Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Polodowcowe dziury uliczne  
Autor Wiadomość
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2010-02-25, 20:43   Polodowcowe dziury uliczne

Witam.Zakładam temat.Dziś wyprzedzając autko jakieś wpadłem w dziurę na ulicy,cholernie dużą dziurę uliczną (po zimową czy jak tam to nazwiemy)

Oczywiście złapałem gumę.Pytanie moje jest takie- co najczęściej mogę uszkodzić wieżdżając na taką dziurę.Jak na razie nic nie stuka i nie puka.Wymieniłem koło na zapasowe i jadę dalej,ale czy mogłem coś uszkodzić? Czy coś w wahaczach i przegubach mogło się przestawić lub poluzować? :-/ Mieliście podobne sytuacje? :-|
_________________

 
 
daro72 
Moje A8



Rocznik: 1994
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronik CML
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Darek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 954
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2010-02-25, 21:29   

Wszystko może wyjść po jakimś czasie. U mnie tak było. W zeszłym roku podczas jazdy na spota w Wawie musiałem ominąć kilku kilometrowy korek i wpadłem w dość duże dziury z większą prędkością, a teraz pokazały się luzy na którymś z wahaczy. I co za tym idzie zawiecha do roboty. Więc jeśli na razie nic nie puka ani cię nie wozi to na razie jeździj za jakiś czas coś się pokarze.
Pozdro.
_________________
Dążenie do doskonałości.
 
 
Pers 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: A8
Wiek: 42
Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 177
Skąd: Poznań/Suchy Las
Wysłany: 2010-02-25, 21:29   

Kolego. Jezeli jechałes drogą sfaltową i wpadłeś w dziurę i uszkodziłeś sobie coś to powinieneś niezwłocznie zadzwonić po Policje ( dzisiaj był nawet o tym program w wiadmościach) oni przyjadą wezwą ZDM czyli zarząd dróg i mostów dostajesz informacje gdzie droga jest ubezpieczona, jedziesz do serwisu stawiasz samochó na ogledziny, autko naprawiaja i po temacie :-) Jezli tego nie zrobiłeś nic straconego. Jedź jutro w to samo miejsce lub inne ( nie bedzie problemu ze znalezieniem dziury) i załatw to.
Nie wiem jak u ciebie ale w Poznaniu nie ma z tym żadnego problemu...
Pamiętaj prawie wszystkie drogi sa UBEZPIECZONE :d
Mój ojciec miał podobną sytuacjie w zeszłym roku. Czekał na kase 14 dni roboczych i po temacie. teraz po zimie powi sie o tym głośno a więc z prawnym odzyskaniem pieniędzy nie powinienes miec problemów.
_________________
Miłość od pierwszego kontaktu :-)
 
 
dice111 
Master MOD



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB
Imię: AHC
Jeżdzę: S8 D2 MTM
Pomógł: 245 razy
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 5073
Skąd: Těšin
Wysłany: 2010-02-25, 23:31   

Jeżdżę na 18'' i niestety czasem jest jeden wielki slalom, a raczej slalom gigant.
A co uszkodzisz - najczęściej opona i felga, czasem będzesz zmuszony ustawiac zbieżnośc na nowo, a jak naprawde mocno przywalisz, masz jakies noname'owe wahacze - to go złamiesz.
Zaraz po takiej "akcji" dzwoń po policję - Pers ma rację. W zależności od miasta i kosztów sprawa w wiekszosci przypadków nie trwa dluzej niz miesiac (jeśli chodzi o wypłate).
_________________
Black Cars Matters
 
 
Lukasz_ 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8
Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 73
Skąd: D1
Wysłany: 2010-02-26, 00:07   

W ub. roku uszkodziłem dwie opony 18" (jedna rozerwana, druga miała guza), jedna felga mega krzywa. Po kilku wymianach pism (3m-ce) dostałem 2600 odszkodowania.
 
 
gierobiala 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: AFB
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: G.
Jeżdzę: A6
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 302
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-02-26, 01:20   

PEPOL Możesz sobie wyremontować zawiechę za free,wystarczy ruszyć dyńką.....Każdy z nas może na koszt Państwa,w końcu i tak za dużo łożymy na darmozjadów.....
_________________

 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2010-02-26, 10:04   

I tak właśnie dziś zrobiłem.Już ja się o to postaram.Jeszcze beszczelnie przyjechały jakieś burki i zaczeli drogę łatać.Co za kraj ,co za życie.Ludzie jak w dżungli w tym kraju tylko aby turystów trzeba nagonić :/
_________________

 
 
grim 
Moje A8



Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Adrian
Jeżdzę: BMW e38 ;-))
Wiek: 37
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 200
Skąd: Puritania
Wysłany: 2010-02-26, 17:47   

Hehe :P Ja kiedyś tak wjeb**** że mi się dolny w przednim kole wahacz wykrzywił :P ale fela cała i opona też :P zaś innym razem rozwaliłem oponę na przejeździe tramwajowym...

Też wszyscy mówią żeby z tym na policje... zrobić foty i ubiegać się o odszkodowanie... ale jak wytłumacz to że mam napęd Quattro i zakup jednej nowej opony nic mi nie da ? ;P
_________________
"Musisz zaakceptować ewentualność, że Bóg nie lubi Cię, nigdy Cię nie chciał, i prawdopodobnie Cię nienawidzi."
 
 
patys 
Moje A8


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Patys
Jeżdzę: A8
Dołączył: 04 Paź 2009
Posty: 63
Skąd: polska
Wysłany: 2010-02-26, 22:19   

grim napisał/a:
Hehe :P Ja kiedyś tak wjeb**** że mi się dolny w przednim kole wahacz wykrzywił :P ale fela cała i opona też :P zaś innym razem rozwaliłem oponę na przejeździe tramwajowym...

