Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Odradzam PARTS2CARS / daniell-gda  
Autor Wiadomość
daniell-gda 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: S-TRONIC
Zasilanie: ON
Imię: Daniel
Jeżdzę: Audi A8 D3 A8 D4
Wiek: 38
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 204
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-12-08, 11:41   

Widzę że VanDyke się poskarżył na forum że otrzymał klapę ode mnie uszkodzoną?
Wysłałem mu klapę w stanie idealnym i zabezpieczona była bardzo dobrze (zawsze pakujemy bardzo dobrze i to każde wysyłki).
Paczki wysyłamy ubezpieczone i prosimy zawsze o sprawdzenie paczek przy kurierze (jak to są elementy karoseryjne) dodatkowo to podkreślamy!!! Żeby w razie czego ubiegać się o odszkodowanie od firm transportowych.
A VanDyke pisze do mnie wczoraj że rozpakował paczkę z września że jest uszkodzona!!???
nieźle??
I co mam mu zwrócić pieniądze za to ???
Chyba to jest jakas kpina....
Skąd ja mogę wiedzieć czy ta klapa się nie walał po warsztacie ???
Zarzut że mogłem podjechać do jakiegoś warsztatu Marka który jest oddalony ode mnie 10km,to też jest niezłe -jak by miał tak robić z każdą częścią to bym chyba zwariował i zbankrutował poza tym nie mam transportu własnego , ale mniejsza z tym.

Dołączam mail wysłany do mnie przez VanDyke :
''"Witam,
Dzisiaj rozpakowałem do montażu klapę, którą od Was kupiłem we wrześniu i zastałem taki oto widok jak na załączonych zdjęciach. Pomimo zabezpieczenia rogów styropianami kurier najprawdopodobniej pierdolnął dosyc mocno końcem i wykrzywił róg klapy. Moim zdanim klapa w takim stanie nadaje się jedynie na smietnik.

Skoro mieliscie do Marka 10km to nie mogliscie podjechać tam własnym transportem? Jak załatwimy teraz sprawę?
Pozdr,
Łukasz""

Z tego co mi pisał wynika że klapa była dobrze zabezpieczona a najprawdopodobniej pierdolnął kurier!!!?

Wiec mimo szczerych chęci nic nie pomogę koledze.
To co mogę zrobić to przy następnych zakupach mogę mu dać jakiś zajebisty rabat ale na pewno VanDyke jest obrażony więc nic już nie kupi u mnie.
To co mogę powiedzieć to przepraszam ze tak sytułacja miała miejsce nie z mojej winny tylko z twojej. <bezradny>
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-08, 12:40   

VanDyke się nie poskarżył tylko przedstawił sytuację.

Gdzie ja napisałem, że klapa była dobrze zabezpieczona?!

A co do stanu idealnego, jeżeli już pierzemy brudy i wyciągasz prywatne wiadomości, to i ja się pochwalę korespondencją z Tobą:

Do: PARTS2CARS <parts2cars@wp.pl>
Data: Środa, 9 Września 2015 15:55
Temat: Re: klapa S8 D3

Przelew za klapę poszedł - potwierdzenie w załączniku.


A następnego dnia, po zakupie klapy

Od: PARTS2CARS <parts2cars@wp.pl>
Data: Czwartek, 10 Września 2015 13:03
Temat: Re: klapa S8 D3

Oglądałem tą maskę. Ma dużo drobnych rys od myjni automatycznej. Nie
wiem czy było je widać na zdjęciach bo kolega je robił a ja nawet ich
nie widziałem. Dziś ją nadamy i jutro będzie na miejscu

Pozdr



Taki to stan idealny był :) Wnioski pozostawiam czytającym.
_________________
Kontakt: nick + @wp.pl
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-12-08, 13:44   

ale kolega sie nie pochwalił że klapa od wrzesnia nie była nawet odpakowana .... to zmienia postac rzeczy i to mocno
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-08, 13:53   

