Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
przeszczep foteli z Audi S8 do Toyoty - HILFE !!!  
Autor Wiadomość
Emu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-03, 21:08   przeszczep foteli z Audi S8 do Toyoty - HILFE !!!

Maniak Toyoty pozdrawia wszystkich maniaków Audi :)
Drodzy koledzy, niedługo stanę się w części właścicielem audi S8 – zamierzam do swojego Land Cruisera przeszczepić fotele z Audi S8. Dokładnie te:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2417960025

Nigdy nie siedziałem w Audi, więc nie wiem jak te fotele rzeczywiście działają.... I teraz pytanie do Was drodzy forumowicze:
1. czy w tym modelu z tapicerką alcantara była opcja wentylacji foteli (czy też tylko z perforowana skórą ?)
2. Jak jest sterowany masaż w tym fotelu – gdzie jest przełącznik ? ( w fotelu czy gdzieś na konsoli)
3. Ogólnie czy łatwo przeszczepić te fotele tzn. czy wystarczy podpiąć +/-, czy jest to większe motanie. Czy to wogóle możliwe żeby je przeczczepić poza audi ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc ! :)
Piotrek

[ Dodano: 2012-07-04, 00:12 ]
Już widzę pewien mały szkopuł mianowicie wentylacja i ogrzewanie są sterowane guzikami z panelu klimatyzacji. Czy te sterowanie jest stopniowane ? Czy są tylko opcje włącz/wyłacz ?

Czy istnieje jakiś sposób żeby można było sterować tymi funkcjami niezależnie od modułu klimatyzacji ? Mógłbym wykombinować sobie jakieś guziki...

Jak grzebie po forum to widze że w zasadzie z wyjątkiem went/ogrz wszystkie funkcje są w fotelu, więc pewnie wystarczy podpiąć +/-.

Może ktoś się wypowie ?
 
 
shakal 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: W
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 147
Skąd: Polanica
Wysłany: 2012-07-04, 08:13   

Witam

Opcja chyba pierwszy raz poruszana na forum - choc ciekawa raczej niemozliwa.
Fotele maja swoje sterowniki ktore podepniesz do czego? Przeniesienia sterowania z konsoli na jakis inny przycisk to nie tylko rzezba ale efekt koncowy pewnie zalosny.
daj sobie spokoj z toyota, kup zdrowe a8 i bedziesz mial luxus w pelnym wydaniu :)
pozdrawiam
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-07-04, 08:46   

Chyba jedynie recaro z D2 można podłączyć + i - aby wszystko działało (oprócz grzania oczywiście i pamięci). Jeżeli masaże i wentylacja to już minimum D3 jednak tutaj już raczej będzie trudniej to uruchomić - niech wypowiedzą się Ci którzy już grzebali z D3
_________________

 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-07-04, 08:53   

Z fotelami z D2 nie będzie problemu. "Dostaną" zasilanie i elektryka foteli będzie działać. Z uruchomieniem pamięci już nie jest tak prosto, ale nie wiem czy to potrzebujesz. Kwestia grzania tyłka to podłączenie regulatorów. Nie wiem czy będą działać z Toyoty, trzeba by porównać jakie parametry zasilania dają na ogrzewanie - ewentualnie przeszczepienie ich też z A8.

Emu napisał/a:
ogrzewanie sterowane guzikami z panelu klimatyzacji. Czy te sterowanie jest stopniowane ? Czy są tylko opcje włącz/wyłacz ?

Czy istnieje jakiś sposób żeby można było sterować tymi funkcjami niezależnie od modułu klimatyzacji ? Mógłbym wykombinować sobie jakieś guziki...


Ogrzewanie jest stopniowane, to tylko tego regulatora dociągnięcie do niego zasilania i dorobienie kabelków do fotela. Nie koniecznie trzeba użyć tych z panelu klimatronika, jak byś przeszczepiał z A8 to może lepiej z panelu grzania tylnej kanapy. Akurat ja u siebie fotele wymieniałem i wcześniej nie miałem grzanej tylnej kanapy. Nie miałem ORI wiązki to ją dorobiłem i wszystko działa.
 
 
Emu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-04, 09:02   

Ok, sterowniki do ogrzewania i went to rozumiem są w panelu klimatyzacji, ale opcje elektryki i masażu są w fotelu, więc chyba wymagają jedynie podłączenia im napięcia ?

[ Dodano: 2012-07-04, 09:11 ]
sylwekr napisał/a:

Ogrzewanie jest stopniowane, to tylko tego regulatora dociągnięcie do niego zasilania i dorobienie kabelków do fotela. Nie koniecznie trzeba użyć tych z panelu klimatronika, jak byś przeszczepiał z A8 to może lepiej z panelu grzania tylnej kanapy. Akurat ja u siebie fotele wymieniałem i wcześniej nie miałem grzanej tylnej kanapy. Nie miałem ORI wiązki to ją dorobiłem i wszystko działa.


