Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Moja niunia - Audi a6 c5 sedan 1997, 2.8 pb + gaz  
Autor Wiadomość
TheBareX 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartosz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-28, 19:57   Moja niunia - Audi a6 c5 sedan 1997, 2.8 pb + gaz

Witam koledzy :) Wreszcie pokażę autko, które już dużo osób widziało, ale tematu jakoś nie miałem czasu założyć. Teraz mam wolniejszą chwilę więc to robię :) ( część kodu skopiowałem z tematu który założyłem na braterskim a6klub.

Ostatniego dnia marca kupiłem moje wymarzone autko czyli audi a6 c5 w sedanie z beżową skórką ( musiała być skórka, nie wyobrażam sobie auta tej klasy w welurze ) . Jak wielu z was wie, bardzo napalałem się na a8 :) No niestety albo stety padło na a6. Powodów było kilka a najważniejsze to to że po prostu a6 jakoś mi bardziej przypasowało wnętrzem ( skórzane boczki drzwi ) no i jakoś lepiej się w nim czuję, do tego po prostu prezentuję się młodziej i bardziej sportowo niż większy brat. A8 wydawało mi się za duże. Do tego koszty utrzymania v8 jednak są troszkę wyższe niż v6 a w razie awarii skrzyni automatycznej ( 99% w 4.2 ) chyba bym się popłakał :) . Dlatego v6 w manualu.

Oczywiście v6 2.8 ładnie brzmi... ładnie jeździ, żwawo przyśpiesza i piękne to auto z charakterem, ale... silnik v8 i a8 ... ahhh no po prostu v6 do v8 nie podskoczy :) Myślę że moje następne audi na 90% będzie miało silniczek v8. Bez znaczenia czy kupię a6 czy a8, w środku ma być v8 :) , najlepiej 4.2 no i benzynka oczywiście, no ale to za 3 - 5 lat. Diesle.... to nie dla mnie. Patrzę też relanie na co mogę sobie pozwolić. Na razie mam 21 lat i dosyć szybko pozwoliłem sobie na jeden z moich wymarzonych samochodów, z czegoś jednak musiałem zrezygnować a tym czymś był silnik v8 i automat. Ale z czasem i na to przyjdzie czas :) powolutku, nie wszystko na raz :) Lepsze a6 niż golfy 3 z wybujałymi wydechami :)


Autko mega wygodne choć na 18 calowych felgach sline już nie jest tak wygodnie jak na 16 :) ale dobra felga to u mnie podstawa więc wolę stracić trochę na komforcie ale za to cieszyć się za każdym razem kiedy widzę moją niunie :)


Poza tym fotele w bardzo dobrym stanie, niepodarte, troche brudne, no ale to jasny kolor więc wiadomo.

1 KWIETNIA 2014

Fotki po zakupie samochodu :




Co w planach....
Cytat:

wymiana kanapy

Chciałem kupić felgi albo rs 19 albo coś ala rs 18. Nie wiem przy okazji czy te sprzedawane 18 to są od c6 czy jakieś chinole ala rs tylko na 18. Na tą chwilę jednak nie sprzedaję tych felg bo ładnie się autko moim zdaniem na nich prezentuje i jest to oryginał więc mogę się czuć bezpiecznie, nic mi nie pęknie przy 200 km /h .

Następnie myślałem na domalowaniem dokładek. Z tym że nie wiem czy to zrobię bo trzeba by domalować dolne listwy. Koszt wyjdzie jakieś 500 - 700 zł ( kusząca propozycja ) aczkolwiek bez gwarancji. Jestem tak w zasadzie 50 / 50 . Trochę brzydko wygląda autko z tyłu bez dokładki w kolorze.

Lusterka chrom ( to na pewno )

Światła in pro - nie muszę bo już były w aucie.

