Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 11 ] Montaż lamp Matrix  
Autor Wiadomość
grzybek86 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 25 Kwi 2011
Posty: 597
Skąd: Tychy
Wysłany: 2017-11-02, 18:07   

Powiem szczerze ze zanim kupie przejade sie z xenonem i z Ledami i co bedzie lepsze zdecyduje, zalezy mi jednak na porządnym oświetleniu drogi. Chyba że szczęście dopisze i wyrwie co po FL z matrixami
 
 
Beni0 
Użytkownik


Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Multi
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: 2017-11-03, 13:42   

Za cenę mojego przed FL mogłem mieć po FL. Co do ACC to nie jest zbędny bajer, HUD występował przed liftem tak samo jak czytanie znaków sam mam. Polecam LEDy, matrixy są zacne, ale wolę kupić pewne przed FL za większą kasę niż dać mało za FL i płakać. Wczoraj auto sprawdzone, zero wycieków, wszystko sprawne, idealna kondycja auta.
_________________
A8 D4 Long i jak mówię, że full to full... No brakuje lodówki i kamer 360 no i lane assist ... ;)

Srebrna Lala w Longu na 21" ... Dreams come true ..
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-11-03, 13:48   

Od 12:44 jako przykład xenon + zwykła żarówka migacza: https://www.youtube.com/watch?v=LkeiIqAmjQo także jeśli komuś zależy na kierunkowskazie w pasku LED tak czy tak musi kupić LEDy
_________________
Black Cars Matters
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2017-11-03, 13:59   

Lampy główne LED robią robotę - jeździłem, testowałem i m.in. dlatego mam je teraz w D3.
Subiektywnie lepiej oświetlają drogę a światła drogowe to przepaść w stosunku do xenonów które miałem wcześniej a u mnie lampy były po regeneracji.

A tak poza tym...
Night Vision świetne - szkoda, że w D3 nie było bo konkurencja w tych samych rocznikach już miała.
Tempomat aktywny - super.
Line Assist - podobnie jak koledzy powyżej mam mieszane odczucia.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-11-03, 14:38   

Line Assist ma sens w momencie gdy samo koryguje trasę auta a nie tylko wibruje.

Night Vision... Oczywiście, że D3 nie miało fabrycznie ale widziałem D3 z kamerą podłączoną pod wejście AV i można w nocy było włączyć na środkowym ekranie. Oczywiście bez bajerów typu zaznaczanie obiektów na ekranie ale sam obraz :)

Tempomat aktywny odkąd mam to jest dla mnie absolutnie wymagany w aucie ;)

LED widziałem już na żywo w D3 i daje radę mega. Ciekawe czy Ty FOSS masz takie samo coś. A z ciekawostek BOSMA wypuściła żarówkę LED H7 z homologacją E8 R10 czyli na długich można montować :D
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-11-03, 14:57   

drago_o napisał/a:
(...)A z ciekawostek BOSMA wypuściła żarówkę LED H7 z homologacją E8 R10 czyli na długich można montować :D

Problem z zamiennikami LED jest taki, że wcześniej były robione tak by zastępować oryginalne halogenowe żarówki w reflektorach nieprzystosowanych, pod LED, a teraz nawet, te które faktycznie zastępują zwykła żarówkę dla zwykłego reflektora często... się w nim nie mieszczą, głownie ze względu na chłodzenie. Dlatego radzę przed kupnem zawsze sprawdzać, czy to co chcemy zamontować w ogóle tam wejdzie, albo czy dupa reflektora się nam zamknie.
Philips i OSRAM zaczyna wprowadzać całą linię produktów LED (część ma homologacje drogowe, część nie).
_________________
Black Cars Matters
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1789
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2017-11-03, 15:41   

Line Assist dobre jest jak lecisz na śpiocha - podnosi głowę jak wibruje kierownica .
Night Vision fajne , gdzieś mi przepadło jak jechałem bez świateł i zostało mi tylko to :

https://vimeo.com/166381470
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-11-03, 15:49   

Czyli jest opcja włączenia tego bez świateł mijania ? W S class potem to zablokowali.
_________________
Black Cars Matters
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1789
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2017-11-03, 15:57   

Z tego co pamiętam to chyba całkowicie wyłączyłem ale po 1 kilometrze miałem dość bo jednak trochę głupio się jedzie patrząc tylko na wyświetlacz .
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
maciu 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tip
Zasilanie: ON
Imię: Maciej
Jeżdzę: D3, (S8,A8,V8,S4)
Pomógł: 52 razy
Dołączył: 19 Lip 2009
Posty: 2889
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-11-03, 23:14   

dice111 napisał/a:
drago_o napisał/a:
(...)A z ciekawostek BOSMA wypuściła żarówkę LED H7 z homologacją E8 R10 czyli na długich można montować :D

