Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Monitorowanie pojazdu  
Autor Wiadomość
orkaskawina 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D3 W12 A6 C5 2.5 TDI
Pomógł: 21 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 467
Skąd: Skawina
Wysłany: 2013-08-03, 11:19   Monitorowanie pojazdu

Witam

Czy korzysta ktoś z usług firm monitorujących samochód poprzez GPS ??? Jakie są koszty osprzętu i abonamentu.Chętnie bym coś takiego założy co by spać spokojnie.

Pozdro.
_________________
Odis Ellsa 5.3 baza 2016
http://chomikuj.pl/orkaskawina
VCDS , ODIS-s -e
 
 
mdamian 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D2 , A8 D3
Pomógł: 84 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Maj 2010
Posty: 2107
Skąd: 3-miasto
Wysłany: 2013-08-03, 11:31   

orkaskawina, hej , kiedyś był poruszany temat monitorowania pojazdu i najtaniej wychodzi kupić telefon (na kartę), w którym trzyma długo bateria (ewentualnie podłączyć na stałe pod prąd w aucie i schować gdzieś w aucie ( gdzie tylko ty wiesz ) , jak auto zginie to zgłaszając na policje informujesz ich że masz tam telefon i podajesz nr , przez operatora policja jest w stanie co do ( chyba ) 5 metrów .
Najtańszy sposób i za 100 zł masz na rok aktywną kartę :)
_________________
Nie ma to jak 4.2 Quattro :)
Ps:
Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów - Audi A6. :)
Wypalanie DPF Audi A6 i A8. :)
Audi A6 C5. Brak RDS w FIS. :)
 
 
Viking 
Użytkownik


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 2771
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Grzes
Jeżdzę: A6 C4 2.8 q+a
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 23
Skąd: SB
Wysłany: 2013-08-03, 17:28   

Cos takiego znalazlem kiedys:

http://allegro.pl/lokaliz...3443186167.html

To jest gotowa opcja z serwerem itd. Jak ktos ma troche czasu, to mozliwe ze wystarczy kupic sam lokalizator i karte sim, a reszte ogarnac we wlasnym zakresie.
 
 
orkaskawina 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysztof
Jeżdzę: A8 D3 W12 A6 C5 2.5 TDI
Pomógł: 21 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 467
Skąd: Skawina
Wysłany: 2013-08-03, 19:17   

Dzięki za linka Viking ciekawa opcja właśnie czegoś takiego szukam zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie.
_________________
Odis Ellsa 5.3 baza 2016
http://chomikuj.pl/orkaskawina
VCDS , ODIS-s -e
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2013-08-03, 21:41   

Cen systemów GPS niestety nie pamiętam chociaż za moim pośrednictwem do nowych aut marki premium poszło sporo takich systemów.
Najgorsze jest to, w mojej ocenie oczywiście, że profi złodzieje łaszczący się na auta klasy premium raczej z góry zakładają, że auto ma monitoring i zagłuszają sygnały GPS.... a zagłuszyć nie jest trudno..... a potem wystarczy, że auto stoi w betonowym garażu i już jest nie do namierzenia :-?

Ja w swoich byłych A8 i S8 miałem system oparty na technologii GSM...
ale nie chodzi mi o jakiś telefon ukryty w aucie.
To był system lokalizacji i monitoringu pojazdu oparty na technologii GSM... miałem w nim kartę GSM a system współpracował z alarmem.... na swój telefon komórkowy dostawałem SMS'em powiadomienie o każdorazowym wzbudzeniu alarmu oraz na rodzaju tegoż alarmu (jaki czujnik został wzbudzony... otwarcie drzwi, czujnik ruchu, uruchomienie pojazdu.... szczegółowo).
W aucie był także ukryty dodatkowy mikrofon od tegoż systemu.... auto po wzbudzeniu alarmu, zależnie od ustawień systemu, mogło do mnie nawet zadzwonić a ja po odebraniu telefonu mogłem posłuchąć odgłosów z wnętrza auta i zweryfikować czy ktoś w środku jest i czy sytuacja wymaga interwencji. Mogłem nawet sam zadzwonić do samochodu bez sygnału wzbudzającego alarm - system odbierał połączenie i również wtedy mogłem monitorować odgłosy z wnętrza pojazdu.

Z systemem GSM jest o tyle lepiej, że ma o wiele lepszy zasięg a fale przenikają przez betonowe czy metalowe ściany więc nawet po zagłuszeniu sygnału w trakcie ewentualnej kradzieży później po umieszczeniu auta w "dziupli" i wyłączeniu zagłuszacza wciąż jest szansa na namierzenie auta.

