Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D4 12 ] WAUZZZ4H6DN001447 - Tomaszowice k/Krakowa  
Autor Wiadomość
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-24, 17:25   [S8 D4 12 ] WAUZZZ4H6DN001447 - Tomaszowice k/Krakowa

Witam

Jestem zainteresowany zakupem s8.
Znalazłem parę dni temu takie oto ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/of...6Dg0Lf.html#map
Auto serwisowane w ASO Kraków. OK 5tyś km temu wymienione klocki przód, 1000km serwis olejowy i ... wtedy to okazało się, że w aucie do wymiany jest uszczelka pod głowicą. Obecny właściciel już tego nie chce robić w związku z tym ta cena.
Dzwoniłem do Sportmile i powiedzieli mi za naprawę ok 10k jeśli to faktycznie tylko uszczelka do max 30k (wymiana silnika) jeśli okaże się, że jeszcze jest do roboty głowica, itp.
Co o tym myśleć? Czy warto?
Znacie kogoś kto by to ogarnął w małopolsce ewentualnie na podkarpaciu ponieważ z Tarnowa do Warszawy mam ok 350km i nie ukrywam, że nie chce mi się robić takich wycieczek.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2020-08-24, 21:03   

quattro-service. Cena i tak niezła nawet przy droższym wariancie.
_________________
Black Cars Matters
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-08-25, 08:00   

24k dwie turbiny z robotą w ASO mamy 30k więc ta wymiana silnika za 30k to bardzo optymistyczny wariant pod względem finansowym (jak zawsze powstaje pytanie jaki to silnik ale to inna bajka)....ja historii o dmuchniętej uszczelce nie kupuję - są pewnie grubsze tematy dlatego auto leci na sprzedaż chociaż patrząc na cenę i zrobienie tego silnika to cena i tak jest OK
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-25, 20:34   

Byłem oglądnąć dzisiaj autko i ... całkiem przyjemny, środek czysty, zadbany. Fajnie doposażony, bang&olufsen, noktowizor, masaże, itp, welurowa jasna podsufitka, koła 21' zimowe 20' , wydech brzmi basowo ale nie nachalnie. Z zewnątrz dość dużo odprysków na przednim zderzaku i jedno na przedniej szybie. Jakieś drobne otarcia na tylnym zderzaku i odprysk na prawym tylnym błotniku zaraz za kołem. Czyli kosmetyka. Po odpaleniu świeci się błąd (żółta kontrolka silnika i obok też na żółto jakieś trzy literki ale nie pamiętam oraz, że nie można przekraczać 4tyś obrotów w silniku) - błąd zapalił się już tuż po ostatnim serwisie.
Teraz pozostaje przemyśleć sprawę, umówić się na diagnostykę i sprawdzenie autka.
Średnia spalania z ostatnich chyba 2tyś km ok 15,6l o ile dobrze pamiętaj więc też nieźle.
Pytałem w serwisie w którym auto jest serwisowane (Audi Special w Krakowie) i faktycznie potwierdzili, że wszystko było robione na bieżąco bez zbędnego oszczędzania, to co trzeba było wymienić - wymieniano - pełny wgląd w historię serwisową dostanę na miejscu. Przy ostatnim serwisie olejowym wyszła ta sprawa z uszczelką. Zrobili kosztorys obecnemu właścicielowi lecz wtedy to postanowił sprzedać auto obniżając cenę.
Zaczęło się ponoć od braku nadmuchu ciepłego powietrza ale czy to ma z tym związek czy zbieg okoliczności to nie wiem. Serwis za pełen przegląd auta przed zakupem powiedział 1250zł.
Wymiana uszczelki u nich ok 8 tyś zł za robociznę plus uszczelka więc myślę, że biorąc pod uwagę ceny innych nieautoryzowanych serwisów - jest OK.
Pytałem też co w najgorszym przypadku czyli głowica + ewentualnie turbo, czy zmieszczę się w 50k więc powiedzieli, że spokojnie ale nie sądzi, żeby poszła głowica, gdyby to było tdi to ponoć jest wtedy większe prawdopodobieństwo.
Co do pytań dotyczących turbin czy skrzyni gość mówił, że sprawdzą aczkolwiek nie powinno się tu nic dziać przy tym przebiegu. Jeśli zdecyduje się na zakup to dam znać. Póki co dziękuje za delikatną sugestię, żeby jednak kupić <papa>
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2020-08-25, 22:59   

Nie wiem po co sprzedający piszą takie bajeczki- w dzisiejszych czasach wszystko można zweryfikować.
Prostujemy :
-auto nie ma w serii 700nm tylko 650
-przyspieszenie 0-100 wynosi 4.1/4.2 (chciałbym w swoim S8 mieć te 3.7 w serii :-) )
Prędkość maksymalna ograniczona elektronicznie wynosi 268km/h - bynajmniej moje S8 tak ma.
Dobrze,że sprzedający nie napisał,że to full opcja,bo normalnie zacząłbym się śmiać na maxa.

