Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Czarna locha a8 d2 1995 3.7q  
Autor Wiadomość
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-12-05, 14:56   Czarna locha a8 d2 1995 3.7q

powitać wszystkich :)
Na forum kręcę się już jakiś czas więc przyszła i pora przedstawić swoją loszke.
do tej pory 5lat byłem szczęśliwym posiadaczem sciona tC.





Niedzielnego oprawce zanabyŁem w sumie po miesiącu od sprzedaży sciona i miesiąca majtania biegami w corolli, zaczęło mnie to wkur.iac :] Ogladałem lexusa gs300 bmw e39 528 touring i dziękuje Bogu ze oba nie wypaliły, lexus okazał sie padaka gdzie zrobiłem sobie wycieczke 600km na darmo , a od bmw gosc sie rozmyślił.



Pacjent to a8 d2 z motorem v8 3.7 230koni 320nm z rewelacyjna instalacja prinsa ,

mnogość systemów psztyczkow i elektroniki przyprawia o ból dynki :D


quatrro
klimatronik dwustrefowy
elektryczne fotele recaro ( pompowane na plecach ) podgrzewane, elektryczne zaglowki
tylna kanapa podgrzewana
telefon
bluetooth zestaw głośnomówiący nokia
elektryczna kierownica
4 pamięci foteli lusterek kierownicy
szyberdach elektryczny
elektrycznie regulowana wysokość pasów przednich
audio BOSE
xenony fabryczne
zdejmowany hak
i pieron wie co jeszcze
alufelgi 17" 225/50/17 dystanse aluminiowe 15mm
przyciemnione tylne szyby
day lighty philipsa ( tak tak gej lajty )

LPG PRINS + WTRYSKI KEIHIN



Komfort jest nie do opisania, inna liga, az dziw pomyśleć że takie rzeczy jezdziły przed 2000rokiem :) w aucie słychać coć dopiero od 150km/h - tak zupełna cisza, moc może nie duża, ale daje rade a wyprzedzanie to przyjemność.

Auto kupiłem z deklaracją przebiegu 269tyś ale myślę że jest drugie tyle. Była masa rzeczy do dopieszczenia i wiele już poprawiłem od lipca.

po zakupie było tak :



































no i grill dolny ogarniety. listewki ala chrom pod przednimi lampami i na tylnym zderzaku wyleciały. To byla jakaś fantazja poprzedniego własciciela, nie ori :D
zeszło dobre dwie godziny, drapanie czyszczenie, usuwanie kleju i na koniec woski.

pare fotek robionyvch pompowtryskiem z tdi.










nowy vs stary :D


teraz oddycha pelna piersia :)



wylecialy chromowane ramki rejstracyjne.
wnetrze odszczurzone, skóry odżywione
auto dostało sensowne mycie, glinke, cleaner mothersa na bazie carnauby, i tone wosków :)
wymontowalem telefon :] żeby nie sztyniło starością




































później przyszedł czas na akcje regeneracje





co chwile coś się robi zmienia poprawia, niestety auto używane, w dodatku po polaku więc więcej nie trzeba mówić

wleciały :

nowy aku ( wielki jak w kamazie )
nowa pompa paliwa
przywiozłem ze stanów filtry kabinowe


miałem padniętego fisa wiec wleciał całkowicie nowy licznik ( pozostaje korekta przbebiegu ) teraz fisik śmiga jak ta lala,
https://www.youtube.com/watch?v=IOMD6KqrStI

zrobiłem serwis lpg, pozmieniał filterki

kierownica zregenerowana

wymieniłem cały lewarek z koszem od skrzyni

ogarnąłem oryginalne radio które wcześniej kradło mi prąd

kierownica jest elektryczna , regulator z racji wieku nie działał do gory i dołu więc zamontowałem nowy psztyczek

nowy psztyczek od lusterek wcześniej raz działał raz nie, teraz np lusterka pochylają się przy cofaniu :)



zalałem 8 litrów świeżutkiego Motula 6100 10w40 + filtr Mann

założyłem zimówki Vredestein Wintrac 4 Extreme 225/55/17

udało mi się dorwać oryginalne dywaniki gumowe audi dedykowane do a8 , dziś rarytas,

kupiłem nowe żarniki do xenonów, i ledowe postojówki, jeżdżą już z 2 miechy w aucie i nie ma czasu się zabrać za montaż

na montaż czeka nowa lampa tylna prawa ( stara ma małe pękniecie )

na montaż czekają nowe dekory drewniane tunela środkowego

z rzeczy przykrych - urwałem jeden podłokietnik, spawam go już miesiąc i ciągle czasu brak

nadal jest dużo rzeczy do ogarnięcia jak lakierowanie zderzaka przedniego i prawych drzwi bo sie łuszczy klar, obkleić trzeba na nowo lusterka itd, a czasu mało wiec temat będzie żył swoim życiem, a prace przy aucie planuje na przerwie świątecznej , tak czy siak większość drutów po "naszych" już wyeliminowałem także jest dobrze :]

















dzięki za miłe przyjęcie na forum :]
Ostatnio zmieniony przez stillbadboy 2014-12-05, 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-05, 15:08   

Nooo wreszcie jesteś :)

stillbadboy napisał/a:
do tej pory 5lat byłem szczęśliwym posiadaczem sciona tC.


