Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Moje S8 2000r.  
Autor Wiadomość
hipcio 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 19 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 476
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-10-13, 05:13   

Wyciągnąć 45 KM z gara dla waldka jest nierealne chyba że zalejesz dół. Są wolne nieprecyzyjne ale najtansze. To jedyną ich zaletą. 40 KM to już potrafi je zapetlac jak ciśnienie spada.Moc na lpg powinna być taką sama jak na pb.skoro czujesz różnice to masz odpowiedź a silnika szkoda bo jeździ na ubogiej mieszance .najlepiej jednak sprawdzić bloki pomiarowe s dokładnie 10 jakie masz wartosci. Jak na plusie 3 i 4 okienko to ubogo 1 i 2 to wolne obroty
 
 
robertas 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: A8 D2, D3, Allroad, 80
Pomógł: 17 razy
Wiek: 36
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 1605
Skąd: ślask
Wysłany: 2012-10-13, 06:50   

Haha Panowie...a ja miniaturke obczailem i nie zauwazylem...normalnie masakra ;) No nic, ubieram worek pokutny i ide na kolanach do Czestochowy ;) Wczoraj mialem ewidentnie slaby dzien tak ze przepraszam wszystkich za moje wczorajsze nieudane wywody ;)
_________________
Klimatyzacja problem Audi.
Amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, łączniki, stabilizatory Audi.
 
 
yasio 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-10-13, 08:54   

hipcio powiem ci tak za bardzo to akurat na gazie i tych parametrach się nie znam widziałem jak ustawiał na pierwszym przeglądzie (bo ja lubię zaglądać przez ramie :-D ) zgrywał mapę z benzyny bez obciążenia i po obciążeniem widziałem jak jakieś parametry podciągał i chodzi równiutko nie szarpie to dla mnie wniosek ze jest ok a co ty proponujesz napewno masz większą wiedzę to doradź koledze bo narazie mam ją roczek i jeszcze mi się nie znudziła ;-)
 
 
Dymian 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: VW
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 161
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2012-10-13, 11:06   

Na temat waldemarów to już niemalże długie dzieła literacie napisano..ale trzeba rozróżnić pewną kwestię, że od pewnego czasu (nie wiem czy w latach czy w miesiącach mierzone) wyszła nowa seria tych wtryskiwaczy, minimalnie różniąca się wyglądem zaś znacznie poprawione technicznie...
Fakt, nie widziałem bloków pomiarowych czy innych testów na własnych oczach, powtarzam jedynie słowa mądrzejszych od siebie w tej materii.
 
 
hipcio 
Moje A8


Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: 4hp
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 19 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 476
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-10-13, 19:08   

Ja moge zaproponować jedyne słuszne wtryskiwacze na dzień dzisiejszy czyli HANA zielona.
Koszt 8*80zł plus 8*15 za przejściówki i troche weżyków. Dotego ogarnięty gazownik.

Kup sobie kabel do Vagowania wtedy będziesz wiedział dużo więcej o aucie i jego bolączkach.
Obsługa jest bardzo prosta wiec dasz rade. Dowiesz sie czy rzeczywiście wtryskiwacze się wyrabiają bo ja moge się mylić nie widząc ustawień i korekt paliwowych i wszystko jest oki.

Dużo zalezy od gazownika i jego podejscia. Może byc tak, ze przy 5000 RPM jedziesz już na benzynie.
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-10-14, 08:40   

Instalacje jest nowa i dlatego może jeszcze nie masz problemów, ale tak jak pisze hipcio sprawdzaj korekty na VAGu żeby sie nie okazało że jeździsz na ubogiej mieszance bo zaraz zobaczysz niebieski dym z rury przy dodawaniu gazu, te węże od wtryskiwaczy do kolektora jakie długie, jak masz możliwość niech Twój gazownik weźmie valdki w rozliczeniu i zamontuje Ci HANNY.
Zreszta sam zobaczysz jak po około pół roku zaczniesz mieć problemy z porannym odpalanie ma PB czy jakimiś szarpnięciami. Choć na pewno zdarzają się wyjątki.
A czemu gazownicy proponują valdki czerwone, bo dzięki nim mogą zamydlić Ci oczy atrakcyjną ceną. Ja oddaje swoje S w poniedziałek do gazownika zestaw jaki u mnie bedzie to:
Sterownik Tech 318.
2X Acr01 250 km.
Hana 2000 niebieska
Faro fi8 Wlew w klapce
Wielozawor extra
Węże parkera
Kolektor zdemontowany do nawiertow.
Koszt takiego montażu 5500 zł brutto.
Sory za pisanie w Twoim temcie na temat mojej eSy ale jak masz zamiar jeździc trochę autem to wyzygaj jeszcze te parę PLNów i nie martw sie o rozkalibrowane wtryskiwacze.
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
yasio 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 153
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-10-14, 09:14   

