Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[D4 15 3.0TDI ] Montaż przycisków Homelink do otwierania b  
Autor Wiadomość
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-29, 23:28   

walus30 napisał/a:

Cytat:
ps: jak się kupuje auto w wersji USA to trudno się dziwić, że część systemów nie działa (inne częstotliwości pracy / inne standardy)


to nie jest opinia na podstawie mojego auta które akurat jest z USA tylko wielu innych łącznie z tymi w ASO więc nie szukaj najprostszej argumentacji na tym forum - "Twoje auto jest z USA" i jest c.h.ujowe i nic nie działa. Otóż działa i kupuje następne też z USA


ja nic do aut z USA nie mam.... sam miałem kiedyś Audi w wersji USA i dobrze wspominam te czasy... tylko, że te auta są specyficzne i część elektroniki jest dostosowana do innych standardów i nie współpracuje to z tym co mamy w europie... A jak twierdzisz że w wersji USA wszystko Ci działa w EU bez wymiany sterowników, softu i przeróbek to OK. Niech tak zostanie ;)

walus30 napisał/a:
Problemem nie jest USA tylko ten system i częstotliwości napędów/bram z którymi Audi nic nie ma współnego

po to tworzy się standardy by pewne techniczne aspekty usystematyzować i sprawić by każdy się do nich dostosował
takie podejście gwarantuje kompatybilność różnych marek / producentów
homelink nie jest tutaj wyjątkiem i to nie wina tego systemu że pojawiło się dużo różnych sterowników bram, które pracują w innym zakresie i w sobie tylko znanym standardzie
masz na stronie listę kompatybilnych urządzeń i działa to bardzo dobrze

[ Dodano: 2018-11-29, 23:43 ]
Unseen napisał/a:
Ja bym zamowila Homelinka, jakbym miala opcje konfiguracji kolejnego auta. Tak musze trzymac pilota od garazu pod reka, a mam go razem z kluczami od domu.

<okok> bardzo fajny wynalazek
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-30, 06:52   

panton napisał/a:
masz na stronie listę kompatybilnych urządzeń i działa to bardzo dobrze


ale lista jest mocno ograniczona i wiele napędów nie działa nawet z wersją Europejska, a skala problemu była dość znana nawet w ASO, bo Klienci zgłaszali reklamację i z tego co wiem obecnie tego systemu nawet nie montują już więc to też o czymś świadczy?
panton napisał/a:
A jak twierdzisz że w wersji USA wszystko Ci działa w EU bez wymiany sterowników, softu i przeróbek to OK. Niech tak zostanie ;)


a kto powiedział , że nie mam dostosowanej do wersji EU? Tylko w aucie Homelink nie działą, ale to nie jest tylko mój problem, lub też nie umiem tego zaprogramować, bo wiem, że czasami ludzie dokupują adaptery? https://www.amazon.com/sl...nv6hmuaykpc966w
Czy jak napiszę Ci model bramy sprawdzisz ??
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-30, 07:23   

walus30 napisał/a:
panton napisał/a:
masz na stronie listę kompatybilnych urządzeń i działa to bardzo dobrze


ale lista jest mocno ograniczona i wiele napędów nie działa nawet z wersją Europejska, a skala problemu była dość znana nawet w ASO, bo Klienci zgłaszali reklamację i z tego co wiem obecnie tego systemu nawet nie montują już więc to też o czymś świadczy?


w jakim modelu nie jest dostępny homelink? Wejdź sobie na stronę Audi i zobacz konfigurator A8 D5 lub A6 C8
podawałem kilka postów wcześniej pod jaką pozycją i za jaką kwotę jest dostępny w A8 D5
czytasz to co jest napisane czy tylko komentujesz (?) :)

[ Dodano: 2018-11-30, 07:27 ]
walus30 napisał/a:
Czy jak napiszę Ci model bramy sprawdzisz ??

https://homelink.com/assets/downloads/homelink_ukenglish.pdf
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-30, 08:06   

panton napisał/a:
podawałem kilka postów wcześniej pod jaką pozycją i za jaką kwotę jest dostępny w A8 D5


akurat tutaj nie patrzyłem , bo ten model mi się nie podoba i nie kupie :)

A co jeśli nie ma mojej bramy w liście kompatybilnych napędów?

Potrzebuje jeszcze sprawdzonej instrukcji kodowania do bramy. Ta z instrukcji auta nie działa
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-11-30, 08:14   

zgłosić się do firmy zajmujące się tematyką bram, która problem rozwiąże
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-11-30, 08:35   

panton napisał/a:
zgłosić się do firmy zajmujące się tematyką bram, która problem rozwiąże


Jaki powinien być kod kraju w ustawieniach pilota otwierania bramy?

najszybsze chyba rozwiązanie:
https://www.proxima.pl/produkt/zestaw-homecar/
 
 
gekon111a 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-09, 18:46   

Temat do zamknięcia, znalazłem specjalistę i zainstalował Homelink w samochodzie gdzie nie miałem fabrycznie tej opcji. Programowanie przez MMI pilota działa i bramę można otwierać.
Przy poprzednim samochodzie miałem kłopot z napędem Nice, ale był rozwiązany przez podłączenie dodatkowego zestawu odbiorniķ-pioloty o zmiennym kodzie firmy Allmatic. Podobne rozwiązanie jak w linku podanym w poście powyżej.
PS.
Jedna uwaga przy pilotach z kodem zmiennym należy otworzyć centralę odbiornika w bramie , aby uruchomić tryb parowania odbiornika i samochodu lub dodatkowego pilota.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-09, 18:52   

gekon111a napisał/a:
Temat do zamknięcia, znalazłem specjalistę i zainstalował Homelink w samochodzie gdzie nie miałem fabrycznie tej opcji. Programowanie przez MMI pilota działa i bramę można otwierać.
Przy poprzednim samochodzie miałem kłopot z napędem Nice, ale był rozwiązany przez podłączenie dodatkowego zestawu odbiorniķ-pioloty o zmiennym kodzie firmy Allmatic. Podobne rozwiązanie jak w linku podanym w poście powyżej.
PS.
Jedna uwaga przy pilotach z kodem zmiennym należy otworzyć centralę odbiornika w bramie , aby uruchomić tryb parowania odbiornika i samochodu lub dodatkowego pilota.