Radio jakieś pioneera. Z tym że nie wiem jak to jest w tych a6. Radio oryginalne ma 20 cm a typowy rozmiar radia to 18 szerokosci wiec jak tą lukę załatać ?

dywaniki welurowe w kolorze :D :)

I w sumie to wszystko . Czas pokaże :) Pozdrawiam


6 KWIETNIA 2014

wymiana dywaników. ( zdjęcie zrobione 29 maja 2014 )



18 KWIETNIA 2014

wymienione radio + wszystkie moduły + ramka. ( zdjęcie zrobione 29 maja 2014 )

nowe radio : PIONEER DEH-2500UI . Gra tak samo jak oryginał.



25 MAJ 2014

siemanko. Kupując niunię miałem w niej niespodziankę w postaci wielkiej plamy na kanapię. Udało mi się rozwiązać ten problem. Kupiłem nową kanapę po okazyjnej cenie i wymieniłem :)

oto mała fotorelacja :

plama....







Krok 1 : wyciągnięcie starej kanapy ( największy problem z odkręceniem śruby tej która trzyma boczki kanapy )
Krok 2 : pucowanko zakupionej skóry. Z pomocą przyszedł gliptone - tym razem dał radę.
Krok 3 : Konserwacja skóry ( także zestaw z gliptone ) - na 4 zdjęciu efekt po konserwacji.
Kork 4 : Montaż wyczyszczonej i pieknej skóry w miejsce starego badziewiaka :)

Zaczałem czyścić skóry o 8 w garażu. Potem przerwa na lige mistrzów :) no i od 00:00 do 4:00 rano dalsza jazda. Dzisiaj rano o 8 wstałem i zamontowałem .

łączny czas pracy ok. 6 - 7 godzin z czyszczeniem.

Jestem mega zadowolony, zwłaszcza że zrobiłem to sam :) pozdro

26 MAJ 2014

Wymiana obudowy lusterek na IN PRO

a oto krótka relacja wymiany :) :





Krótki opis wymiany :

Wymiana jest bardzo prosta. Z tym że trzeba uważać przy wyciąganiu szkiełek. Ja niestety w lusterku kierowcy ułamałem mały plstik trzymający tam wkład i troszkę mniej stabilne jest. ale nie ma tragedii. Nie działa mi też elektryczne sterowanie lusterkiem - kręci silniczek ale nic to nie daje. Nie sprawdzałem wcześniej czy działa. to nie ważne zresztą.

Mocowania pod spodem lusterka nie trzeba wykręcać i nawet nie polecam. Ja odkręciłem i nic mi to nie dało :)

Czytać instrukcje ! Najpierw dół potem góra... ja trochę odwrotnie to zrobiłem. Do tego boki.... tak to jest jak się czyta instrukcje dopiero po tym jak "nie wychodzi " :) hehe .

a tutaj nowe fotki :) wg. mnie dużo lepiej prezentuje się z tymi lusterkami :)





Z następnych rzeczy wizualnych to zastanawiam sie nad przyciemnianiem całego tyłu ( szyby ) o jakieś 80 - 90 %. ale nie wiem czy będzie mi się to podobać przy tym kolorze. ( przy czarnym i srebrnym nawet bym się nie zastanawiał ) a tutaj.... muszę sobie pooglądać zdjęcia zielonych przyciemnionych :) no i dobry warsztat znaleźć :)

pozdrawiam :)
_________________
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)
 
 
kmicic-lt 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Leszek
Jeżdzę: S8 D2 [AHC]
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 386
Skąd: 3-miasto/Oslo
Wysłany: 2014-05-28, 20:54   

A co to z tyłu w bagażniku za butlą LPG posiadasz ?
 
 
Szopen 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Maciej
Jeżdzę: Audi A8
Pomógł: 3 razy
Wiek: 35
Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 80
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2014-05-28, 22:10   

Bardzo ładna A6 mam takie felgi na zime, bardzo wytrzymałe :-)
A co do gazu to jest to instalacja holenderska, bardzo szybko się ją napełnia:-) tak bynajmniej czytałem na lpg-forum.
_________________
No quattro no fun ;)
 
 
uszek 
Moje A8


Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Mateusz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 18 razy
Wiek: 38
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 857
Skąd: RZ
Wysłany: 2014-05-28, 22:30   

Butle masz zewnetrzna zamontowana wewnatrz... Podłoga az tak bardzo wystaje jak na zdjeciach?
 