_________________
Kontakt: nick + @wp.pl
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-12-08, 14:02   

preston81 napisał/a:
ale kolega sie nie pochwalił że klapa od wrzesnia nie była nawet odpakowana .... to zmienia postac rzeczy i to mocno


Ty tylko udajesz czy naprawdę taki jesteś?

moja klapa została zamontowana wczoraj u Marka więc leżała dłużej nierozpakowana.... jakie to ma znaczenie (reklamacje u kuriera pomijam) do tego, że źle została zapakowana i przyszła w takim stanie jak na zdjęciu?
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-12-08, 14:06   

daniell-gda napisał/a:
A VanDyke pisze do mnie wczoraj że rozpakował paczkę z września że jest uszkodzona!!???
nieźle??


taki facepalm to powinno sie wkleic jak wyszlo ze klapa od wrzesnia lezala nie rozpakowana :)
i mowisz by inni uwazali , chyba wysylajac cos komus kto odpakuje to za 3 miechy


rozumiem ze nie zawsze jestesmy w stanie odebrac paczkę osobiscie i czesto ktos robi to za nas ktos kto moze nie miec pojecia co odbiera lub na co ma zwrocic uwagę to rozumiem ale zeby wybulic 1,8k za klape i nie sprawdzic jej od wrzesnia to dla mnie to szczyt ludzkiej głupoty , no chyba że nie jest tak jak Daniel pisze ... i dostales ja 2 dni temu i jest syf no to stanę po twojej stronie w 100% w tej sprawie i powiem że masz rację , sam dałem dupy podobnie z szybami przyszly zimą montowałem je na wiosnę lezaly tak jak przyszly ale 1 szt była rozwarstwiona (szyba podwójna) moja wina nie rozpakowalem nie kułem żelaza na gorąco , ale nawet nie wpadł bym na pomysł by tak sprawe przedstawiać na forum , ale moje szyby nie były az tak drogie jak twoja klapa przyznaję

mam małą faję ? nigdy ci to nie przeszkadzało :) w takim razie nie pozwolę ci się już na niej podciągać idz na trzepak :)
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
emilus143 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Emil
Jeżdzę: S8 D2, 90 B2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 462
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-12-08, 14:07   

Moim zdaniem preston może mieć rację - z punktu widzenia sprzedającego z przedmiotem mogły dziać się różne rzeczy w okresie "leżakowania".
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-12-08, 14:13   

medal ma zawsze 2 strony , ja jak napisalem dałem ciała podobnie jak VanDyke poprostu wierzylem ze jest wszystko ok , nie wiem co sie stało z szybą wy tez nie i sprzedajacy zapewne tez (skoro mowil ze była ok ) nie raz sie spotkałem z uwalonymi paczkami mozesz czasem zapakowac to w pianke i drewniana rame a cepy na rozdzielni i tak tym rzucają wiem co mowie bo widzialem taka rozdzielnie na byłym masterlinku ma -sa -kra zreszta byl nawet jakiss filmik btw jakim kurierem to szło ??

[ Dodano: 2015-12-08, 14:15 ]
dpd https://youtu.be/8cp9bccxTbA

gls https://www.youtube.com/watch?v=cGHDctMh1zs
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
panton 
Moje A8



Rocznik: 1997
Silnik cm3: 3.3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-12-08, 14:22   

Cytat:
Wysłałem mu klapę w stanie idealnym i zabezpieczona była bardzo dobrze (zawsze pakujemy bardzo dobrze i to każde wysyłki).


