Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 10 4.2TDI ] Trekotanie, buczenie podczas jazdy  
Autor Wiadomość
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2016-08-04, 14:00   [D4 10 4.2TDI ] Trekotanie, buczenie podczas jazdy

Witam,
Moj problem zacząl sie po wymianie serwa wczesniej auto bylo igła. Zaraz po naprawie podczas jazdy duszac gaz słychać bylo jakby swist przy duszeniu gazu. Jak odpuszczalem gaz to dzwiek od razu zanikal, po przejechaniu ponad 1000km dzwiek ten sie nasilil i zrobilo sie z tego trekotanie i wirowanie jednostajny regularny dzwiek, podczas puszczania gazu slychac tak jak by cos wirowalo i zwalnialo tempo. Mam nagrany filmik z tym dziekiem. Moze ktos podpowie co to moze byc? https://youtu.be/eUHRSL2sxkQ
 
 
rafalr93 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: RZuwary
Wysłany: 2016-08-04, 16:07   

Z takimi rzeczami to od razu do mechanika bo tutaj nikt wróżką nie jest może to być pierdoła a może poważniejsza sprawa .
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2016-08-04, 16:46   

Problem w tym, ze mechanik sam nie wie, stawia na mechanizm roznicowy, tylko dziwnym trafem nagle po wyjechaniu z warsztatu po naprawie serwa, wyskakuje taka usterka, dlatego postanowilem zapytac na forum bo moze mial ktos podobna sytuacje.
 
 
rafalr93 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: RZuwary
Wysłany: 2016-08-04, 21:30   

Pierwsze co zrób to zmień mechanika , nikt tu wróżką nie jest mimo szczerych chęci .
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-04, 22:01   

no kurcze ładne rzeczy auto za >100k a z wymianą serwa do kowala....

gdzie tu sens?
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2016-08-04, 23:11   

Trzeba zrobić konkretną diagnoze auta
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2016-08-05, 09:09   

Panowie, mechanik jeden z lepszych w okolicy duzo drozsze auta naprawia wiec darujcie sobie z tym kowalem, postawil diagnoze na sluch, czasu na diagnostyke i bladzenie nie ma bo jest co rozkrecac a ma duzo roboty, a mi zalezy by to zrobić jak najszybciej dlatego zapytalem czy moze ktos mial podobny obiaw.
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2016-08-05, 11:30   

To że naprawia dużo droższe auta o niczym nie świadczy a podejście do tematu na słuch i mam dużo roboty o czyms świadczy
 
 
Bugalon 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: D2
Pomógł: 24 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 789
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2016-08-05, 13:02   

Tomek, chłopaki tak na Ciebie najeżdżają ale naprawdę mają trochę racji. To są bardzo skomplikowane samochody a ich diagnostyka wymaga uwagi i czasu. Nie da rady tego zrobić na łapu capu byle klienta skroić.

Moje doswiadczenie w tym jest takie - najważniejsza jest diagnoza i to poprawna. Za nią powinieneś zapłacić w pierwszej kolejności. Jeśli ten mechanik nie ma czasu, to jedź na diagnostykę do ASO. Niech w ASO sprawdzą co jest zepsute i dadzą Ci to na kwicie. Decyzję o tym czy robić to w ASO czy poza nim podejmiesz już sam wedle uznania ale przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz.

Jeśli do ASO jechac nie chcesz - postaraj się znaleźć kogoś kto ogarnia grupę vag troche mocniej niż przez pryzmat golfów i passatów. Rozlicz się z nim za diagnostykę godzinowo (tylko poszukaj kogos kompetentenego zeby ci 10 godzin nie szukal dziury w jakims wężu) i działaj.

U mnie zawsze jest tak jak ktos przyjezdza - panie cos m tu terkocze - ile to będzie kosztować. Zawsze mówię, że 75 złotych za godzinę szukania i od razu mówię że nie wiem ile czasu znalezienie tego mi zajmie. Jeśli ktoś jest w stanie z klientów taką decyzję podjąć to zapraszam go zeby mi popatrzył na ręce i szukam dziury przy nim. Sam decyduje wtedy czy ma dośc bo musi zaplacic juz 750 zlotych a dalej dziura nie znaleziona czy każe drążyć do skutku.
_________________
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
ralf 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: pawel
Jeżdzę: d3
Wiek: 43
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 119
Skąd: wroclaw
Wysłany: 2016-08-06, 21:06   

Bugalon napisał/a:
Tomek, chłopaki tak na Ciebie najeżdżają ale naprawdę mają trochę racji. To są bardzo skomplikowane samochody a ich diagnostyka wymaga uwagi i czasu. Nie da rady tego zrobić na łapu capu byle klienta skroić.

Moje doswiadczenie w tym jest takie - najważniejsza jest diagnoza i to poprawna. Za nią powinieneś zapłacić w pierwszej kolejności. Jeśli ten mechanik nie ma czasu, to jedź na diagnostykę do ASO. Niech w ASO sprawdzą co jest zepsute i dadzą Ci to na kwicie. Decyzję o tym czy robić to w ASO czy poza nim podejmiesz już sam wedle uznania ale przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz.

