Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D3 preFL ALL ] Dołożenie Ambient  
Autor Wiadomość
Freeq 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 385
Skąd: NGO
Wysłany: 2018-08-16, 23:16   

Witam, sorry za odkop, ale mam problem z ambiente.
Sprawa wygląda tak: auto było bieda. Kupiłem cały zestaw do ambiente, po jakimś czasie wpadły 3 kompletne boczki z ambiente (poza boczkiem kierowcy). Zapadła decyzja o montażu.
Tył całe kompletne boczki, prawy przód tak samo, natomiast boczek kierowcy włożyłem wiązkę którą kupiłem (teoretycznie wszystko sprawne).
Kodowanie, uruchomienie i obecnie jest tak:
Regulacja z MMI działa bez problemu.
Tył lewa i prawa strona działa bez problemu.
Przód niestety nie działa. Ani lewa, ani prawa strona.
Zamieniłem konwertery i listwy, niestety bez skutku.

Co zauważyłem...
Wiązka drzwi kierowcy (pod ambiente) jest bez wtyczki 1pin z czarnym przewodem. Dioda od alarmu działa, brak podświetlenia od spodu drzwi.
Wiązka drzwi pasażera (pod ambiente) jest z wtyczką 1pin z czarnym przewodem. Dioda od alarmu nie działa, podświetlenie od spodu drzwi świeci.

Przed montażem ambiente wszystko działało po obu stronach (diody od alarmu oraz podświetlenie od dołu).

Jakieś pomysły bo mi już brak...
Kodowanie w każdym ze sterowników (przód i tył, lewa i prawa strona) jest takie same. Do każdego dodałem +4 i tak wyszło że jest wszędzie tak samo.
 
 
czaruś 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 120
Skąd: szczecin
Wysłany: 2018-09-09, 20:21   

Ten pojedynczy czarny kabelek jest od zasilania diody alarmu - po obu przednich stronach auta. Proponuję odciąć ten czarny kabelek z wtyczką ze starej wiązki ( bez ambiente ) + przedłużyć go troszkę i dolutować do czarnego kabelka przy diodzie od alarmu nowej wiązki ( z ambiente ). Trzeba go dolutować lecz nie ucinać nic w nowej wiązce gdyż dolutowywując ten czarny kabelek zasilimy ( od tyłu ) sterownik drzwi - bo w nowej wiązce ten czarny kabelek jest już oryginalnie w siwej podłużnej kostce wpinanej do sterownika - lecz nie jest on zasilany więc musimy mu dać zasilanie od tyłu. Przerabiałem ten temat podczas gdy sam dokładałem oświetlenie ambiente w swojej ósemce.
 
 
LUKAS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Audi A8 D3
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 05 Paź 2011
Posty: 303
Skąd: Ełk / Warszawa
Wysłany: 2018-09-13, 20:45   

U mnie jak pisałem wcześniej też dołożyłem czarny kabelek od alarmu na przód.
Nie działa podswietlenie drzwi przód od dołu a czerwona lamka boczna ok, a tył odwrotnie niedziała podswietlenie lampki czerwonej a od dołu jest.
Jak znajdę trochę czasu to odetne kabelki i puszczę od działającej lampki do niedziałającej..

Z tego co kojarzę sprawdzałem wczesniej w starej wiązce drzwi lampka czerwona boczna i od spodu miały te same kolory więc wychodzi na to że były połączone jednym obwodem, a w nowej wiązce ambiente lampki mają inne kolory... <bezradny>
_________________

 
 
Freeq 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 385
Skąd: NGO
Wysłany: 2018-10-06, 14:21   

Tylko że u mnie wygląda to trochę inaczej...
Wiązka drzwi kierowcy (pod ambiente) jest bez wtyczki 1pin z czarnym przewodem. Dioda od alarmu działa, brak podświetlenia od spodu drzwi.
Wiązka drzwi pasażera (pod ambiente) jest z wtyczką 1pin z czarnym przewodem. Dioda od alarmu nie działa, podświetlenie od spodu drzwi świeci.

