Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe zasady przeglądów technicznych  
Autor Wiadomość
Jarek1988 
Moje A8


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jarek
Jeżdzę: A8 D2 i Octavia I
Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 224
Skąd: LUB
Wysłany: 2017-10-25, 17:39   Nowe zasady przeglądów technicznych

13 listopada br. wchodzą nowe zasady dotyczące przeglądów technicznych pojazdów. Najistotniejszą zmianą będzie uiszczenie opłaty jeszcze przed przeglądem. Diagnosta znajdzie defekt, trzeba będzie jechać, zrobić i wrócić na przegląd ale wtedy znowu uiścić opłatę. Drugą nowością będzie wynik negatywnego badania który będzie trafiał do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Po nowym roku mają się także zwiększyć opłaty za przeprowadzone badania. Co sądzicie o tych zmianach? Zapraszam do dyskusji :)
 
 
Michal_ST 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2 FL
Wiek: 32
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 417
Skąd: Sosnowica/Lublin
Wysłany: 2017-10-25, 18:15   

Z tego co słyszałem dodatkową nowością bedzie udokumentowanie wizyty auta na ścieżce diagnostycznej zdjeciem ale nie będzie ono uiszczane w CEPiKu tylko w komputerach stacji diagnostycznej. Co do ewidencjonowania usterek w systemie to moim zdaniem dobrze może auta wkońcu staną się sprawniejsze na drogach. Co do opłat obecne stawki są wystarczające więc po co je zwiększać.
 
 
Prezes-Artek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 36
Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 154
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-10-25, 18:23   

Ja powiem tak jak kupiłem swój pierwszy samochód to sam robiłem przeglądy na "lewo" i jakoś mi to nie przeszkadzało ale z biegiem tych kilkunastu lat za kółkiem sądzę, że takie samochody które mają jakieś poważniejsze wady zagrażające bezpośrednio bezpieczeństwu to nie powinny poruszać się po drogach tylko patrząc na nasze realia to nie wiem 20-30% samochodów by znikła ale i bezpieczeństwo by wzrosło, wpis do cepiku jak najbardziej dobra sprawa tylko bardziej bym to rozszerzył tak jak jest w Anglii czy Danii, że każdy może sobie sprawdzić wszystkie przeglądy jakie były jaki przebieg i czy były jakieś szkody wypłaty z ubezpieczenia itd.
Zapłata przed przeglądem ok ale samochód nie przechodzi przeglądu jest wpis co ma być zrobione i pacjent odprawiony z kwitkiem naprawia samochód wraca na tą samą stację sprawdzają czy zrobił co miał spieprzone i jak jest ok to podbijają przegląd ale już bez ponownego płacenia ewentualnie tylko jakaś część % z całej kwoty.
I jeszcze coś od siebie jak już tak bardzo chcą żeby po naszych drogach jeździły lepsze samochody to trzeba było by wziąć pod lupę samych diagnostów bo de facto oni robią te przeglądy i przyjmuję łapówki czy robią po znajomości z przymrużeniem oka i to oni nie rzadko sami olewają przegląd i robią po łebkach a jak się mu zwróci uwagę że tego czy tamtego nie sprawdził to jeszcze pretensje.
 
 
Michal_ST 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2 FL
Wiek: 32
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 417
Skąd: Sosnowica/Lublin
Wysłany: 2017-10-25, 18:31   

Prezes-Artek, Kolego możesz sprawdzić teraz historię pojazdu w sensie przeglądów i praw przeniesienia własności od 2014 roku. Oczywiście widnieje przebieg pojazdu w chwili przeglądu.
 
 
Dymian 
Moje A8


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 3,2
Skrzynia: Automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Damian
Jeżdzę: VW
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 161
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2017-10-25, 19:04   

Ledwo pojawi się jakaś nowość- to zaraz zrobią sposoby jak to obejść.

Ja jestem za- tylko najgorsze jest to, że te wszystkie zardzewiałe tico czy też uno- nie jest zapewne szczytem marzeń właścicieli- tylko jak zarabiają to na tyle sobie pozwolą. 2kzł brutto miesięcznie na rodzinę 2+2, opłaty, raty, wysokie OC itd. powiększy jedynie według mnie szarą strefę.