Daniel jakby była zapakowana idealnie jak to określiłeś to by dotarła cała to po pierwsze.
Po drugie - tak się złożyło, że miałem przyjemność rozpakowania klapy (robiłem to z Józkiem) i klapę zawinąłeś w miękką podsufitkę od jakiejś A8... później strecz a rogi były w styropianie...wszystko zaklejone tonami taśmy... więc uderzając taką paczką dostawała klapa czego doskonałym przykładem jest zagięty róg - zobacz jak on jest wywinięty...(???!!!)
Klapa moja, która przyszła z Wrocławia była zapakowana w taką dużą twardą opakowanie z tektury (coś ala muszla) a w niej była klapa zawinięta w folie bezbelkową, strecz i rogi, brzegi były zabezpieczone styropianem. W momencie kiedy kurier walił tą klapą o podłogę czy samochód to uderzenie przyjmowało sztywne, tekturowe opakowanie a nie klapa.
Dodatkowo folia bąbelkowa i styropian zabezpieczały przed uderzeniami i porysowaniem. Tutaj ewidentnie była paczka źle zapakowana / zabezpieczona.
Klapa od tej dyskusji nie wyprostuje się ale na przyszłość jak wysyłacie elementy typu zderzak, nadkola itp. to musisz to zamknąć w coś sztywnego, twardego, stelaż, ramę itp. by wszelkie uderzenia nie były przenoszone na wysyłany element.
Po trzecie - piszesz, że była w idealnym stanie to powiem Ci, że jest porysowana górna warstwa/część więc idealna to nie jest... w transporcie to nie powstało bo nie miało szans. oczywiście nie są to rysy do podkładu więc polerka / korekta lakieru powinna sprawę załatwić (przynajmniej usunąć większą część tych rysek).

Pech!! Zrozumiałe jest, że nikt tego nie planował ale na przyszłość co by uniknąć takich akcji trzeba to porządnie zapakować.
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-08, 14:33   

Panton, lepiej tego podsumować się nie da <brawo> . Dodam jedynie, że nigdzie nie napisałem że klapa była przechowywana na obszarze warsztatu więc utnijcie te spekulacje z walaniem jej między nogami czy sprzętem.

Proponuję jeszcze raz przeczytać czego temat dotyczy bo piszecie jakieś totalne farmazony niezwiązane z tematem.
_________________
Kontakt: nick + @wp.pl
 
 
emilus143 
Moje A8


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: automat
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Emil
Jeżdzę: S8 D2, 90 B2
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 462
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-12-08, 14:58   

Hehe, Świetnie :) Sam dużo sprzedaję i mam czasem takie sytuacje, że towar jest uszkodzony bo coś tam... Z reguły zwracam wtedy połowę kosztów i każdy jest zadowolony.

Weźcie chłopaki kupcie po flaszce, spotkajcie się, dogadajcie - zawsze z każdej sytuacji jest wyjście, ludzie miewają gorsze problemy i z nich wychodzą :D
 
 
Gość
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-08, 15:06   

Moja klapa leży nadal a rozpakowałem ja chyba po półtora roku :D

Przyzwolenie powiadasz??

Uważam że jesteśmy dorośli i za zakupy poprzez forum odpowiadamy sami(co jest ujęte w zasadach) Jedynie jak ewidentnie ktos kogoś wyjebie w powietrze np wysle cegłe zamiast jakiegoś zamówionego sterownika to po wyjasnieniu wszelkich opcji możemy ukarac tu tez danego usera.

Dosłownie wczoraj dzwonił do mnie w sprawie wała jeden z klubowiczów i sprawe (inną) wyjaśniamy.
 
 
koziolek 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Dawid
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 1 raz
Wiek: 36
Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 438
Skąd: WLKP
Wysłany: 2015-12-08, 15:07   

może uda się odratować tą klape... jest sporo dobrych fachowców ;)
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-12-08, 15:46   

nie po to chcial kupic idealną żeby wsadzac do swojej łajbudy takiego strupa :) a auto ma zacne wiec sama świadomość posiadania takiego elementu w aucie spac by mu nie dała (chyba)
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
VanDyke 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4700
Skrzynia: Quadra Track II
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Jeep Grand Cherokee
Pomógł: 11 razy
Wiek: 40
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 783
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-08, 15:49   

Dokładnie <jezyk2>
_________________
Kontakt: nick + @wp.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.