Trochę przykre,że taki mały przebieg i takie cuda się dzieją.Mam takie samo auto i zrobiłem nim przez ponad 3 lata (od przebiegu 90tkm do 120tkm) 30 tyś km przebiegu i nic nie zapowiada,żeby coś z silnikiem działo się złego.Podstawa to wymiana świec co ok.50 tyś km- bo to czuły punkt tych silników.Niech sprzedający pokaże Ci ile razy wymieniał świece i przy jakich przebiegach.
Kolejna sprawa to na jakim oleju silnikowym jeździ.Jeśli katował go na 0W30 lub 5W30 to nieciekawie.
Jeśli to faktycznie uszczelka to nie ma skutku bez przyczyny-być może auto zostało przegrzane (jazda bez oleju lub płynu).
Jeśli to tylko uszczelka to jaki problem żeby sprzedający to zrobił i sprzedał jako pełnowartościowy produkt.
panton napisał/a:
ja historii o dmuchniętej uszczelce nie kupuję - są pewnie grubsze tematy dlatego auto leci na sprzedaż chociaż patrząc na cenę i zrobienie tego silnika to cena i tak jest OK

mam podobne zdanie.
Używany silnik to koszt ok.30 tyś pln - remont może wynieść podobnie lub więcej.
Suma sumarum trzeba naszykować ok.50 tyś pln na ewentualne niespodzianki.

Ja ze swojej strony polecam S8 D4 jeśli akceptujesz spalanie i koszty eksploatacji.Auto daje mega frajdę z jazdy i wg mnie jest super.Oprócz wydatków eksploatacyjnych tj. wymian olejów,filtrów,świec,hamulców,nabicia klimy - nie miałem żadnej niespodzianki z autem i nie zamierzam rozstawać się z nim przez najbliższe kilka lat.
Powodzenia w zakupie.
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-25, 23:24   

To, że w ogłoszeniu są lekko naciągnięte dane to zauważyłem, jest też napisane, że skrzynia 7 biegowa ale gość sam do końca nie wie co ma. Zapytam o wszystko w serwisie ponieważ to oni robili przeglądy i naprawy. Z uszczelką też mi powiedzieli, że takie coś raczej w tym aucie się nie zdarza ale co było przyczyną tego się pewnie nie dowiem. Gość ma dwóch synów więc może oni upalali to auto. Wszystko jest możliwe.
Zazwyczaj klient tej klasy aut do końca nie wnika co ma być robione i po co tylko płaci. Sam też tak czasem podchodziłem do tematu - jak trzeba to proszę robić.
Obecnie właściciel tego auta jeździ nowym maybachem więc nie sądzę, żeby coś kombinował, zwłaszcza, że sam sugerował aby pojechać do wybranego serwisu i sobie sprawdzić co i jak bo nie chce, żeby mieć później pretensje, że mówi jedno a wyjdzie coś drugie.
Co do kosztów jest dla mnie akceptowalne spalanie i serwis. Więcej jak 20tyś rocznie nie robię dlatego mam nadzieję, że nie będę musiał do niego specjalnie dużo dokładać i raczej na dłużej jak rok też z autem się nie zamierzam wiązać chyba, że wyjątkowo przypadnie mi do gustu ale czas pokaże jeśli zdecyduje się na zakup.
Na pewno dam znać co wyszło z przeglądu przed zakupem i wtedy podejmę ostateczną decyzję.

[ Dodano: 2020-08-25, 23:28 ]
greg26 napisał/a:

Dobrze,że sprzedający nie napisał,że to full opcja,bo normalnie zacząłbym się śmiać na maxa.



Co jeszcze było dostępne w tym czasie a nie ma w tym aucie z wyposażenia?