Dodatkowo na daną chwilę jest za dużo spekulacji jak to będzie wyglądało- tak jak słyszałem, że do cepiku pójdzie również wgląd do pliku z błędami zassanymi, przez OBD przed badaniem <brawo>
 
 
Pepek 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Przemek
Jeżdzę: S8 D2
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 29 Maj 2016
Posty: 515
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2017-10-25, 23:07   

Rzucili pińcetplusem, ludzie nakupili szrotów to im teraz odbiorą ten hajs z nawiązką. Bardziej zaostrzą = wzrosną koszty łapówek = spadną wpływy z akcyzy od paliw = hajs się przestanie zgadzać. Albo ludzie będą jeździć bez BT. Zlikwidować przeglądy w ogóle i niech właściciel jest sam odpowiedzialny za stan samochodu a nie utrzymywanie tej farsy i fikcji.
@ Dymian
Piszesz o OBD, dasz sobie podpiąć samochód po uj wie jakie urządzenie? Kto weźmie odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia pojazdu nie mówiąc już o złośliwym, starym jak świat sposobie na podwójne OBD z przetwornicą WN na liniach danych, zasilaniu albo obu :)
_________________
Osiem garów, klima, wtrysk. Warto dla tej chwili żyć.
Pozdrawiam.
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5070
Skąd: Těšin
Wysłany: 2017-10-25, 23:48   

Nic sie ne zmienia, bo na niektorych stacjach u nas placilo sie juz od dawna przed a nie po.
Poza tym, beda sprawdzac tylko to za co nie przeszlo by do nich wrocic, nie placisz 2 raz calosci, tylko maks bodaj 30 PLN (podane maks koszty w ustawie).
Z reszta, pierwsze D2 za chwile pojda na zoltki, wiec przeglad dozywotni.
_________________
Black Cars Matters
 
 
Michal_ST 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2 FL
Wiek: 32
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 417
Skąd: Sosnowica/Lublin
Wysłany: 2017-10-25, 23:57   

Dwa lata w przypadku D2 do żółtych tablic 25lat musi mieć egzemplarz 15 lat od daty zakończenia produkcji modelu. Kilka takich aut dokumentacyjnie mi się przewineło :)
Dodam że nadzór nad stacjami pojazdów ma przejąć TDT a nie jak do tej pory kontroler z WK.
 
 
pitak73 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3 4,2 FSI
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2017-10-26, 08:38   

Czy to prawda, że będą montować kamery na stacjach? A zdjęcia, gość ze stacji mi mówił, mają przesyłać podczas badania do centrali w celu potwierdzenia, bo bez tego nie dokończy badania.
 
 
Jarek1988 
Moje A8


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jarek
Jeżdzę: A8 D2 i Octavia I
Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 224
Skąd: LUB
Wysłany: 2017-10-26, 12:35   

Z tego co wiem kamery mają być obowiązkowym wyposażeniem stacji. Z tym przesyłaniem zdjęć to nie słyszałem.
 
 
Prezes-Artek 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 36
Dołączył: 02 Kwi 2017
Posty: 154
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2017-10-26, 14:44   

Michal_ST, Tak wiem że przebiegi gromadzą od 2014 ale nic poza tym a np. w Angli możesz sobie ściągnąć apkę na tel. i sprawdzisz wszystko od przebiegu po kolizje.
Ale prawda jest taka że wszystko co człowiek wymyśli to drugi wykombinuje jak to obejść.
 
 
Michal_ST 
Moje A8


Rocznik: 2002
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8 D2 FL
Wiek: 32
Dołączył: 12 Wrz 2016
Posty: 417
Skąd: Sosnowica/Lublin
Wysłany: 2017-10-26, 16:07   

Większość stacji już posiada monitoring zewnątrz i wewnątrz. Z CEPIK i zdjeciami to wątpie bo nie wierze że serwery obsługujące to utrzymają. System sam w sobie jest dosyć podatny na awarie.
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1789
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2017-10-26, 16:43   

U nas jest też aplikacja co prawda trochę uboga ale skanujesz kod QR w dowodzie i widać ważne badania , oc i trochę historii autka .
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
Jarek1988 
Moje A8


Rocznik: 1994
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Jarek
Jeżdzę: A8 D2 i Octavia I
Wiek: 36
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 224
Skąd: LUB
Wysłany: 2017-10-26, 17:03   

Teraz wchodzi CEPIK 2 więc teoretycznie ma nie być problemu z obsługiwaniem takich spraw.
 
 
ernesto 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic 5HP24
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Ernest
Jeżdzę: A8 D2 S-line
Pomógł: 100 razy
Wiek: 39
Dołączył: 06 Wrz 2011
Posty: 3502
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2017-10-26, 17:46   

dice111 napisał/a:
Nic sie ne zmienia, bo na niektorych stacjach u nas placilo sie juz od dawna przed a nie po.


U mnie to samo.
_________________
Wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci Ernesta.

Administratorzy, moderatorzy i klubowicze.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.