Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[inne ] Ochrona komponentów  
Autor Wiadomość
jokus 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 2700
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Damian
Jeżdzę: A6 S-Line
Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 5
Skąd: Kraj
Wysłany: 2016-02-15, 15:35   [inne ] Ochrona komponentów

Witam

Może zacznę tak, wiem że to nie jest forum a6 ale może jest ktoś w stanie mi pomóc. Miałem dwa auta a6 c6 jedno europejskie z 2005 roku a drugie angielskie z 2006 roku, teraz auto eupopa było uszkodzone w tył, na chwile obecną z anglika zostało wywalone dosłownie wszystko od elektryki po silnik i przednie zawieszenie, wszystko zostało zamontowane z auta europejskiego, ogółem wszystko działa błędów nie ma, jest tylko jeden problem, cała elektryka jest przypisana pod inny nr VIN. Problemu by nie było lecz auto europejskie było dosyć ubogie w wyposażeniu i a auta uk zostały głośniki cały sprzęt w bagażniku czyli wzmacniacz radia czytnik navi i radio, do tego klimatronik inny bo uk nie pasuje obudowa a w tamtym aucie był zwykły więc przy okazji został zmieniony, a co do starego klimatronika prawdoodobnnie przez słaby akumulator i zapłon który był włączony CP na klimatroniku który wyjechał z autem z serwisu sama aktywowała się ochrona CP. Nawet co niektóre sterowniki mają ten sam nr części. Obdzwoniłem serwisy w promieniu 250km i wszędzie mi mówiono że wszystko jest do zrobienia, z tym że ceny są od 200zł za sterownik a że ja mam cała elektronikę z innego auta czyli przekodowanie wszystkich modułów to jest 200zł razy jakieś niecałe 20 więc kwota to jest jakaś paranoja a do tego twierdzą że nie ma gwarancji żę będzie wszystko działać. Ewentualnie można by przekodować te sterowniki które nie działają teraz pod vin elektryki i będzie tego mniej, jednak nadal będą dwa auta w jednym więc wolałbym to zrobić tak jak się należy Widziałem że gdzieś ktoś tutaj być może robi takie rzeczy i może by pomógł, Jeśli jest ktoś taki to albo niech odpowie albo proszę o PW

Dzięki za przeczytanie tego
Pozdro ! ;)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-15, 15:41   

jokus, Jest tez forum A6klub.pl tam możesz bliżej poszukać info. CO do zakresu pracy to...osobiście nie chciał bym tym autem jeździć. Mało kto potrafi poskałdac to zgodnie ze sztuką by to miało jechać a nie doprowadzac do szału.
 
 
jokus 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 2700
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Damian
Jeżdzę: A6 S-Line
Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 5
Skąd: Kraj
Wysłany: 2016-02-15, 15:51   

Tak zgadza się, ale miałem kilka problemów i nikt nie umiał mi pomóc, nie chciałbyś jeździć bo po ? Bo kiedyś była kierownica w prawej strony, Auto jest zrobione dobrze, wszystkie części pochodzą z legalnego źródła, przejechałem już ponad tyśkm tym autem i nie usłyszysz tam nawet żadnego puknięcia, właśnie nawet teraz kiedy nie ma muzyki z radia bo CP blokuje wszystko, przeczytaj sobie to co napisałem jeszcze raz, auto jest 100% sprawnę prócz dzwięku z głośników radia i zmieniarki cd, napisałem że serwis ogarnie to bez problemu tylko mnie nie stać na takie koszty, auto po wypadku odkupiłem od mojej mamy i tylko wyłącznie dlatego się w to bawię, oszczędziłem sporo kasy niż miałbym kupić całe takie, nie wiem kto u Ciebie składa takie auta ale u mojej okolicy mechanicy są rzetelni i robią to co do nich należy.
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-15, 15:56   

Damianie wiem jakie cyrki robi elektronika w D3 czy C6 itp autach. Jak sie cos pomiesza i teoretycznie ok a w praktyce cuda na kiju. A ty zrobiłes mega swapa wszystkiego więc szacun jak to bedzie bez błednie działać. Znam dobrego elektronika od Vagów-zerknij na genowefagarage.pl
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-02-15, 16:16   

Najprościej to znaleźć kumatego elektronika co da rade z CP i wynegocjować jedna cenę stała.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
jokus 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 2700
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Damian
Jeżdzę: A6 S-Line
Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 5
Skąd: Kraj
Wysłany: 2016-02-15, 16:39   

Apophis - Ja tylko to zleciłem ale chłopaki się dobrze wywiązali ze swojej pracy a przy tym koszty to śmiechu warte ile zapłaciłem. Auto staram się nie oszczędzać żeby mieć pewność że nic nie zacznie wariować, nie mogę się dodzwinić do nich ale będę próbował twardo. dzięki za namiar, wieczorem postaram się wkleić log z vcds,a, a wcześniej było mmi basic na teraz jest mmi2h high z angola i działa świetnie prowadzi pod nr lokalu. Wystarczyło rozplątac wiążke navi i założyć do auta, po poprawnym podłączeniu nawet bez dotknięcia vagiem mmi wystartowało

drago_o - próbowałem tak zrobić w serwisie ale oni upierają się przy roboczo godzinie i odpowiadają że oni nie wiedzą ile to czasu może im zejść może to być id 1h do 3 albo 4 a to jest różnica. Tak też mi doradził elektryk w moich okolicach i z tego powodu tutaj jestem
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-15, 16:42   

Ciezko sie tam dodzwonić,ale nie masz daleko to możesz sie przejechać. Ewentualnie @.
 
 
drago_o 
Moje A8



Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3936
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Karol
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 184 razy
Wiek: 33
Dołączył: 17 Gru 2013
Posty: 6703
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-02-15, 16:49   

W serwisie to się nie dogadasz. Od dużych kosztów ratuje Cię tylko ogarnięty elektronik z którym ugadasz się na całość.
_________________
Moje D3:
http://www.fotosik.pl/u/dragonek1990/album/1562323
Chomik pełen informacji, instrukcji (EN/PL):
http://chomikuj.pl/drago_o/VAG
 
 
PABLO200 
Moje A8


Rocznik: 2016
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Pablo
Jeżdzę: Q8
Pomógł: 7 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 706
Skąd: Śląski
Wysłany: 2016-02-15, 18:03   

ceny w ASO 200-300 PLN za sterownik taniej będzie bardzo ciężko
 
 
jokus 
Użytkownik


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 2700
Skrzynia: Manual
Zasilanie: ON
Imię: Damian
Jeżdzę: A6 S-Line
Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 5
Skąd: Kraj
Wysłany: 2016-02-15, 20:07   

Jedynie może ktoś z elektryków z którym dałoby się dogadać. Czy ktoś wie jak to działa przy większej liczbie modułów, czy to zabiera dużo więcej czasu, czy jest to na zasadzie podłączenia i wybrania który moduł ma być przekodowany ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.