Na szczęście nie miałem okazji sprawdzić jak bardzo to namierzanie jest skuteczne ale kilkukrotnie, pozostawiając auto w mało bezpiecznych okolicach zdarzyło mi się sprawdzać jego pozycję ;-)


Tak było kiedyś a co obecnie w dziedzinie zabezpieczeń tego nie komentuję.... ale jak dobrze poszukasz to jest w czym wybierać.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2013-08-06, 23:44   

jeśli już sie upierać przy tego typu zabezpieczeniach to polecam tę firmę i ich systemy http://www.lojack.pl/ współpracujemy z nimi dość często i w większych przypadkach kończy się to sukcesem ;-)
druga sprawa że po Twoje A8 nie przyjdzie gnojek z wygiętym śrubokrętem czy też łamaczkiem... tylko konkreciarz zdający sobie sprawę że w aucie moga być takie cuda więc bedzie i miał pod ręką różnego rodzaju zagłuszacze i wykrywacze... nie są to drogie rzeczy i ogólnodostępne... plus jest taki tego, że w obecnych czasach żadne auto nie jedzie zaraz po kradzieży na "norę" tylko jest postawione w jakimś miejscu ogólnie uczęszczanym na tzw. przeczekanie... są to zazwyczaj dwa trzy dni... jesli jest to auto wzięte na szybko gdzie nie ma z góry jeszcze nagranego pasera to może postać dłużej... dopiero jak jest pewność że auto jest juz "chłodne"... nie odnalazł go właściciel, policja itd jedzie na dziuple... i tu właśnie jest szansa i możliwość w tym czasookresie wykazania sie takiej np. Firmie bo tego akurat systemu na jakim pracuje Lojack nie wykryją podczas kradzież jest on uaktywniany dopiero w momencie stwierdzenia przez właściciela że auto zginęło... fajna sprawa... do szukania auta wykorzystują m.in. takie samolociki bezzałogowe... a ludzie tam pracujący naprawdę się przykładają do szukania fur bo maja z tego profity w postaci premii. Z mojego doświadczenia jest to chyba najlepsza alternatywa w stosunkowo małych pieniążkach...

http://allegro.pl/lokaliz...3443186167.html
szkoda pieniędzy ;-)
chyba że masz CC lub Tico to tak bo nikt się nie będzie spodziewał tego w takim aucie a i półka złodziejska ciut inna ;-)
całe szczęście że ósemek nie biorą... kiedyś słyszalem że w W-wie ginęły D3 ale to było ładnych pare lat temu i to kilka przypadków było na tzw. "stłuczkę" czy "gumę" i bardziej to było z art. 280 kk niż z art. 278 kk
ogólnie A8 nie jest chodliwa... a to dziwne :shock: bo graty drogie przecież... jesli ktoś teraz zgłasza kradzież takiego auta to jest pierwszym podejrzanym ;-)
_________________

 
 
Grain 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Adam
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Maj 2010
Posty: 241
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2013-08-08, 16:51   

FOSS napisał/a:
Cen systemów GPS niestety nie pamiętam chociaż za moim pośrednictwem do nowych aut marki premium poszło sporo takich systemów.
Najgorsze jest to, w mojej ocenie oczywiście, że profi złodzieje łaszczący się na auta klasy premium raczej z góry zakładają, że auto ma monitoring i zagłuszają sygnały GPS.... a zagłuszyć nie jest trudno..... a potem wystarczy, że auto stoi w betonowym garażu i już jest nie do namierzenia :-?

Ja w swoich byłych A8 i S8 miałem system oparty na technologii GSM...
ale nie chodzi mi o jakiś telefon ukryty w aucie.
To był system lokalizacji i monitoringu pojazdu oparty na technologii GSM... miałem w nim kartę GSM a system współpracował z alarmem.... na swój telefon komórkowy dostawałem SMS'em powiadomienie o każdorazowym wzbudzeniu alarmu oraz na rodzaju tegoż alarmu (jaki czujnik został wzbudzony... otwarcie drzwi, czujnik ruchu, uruchomienie pojazdu.... szczegółowo).
W aucie był także ukryty dodatkowy mikrofon od tegoż systemu.... auto po wzbudzeniu alarmu, zależnie od ustawień systemu, mogło do mnie nawet zadzwonić a ja po odebraniu telefonu mogłem posłuchąć odgłosów z wnętrza auta i zweryfikować czy ktoś w środku jest i czy sytuacja wymaga interwencji. Mogłem nawet sam zadzwonić do samochodu bez sygnału wzbudzającego alarm - system odbierał połączenie i również wtedy mogłem monitorować odgłosy z wnętrza pojazdu.

Z systemem GSM jest o tyle lepiej, że ma o wiele lepszy zasięg a fale przenikają przez betonowe czy metalowe ściany więc nawet po zagłuszeniu sygnału w trakcie ewentualnej kradzieży później po umieszczeniu auta w "dziupli" i wyłączeniu zagłuszacza wciąż jest szansa na namierzenie auta.

Na szczęście nie miałem okazji sprawdzić jak bardzo to namierzanie jest skuteczne ale kilkukrotnie, pozostawiając auto w mało bezpiecznych okolicach zdarzyło mi się sprawdzać jego pozycję ;-)


Tak było kiedyś a co obecnie w dziedzinie zabezpieczeń tego nie komentuję.... ale jak dobrze poszukasz to jest w czym wybierać.


Foss tamten system co był w linku też korzysta z gsmu, tam w środku siedzi karta telemetryczna ;-)
_________________
Było S8....:(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.