Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 10 3.0TFSI ] Bezpieczniki  
Autor Wiadomość
Milan 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: dsg
Zasilanie: PB
Imię: Mirek
Jeżdzę: A8D4
Wiek: 64
Dołączył: 18 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2014-11-11, 20:52   

Witaj Pebo. Uspajają mnie takie posty jak twój. Nigdy wcześniej nie jeździłem audi. Faktycznie poszukiwanie bezpieczników w tym samochodzie może zniechęcać do marki, ale jeździ się tym samochodem naprawdę bardzo dobrze. Gdzieś czytałem, że a8 to najlepszy samochód sportowy pośrót limuzyn i tak jest rzeczywiście. Wyprzedzanie tym samochodem jest tak efektywne, że trzeba podczas manewru kontrolować prędkościomierz. Prędkości się nie czuje, a przy trzecim wyprzedzanym samochodzie można się zdziwić. Zawieszenie w funkcji
 
 
Tomas5 
Użytkownik



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: Tomasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 44
Skąd: OGL
Wysłany: 2014-11-11, 21:05   

Milan, A to na pewno bezpiecznik jest winien? Bo w D2 jak zamkniesz schowek w aucie to nie otworzysz bagażnika! U siebie też miałem cyrk z otwarciem bagażnika przez zamknięty schowek ale to było w D2...
 
 
hellracer 
Użytkownik



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: zależy jak leży
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-11, 22:01   

A8 4h - schowek - bagażnik

Jeśli nie schowek/switch to najprawdopodobniej kodowanie


http://www.audiworld.com/...elease-2872995/
_________________
www.bicyklon.pl
www.fparts.pl
www.tuningowy.na.allegro.pl
 
 
Milan 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: dsg
Zasilanie: PB
Imię: Mirek
Jeżdzę: A8D4
Wiek: 64
Dołączył: 18 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2014-11-14, 21:27   

Po dwóch dniach diagnozowania samochodu, sprawdzania kodów itd. Serwisanci orzekli, że najprawdopodobniej moduł komfortu jest uszkodzony. Co ciekawe to to, że za otwarcie bagażnika odpowiadają dwa moduły. Moduł bagażnika i moduł komfortu.Jeden steruje otwiera niem i zamykaniem, a drugi wysyła sygnał do otwarcia. Najprawdopodobniej uszkodzenie nastąpiło poprzez powolne rozładowywania akumulatora do zera podczas montażu dodatkowego zabezpieczenia w samochodzie. Serwisant wykonujący montaż systemu nie podłączył ładowania akumulatora trzymając samochód bardzo długo na włączonym zapłonie. Na szczęście moduł komfortu nie jest bardzo drogi. Niestety wg serwisanta audi nie ma zabezpieczenia przed spadkiem napięcia w systemie, a przy niższym napięciu rośnie prąd i to najprawdopodobniej uszkodziło moduł. Zobaczymy czy po wymianie modułu bagażnik zacznie się otwierać.

DODANO:
Chciałbym odpowiedzieć Tomaszowi. Schowek mam otwarty. Nigdy go nie zamykałem, więc to nie mogło być przyczyną nie otwierania bagażnika ,ale dzięki za podpowiedzi. Jutro sprawdzę, czy w D4 to też tak działa.
Dzięki Łukasz za link do angielskiego forum. Dzisiaj wracając samochodem na wyświetlaczu pojawiła się informacja, że bateria w kluczyku jest rozładowania. Jeśli dobrze zrozumiałem tekst to tam też ktoś miał rozładowaną baterię w kluczyku i miał przez to problem z bagażnikiem. Jutro wymienię baterię i zobaczymy. Jeśli to by pomogło, to byłbym bardzo zdziwiony.
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2014-11-15, 22:07   

Od wersji D3 filozofia układów elektronicznych przewiduje tzw. funkcje rozproszone, czyli jedną funkcję może realizować kilka sterowników (główny oraz podrzędne). Uszkodzenie jednego sterownika powoduje, że pewne funkcje przejmuje inny sterownik (oczywiście, nie wszystkie funkcje). Poza tym jest tam system EPC, który zarządza energią elektryczną i ma predefiniowane progi prądów spoczynkowych, przy których odłącza poszczególne funkcje (między innymi otwieranie klapy bagażnika). Ból jest taki w A8, że aby naładować akumulator gdy jest słaby, trzeba otworzyć bagażnik, a gdy jest słaby akumulator, to otwieranie bagażnika jest zablokowane. Szkoda, że nie zastosowano takiego patentu jak np. w BMW, gdzie punkty do podłączenia prostownika są pod maską silnika. Nieco dziwi mnie to uszkodzenie sterownika. Może najpierw naładuj akumulator, wykasuj błędy i ponownie sprawdź ten sterownik.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Milan 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: dsg
Zasilanie: PB
Imię: Mirek
Jeżdzę: A8D4
Wiek: 64
Dołączył: 18 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2014-11-17, 09:10   

