Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[inne] [A6 C6 2.4 Pb+LPG]Problem z LPG Elpigaz+I-Plusy  
Autor Wiadomość
Łukasz10 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 35
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2016-07-06, 13:50   [inne] [A6 C6 2.4 Pb+LPG]Problem z LPG Elpigaz+I-Plusy

Witam wszystkich po długiej nie obecności. Co prawda nie jestem już użytkownikiem A8 i wiem że ten temat nie na tym forum ale prosiłbym o wyrozumiałość. Panowie/Panie obecnie posiadam Audi A6 C6 2.4 BDW +LPG Elpigazu + wtryskiwacze I-Plusy i mam taki problem że nie mogę ustawić gazu bo jak bym tego nie robił to w niskich partiach obrotów szarpie na LPG powyżej 2200obr idzie płynnie gładko. Proszę o jakieś rady co może być przyczyną i na co zwrócić uwagę przy ustawianiu dodam jeszcze ze mam program elpigaz n advanced i nie wiem czy ta instalacja pracuje na niskim ciśnieniu reduktora czy na wysokim obecnie jest ustawione 0,95 bar ciśnienie gazu 1,20/1,25 bar czułość ekstra wtrysków jest ustawione 1,2 ms a czas ich wykrycia w polu niżej 1,4ms a wzbogacenie ustawione maksymalnie na + i jak bym nie zmniejszył to wymiarowanie dysz wychodzi w polu na za duże. Proszę o pomoc i jeżeli ktoś posiada to może jaki lepszy nowszy program do lpg

[ Dodano: 2016-07-06, 17:03 ]
Ktoś coś pomoże ??
_________________
Łukasz10
 
 
pavel44 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: s8 d2
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Maj 2014
Posty: 219
Skąd: Toruń
Wysłany: 2016-07-06, 17:04   

Polecam lpg forum. Tam napewno Ci pomoga bądź wskażą porządny serwis od lpg <okok>
_________________
xyz
 
 
Bugalon 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: D2
Pomógł: 24 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 789
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2016-07-07, 16:30   

Masz vaga?, co pokazują sondy lambda jak auto szarpie?

Regulowałeś gaz mapą po obrotach? To jedyna metoda strojenia tej instalacji i od razu mowie ze bardzo skuteczna. Ta instalacja ma tylko autokalibracje i mape po obrotach, nie ma jak w stagu "zbierania mapy" itd. Ogarnięty czlowiek z vagiem w reku i sprawnymi sondami w aucie jest w stanie zestroic to w ciągu 20 minut bez najmniejszego problemu na tyle ze będzie to jezdzic bardzo dobrze.
_________________
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Łukasz10 
Użytkownik


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 33
Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 35
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2016-07-08, 00:44   

Tak mam vaga sondy pokazują za małe wartości czyli za ubogą mieszankę w dolnym przedziale obrotów. kalibracje robiłem tak jak jest to zalecane. Chodzi o to ze auto mam w multitroniku i jak włoży duży bieg a obroty są w przedziale pomiędzy 1200-2000 to przy delikatnym przyśpieszaniu czas wtrysku na mapie wzrasta od ok. 14-18 ms to brakuje mu gazu i zaczyna szarpać. i nie wiem na ile mu w tych przedziałach gdzie zaczyna prychać zwiększyć dawki na mapie czy jest na to jakiś mnożnik??
_________________
Łukasz10
 
 
Bugalon 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Wojtek
Jeżdzę: D2
Pomógł: 24 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2013
Posty: 789
Skąd: Kujawsko-Pomorskie
Wysłany: 2016-07-08, 21:46   

No przeciez masz mapę po obrotach. Zwiekszaj tam wspolczynniki gdzie Ci paliwa brakuje. Po autokalibacji wpisaly sie w mape jakies wartosci automatycznie i teraz trzeba je troche kopnac zeby sie sklad wlasnie w takich stanach zgadzal.

W komorkach od 1000 do 2000 i dla czasu wtrysku od 14 do 18 ms podciagnij liczby o 5 punktow, jak nie pomoze do podciagnij o 10 i potem zmniejszaj jesli sondy beda pokazywac za bogato.
_________________
Pozdrawiam Bugi

"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.