Jaki masz zasięg otwierając bramę z zewnątrz ? Taki sam jak z pilota czy gorszy? Muszę wyciągnąć jakas antenę ...
 
 
gekon111a 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-09, 19:14   

Zasięg podobny jak z pilotem. Jedna uwaga w mojej instalacji nadajnik pilota jest wewnątrz panelu obok lusterka wstecznego, a nie w grilu z przodu samochodu jak w instalacjach fabrycznych.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-09, 20:04   

gekon111a napisał/a:
Zasięg podobny jak z pilotem. Jedna uwaga w mojej instalacji nadajnik pilota jest wewnątrz panelu obok lusterka wstecznego, a nie w grilu z przodu samochodu jak w instalacjach fabrycznych.


U mnie pod reflektorem lewym i działa tak z 5 metrów. Dodatkowo garaż jest w piwnicy i muszę ustawić się nadajnikiem do bramy
 
 
gekon111a 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-10, 10:58   

Opisz jak działa przycisk Homelink - musisz nacisnąć go raz czy 2 razy?
U mnie działa po 2 naciśnięciu - zastanawiam się czy to normalne lub jeśli nie to będę musiał programowac go ponownie.
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-10, 11:14   

gekon111a napisał/a:
Opisz jak działa przycisk Homelink - musisz nacisnąć go raz czy 2 razy?
U mnie działa po 2 naciśnięciu - zastanawiam się czy to normalne lub jeśli nie to będę musiał programowac go ponownie.


Powiem tak,
raz nacisnę lekko i zadziała, raz muszę przytrzymać dłużej , a czasami dopiero za 2-3 razem.
Chyba za szybko nie można naciskać tego samego przycisku bo system głupieje.
Ogólnie chyba pilot od bramy lepszy i zasięg chyba też mocniejszy ( szczegónie duży pilot 4 przyciskowy, nie 2 :)
 
 
gekon111a 
Moje A8


Rocznik: 2015
Silnik cm3: 3.0
Skrzynia: DSG
Zasilanie: ON
Imię: Rafał
Jeżdzę: A8 D4
Dołączył: 20 Cze 2016
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: 2018-12-12, 10:53   

walus30 napisał/a:
panton napisał/a:
zgłosić się do firmy zajmujące się tematyką bram, która problem rozwiąże


Jaki powinien być kod kraju w ustawieniach pilota otwierania bramy?

/


U mnie jest 1 i działa
 
 
czarnya8 
Użytkownik


Rocznik: 2010
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Dariusz
Jeżdzę: A8 D4 4H
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 16 Paź 2013
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-12-13, 20:46   

Ja sobie dołożyłem nową radiolinię do centrali sterującej bramą i problem z głowy.
Wszystko działa jak trzeba. Trzeba tylko trochę pomyśleć jak to wszystko działa.
Firma sommer ma takie radio, które jest kompatybilne z homelink w wersji chyba 7, bo takie jest
montowane w D4.
U mnie chodzi radio 4796V001 z linku poniżej:
https://www.sommer.eu/pl/...nal_im-Gehaeuse
Trzeba też do niego dokupić pilot, żeby można było zgodnie z procedurą z instrukcji audi D4 wczytać pilota do homelinka Audi. oczywiście wcześniej trzeba sparować pilota z radiem podpiętym do centrali bramy. Można też dokupić oryginalną antenę z długim kablem.
Tak mam u siebie.
_________________
Wyświetlanie ekranu ze smartfona na ekranie MMI
Wymiana tunera TV mpg2 na mpg4
Zdjęta blokada wideo w ruchu
Włączona reg. dystansu w ACC przez MMI
Odblokowane Zielone Menu
Zamykanie klapy bagażnika kluczykiem
Włączenie w navi RUCH DROGOWY
Wyłączona syg. pasów
W planach: uruchomienie VZE
 
 
walus30
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-13, 21:01   

czarnya8 napisał/a:
Ja sobie dołożyłem nową radiolinię do centrali sterującej bramą i problem z głowy.
Wszystko działa jak trzeba. Trzeba tylko trochę pomyśleć jak to wszystko działa.
Firma sommer ma takie radio, które jest kompatybilne z homelink w wersji chyba 7, bo takie jest
montowane w D4.
U mnie chodzi radio 4796V001 z linku poniżej:
https://www.sommer.eu/pl/...nal_im-Gehaeuse
Trzeba też do niego dokupić pilot, żeby można było zgodnie z procedurą z instrukcji audi D4 wczytać pilota do homelinka Audi. oczywiście wcześniej trzeba sparować pilota z radiem podpiętym do centrali bramy. Można też dokupić oryginalną antenę z długim kablem.
Tak mam u siebie.


Dzięki, z pewnością masz rację,
ale generalnie patrząc ile kosztuje mnie przystosowanie Homelinka, anteny, piloty itd to chyba najlepszy jest zwykły pilot od bramy :)

U mnie Homelink działa ok 5 metrów od bramy, ale muszę ustawić się przodem...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.