Witaj Pebo. Audi A8D4 ma wyprowadzone podłączenie ładowania akumulatora pod maskę. Po prawej stronie pod maską jest czerwona klapka, gdzie można podłączyć plus i obok jest bolec z minusem. Naładowałem akumulator do pełna i nic się nie zmieniło. Elektryk wpiął się z komputerem. W tym czasie podłączył do styków pod maską drugi naładowany akumulator, wykasował wszystkie błędy, które pokazały się po wcześniejszym rozładowaniu i nic. Po głębszej analizie i sprawdzeniu sterownika bagażnika doszedł do wniosku, że to moduł komfortu, ponieważ po wejściu z komputera zewnętrznego do tego modułu można bagażnik otworzyć. Jak piszesz system jest skomplikowany i zależny, więc trzeba mieć głębszą wiedzę, aby to wszystko ogarnąć. W środę będę musiał udać się do serwisu. Zobaczę co powiedzą.
Pozdrawiam

DODANO:

Przed chwilą udało mi się rozwiązać problem, dzięki koledze, który przysłał mi link do angielskiego forum. Po dokładnym przetłumaczeniu okazało się, że wewnątrz schowka przy fotelu pasażera jest przycisk blokujący bagażnik. Po jego wyłączeniu bagażnik ożył. Wszystkie funkcje bagażnika działają. Z jednej strony to wspaniale, ponieważ nie będę musiał jechać do serwisu, ale z drugiej strony jest to źle rozwiązane. Na wyświetlaczu powinna zapalić się informacja o zablokowanym bagażniku. Dwóch elektryków samochodowych, z których jeden pracował kilka lat w serwisie audi nie mogło rozwiązać problemu.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-17, 15:24   

No to super zabezpieczenie-pewnie przed złodziejami zakupów na parkingu :)
 
 
bunga bunga 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 3200
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Marcinkus
Jeżdzę: W221, 997
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 585
Skąd: WSC
Wysłany: 2014-11-17, 15:46   

Masz może instrukcję po polsku do D4?
_________________
Forum Audi A6
 
 
Milan 
Użytkownik


Rocznik: 2013
Silnik cm3: 3000
Skrzynia: dsg
Zasilanie: PB
Imię: Mirek
Jeżdzę: A8D4
Wiek: 64
Dołączył: 18 Paź 2014
Posty: 16
Skąd: Wałcz
Wysłany: 2014-11-17, 19:20   

Niestety jeszcze nie kupiłem instrukcji obsługi,ale muszę ją zamówić na allegro.Wiem że ta sytuacja z bagażnikiem jest groteskowa,ale dwóch elektryków samochodowych z wieloletnim doświadczeniem nie zauważyło,że blokada w schowku jest włączona.Walczyli dwa dni i zdiagnozowali uszkodzony moduł komfortu.v
 
 
PiotrekS 
Moje A8



Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotrek
Jeżdzę: A8L
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: WLKP
Wysłany: 2014-11-17, 19:33   

Znam ten problem z Lexusa Ls460. Ma dokladnie tak samo
_________________
Pozdrawiam
PiotrekS
 
 
hellracer 
Użytkownik



Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: zależy jak leży
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 20
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-11-19, 08:48   

Milan napisał/a:
Przed chwilą udało mi się rozwiązać problem, dzięki koledze, który przysłał mi link do angielskiego forum. Po dokładnym przetłumaczeniu okazało się, że wewnątrz schowka przy fotelu pasażera jest przycisk blokujący bagażnik. Po jego wyłączeniu bagażnik ożył. Wszystkie funkcje bagażnika działają. Z jednej strony to wspaniale, ponieważ nie będę musiał jechać do serwisu, ale z drugiej strony jest to źle rozwiązane. Na wyświetlaczu powinna zapalić się informacja o zablokowanym bagażniku. Dwóch elektryków samochodowych, z których jeden pracował kilka lat w serwisie audi nie mogło rozwiązać problemu.


Ciesze się że pomogłem, jak widać nie jesteś pierwszy z tym tematem, a zakłopotanie występuje w dealer/ASO Audi jak widać też w uwielbianej "zagramanicy " ;)

A dla potomnych, aby nie szukać, to meritum z forum audi world zacytuje poniżej


"A mistake was made when too much 'stuff' was jammed in the glove box of my car and the valet switch engaged. As a result the trunk could only be opened with the key. The car was taken to the dealer with this problem and the person in question departed thoroughly embarrassed. (Name has been omitted to protect the terminally stupid).

Double check your valet button in the glove box.

If it is not engaged I suspect the issue is with your key(s). "

"Double check your valet button in the glove box. "
_________________
www.bicyklon.pl
www.fparts.pl
www.tuningowy.na.allegro.pl
 
 
pebo 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: BFM
Skrzynia: GQF
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8L D3/A3 8L
Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1442
Skąd: B.Podl.
Wysłany: 2014-11-19, 21:34   

Jednak nadal mnie dziwi, że blokada otwierania bagażnika objawia się błędem sterownika komfortu.
_________________
Bądź dobry jak chleb.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.