Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 11 4.2 TDI] P0547 Błąd czujnika temperatury spalin  
Autor Wiadomość
Freestyller 

Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D4 4.2 TDI
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-30, 08:40   [D4 11 4.2 TDI] P0547 Błąd czujnika temperatury spalin

Panowie, od kilku dni wywala mi błąd P0547 - "czujnik temperatury spalin, elektryczna usterka". Błąd nie objawia się zapaleniem kontrolki silnika, zauważyłem go podczas skanowania samochodu w module "Elektronika silnika 2". Chyba troche ogranicza mi moc autka, a może sam sobie to wkręciłem odkąd go zauważyłem <bezradny>

Pomożecie mi go "fizycznie" zlokalizować ? Chodzi mi o dokładniejszą wskazówke dla laika, bo sama informacja, że jest to czujnik po stronie "kierowcy" niewiele mi pomaga :(
Zaraz święta i cięzko z terminami u mechaników a może to tylko błaha elektryczna usterka - problem z wtyczką/okablowaniem, którą uda mi się samemu usunąć...
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-10-30, 10:31   

czujnik G236

http://www.volkspage.net/...ssp/SSP_365.pdf

strona 21 - Exhaust-gas temperature sensor
 
 
Freestyller 

Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D4 4.2 TDI
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-10-30, 12:13   

Dziękuje za szybką odpowiedź :)

Niestety nie wygląda to dobrze - jeśli ten czujnik jest wkręcony w turbosprężarke, to dojścia do niego od góry prawdopodobnie nie ma żadnego... Ewentualnie ma ktoś jakieś pomysły jak zabrać się do sprawdzenia samej wtyczki / zlokalizowania gdzie jest podłaczona ? Zdjęcie nadkola / obudowy filtra powietrza ?

Znalazłem też kilka tematów dotyczących takiego czujnika w innym samochodzie - podobno czujnik często jest sprawny a siada jakaś elektronika "na wtyczce". Czy coś takiego (oddzielna elektronika "w kostce") występuje też w A8 D4 ?

[ Dodano: 2018-11-05, 13:16 ]
Napisze jak całą historia się zakończyła, może ktoś skorzysta :)

Problem dotyczył czujnik temperatury spalin wkręconego w turbine po stronie kierowcy - zdjęcie w załączeniu. Usterka nie objawiała się zapaleniem kontrolki check engine, czego szczerze mówiąc nie jestem w stanie zrozumieć <bezradny> W przypadku tego błędu komputer przyjmuje maksymalną temperature spalin (z tego co pamiętam 1000 stopni) i ogranicza moc silnika. Błąd prowadzi jednak do dalszych, poważniejszych komplikacji.

W moim przypadku doprowadziło to do przytkania DPF (nagromadzenia sadzy), który przez wspomniany błąd czujnika temperatury nie był automatycznie przepalany podczas jazdy. Serwisowe wypalenie DPFu również nie było możliwo. A efektami przytkanego DPF'u są migająca kontrolka świec i zupełny brak mocy.

Historia miała jednak szczęśliwe zakończenie. Czujnik został wymieniony "od góry", chociaż do całej operacji podobno pare rzeczy trzeba było zdemontować. Następnie DPF sam się przepalił podczas jazdy i tym samym problem został rozwiązany :)

 
 
Karizmo 
Moje A8


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2017
Posty: 171
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-05, 20:22   

Bo nie ma możliwości załączenia wypalania DPF skoro jedne z czujników, który jest do kontroli tego wypalania nie działa, a dzięki niemu kontroluje prawidłowe wypalanie, aby ci się fura nie spaliła.
 
 
Freestyller 

Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D4 4.2 TDI
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 28
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-11-06, 09:53   

Sprawa z DPFem była dla mnie oczywista, wiem że się nie wypalał ze względów bezpieczeństwa.

Tak jak pisałem - dziwi mnie tylko brak kontrolki check engine w przypadku statycznego błędu czujnika temperatury w module elektroniki silnika. Nie każdy "z nudów" robi sobie pełne skany z auta a brak takiej kontrolki daje użytkownikowi mylne wrażenie, że wszystko jest ok. A do czego to prowadzi napisałem już wyżej.

Temat moim zdaniem do zamknięcia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.