Dodam jeszcze, że auto ma hamulce ceramiczne czego też troszkę się obawiam ale dzisiaj mnie Pan w serwisie pocieszył, że komplet brembo na 4 koła kosztuje tylko 12tyś euro :)
 
 
stan 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: Stanisław
Jeżdzę: A8 D3, V70 II
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 138
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2020-08-26, 09:37   

Chyba dwa miesiące temu też była dyskusja nad okazyjną s8, dość częste te okazje, jak na tak rzadki samochód. Najgorsze w tym samochodzie jest to, że nie wiadomo ile pochłonie kasy. Zrobisz silnik + duperele i nastawiaj się raczej nad wymianą ceramiki. Po pierwsze facet jest kasiasty, a tacy z reguły potrafią liczyć i są największymi skąpcami. Po drugie, zastanów się czy taki samochód naprawdę jest Ci potrzebny. Jeśli chcesz kupić go i się trochę pocieszyć z powodu objeżdżania smarkaczy w skodach tdi czy trochę lepszych bmw - odpuść sobie, za drogi interes. Wypożycz sobie jaki chcesz, nawet ferrari czy lambo wyszalej się i będziesz miał spokój a kasę przeznacz na naprawdę fajne rzeczy a nie tak naprawdę bezwartościowy samochód. Piszę to dlatego, że jeżdżę samochodem, który też dość dobrze daje sobie radę na trasach i nie tylko (4.2 tdi po programie - chociaż nie porównuję go do s8). Czasami wyprzedzi mnie nawet renault clio i naprawdę korona z głowy jeszcze mi nie spadła. Sam piszesz, że będziesz go użytkował krótko ale jeśli masz kasę do niepotrzebnego wydania - Twoja sprawa. Licz się z tym, że jej nie odzyskasz. Skoro facet mając maybacha + inne auta nie chce dalej inwestować w s8 - ZASTANÓW SIĘ dlaczego. No chyba, że jesteś bogatszy od niego. Sory za takie nietechniczne, prywatne przemyślenia.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6704
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-08-26, 11:19   

stan napisał/a:
Po drugie, zastanów się czy taki samochód naprawdę jest Ci potrzebny. Jeśli chcesz kupić go i się trochę pocieszyć z powodu objeżdżania smarkaczy w skodach tdi czy trochę lepszych bmw - odpuść sobie, za drogi interes. Wypożycz sobie jaki chcesz, nawet ferrari czy lambo wyszalej się i będziesz miał spokój a kasę przeznacz na naprawdę fajne rzeczy a nie tak naprawdę bezwartościowy samochód. Piszę to dlatego, że jeżdżę samochodem, który też dość dobrze daje sobie radę na trasach i nie tylko (4.2 tdi po programie - chociaż nie porównuję go do s8). Czasami wyprzedzi mnie nawet renault clio i naprawdę korona z głowy jeszcze mi nie spadła. Sam piszesz, że będziesz go użytkował krótko ale jeśli masz kasę do niepotrzebnego wydania - Twoja sprawa. Licz się z tym, że jej nie odzyskasz.

2/3 tej wypowiedzi można skwitować: A co jeśli dla niego naprawdę fajne są własnie samochody, które dla ciebie są bezwartościowe a gardzi rozrywkami fajnymi dla Ciebie bo są dla niego bezsensowne? :)
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-26, 11:43   

Nie jestem milionerem i nie chce autka do objeżdżania innych. Jestem po 40 więc wyścigi spod świateł mnie nie bawią ale fajnie mieć w trasie zapas mocy, przyjemność z przyspieszania i osiągów w komforcie i ciszy.
Na co dzień jeżdżę passatem alltrackiem b8 190 ale mam też alfe romeo 4c i lancera evo 10. Alfą za ostatnie 4 lata zrobiłem 15tyś km, ostatnie 1,5r ok 600 z czego 400km do serwisu na wymianę olejów, itp (serwisuje w FCA Bielsku- Białej). Lancer to też fajna zabawka ale mimo wszystko nie praktyczny, prawie brak bagażnika, dość głośny, twardy itp, na dłuższą trasę męczący. Spełniłem jakieś tam motoryzacyjne marzenia, trochę tych aut miałem ale nigdy auta tej klasy. Dlatego szukałem czegoś co pozwoli połączyć osiągi z funkcjonalnością i wygodą. Chce mieć jeden samochód z którego korzystam a nie trzy, które stoją i cieszą oko. Ta s8 to zupełny przypadek, zacząłem szukać - sam nie wiem do końca czego i trafiłem na to ogłoszenie.
Nie sztuka kupić auta za 300-400 tyś i stracić ponieważ też do końca nie będą miał pewności jak był użytkowany. Może lepiej zainwestować w ewentualne naprawy tego z ogłoszenia to przynajmniej będę wiedział co mam w aucie. Sam już nie wiem. Nigdy nie miałem takich dylematów jak kupowałem inne autka.
Tak na marginesie w passacie skończyła mi się w czerwcu gwarancja, w lipcu padła skrzynia, cały czas serwisowane, nie katowane, itp więc nie ma reguły, czasem to złośliwość rzeczy martwych lub po prostu pech ;)
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2020-08-26, 20:54   