właśnie się zastanawiam instalacje mam już prawie 1,5 roku przejechane na niej ok 30tyś :-) czy warto dłubać i pchać się w dodatkowe koszta jak wszystko chodzi :-D kolega pisał że może się przełączać powyżej 5tyś obrotów ale wtedy kontrolka by piszczala ale nic takiego się nie dzieje mam zbiornik 70 litrów w kole zapasowym czasami potrafi się przełączyć na benzynę ale to dopiero pow. 6-7 tyś i mam mało gazu bo wtedy jest małe ciśnienie (po przejechaniu ok 250km) przeważnie robię ok 300km i na stacje do tankowania dodam że auto w 80% jeździ tylko w mieście a u nas teren górzysty pozatym na wiosnę chce zmienić na D3 i teraz zabiliście mi ćwieka czy motać z tym "junkersem" czy sobie odpuścić :-?
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2012-10-14, 10:01   

do kolegi tomi5, -ja bym nie montował ac 250 tylko 150 no chyba że lubisz kolor czerwony no fakt dodaje te 50 kobył :-P
poczytaj na forum lpg o zmianach dodali tylko wyjście gazu większe
ale i tak ci gazownik zdławi do 12mm :-P
i wejście na 8 mm ale po wykręceniu z tego 150 takiej przejściówki mamy też takie :-D
a moc tego ac 150 jest i tak koło 190-200koni realnie on tyle podoła a nie z nalepki
i były niektóre wadliwe buczały nie trzymały ciśnienia :-D
ale o tym domniemam że czytałeś /

a co do waldemarów no akurat te nowsze są lepsze ale nie powalają
i zastanawia mnie fakt użytego reduktora :mrgreen:
daj tak z ciekawości butle i jak to ty masz zamontowane /bo jakby było prawidłowo to nie ma znaczenia czy masz całą czy połowę czy mniej :-P
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2012-10-14, 11:07   

pepi napisał/a:
do kolegi tomi5, -ja bym nie montował ac 250 tylko 150 no chyba że lubisz kolor czerwony no fakt dodaje te 50 kobył :-P
poczytaj na forum lpg o zmianach dodali tylko wyjście gazu większe
ale i tak ci gazownik zdławi do 12mm :-P
i wejście na 8 mm ale po wykręceniu z tego 150 takiej przejściówki mamy też takie :-D
a moc tego ac 150 jest i tak koło 190-200koni realnie on tyle podoła a nie z nalepki
i były niektóre wadliwe buczały nie trzymały ciśnienia :-D
ale o tym domniemam że czytałeś /


NO właśnie czytałem że rożnice między jednym a drugim to tylko kolor :) Ale czy duża różnica w cenie, to nie wiem, taki zestaw zaproponował mi gazownik który sam jeździ S6 :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-14, 11:26   

tomi5, Nie wiem jak inni ale mam kumpla gazownika co mi proponował nie raz zagazować A8 i cena była własnie ok 5500i to po znajomości. Sam do swojej wkładał taki zestaw i problemów nie było. Niestety nie wyszczególnie Ci z czego dokładnie się składał bo mnie LPG nie interesuje :)
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2012-10-14, 12:39   

zabawki to około 3,5 tys
i jak ktoś ma spore upusty to może mniej :-P
wiem bo ja w swych autach zakładam sam ;-)
a nie napisze co ile kosztuje bo to sprawa zakładów które montują
i ocenach się nie rozmawia publicznie :-D
a jakby co to mogę się spytać na forum lpg ile taki zestaw wyniesie
bo tam też jestem :mrgreen:

fajnego masz kolegę gazownika kolego :-P
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-14, 13:02   

pepi napisał/a:
fajnego masz kolegę gazownika kolego :-P
Wiem że ogolnie robi w BRC i ceny są wieksze za takie np A8 bo robi tego sporo od lat. Mnie osobiście gaz potrzebny jak dziura w moście i choć do bogatych sie nie zaliczam to na bene mnie jeszcze stać :P
 
 
pepi 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 6,0
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB+LPG
Imię: paweł
Jeżdzę: d3
Pomógł: 41 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 4799
Skąd: krzczonów
Wysłany: 2012-10-14, 17:56   

BRC -to chyba największy drut jaki jest
zastanawia mnie jedno jak by zamontowali poprawnie raz a nie tak jak zawsze to auto chyba by latało
co nie zmienia faktu że to dobre podzespoły
tylko drogie w naprawach nie-stety mam u siebie :shock:
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-14, 19:13   

Nie wiem nie wypowiem sie-ten siedzi w tym już kilka lat,montuje chyba tylko BRC i wielu znajomych sobie chwali. Jak sam do siebie wkłada takie i lata potem tym po europie to chyba ulepy jakies nie są ;)
 
 
Majki 
Moje A8


Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Majki
Jeżdzę: A8 D3,S8 D2
Wiek: 39
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 65
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2012-10-14, 20:24   

''lusterko chrom są w planach (czekam na okazyjną cenę :-)) na chwile obecna obklejone srebrnym karbon mat . ''






Zeby koledzy nie przesmradzali to mam na sprzedaż oryginalne lusterka S8 :)
_________________
Było A8 2.8,4.2,S8 fl
Jest D3 4.2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.