[ Dodano: 2018-10-06, 17:53 ]
Mały update. Porównałem wiązki i znalazłem dwie różnice. Zamieniłem przewody we wtyczkach i działa podświetlenie od dołu, lampka ostrzegawcza oraz dioda alarmu 😎

Teraz tylko znaleźć przyczynę dlaczego nie działa Ambiente z przodu 😁
 
 
czaruś 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: krzysztof
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 120
Skąd: szczecin
Wysłany: 2018-10-07, 14:37   

U mnie po założeniu ambiente - tak samo jak u kolegi LUKAS - w drzwiach przednich świecą czerwone obrysówki ale pod drzwiami lampki nie świecą , natomiast w drzwiach tylnych jest odwrotnie czyli świecą lampki pod drzwiami a czerwone obrysówki niestety nie. Przednie wiązki - zarówno i kierowcy i pasażera nie miały wyprowadzonego czarnego kabelka zasilającego diodkę alarmu więc przerobiłem instalację i teraz jest już ok - obydwie diodki świecą. W wolnej chwili zciągnąłem tapicerki wszystkich drzwi i od lampek obrysowych do lampek pod drzwiami przeprowadziłem ( dodałem do wiązki ) dodatkowy kabelek. Obecnie wszystkie tapicerki założyłem na drzwi i kiedy będę miał znowu wolną chwilkę to tylko wypnę i podłączę właściwe kabelki od świecących do nie świecących lampek.
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2018-11-11, 15:51   

Ktoś wie do jakich pinów we wtyczce 32 pinowej wpiąć amiente z przodu ?

[ Dodano: 2018-11-12, 21:43 ]
Znalazłem pin nr.19 i brązowy masa

[ Dodano: 2018-11-12, 21:47 ]
U mnie po dołożeniu Ambient świeci tylko jak otworzę drzwi po zamknięciu gaśnie w MMI nic nie mogę zmieniać pokrętło niby się rusza,ale zaraz wraca,dodam tylko tyle że na razie mam założone w trzech drzwiach <bezradny>
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 310
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-02-13, 21:18   

Część wszystkim. Może ktoś mnie poratuje.
Kupując auto od właściciela w gratisie dostałem listwy ambiente w boczki drzwi wraz z konwerterami i resztki wiązki. Resztki bo o ile wiązka była to w każdej z nich brakowało 3, 4 wtyczki. Zostały ucięte z kawałkiem wiązek tak więc kable wydały się bezużyteczne. Myślałem by z dwóch wiązek zrobić jedną. Jednak za namową kolegi kupiłem cały kompletny zestaw.
Minęło sporo czasu aż postanowiłem się zabrać za ich montaż. No i oczywiście zawsze musi być coś pod górkę. Na stół poszedł prawy tylny boczek. Moja stara wiązka jest o numerze 4E1 971 693 A natomiast nową wiązka jest i numerze 4E0 971 693 G. No i tu się zaczęły schody. Wpięcie nowej wiązki to nic trudnego. Jednak pierwsza różnica to wtyczka od tego dużego głośnika.
W starej wiązce była ona duża w nowej jest malutka jak na zdjęciu



Kolejna ròżnica to wtyczka do głośnika wysokotonowego tzw. gwizdka może nie tyle różnica we wtyczce bo są identyczne co odwrotność kabli jak i kolory w obu wtyczkach tak jak to widać na foto



By nic nie spalić i się dowiedzieć zanim coś spałe wtyczkę od głośników nie wpiąłem.
Postanowiłem przed złożeniem wpiąć główną wtyczkę nowej wiązki do tego sterownika. No i szlag mnie jasny trafił, bo żadne podświetlenie (klamki, blokady drzwi, guzika szyby i czerwone podświetlenie po otwarciu drzwi) nie świeci. Świeci za to tylko białe podświetlenie dolne boczku. Zamieniłam na szybko drugą wiązkę także o tym nowym numerze i też nie podświetla nic po za białą lampką. Wpiąłem na szybko ppnownie swoją starą wiązkę wpinając wszystkie chyba 8 wtyczek i świeci tylko biała dolna lampka i czerwona. Pozostałe podświetlenie piktogramów nie działań, mimo że wcześniej świeciło...
Porównując nową i starą wiązkę to we wtyczce podświetlenia nóg w białej lampce w mojej są 3 kable A w nowej 2 jak to widać na foto