stan napisał/a:
a nie tak naprawdę bezwartościowy samochód


Twój tok myślenia jest jakiś dziwny...
Sam masz D3 4.2tdi a masz problem,że ktoś chce kupić S8?Po jaką cholerę chipowałeś 4.2 tdi?Mało mocy?Jakieś kompleksy?
Jeśli ktoś ma kasę na zakup i utrzymanie takiego auta to jaki problem?Trzeba mieć jakieś przyjemności z życia.Zamiast D3 mogłeś kupić Octavie 1.9tdi i też byś jeździł,nie mówiąc już o tym ile miałbyś więcej pieniędzy zaoszczędzonych. Nieprawdaż?
Ponad 3 lata temu dałem za D4 ok.245 tyś pln- dzisiaj jest warte 160-180.Stać mnie na taką utratę wartości.Spalanie 15-20 litrów - akceptuję.Życie jest za krótkie żeby jeździć dieslem :-) (to oczywiście żart i nie chcę nikogo obrazić).
To jest forum pasjonatów A8,a Ty burzysz te klocki.
Osobiście przymierzam się za jakiś czas do Panamery i czytając forum owej marki nikt tam nie każe nikomu kupować skody...
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-26, 21:13   

Nie chcę już zakładać kolejnego wątku ale pojawiła się dzisiaj kolejna s8 12r , lampy poliftowe ale cena już przedliftowa :)
 
 
greg26 
Moje A8


Rocznik: 1993
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Martin
Jeżdzę: VW
Pomógł: 9 razy
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 385
Skąd: GA
Wysłany: 2020-08-26, 21:18   

RafałS napisał/a:
Nie chcę już zakładać kolejnego wątku ale pojawiła się dzisiaj kolejna s8 12r , lampy poliftowe ale cena już przedliftowa


Ja zanim kupiłem swoją S8 obejrzałem trzy inne i zapadła decyzja.Chłodna głowa przy zakupie takiego auta to podstawa i tego się trzymaj.Najważniejsze to kupić w dobrym stanie i nie będzie wtedy niespodzianek.
Jak kupisz to będziesz mega zadowolony - bo to WARTOŚCIOWY SAMOCHÓD :-)
 
 
Jacek82 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Jacek
Jeżdzę: A8 D3/RS4 B7/A8 D4 fl
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 125
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-08-27, 10:27   

RafałS napisał/a:
Nie chcę już zakładać kolejnego wątku ale pojawiła się dzisiaj kolejna s8 12r , lampy poliftowe ale cena już przedliftowa :)

a jak wyglądają lampy poliftowe w 2012 roku?
 
 
RafałS 

Rocznik: 2012
Silnik cm3: 4,0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Rafał
Jeżdzę: S8 D4
Dołączył: 24 Sie 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-08-27, 11:33   

Jacek82 napisał/a:
a jak wyglądają lampy poliftowe w 2012 roku?


Lampy w modelu o którym wspomniałem przełożone są z wersji poliftowej bo w 2010-2013 były inne. Rozmawiałem dzisiaj w sprawie tej s8 z Żor i jest ponoć rachunek na 60k na zmianie lamp z niemieckiego serwisu.
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2020-08-27, 13:43   

RafałS napisał/a:
Jacek82 napisał/a:
a jak wyglądają lampy poliftowe w 2012 roku?


Lampy w modelu o którym wspomniałem przełożone są z wersji poliftowej bo w 2010-2013 były inne. Rozmawiałem dzisiaj w sprawie tej s8 z Żor i jest ponoć rachunek na 60k na zmianie lamp z niemieckiego serwisu.


Strasznie tanie te lampy
chętnie kupie kilka sztuk <boisie>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.