 
TheBareX 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartosz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-28, 22:52   

dzięki szopen :)

Butle mam 76 L. Stopień napełnienia 80 % czyli nie całe 61 L ale raz miałem niespodziankę, gdyż jechałem w trase 100 km do pracy i nagle mi się gaz wyłączył... myślałem co jest... a na benzynie też za dużo nie miałem bo trochę ponad rezerwa no i musiałem sobie ten gaz do "zera" wyczerpać i wyciągnąłem z niego jakieś 66 L . Potem dwa razy też po ponad 60 lałem.

sterownik kinga, coś w klasie średniej jak stag.

uszek - tak wystaje jak na zdjęciach. Mi to akurat problemu nie robi bo i tak jeżdżę tym autem maksymalnie w 2 osoby, raz na miesiąc może ktoś trzeci się dosiądzie... więc nawet kanapy tylnie praktycznie są nie używane. A w bagażniku poza wodą, apteczką i trójkątem nic nie wożę :)
_________________
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)
 
 
Inter32 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 233
Skąd: Wyszków
Wysłany: 2014-05-29, 21:11   

z tym silnikiem i tą skrzynia i Quattro bardzo dobre auto, prawie bezawaryjne, z mega komfortem to trochę przesadziłeś :) lubię ten model
 
 
TheBareX 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartosz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-05-31, 20:33   

no niestety bez quattro. tak więc w deszcz i w zime rewelki nie będzie.

Dzisiaj się trochę pobawiłem i poczyściłem kratki od wywiewu klimy z tyłu :) oto relacja :)




Efekt końcowy :



Jak widać zawsze coś tam będzie... zwłaszcza że w środku mam tam sporo kurzu ( musiał bym to rozebrać a na razie nie mam chęci i nie interesowałem się tym jak to zrobić. Może kiedyś :)

Fajna sprawa. Potrzeba tylko waciki do uszu i zwykłą watę (płatki kosmetyczne ) .

najpierw maczałem w wodzie pałeczke i trochę wilgotnym tam sobie merdałem gdzie był brud, a potem na pałęczkę nakładałem suchą watę i to wycierałem. I w między czasie radlera popijałem :D

pozdro :)
_________________
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2014-06-01, 06:33   

Lubię takie rzeczy :D istne zboczenie :P ja do bardzo zabrudzonych nawiewów mam doszlifowaną specjalnie szczoteczkę do zębów :D i pędzelek :D Dobrym patentem jest patyczek do lodów obłożony mikrofibra :D świetnie zbiera kurz
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-06-01, 21:11   

barex nie łatwiej było ten tunel wykręcic i porządnie umyć a ty umyłes z wierzchu a w środku myslę jest wiecej tych farfocli :D
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
TheBareX 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartosz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-06-01, 21:32   

Zgadza się Maciek. Wewnątrz tam jeszcze tego jest. Na razie nie wiem jak to zrobić. a jak będę to robić to cały ten panel rozbiore bo pod ręcznym ( jak zaciagne ) to też tam sporo tego się nazbierałoo. Poprzedniemu właścicielowi / właścicielom to auto najwyraźniej służyło tylko do jazdy ;] coż nie każdy jest maniakiem.

Ernest - Ty to chyba masz cały cały sklep z mikrofibrami. Mi się ledwo udało ten patyczek do uszu tam między krateczki wsunąć a ty mówisz o mikrofibrze ? :D Jak ? bo moja to jest gruba i nie wsadził bym tam :D
_________________
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)
 
 
TheBareX 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartosz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-03-30, 16:38   

Zmiana felg, 18 sline od c6 .





_________________
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)
Ostatnio zmieniony przez TheBareX 2015-04-02, 21:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-30, 16:40   

Wrzuć foty w pokazywarke.pl bo tu zakaz hotlinkowania jest :D
 
 
TheBareX 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Bartosz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2013
Posty: 81
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2015-03-30, 18:44   

zrobione
_________________
Kto nie próbuje, ten nie zyskuje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.