Ktoś mi powie w czym rzecz czy jednym słowem moje nowe wiązki są do kitu i zupę mogę sobie ugotować?
Foto numeru starej i nowej wiązki



Czy może jednak powinienem mieć inną wiązkę pod ambiente pod mój rocznik?
Dlaczego więc przestało działać jakie kolwiek podświetlenie nawet jeśli ponownie wracam do swojej poprzedniej wiązki?
Czy przełożenie dużej wtyczki głosnika z mojej wiązki nie będzie skutkowało czymś niepożądanym?
Czy wpięcie małej wtyczki od gwizga z odwrotną polaryzacją będzie czymś też skutkowało niepożądanym, czy jednak zamienić piny miejscami?

Będę wdzięczny za pomoc

[ Dodano: 2019-02-14, 21:04 ]
A więc poniekąd sprawa się wyjaśniła. Mam wiązki z 2008 roku a te jak widać ma ją wprowadzone zmiany.
Więc moje pytanie, o jakich numerach muszą być wiązki na poszczególne drzwi z opcją ambiente?
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2019-02-14, 21:55   

Ale można tylko dwa kabelki "wyplatać" z nowych wiązek i podpiąć , jeden z tego co pamiętam to brązowy masa i drugi pin wyciągasz z wtyczki i wkładasz do wtyczki w twojej instalacji i to wszystko :]
 
 
CINEK 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip.F1 GNU
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3 BFM
Pomógł: 70 razy
Wiek: 39
Dołączył: 07 Paź 2012
Posty: 4014
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2019-02-14, 23:34   

w tych wtyczkach każdy kabel jest opisany na obudowie wtyczki 1 - 2 . Więc niezależnie od koloru podpinasz odpowiednio do numeru i powinno śmigać.
Widać to dobrze na 1 zdjęciu na małej wtyczce. ;)
_________________
to nie jest zwykły napęd...to
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 310
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-02-15, 00:59   

Też myślałem by tak zrobić. Tak jak by z dwóch wiązek zrobić jedną ale to takie mało profesjonalne, choć wiadomo, że pełniło by swoją funkcję...

[ Dodano: 2019-02-17, 12:33 ]
Równie dobrze można by było się wpiąć w któryś przewód od podświetlenia np włącznika szyby, klamki, popielniczki i chyba też by działało.
 
 
Marcin2013 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: GQF + F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: D3
Pomógł: 33 razy
Wiek: 47
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 1368
Skąd: SOsnowiec
Wysłany: 2019-02-18, 08:35   

denveco napisał/a:
Równie dobrze można by było się wpiąć w któryś przewód od podświetlenia np włącznika szyby, klamki, popielniczki i chyba też by działało.


Tak tylko wtedy nie będziesz miał sterowania "Ambiente" z poziomu MMI
 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 310
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-02-21, 08:17   

Owszem, ale diody pod lusterkiem wstecznym, podświetlenie klamek od środka jest raczej stałym podświetleniem tak więc i to także mogło by być ;)
No i druga kwestia to i tak teraz mam te sterowanie ambiente "ślepe". Chyba że się aktywuje w momencie wpięcia listew.
 
 
maxus56 


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: (A8 D3) (MINI) (MERCEDES VITO)
Wiek: 50
Dołączył: 07 Lut 2014
Posty: 20
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2019-10-07, 19:43   odgrzeję kotleta

witam czy jest ktoś z łódzkiego albo mazowieckiego kto się na tym zna i mógłby pomóc oczy wiście nic za darmochę bo też chciałem se takie cudeńka założyć
_________________

 
 
denveco 
Moje A8


Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic + Łopatki
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D3 (silnik BFM)
Wiek: 38
Dołączył: 20 Gru 2013
Posty: 310
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-01-14, 18:17   