Jeśli do ASO jechac nie chcesz - postaraj się znaleźć kogoś kto ogarnia grupę vag troche mocniej niż przez pryzmat golfów i passatów. Rozlicz się z nim za diagnostykę godzinowo (tylko poszukaj kogos kompetentenego zeby ci 10 godzin nie szukal dziury w jakims wężu) i działaj.

U mnie zawsze jest tak jak ktos przyjezdza - panie cos m tu terkocze - ile to będzie kosztować. Zawsze mówię, że 75 złotych za godzinę szukania i od razu mówię że nie wiem ile czasu znalezienie tego mi zajmie. Jeśli ktoś jest w stanie z klientów taką decyzję podjąć to zapraszam go zeby mi popatrzył na ręce i szukam dziury przy nim. Sam decyduje wtedy czy ma dośc bo musi zaplacic juz 750 zlotych a dalej dziura nie znaleziona czy każe drążyć do skutku.



A jak nie znajdziesz to co ? Kasujesz gościa bo nie masz wiedzy ? 75 zł za godzine ? Szukaj nawet 10 godzin, ale znajdz to jest uczciwe podejscie . POLSKA i nasi fachowcy !
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-07, 09:13   

ralf napisał/a:

A jak nie znajdziesz to co ? Kasujesz gościa bo nie masz wiedzy ? 75 zł za godzine ? Szukaj nawet 10 godzin, ale znajdz to jest uczciwe podejscie . POLSKA i nasi fachowcy !


<brawo> <brawo> <brawo>
 
 
Bugalon 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: D2
Pomógł: 24 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 789
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2016-08-08, 08:33   

Chyba normalne ze jak nie znajde to nie kasuje nie? Brak mojej wiedzy to moja strata. Co więcej, za diagnozę kasuję dopiero wtedy jak zostanie zrobiona wymiana zdiagnozowanego elementu i potwierdzi się, że diagnoza trafna byla. Żeby czasem klient po wymianie jakiegos elementu nie wrócił z tym samym problemem.

W praktyce jest tak zazwyczaj, że jak nie znajdę czegoś w dwie - trzy godziny to znaczy ze albo nie mam odpowiedniego do tego sprzętu (bo tylko ASO nim dysponuje a dla mnie jest za drogi - wtedy wysylam klienta do ASO i nic nie placi) albo w samochodzie maczał łapy jakis pseudo-tuner i tak namieszał w oprogramowaniu sterowników że diagnostyka leży (tak na przyklad bylo z autem kolegi Roberta, który był u mnie w sobotę) Wtedy ustalamy co z tym dalej robic i umawiamy się na kolejną wizytę, bo nie mam na półce wsadów oryginalnych do każdego vagowskiego sterownika, żeby na miejscu przywrócić do serii oprogramowanie ( i też nic nie kasuję - żeby nie było).

Czasami żeby diagnoze postawić trafną trzeba rozebrać na przykład połowę silnika (bo przeciez w takim TDI 4.0 klient robil rozrząd a jak pytam co wymienial to albo nie wie, albo mowi o samych lancuchach albo diabli wiedzą co jeszcze a samochód nie chodzi dobrze). Tylko wtedy rozmowa zawsze jest szczera i klient wie na co sie pisze. Ja go do niczego nie zmuszam.

Teraz zadaj sobie pytanie - (skoro juz mnie zwyzywales od polskiego fachowca ktory kojarzy mi sie tylko z panem heniem w garazu z zestawem mlotków) ilu ludzi tak robi i czy ty robiąć coś dla kogoś podjąłbyś ryzyko utraty kilku godzin swojej pracy przez buraków którzy nawsadzali do auta łap nie mając pojęcia co robią (a tak jest bardzo często). Jak myslisz - dlaczego w większości przypadków po "podpięciu kompa" i czystych zapisach z diagnozy mechanicy wywalają klienta mówiąc zeby jechal gdzie indziej? Bo kazdy klient myśli, że mechanik musi wiedzieć wszystko i ma sprawę załatwić raz dwa. Przy obecnym stopniu komplikacji konstrukcji (szczególnie w topowych limuzynach) nie znajdziesz nikogo u nas w kraju, kto by pozjadał wszystkie rozumy i wiedział wszystko. Nie ma takiej możliwości. Wiec albo rozkładasz ryzyko szukania usterki pomiędzy siebie i mechanika ktory dla Ciebie robi albo sam rozwiązujesz problem.
_________________
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
TomAs 


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D4
Wiek: 43
Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 40
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2016-09-15, 15:09   

Witam
wracając do mojej usterki dziś odebrałem auto od mechanika i jest wszystko ok. Okazało się ze rozpadło się łożysko na wałku atakującym na wyjściu do tylnego napędu. Mechanik od razu wskazywał na uszkodzenie w napędzie dopiero po wyciągnięciu skrzyni biegów okazało się co tak naprawdę jest uszkodzone. Jestem ciekawy czy jest to zdarzenie losowe czy po prostu błąd konstrukcyjny. Jak tylko dostane zdjęcia od mechanika na pewno je tutaj wrzucę.
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.