Nawet nie mam pojęcia co to jest poza tym że to samochód :D

Co do loszki to ładnie sie prezentuje mimo że to inwalida :D ,jednak z wsiowych elementów po poprzedniku wywal te ledy dzienne bo sam takie kiedyś miałem(lata temu nie było alternatywy)ale jak sie okazało wiało za bardzo wsia,posluchałem kolegów i wywaliłem to a instalacje zostawiłem na nieco bardziej oryginalniejsze które mam do dziś.

Zrób sobie inne dzienne,pomysłow nie brak i bedzie cacy już :)
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-12-05, 15:19   

Apophis napisał/a:
Nooo wreszcie jesteś :)

stillbadboy napisał/a:
do tej pory 5lat byłem szczęśliwym posiadaczem sciona tC.


Nawet nie mam pojęcia co to jest poza tym że to samochód :D

Co do loszki to ładnie sie prezentuje mimo że to inwalida :D ,jednak z wsiowych elementów po poprzedniku wywal te ledy dzienne bo sam takie kiedyś miałem(lata temu nie było alternatywy)ale jak sie okazało wiało za bardzo wsia,posluchałem kolegów i wywaliłem to a instalacje zostawiłem na nieco bardziej oryginalniejsze które mam do dziś.

Zrób sobie inne dzienne,pomysłow nie brak i bedzie cacy już :)


Scion tc to 3marka toyoty :) na rynek hameryki. Absolutnie bezawaryjne auto a do tego lubiło cegłe na gazie. Dbałem o nie jak o dziecko w sumie sprzedałem z... chęci zmiany na coś równie ciekawego :) Z ledami każdy mi to mówi chyba będę musiał coś innego wymyślić , czytam dział nasze auta drugi dzień podpatruję uczę się i głowa mi pęka od nadmiaru informacji !!! :)

oj jest inwalida i w dodatku emeryt ale tchnę mu nowe życie :)
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-05, 15:32   

Sposobów na DRL jest kilka do przedlifta. Jeden wykorzystuje soczewki od halo i mozna zapodać moduł co bedzie jarzył je na 30%,wywalić i tak nieprzydatne halo i wstawić tam leda podpinając do niego instalacje z obecnych świecidełek(ja tak mam)oraz mozna tez moduł jarzący na 30% podpiac pod długie,lub też wieksza zabawa wstawić soczewki z przesłona i w miejscu długich walnąc ledy i je wysterować jak dusza pragnie.
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-12-05, 15:41   

Apophis napisał/a:
Sposobów na DRL jest kilka do przedlifta. Jeden wykorzystuje soczewki od halo i mozna zapodać moduł co bedzie jarzył je na 30%,wywalić i tak nieprzydatne halo i wstawić tam leda podpinając do niego instalacje z obecnych świecidełek(ja tak mam)oraz mozna tez moduł jarzący na 30% podpiac pod długie,lub też wieksza zabawa wstawić soczewki z przesłona i w miejscu długich walnąc ledy i je wysterować jak dusza pragnie.


narazie to dla mnie ciemna magia, ale będę zmieniał "zenony" w przerwie świątecznej to się lampom przyjrzę :) czyli że co kupić żarówki ledowe w miejsce halo i pociągnąć instalke od drl do nich ? a halo zwyczajnie zostawić odłączone ?
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-05, 15:44   

stillbadboy napisał/a:
czyli że co kupić żarówki ledowe w miejsce halo i pociągnąć instalke od drl do nich ? a halo zwyczajnie zostawić odłączone ?


No ja tak mam. Kupujesz leda cree np 7,5W lub więcej (ale nie ma sensu walić 25watowych)
musi być H3 wywalasz z soczewki przesłonkę i wstawiasz tam leda,podpinasz sterowanie z tych lampek z dołu co masz a halo jak napisałes pozostają odłaczone. U mnie w temacie zobaczysz jak to wyglada na żywo.
 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-12-05, 16:49   

no to już wiem :D chyba tak zrobie w przerwie świątecznej , te cree całkiem fajnie świecą .

póki co jutro emeryt dostanie troche sterydów :D



 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1806
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-12-06, 09:14   

co to za specyfiki mu bedziesz lał nie zaszkodzi ??
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
r4q 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-12-06, 13:24   