No i taka sprawa. Po latach w końcu zabrałem się za montaż ambiente. Najpierw drzwi tylne np lewe. Za dawcę posłużyły boczki ze schowkami z chromowanymi listwami które również są podświetlane w środku, listwy ambiente no i jak się okazało podświetlenie klamki na biało. Wiązka trochę inna niż u mnie. Schowki podświetlane przełożone do moich boczków, moje czerwone podświetlenie klamki zamienione na białe od dawcy, listwy ambiente z konwerterami również założone. Wiązka również przełożona. Jest prawie identyczna do mojej bo obie mają wtyczkę 16to pinową. Jak wiadomo wtyczki mimo dużej ilości pinów to wiele z nich ma puste "ślepe" piny. I tak, w mojej wtyczce 16to pinową jest tylko 6 kabli. W tej samej wtyczce dawcy jest 8 kabli. W obu wiązkach we wtyczkach kolorystyka kabli oraz umiejscowienie we wtyczce jest dokładnie identyczne. Jedyna różnica to dwa dodatkowe kable w wiązce dawcy. Pierwsza to dodatkwy siódmy kabel w kolorze zielonym ten odpowiada za zasilanie inwertera do listwy ambiente. Druga różnica to dodatkowy ósmy kabel czerwono-żółty ten odpowiada za białe dolne podświetlenie po otwarciu drzwi. W starej wiązce kabel czerwono-biały idzie od wtyczki aż do czerwonej i białej lampki zaświecającej się po otwarciu drzwi. W wiązce od dawcy kabel czerwono-biały zasila tylko czerwoną lampkę, biała lampka ma kabel czerwono-żółty który we wtyczce 16to pinową jest w innym miejscu. By działały obie lampki po otwarciu drzwi wypiąłem z kostki kabel czerwono-żółty i z kabla czerwono-białego ściągnąłem trochę izolacji i w to miejsce wpiąłem wcześniej wypięty kabel czerwono-biały. Teraz gdy we wtyczce na kabel czerwono-biały i brązowy (masa) daje zasilanie to zaświecają się obie lampki po otwarciu drzwi. We wtyczce 16to pinowej jest kabel w kolorze niebiesko-szarym. On odpowiada za podświetlenie klamki, centralnego zamka, popielniczki, przełącznika otwierania szyb i jak się okazało także podświetlenie schowka. Jak w przypadku kabla czerwono-białego tak i w przypadku kabla niebiesko-szarego ściągnąłem z niego trochę izolacji i podłączyłem wcześniej wypięty z wtyczki kabel zielony. Po zaizolowaniu wszystkiego zarówno w mojej starej jak i wiązce od dawcy mam dokładnie tą samą ilość kabli w kostce zachowująć tą samą kolorystykę i te same miejsca kabli w pinach.
W celu sprawdzenia przed instalacją do samochodu po podłączeniu do zasilacza we wtyczce do kabla czerwono-białego i brązowego zaświecają mi się obie lampki (te po otwarciu drzwi), czyli jest ok. Gdy podłączam zasilacz do kabla niebiesko-szarego i brązowego podświetla się włącznik od szyby, zamykania centralnego, klamka, schowek oraz listwa ambiente, czyli i ta kwestia też działa. Teraz pora montażu boczku w samochodzie wcześniej dołączając główną wtyczkę oraz głośnikową no i oczywiście linkę do klamki. A o to efekt... 😁😁😁



Jedyny minus to taki, że świeci mi się wszystko cały czas i nie mam jak w ori, że mogę wyłączyć z przycisku lub z MMI regulować mocą i opcjami świecenia ambiente. Jedynie co wciskając plus i minus na zegarach mogę regulować mocą ogólnego podświetlenia przycisków itd. Ale z drugiej strony lubię takie świecidełka i nawet gdyby było to jak w oryginale to i tak by mi się to świeciło cały czas, tak więc dla mnie to żadna strata :) Teraz jeszcze kwestia założenia podświetlanych schowków i listew ambiente w przednich drzwiach. Ciekawe czy i tutaj pójdzie tak samo gładko. No i jeszcze podświetlenie tunelu środkowego mojego autorstwa. Jeśli się uda to się z Wami tym podzielę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.