Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 preFL ALL ] czujnik światła??  
Autor Wiadomość
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2017-07-09, 20:40   

Siemka taśmę sam robilelem są 3 piny w czujniki i 4 w module dachu pierwszy trzeci i czwarty podłączasz a drugi zostaje pusty nie podłączony działa z funkcja auto i dziennymi u mnie jak włącza mijania w pochmurny dzień to dół przyciemniające się o polowe . Jak świecą Drl a umnie cały czas to jak się ściemni do dołączają się mijania a drl gasną o polowe
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
lukano 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 44
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-15, 10:18   

PITER82 napisał/a:

daj foto szyby jaka masz

Już wszystko doczytałem w innym temacie.
Mam przedlifta i przedliftową szybę z prostokątną zaślepką.
Sterownik już mam zmieniony na poliftowy 4E0907279L
Wymianę szyby i tak już planowałem, bo po tylu latach jest bardzo kiepska.
Teraz co do tego? Czujnik każdy okrągły będzie pasował? Przełącznik AUTO jaki? wiązka?
macie może jakieś numery fabryczne, żeby było wiadomo co szukać?

[ Dodano: 2017-07-20, 14:58 ]
jednak nie zmieniam szyby. Kupiłem samo mocowanie czujnika deszczu. Powiększę trochę ten prostokąt i zrobi się koło pod mocowanie. Będę testować.
Mam pytanie jak się zdejmuje tą obudową lusterka pod którą jest czujnik? Na wcisk czy jest gdzieś przykręcana?
Jak by ktoś jeszcze podpowiedział, pod które piny w sterowniku świateł podpiąć te 3 przewody od czujnika i jaki przełącznik AUTO kupić to był bym bardzo wdzięczny



 
 
PITER82 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: BFM
Jeżdzę: A8 D3 L / A8 D2 02r
Wiek: 41
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 581
Skąd: UK Irlandia polnocna
Wysłany: 2017-07-20, 17:06   

Łukasz podaj mi numer czesci tego mocowania czujnika
co do przełącznika AUTO to ma byc z literką C a jak dalej to podłączyc pisz do dracus6662
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2017-07-21, 04:52   

To na focie to nie jest czujka światła tylko wilgoci osłonę zasuwasz po długości szyby w dół podważając najpierw dwa haczyki plastikowe po bokach tuż przy czujniki wilgoci widocznym na twoim zdjęciu podłączenie jest banalne podłączasz w lelktronice dachu czyli w tym module pod lampka przednia gdzie pokrętło szybra podłączasz to do 1 / 3 / 4 PINu kabel sam możesz sobie dorobić w ASP koszt niemal taki jak czujki jak się kiedyś orientowałem ale mniejsza o to czujka jest podana na wcześniejszych postach oraz przełącznik światła ma być z literka C. Jak założysz to kodowanie czujki światła i wsio hoola :>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
lukano 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 44
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-21, 14:55   

PITER82 napisał/a:
Łukasz podaj mi numer czesci tego mocowania czujnika
co do przełącznika AUTO to ma byc z literką C a jak dalej to podłączyc pisz do dracus6662

Jeszcze nie doszedł do mnie, wczoraj go dopiero kupiłem.
A ten z literką C to nie jest tylko do samego czujnika światła przedliftowego?

dracus6662 napisał/a:
To na focie to nie jest czujka światła tylko wilgoci .podłączenie jest banalne podłączasz w lelktronice dachu czyli w tym module pod lampka przednia gdzie pokrętło szybra podłączasz to do 1 / 3 / 4 PINu kabel sam możesz sobie dorobić w ASP koszt niemal taki jak czujki jak się kiedyś orientowałem ale mniejsza o to czujka jest podana na wcześniejszych postach oraz przełącznik światła ma być z literka C. Jak założysz to kodowanie czujki światła i wsio hoola

To podłaczenie jest tak samo jak w przedliftowym? Ja chcę założyć ten okrągły światła/deszczu.
Ktoś wcześniej pisał (nie wiem czy dobrze), że ten romb podpina się do podsufitki, a te co ja chcę, czyli okrągły trzeba wiązkę poprowadzić do samego sterownika który jest pod kierownica.
Dzięki za odpowiedzi :) Może uda się to w końcu zrobić :)
 
 
dracus6662 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Daniel
Jeżdzę: A8 D3 QUATTRO TIPTRONIC
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 1802
Skąd: VENLO/WROCŁAW
Wysłany: 2017-07-21, 19:40   

przelacznik to przelacznik ma mieć literke c z chomowana obwódka i napis auto.

nie wiem za bardzo jak chcesz ten okkągły wpasować ale ... wielu mówiło że dziennych nie upcham a upchałem wiec do roboty <amasz> kabel musisz pociagnac do pinu 32 w module w którym wymieniłeś

ja nie dawałem czujki deszczu mam tylko swiatła musisz polookac było w temacie o montażu czujki deszczu swiatła fl ciekawe czy uda się bez zmiany szyby wielu mówiło ze nie ale ja 3 mam kciuki jak zrobisz /zamontujesz to tez pomysle <chura>

[ Dodano: 2017-07-21, 20:44 ]
tu masz cytat co i jak
aro51 napisał/a:
Witam, odgrzeje troszke temat jako, ze walcze z ww czujnikiem u siebie w aucie.
Potrzebowalbym pomocy od ludzi którzy taki czujnik posiadaja bo potrzebuje informacji gdzie nalezy podlaczyc zielony kabel od czujnika. Niestety w elsie nie moge znalezc pinologii sterownika dachu, ale rozne zrodla podaja , ze to jednak bedzie podlaczenie w MCE.