Ładne autko, prezentuje się całkiem zacnie - gratulacje <brawo2>

Ciekawi mnie jednak trochę konfiguracja, bo masz dziwne połączenie:
zderzak polift przód, przedlift tył
wewnątrz przedlift z kierownicą od eski
do tego chyba pierwszy taz widzę lusterka niesymetryczne w chromie i to składane

ale i tak ładna sztuka :) a te ledy nawet nie wyglądają najgorzej, przynajmniej na tle innych przeróbek jakie widziałem. Lepsze moim zdaniem byłyby tylko te wstawione w lampie bodajże od xenon plusa po wewnętrznej stronie :P
_________________

 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-06, 16:39   

r4q napisał/a:
Ciekawi mnie jednak trochę konfiguracja, bo masz dziwne połączenie:
zderzak polift przód, przedlift tył
wewnątrz przedlift z kierownicą od eski
do tego chyba pierwszy taz widzę lusterka niesymetryczne w chromie i to składane


Z przodu jest przedliftowy zderzak,nie wiem gdzie widzisz polifta??
Kiera 3ramienna była na życzenie i tez taka posiadam,natomiast eskowe aluminiowe asymetryczne lusterka to żadna innowacja-były w S8 preFL :) Też takie posiadam tylko u mnie nie beda sie składały bo nie chce mi się dokładac tej opcji.
 
 
r4q 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-12-06, 16:45   

Faktycznie zderzak przedliftowy - zaspany chyba jeszcze byłem bo sobie leniwą sobotę zrobiłem :P

o kierownicy i lusterkach nie miałem pojęcia, ale zawsze dobrze wiedzieć, że tak było :)

Nasze auta mają już tyle czasu, że cholera czasami wie, co fabryka zrobiła a co fantazja byłych właścicieli dodała :P
_________________

 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2014-12-06, 17:00   

preston81 napisał/a:
co to za specyfiki mu bedziesz lał nie zaszkodzi ??


niezaszkodzilo poki co :) dzis wlalem auto chodzi jezdzi zobaczymy czy beda jakies roznice za miesiac dwa , poczytaj sobie o tych specyfikach polecaja na innych forach, zwiekszaja lepkosc oleju, niby kultura pracy ma byc wyzsza, spasc ma pobor oleju itd itd ten jeden to mos2.

Nawiasem mowiac poprzedni wlasciciel lal magnateca 10w40 bral z pol litry na tysiaka, teraz zalalem motula 10w40 synergie i zrobilem jakies 1500km oleju ani kapka nie ubyla.

[ Dodano: 2014-12-06, 17:01 ]
r4q napisał/a:
Ładne autko, prezentuje się całkiem zacnie - gratulacje <brawo2>

Ciekawi mnie jednak trochę konfiguracja, bo masz dziwne połączenie:
zderzak polift przód, przedlift tył
wewnątrz przedlift z kierownicą od eski
do tego chyba pierwszy taz widzę lusterka niesymetryczne w chromie i to składane

ale i tak ładna sztuka :) a te ledy nawet nie wyglądają najgorzej, przynajmniej na tle innych przeróbek jakie widziałem. Lepsze moim zdaniem byłyby tylko te wstawione w lampie bodajże od xenon plusa po wewnętrznej stronie :P


na lusterkach sa chromowe nakladki inpro czy jakos tak to nie sa ori lustra z s8 :)
co do ledow chyba kupie cree h3 i wepne w halo tak jak Maciek polecal.

sorry za brak polskich znakow ale z maca pisze w poniedzialek w biurze poprawie :]
 
 
r4q 
Moje A8


Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2014-12-09, 15:58   

Apophis napisał/a:

Z przodu jest przedliftowy zderzak,nie wiem gdzie widzisz polifta??


cholera teraz jak zobaczyłem foto jeszcze raz to dopiero mi się rzuciło w oczy, że to tylko chromowana ramka na dole zrobiła na mnie pierwsze wrażenie polifta, chociaż na kolejnych zdjęciach już jej nie było :P dobrze wiedzieć, że jednak nie mam halunów, tylko ewentualnie kiepski wzrok :D
_________________

 
 
stillbadboy 
Moje A8



Rocznik: 1995
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kamil
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 25 Cze 2014
Posty: 254
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-01-11, 18:00   

Loszka dostała nowe zarniki 6000k i postojówki ledowe cree czy jakoś tak, teraz to w nocy się miło jedzie, miedzy świętami wkońcu przerejstrowałem

i takie foto, póki nie miałem a8 to accord brata wydawał mi się dużym autem :


_________________
"Diesel jest jak cymbałki dla przedszkolaków. Zaczynasz grać melodię i nagle brakuje Ci skali"
 
 
Vincent 
Użytkownik


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 6.0
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Sebastian
Jeżdzę: A8 D2 W12
Wiek: 46
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 32
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-01-11, 19:42   

Piękne auto i godnie się prezentuje. Gratuluję też intensywnego tempa prac rekonstrukcyjnych :)
_________________
...i to by było na tyle...
Vincent
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.