Też wszyscy mówią żeby z tym na policje... zrobić foty i ubiegać się o odszkodowanie... ale jak wytłumacz to że mam napęd Quattro i zakup jednej nowej opony nic mi nie da ? ;P


Trzeba walczyć o swoje i iść na policje! Jest z tym trochę szarpaniny ale sprawa jest raczej do wygrania :wpale:


pozdrawiam i walczmy o swoje bo Nam się należy @!
_________________

 
 
gumiss64 
Moje A8



Rocznik: 1996
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D2 & C4
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 129
Skąd: wlkp
Wysłany: 2010-02-26, 23:23   

Co Panowie sądzicie o tym pomyśle?? :mrgreen:
http://demotywatory.pl/1070423/Polska
dla mnie Bomba :D
_________________
WŁADCA PIERŚCIENI JEST TYLKO JEDEN CCCO
NIE MAM MOŻLIWOŚCI ROZKODOWANIA VIN-ÓW!!
 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-27, 00:03   

mi sie wydaje ze w tym okresie to dziury na drodze to normalka i moga byc problemy w odzyskaniu odszkodowania :-/ Ubezpieczyciel drogi moze argumentowac tym ze powinno sie zachowac bardziej uwage i ostroznaosc, co innego dziura w sezonie letnim aczkowliek mysle ze i tak tzreba probowac i sie nie poddawac
 
 
gierobiala 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: AFB
Skrzynia: manual
Zasilanie: ON
Imię: G.
Jeżdzę: A6
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 302
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2010-02-27, 00:28   

klon_84 napisał/a:
dziury na drodze to normalka


A benzyna po 4,7 to też normalka??? A praca za 300 euro to też normalka?? A 900zł ZUS-u to też normalka?? Doić z dziadów ile się da takie moje zdanie.....
_________________

 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2010-02-27, 09:25   

klon_84 napisał/a:
mi sie wydaje ze w tym okresie to dziury na drodze to normalka i moga byc problemy w odzyskaniu odszkodowania :-/ Ubezpieczyciel drogi moze argumentowac tym ze powinno sie zachowac bardziej uwage i ostroznaosc, co innego dziura w sezonie letnim aczkowliek mysle ze i tak tzreba probowac i sie nie poddawac


Byłeś kiedyś w Niemczech? Nie przepadam za nimi ,ale tam nie ma czegoś takiego jak dziury i łatanie na odpierd.....Za plamę oleju jak zobaczą to latają jak mrówki,a jak widzą dziurę to wycinają drogę i robią jak należy. U nas dziury to normalka bo i tak będziemy im płacić a przecież w Polsce naszej kochanej łatwiej jest postawić znak i wtedy znowu jak najedziesz na dziurkę to zapłacisz mandat że nie widziałeś znaku...I tak ta machina działa. U nas ostrożność trzeba zachować wszędzie................

[ Dodano: 2010-02-27, 13:06 ]
gumiss64 napisał/a:
Co Panowie sądzicie o tym pomyśle?? :mrgreen:
http://demotywatory.pl/1070423/Polska
dla mnie Bomba :D


On sadził kwiatki a my na drogach byśmy mogli zbudować szklarnie i np hodować pieczarki :mrgreen:
_________________

 
 
klon_84
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-27, 22:22   

PEPOL D2 napisał/a:
Byłeś kiedyś w Niemczech? Nie przepadam za nimi ,ale tam nie ma czegoś takiego jak dziury i łatanie na odpierd.....Za plamę oleju jak zobaczą to latają jak mrówki,a jak widzą dziurę to wycinają drogę i robią jak należy.


PEPOL D2 Byłem w niemczech stonowany, nudny, pracowity aczkolwiek interesujacy kraj ja tam do nich nic nie mam czesto jezdze, a polska to jak polska kazdy wie jak jest :mrgreen: i nie ma co porównywać

a tak na marginesie AUDI jest niemieckie i gdyby nie ten stonowany, nudny, pracowity aczkolwiek interesujacy kraj jezdzilibysmy.....polonezami :shock: :lol:
 
 
PEPOL D2 
Moje A8



Rocznik: 1988
Silnik cm3: 5.0
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: Mercedes Benz 500 Sec
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Gru 2009
Posty: 276
Skąd: wlkp
Wysłany: 2010-02-27, 22:26   

[quote="klon_84"]
PEPOL D2 napisał/a:
Byłeś kiedyś w Niemczech? Nie przepadam za nimi ,ale tam nie ma czegoś takiego jak dziury i łatanie na odpierd.....Za plamę oleju jak zobaczą to latają jak mrówki,a jak widzą dziurę to wycinają drogę i robią jak należy.


PEPOL D2 Byłem w niemczech stonowany, nudny, pracowity aczkolwiek interesujacy kraj ja tam do nich nic nie mam czesto jezdze, a polska to jak polska kazdy wie jak jest :mrgreen: i nie ma co porównywać

a tak na marginesie AUDI jest niemieckie i gdyby nie ten stonowany, nudny, pracowity aczkolwiek interesujacy kraj jezdzilibysmy.....polonezami :shock:

Masz coś do Borewicza :evil: ;-) :mrgreen:
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.