Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Interfejs diagnostyczny Bluetooth  
Autor Wiadomość
SamackA8 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Kamil
Jeżdzę: Audi A8 D2 , Audi A6 C6
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 383
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-11-29, 21:54   Interfejs diagnostyczny Bluetooth

Witam. Dzisiaj podjechał do mnie kolega na skasowanie błędu poduszki, okazało się że byłem bezradny ponieważ mój kabelek vag kkl i program vag com 311.2 nie dają rady z Audi TT 8j 2007 3.2 Quattro, troszkę się zasmuciłem, później potrzebowałem podłączyć kabelek do A8 D3, też nie dało rady. To spowodowało że zacząłem szukać różnych rozwiązań, a że nie uśmiechało mi się kupować interfejsu za 600zł (kabelek + vag can pro) to poszukałem tańszej opcji. Znalazłem coś takowego http://allegro.pl/show_item.php?item=3728825331 okazało się że większość gości znalezionych na wujku google (fora itp.) bardzo to sobie chwalą, a bezradność mojego interfejsu diagnostycznego zmotywowała mnie do zakupienia czegoś takowego. Więc dzisiaj zamówiłem i zobaczymy co z tego będzie. Czytałem o tym bardzo dużo i dowiedziałem się że obsługuje to chyba wszystkie autka i starsze i nowsze czyli np. A8 D3 do końca produkcji, nawet tą TT 8j da radę zdiagnozować więc bardzo się ucieszyłem. Przeczytałem że łączy się to np. z lapkiem który posiada bluetooth, z tabletem i telefonem które posiadają system android etc. Do tego dostajemy jakiś tam programik, ale czytałem że najlepszy jak na razie jest dostępny w sklepie play (android market) program Torque, pooglądałem filmiki na youtube i do zwykłego kasowania, odczytu błędów starcza http://www.youtube.com/watch?v=P0GsFnpPFpo . Te ustrojstwo powinno przyjść do mnie na początku następnego tygodnia więc od razu zdam relacje. A może ktoś z forumowiczów posiada już coś takowego?
_________________
I love my A8, A6 and S3 :)
Forum Audi A6
Forum Audi A8
Forum Audi A7
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-30, 11:35   

Mam identyczny interfejs na stanie i mogę go komuś oddać (za darmo) bo taka jest jego przydatność w A8 :)
Kolego, bez urazy, ale skoro nie dałeś rady VAG COMem to czego spodziewasz się po interfejsie chodzącym na Alibabie po 2$?! :shock:


A o Torque możemy pogadać na PW ;-)
_________________
Kontakt: nick + @wp.pl
 
 
shaqal 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: TIP
Zasilanie: ON
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 567
Skąd: Grudziądz / Gdańsk
Wysłany: 2013-11-30, 14:11   

ELM327 pod bluetooth sprwadzisz napięcie aku, obroty silnika i kilka innych parametrów.

Tym interfejsem w żadnym aucie nie skasujesz poduszek.

VAG za 600zł to i tak tanio, ortyginalny VCDS kosztuje 2-3 razy więcej.
 
 
Lakier
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-30, 18:29   

Elm, łączy się co najwyżej z komputerem sterującym silnikiem. Ewentualne błędy może odczytać tylko z niego.

Od poduszek jest osobny komputer i na niego trzeba już niestety vag coma.
 
 
Unseen
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-16, 21:53   

Odswieze stary temat. Kupilam Torque Pro Elm 327 [ Android ONLY ] OBDII OBD 2 Bluetooth Fault Code Reader, urzadzenie do podlaczenia do portu OBD z Bluetooth. Zainstalowalam pare aplikacji na Androidzie, podlaczylam do portu OBD, odpalilam silnik, wszystko ladnie sie podlaczylo i dziala w D4.

Przetestowalam Dash Command i Torque Lite. Pojezdze troche z tymi aplikacjami i pozbieram dane z ciekawosci.

Dash Command


Torque Lite
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-16, 22:12   

Mam taki zapasowy telefon to sobie to musze kupić :) CHyba że bym wstawił na stałe w fisa :D
 
 
djwaldee 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3,7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Waldemar
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 50
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 104
Skąd: Chocianów
Wysłany: 2016-06-03, 15:32   

Do tego jak w fis wstawisz lub zamiast kratki środkowej nawiewu trackballa pod podłokietnik i masz a8 d4 sterowanie :) a tak na powaznie mam rejestrator na androidzie z bt netem 3g przez sima i dokupuje elma dla kilku funkcji ktorych mi fis nie wyswietla. jako bajer daje rade jako urzadzenie do kasowania checka pewnie tez do innych spraw juz nie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.