Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Dylemat!!!  
Autor Wiadomość
mario735 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: Audi a8
Wiek: 37
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: St
Wysłany: 2010-06-24, 09:56   Dylemat!!!

Witam.mam małe pytanie do was!? jeśli kupiłem samochód na Litewskich blachach w innym kraju nie na Litwie tylko w Irlandii ,facet jeździł w irlandii i postanowił go sprzedać,to muszę mieć papier wymeldowania z auta z Litwy??żeby bez problemu zarejestrować auto w PL??czy to nie jest potrzebne a jeśli tak to jak mogę go zdobyć??Bede bardzo wdzięczny za pomoc :-)

[ Dodano: 2010-06-24, 23:12 ]
Dziękuje za pomoc!!
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-06-24, 23:36   

Auto jest w Irlandii na blachach litewskich ? Jeśli tak, to kraj, w którym się znajduje nie ma nic do tego. Jeśli jest zarejestrowane na Litwie to właśnie te papiery potrzebujesz.
_________________
Black Cars Matters
 
 
mario735 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: Audi a8
Wiek: 37
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: St
Wysłany: 2010-06-25, 09:31   

dice111 napisał/a:
Auto jest w Irlandii na blachach litewskich ? Jeśli tak, to kraj, w którym się znajduje nie ma nic do tego. Jeśli jest zarejestrowane na Litwie to właśnie te papiery potrzebujesz.


auto jest zarejestrowane na Litwie posiadam dowód rejestracyjny auta,przegląd,ubezpieczenie i umowę kupna sprzedaży i teraz pytanie jeśli potrzebne jest wymeldowanie samochodu to jak go zdobyć jeśli nie kupiłem go na Litwie w kraju w którym jest zameldowane, tylko w innym kraju?trzeba pójść do ambasady Litewskiej po taki papier?wyczytałem na forum ze koleś kupił sobie auto w angli na litewskich blachach i dostał dowód rejestracyjny i na jego podstawie zarejestrował auto w PL!?
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-06-25, 11:53   

Nie wiem na jakiej podstawie rejestrują auta ze wschodu. Na podstawie samego dowodu nie zarejestrujesz auta. Potrzebujesz coś na wzór karty pojazdu/niemieckiego briefa etc To, że auto jest/jeździ po innym kraju wg mnie nie ma znaczenia.
Pewnie będą wiedzieć na http://www.rosjapl.info/forum/

Edit:
Coś takiego znalazłem:
http://www.autolt.xon.pl/...&do_pdf=1&id=25
i z grupy dyskusyjnej: http://www.grupy.otopr.pl...sn,5882750.html
_________________
Black Cars Matters
 
 
mario735 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: Audi a8
Wiek: 37
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: St
Wysłany: 2010-06-25, 23:53   

dice111 napisał/a:
Nie wiem na jakiej podstawie rejestrują auta ze wschodu. Na podstawie samego dowodu nie zarejestrujesz auta. Potrzebujesz coś na wzór karty pojazdu/niemieckiego briefa etc To, że auto jest/jeździ po innym kraju wg mnie nie ma znaczenia.
Pewnie będą wiedzieć na http://www.rosjapl.info/forum/

Edit:
Coś takiego znalazłem:
http://www.autolt.xon.pl/...&do_pdf=1&id=25
i z grupy dyskusyjnej: http://www.grupy.otopr.pl...sn,5882750.html


A dało by się zdobyć taki dokument pocztą??
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5074
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-06-26, 00:47   

Jeśli chodzi o tzw karte pojazdu - powinien mieć ja właściciel, od którego kupłeś auto.
Może ją wysłac do Ciebie, nie widze problemu. Nie powiem Ci jednak, czy na Litwie jest coś takiego, bo tego nie wiem. Najlepiej pytaj, tam gdzie podałem Ci link.
Inna sprawa jest to, że bodajże do 92r nie było takiej potrzeby (wyrabiania polskiej), a auta młodsze już musiały mieć ja wyrabiana w Polsce (czy nadal tak jest nie wiem).
Druga zas sprawa jest "Karta pojazdu wydawana od 1 lipca 1999r. na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym". Jesli byl jej brak, bylo to znaczone w dowodzie rejestracyjnym.
A były jeszcze wieksze jaja w okresie przejsciowym, bo czesc miala puste "okno", bo po prostu nie dosyłano im tych kart, gdy ustawa weszła juz w zycie.
Podsumowujac:
Dowiedz się po prostu, czy na Litwie istnieje coś takiego jak karta pojazdu (niem brief)
Skontaktuj sie z naczelnikiem WK i zapytaj co będzie potrzebne przy rejestracji takiego auta.
Tak jak pisałem wg mnie to, że samochód jeździ w iinnym kraju nie ma nic do tego, ważne gdzie jest zarejestrowany.
_________________
Black Cars Matters
 
 
mario735 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mariusz
Jeżdzę: Audi a8
Wiek: 37
Dołączył: 10 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: St
Wysłany: 2010-07-03, 13:56   

dice111 napisał/a:
Jeśli chodzi o tzw karte pojazdu - powinien mieć ja właściciel, od którego kupłeś auto.
Może ją wysłac do Ciebie, nie widze problemu. Nie powiem Ci jednak, czy na Litwie jest coś takiego, bo tego nie wiem. Najlepiej pytaj, tam gdzie podałem Ci link.
Inna sprawa jest to, że bodajże do 92r nie było takiej potrzeby (wyrabiania polskiej), a auta młodsze już musiały mieć ja wyrabiana w Polsce (czy nadal tak jest nie wiem).
Druga zas sprawa jest "Karta pojazdu wydawana od 1 lipca 1999r. na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym". Jesli byl jej brak, bylo to znaczone w dowodzie rejestracyjnym.
A były jeszcze wieksze jaja w okresie przejsciowym, bo czesc miala puste "okno", bo po prostu nie dosyłano im tych kart, gdy ustawa weszła juz w zycie.
Podsumowujac:
Dowiedz się po prostu, czy na Litwie istnieje coś takiego jak karta pojazdu (niem brief)
Skontaktuj sie z naczelnikiem WK i zapytaj co będzie potrzebne przy rejestracji takiego auta.
Tak jak pisałem wg mnie to, że samochód jeździ w iinnym kraju nie ma nic do tego, ważne gdzie jest zarejestrowany.


Dzięki dice111 dzwoniłem do urzędu celnego i tam powiedzieli mi że te dokumenty co mam wystarczą do zarejestrowania auta;)dzięki za pomoc.pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.