrobili Cię w ... Sam wgrywałem u siebie nowszy soft do skrzyni, osobiście za pomocą VAS. Jest tu też na forum kilka osób co robiło to samemu u siebie lub robi to w ramach prowadzenia warsztatu. Zadzwoń i zapytaj tego Pana "majstra" jak w Twoim prelifcie chce zrobić adaptację ponowną skrzyni.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
mario3231 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronik
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 51
Dołączył: 06 Mar 2016
Posty: 105
Skąd: siedlce
Wysłany: 2017-06-16, 21:03   

A mamy taki sam typ skrzyni bo Ty masz ON może do mojej się nie da . Może znasz kogoś z okolic Warszawy kto by mi wgrał nowy soft jeśli to by pomogło na szarpanie z 2 na 3 .
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-06-16, 21:27   

Uściślijmy, wgrywać soft się da i tylko wtedy w prelifcie da się zrobić ponowną adaptację. Druga sprawa, że możesz mieć już najnowszy soft i nie jest dostępny nowszy. To istotne z punktu widzenia później czytających. Da się i warto mieć najnowszy zawsze(po coś wypuszczają nowsze wersje oprogramowania) ale może być tak, że sprawdzili i nie ma nic nowszego od tego co już masz.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.