Czujnik deszczu/zmierzchu jest realizowany przez 3 kable

1 czerwony plus
2 brazowy masa
3 zielony - dane i wlasnie tego szukam gdzie nalezy podlaczyc. Zatem czy do sterownika dachu czy do MCE modulu centralnej elektryki...

Moze bylby ktos tak mily i zerknal u siebie pod lampke kabiny czy przewod wchodzi do sterownika dachu czy ucieka na doł :D

Dobra juz wiem o co chodzi. Gdyby ktos zastanawial sie nad montazem to jest tak.
Czujnik swiatla ten jest podlaczany do sterownika dachu i tam tez kodowany.
Czujnik deszczu/swiatla podlacza sie do MCE 31 pin w 32 pinowej kostce jednak stare MCE nie obsluza razem czujnika deszczu i swiatla, dziala tylko deszczu. Nalezy wymienic MCE na nowsze i wykodowac czujnik zmierzchu z modulu dachu.

Dalej przydalaby sie informacja w ktory pin jest podpiety czujnik zmierzchu w sterowniku dachu bo narazie na tym poprzestane z czasem zmieni sie MCE i zakoduje czujnik desczu <amasz>
_________________
Tiptronik wymiana oleju Audi :)
[URL=https://a6klub.pl/car-audio-c5/zmiana-z-symphony-ii-na-navigation-plus-problem-z-kierownica-t88801.htmlZmiana z Symphony II na NAVIGATION PLUS A6 C5.[/URL] :(
 
 
lukano 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 44
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-07-21, 20:30   

dracus6662 napisał/a:
nie wiem za bardzo jak chcesz ten okrągły wpasować ale ... wielu mówiło że dziennych nie upcham a upchałem wiec do roboty

Dzięki za wszelkie info już sporo wiem. Jeszcze nie wiem czy się da, ale sprawdzić warto.
Mocowanie drogie nie było. Zobaczymy. To oczko raczej musi być jakoś klejone, malowane czy jakoś inaczej. Mam nadzieje, że część uda się usunąć i wpasować okrągły czujnik. Jak się nie da to w końcu zmienię szybę. Jak się nie sprawdzi to nie będzie wiadomo.
 
 
Tomzyn 
Użytkownik


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: D3
Wiek: 40
Dołączył: 26 Kwi 2017
Posty: 2
Skąd: Polkowice
Wysłany: 2017-10-06, 17:51   

Witam mam takie pytanie odnośnie sensora światła (czujnika światła). Wczoraj miałem przygode z zatkanymi odpływami solardachu i niestety trochę wody mi poleciało przez lampki przy szybie przeniej zanim udrozniłem przednie odpływy. Po tej sytułacji zapala mi się komunikat gdy mam włączone światła na auto "light sensor defecive please use lightswitch". Ale gdy jest ciemno światła normalnie mi sie zaplaja ? wywala bład 02104 czujnik wykrycia światła (G399) ? prosze o pomoc ?
 
 
lukano 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 44
Dołączył: 07 Wrz 2015
Posty: 54
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-07-14, 18:14   

Wracam do tematu po roku.
Samego mocowania nie udało się kupić. Po 2 tygodniach sprzedawca zadzwonił, że jednak go nie ma.
Nie dawno zmieniłem szybę na polift z okrągłym czujnikiem. Czujnik, wtyczkę, zapinkę i wkładkę żelową już mam. Teraz to poskładać ;)
To co znalazłem:
1 czerwony plus - w moduł dachu (Podobno są 4 PIN, do którego podpiąć?)
2 brązowy masa - w moduł dachu (Podobno są 4 PIN, do którego podpiąć?)
3 zielony - to w moduł elektryki , MCE 31 pin w 32 pinowej kostce
 
 
molszenka 

Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3,0
Skrzynia: Autimat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: A8 D3
Dołączył: 26 Kwi 2021
Posty: 1
Skąd: mikołów
Wysłany: 2021-04-26, 19:57   

Tomzyn napisał/a:
Witam mam takie pytanie odnośnie sensora światła (czujnika światła). Wczoraj miałem przygode z zatkanymi odpływami solardachu i niestety trochę wody mi poleciało przez lampki przy szybie przeniej zanim udrozniłem przednie odpływy. Po tej sytułacji zapala mi się komunikat gdy mam włączone światła na auto "light sensor defecive please use lightswitch". Ale gdy jest ciemno światła normalnie mi sie zaplaja ? wywala bład 02104 czujnik wykrycia światła (G399) ? prosze o pomoc ?



Uporałeś sie? mam to samo
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2021-04-27, 04:59   

molszenka

Zanim dołączysz do klubu A8, powinieneś regulaminowo przedstawić się i przywitać w dziale Powitań
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.