Problem z zamiennikami LED jest taki, że wcześniej były robione tak by zastępować oryginalne halogenowe żarówki w reflektorach nieprzystosowanych, pod LED, a teraz nawet, te które faktycznie zastępują zwykła żarówkę dla zwykłego reflektora często... się w nim nie mieszczą, głownie ze względu na chłodzenie. Dlatego radzę przed kupnem zawsze sprawdzać, czy to co chcemy zamontować w ogóle tam wejdzie, albo czy dupa reflektora się nam zamknie.
Philips i OSRAM zaczyna wprowadzać całą linię produktów LED (część ma homologacje drogowe, część nie).


miałem ten problem w motorze, znalazłem ledy z chłodzeniam w postaci pasków
plecionek ale jeszcze nie testowałem, wtedy zmiesci sie praktycznie wszędzie
_________________
Proszę nie pisać z pytaniami technicznymi na PW - tylko na forum.
wyPAD 2020
 
 
Lolo2 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8L D4
Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 74
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2017-11-04, 05:58   

drago_o napisał/a:
Line Assist ma sens w momencie gdy samo koryguje trasę auta a nie tylko wibruje.

Night Vision... Oczywiście, że D3 nie miało fabrycznie ale widziałem D3 z kamerą podłączoną pod wejście AV i można w nocy było włączyć na środkowym ekranie. Oczywiście bez bajerów typu zaznaczanie obiektów na ekranie ale sam obraz :)


Line assist w d4 skreca ci kierownica tylko....
1. Czasem skreci a czesem nie - wiekszy luk i przy wiekszej predkosci wylaczy ci system w "nie wiesz w ktorym momencie"

2. Zdazylo mi sie przy wiekszym zakrecie ze wykrylo linie drugiego pasa i naprowadzilo mnie na tor jazdy pod prad.

3. Jak sam skrecasz szczegolnie w duzych predkosciach to jest FUN ze dociaga ci kierownice na zakrecie zebyl ladnie zakret auto bralo. Tylko czasem tak mocno szarpnie ze jakby byla sliska nawierzchnia to poslizg i wypadek gwarantowany. Juz 2 razy mi taka akcje zrobilo ze az sie wystraszylem.

4. Szkoda opon na to. Te gwaltowne dociagnia napewno daja po dupie oponom.

5. Po tygodniu / dwoch system najzwyczajniej wkurza... nie mozesz scinac zakretow bo zara kierownica lekko szarpie, wystarczy ze zblizysz sie zabardzo do linii... no i wylacza sie nie wiadomo kiedy.


Night Vision fajny, szkoda tylko ze jak.juz wykryje czlowieka to nie wyswietla go na szybie head up. Przy jezdzie ponad (np. 70km/h) powinno wyswietlac czlowieka na szybie - tak aby nie wyswietlalu ludzi gdy bedziesz jechal w terenie zabudowanym.
Oczywiscie NV w sytuacjach awaryjnych sprawdza sie bardzo bardzo ciekawie ale trzeba sie przyzwyczaic do systemu bo nagle zaczyna ci cos migac i piszczec ty nie wiesz o co chodzi patrzysz na deske o co kaman a za ten czas mozna czlowieka rozjechac...
 
 
rafalr93 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 31
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: RZuwary
Wysłany: 2017-11-04, 11:58   

Mam nadzieję że już w D5 Line assist będzie dopracowane do perfekcji bo nie ukrywam że jest to opcja która mi się marzy w D4 :P
 
 
Lolo2 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: ON
Imię: Robert
Jeżdzę: A8L D4
Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 74
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2017-11-04, 13:58   

rafalr93 napisał/a:
Mam nadzieję że już w D5 Line assist będzie dopracowane do perfekcji bo nie ukrywam że jest to opcja która mi się marzy w D4 :P


Watpie, jedynie co wyczytalem o d5 ze bedzie sam prowadzic przy malych predkosciach w korku. Bedzie plus jezeli line assist bedzie spiety z kamerami 360° aby nie obtarl auta z boku (w sumie to musi byc ta opcja).
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-11-04, 14:43   

Z tego co Audi pisało o nowym A8 to jest ono 4 kategorii czyli przygotowane pod pełną autonomiczność. Co sprawia, że takie systemy mają możliwości. Pytanie brzmi jak i kiedy Audi wykona soft. Narazie prowadzi się samo w korkach. Opcja może być ukryta albo po zdobyciu niezbędnych homologacji/pozwoleń, zmianie przepisów zostanie wgrana z jakąś aktualizacją. Teraz sprzedawane będą z kategorią 3.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-11-04, 15:53   

W PL w oznakowaniu pionowym i poziomym jest taki burdel, że co by to nie było i tak...zgłupieje.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.