Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Oznakowanie pojazdów klubowych  
Autor Wiadomość
NATANIEL 
Użytkownik



Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Marcin
Jeżdzę: Audi C4
Pomógł: 1 raz
Wiek: 43
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: GA / czasem SBI
Wysłany: 2010-06-30, 22:54   Oznakowanie pojazdów klubowych

Napisałem się ostatnio przy okazji poruszanego wątku, jednak mój post zaginął w czeluściach działu i jakoś nikt słowa na ten temat nie napisał :-( Postanowiłem zatem spróbować raz jeszcze i być może wkładając kij w mrowisko :shock: , zakładam osobny temat :-P

A oto, co parę dni temu napisałem... Zupełnie niezorientownych w temacie, odsyłam do zapisów z dyskusji, którą na forum prowadzili w tej sprawie klubowicze http://www.a8team.pl/topics2/305.htm

FOSS napisał/a:
Koledzy, ja tak w temacie naklejek klubowych i tym podobnych...

Ponieważ z naklejkami, tudzież z podkładkami pod tablicę rejestracyjną idzie tak jak idzie mam inny pomysł na gustowne oznakowanie klubowych A8/S8 - link do tematu

Wszelkie uwagi mile widziane.


Poczytałem sobie wątek dotyczący oznakowania aut klubowych (tak, tak - już nieco zakurzony ;-) ) i postanowiłem poddać Wam jeszcze jeden pomysł pod rozwagę... http://www.pidplates.com/...0&branchtype=PL
Mniej interesujące są może litery, które widać na stronie głównej, tzw. pidplates , bo widziałem je na aucie na żywo i są moim zdaniem zbyt duże (zwłaszcza, gdy napis jest dłuższy) - niemniej jednak takie oznakowanie przypomina to seryjne :-)

Zachęcam jednak do kliknięcia w "Gallery Logos" (w menu po lewej stronie) - tam są przykłady naprawdę fajnie przygotowanych logotypów. Może takie rozwiązanie (choć nie tanie) byłoby pewnym połączeniem obu koncepcji (tej moderatorów, obstających przy tradycyjnej formie logotypu i części społeczności, która chce oznakowania "na miarę A8/S8" ). Jednostkowy koszt zakupu byłby zapewne w okolicach 200-300 zł, ale z drugiej strony Forum A8 Team ma (lub mieć powinno) chociaż trochę elitarny charakter :-) Kto już raz zainwestuje w takie oznakowanie, z pewnością nie musi się obawiać, że byle małolat z drukarką i ploterem zrobi sobie znaczek klubowy we własnym zakresie.

Pokazane przeze mnie oznakowanie mogłoby naprawdę zasługiwać na miano elitarnego (chociażby ze względu na cenę), a jednocześnie dobrze wyglądać na pupci A8/S8... Logo mogłoby pozostać logiem klubu (mam na myśli wzór), ale technologia jego wykonania byłaby adekwatna do klasy limuzyny, której ów klub jest poświęcony.

Tyle ode mnie - mam nadzieję, że nie wywołam swoim postem znów tak wojowniczej :wpale: dyskusji, bo z jednej strony rozumiem Adminów (powiedzmy, że zagadnienia Corporate Identity lub jak kto woli - identyfikacji wizualnej nie są mi obce ;-) ), a z drugiej np. FOSS'a, który jak sporo osób na Forum, chciałby mieć oznakowanie dyskretne i godne auta, jakim jeździ - takiego, w którym każdy dokładany przez Niego drobiazg był należycie przemyślany po to, by stworzyć jednolitą koncepcję.

Ps. Dodam, bo się wczytałem, że min. zamówienie to 100 szt. (choć to info ze strony samego producenta). W Polsce, w Poznaniu jest polska filia - może któryś z kolegów z tamtych okolic (jeśli pomysł wyda Wam się ciekawy) mógłby podjechać i zobaczyć, czy mają takie przykłady gotowych logotypów. Polski oddział zamawia zapewno wszystko od producenta, ale kto wie - może te 100 szt. też jest do przeskoczenia (np. w zamian za jakiś baner reklamowy Pidplates na stronie forum :-P ).

A tu jeszcze filmik, który pokazuje kilka indywidualnych logotypów oraz szersze możliwości ich zastosowania - http://www.pidplates.com/...P&branchtype=PL (drugi od góry)
_________________
"Jeśli choć raz zasmakowałeś latania, będziesz już zawsze chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić"

Leonardo da Vinci (o AUDI S8...)
 
 
marta 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marta i Łukasz
Jeżdzę: A8 D2 , S6 C7
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 13 Sie 2009
Posty: 162
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2010-07-07, 19:05   

Witaj NATANIEL, !

Po pierwsze - jak zdążyłeś już pewnie zauważyć, od tygodnia nikt w temacie się nie wypowiedział.

Po drugie - Przeczytałeś tematy poruszające kwestię logotypu i myślę, że nic w tej kwestii nie da się zmienić, bynajmniej na razie.

Po trzecie - Niestety nasze forum nie posiada statusu "klubu" i dlatego nie wiele w tym temacie mamy do powiedzenia!

A po czwarte - Mam naklejoną wlepkę z logiem i przyznam że wygląda całkiem sympatycznie ;)

Ps. To co zaprezentowałeś jest świetnym pomysłem, ale szczerze wątpię żeby miało to racje bytu ... Na pewno cena jest odstraszająca i tak jak wcześniej wspomniałam, nie jesteśmy klubem a tylko forum A8 ;)

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.