Czy to stopniowanie jest "na kilkustopniowym guziku", czy w pełni elektroniczne typu wciskam dwa razy na panelu zapalają się dwie kreski ?
Jeśli razem z tymi fotelami będę miał panel klimy i wszystkie wiązki , to czy będę mógł pokombinować , wypreparować guziki ogrz/went i wszczepic je gdzieś u siebie tak żeby wszystko działało ? Czy też wymagany jest cały moduł ? Dodam, że nie będę tego robić sam, mam dobrego elektryka ;) , więc z ogarnięciem układu scalonego sobie poradzi.
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-07-04, 10:25   

Emu napisał/a:

Czy to stopniowanie jest "na kilkustopniowym guziku", czy w pełni elektroniczne typu wciskam dwa razy na panelu zapalają się dwie kreski ?

Jest po pokrętło ze skalą i w nim już jest wszystko wbudowane. Kwestia podpiecia z jednej strony zasiania z drugiej podpięcie fotela(i podświetlenia). Nie rozbierałem panelu klimatronika więc dokładniej nie wiem jak jest w nim, bawiłem się tylko z grzaniem tylnej kanapy, ale z zewnątrz one wygladają podobnie - tylko nie wiem czy można je z panelu klimatronika wyjąć (pewnie tak) czy są wbudowane na stałe. Podejrzewam że można je wyjąc jak te z grzania tyłu i kwestia tylko kabelów i estetycznego montażu (żaden elektronik do tego nie jest potrzebny, jak ktoś ma podstawową wiedzę o elektryce to ogarnie to)
 
 
sebos17 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.8
Skrzynia: 6HP
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sebastian
Jeżdzę: X5 E53 4.8is
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Sty 2010
Posty: 623
Skąd: Bielsk Podlaski
Wysłany: 2012-07-04, 12:08   

Emu, kolego, ale Ty mówisz o fotelach z D4 czy o D2? Ja z kolegą sylwekr, piszemy o fotelach recaro z D2
_________________

 
 
Emu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-04, 14:18   

sebos17 napisał/a:
Emu, kolego, ale Ty mówisz o fotelach z D4 czy o D2? Ja z kolegą sylwekr, piszemy o fotelach recaro z D2


To są fotele z najnowszego modelu Audi S8 - 2011r. Zdjecia z aukcji są w linku powyżej.

Jeśli by się okazało że guzik wentylacji jest stopniowany to sprawa jest banalna, wystarczy wiedziec w które kabelki wpiąć inny przycisk. Natomiast jesli sygnal jest cyfrowy z tego panela klimy to bryndza.... to będzie oznaczało że tych fotelików poza audi się nie zaadoptuje...

[ Dodano: 2012-07-04, 17:36 ]
Albo inaczej to ujmę: jakie warunki należy spełnić żeby fotele z A-8 mki (D4) uruchomić w domu podlączając je do 12V prostownika ?
No nie wierze że tego nie da się robić !

Dzwoniłem do ASO - odmówili mi zdjęcia "component protection" jak się dowiedzieli że fotele nie będą wstawiane w samochodzie marki Audi... Serwisant poradził zebym szukał pomocy "na mieście" jak powiedział :) W związku z tym jakby ktoś miał jakiegoś "magika" od elektryki audi który dałby radę te fotele uruchomić poza platformą audi to bardzo proszę o info na pw.
 
 
badyl 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 344
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2012-07-05, 02:13   

głupie granie foteli w D3 jest podłączone z panelem climatronica i systemem MMI i właśnie w MMI sobie wybierasz jak to ma grzać moim zdaniem nie wykonalne w D4 jeszcze większa technologia także powodzenia życzę :mrgreen:
_________________

 
 
Emu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-05, 09:24   

badyl napisał/a:
głupie granie foteli w D3 jest podłączone z panelem climatronica i systemem MMI i właśnie w MMI sobie wybierasz jak to ma grzać moim zdaniem nie wykonalne w D4 jeszcze większa technologia także powodzenia życzę :mrgreen:


No dobra, ale rozumiem że przebieg "drogi cyfrowej" jest taki: MMI LUB climtronic - sygnał cyfrowy do sterownika i dalej zwykłe kabelki +/- do odbiorników. Więc może można wywalić sterownik i podłączyć grzanie i wentylator bezpośrednio....
 
 
badyl 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 344
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2012-07-05, 11:49   

przebieg drogi bynjmniej w d3 jest taki klimatronic+MMI sterowniki i dopiero fotel. Może i można bezpośrednio ale myślę że będziesz pierwszu tutaj na formu który coś takiego spróbuje zapytaj się kolegi zanjac on przeszepiał sobie fotele w d3 z typu wołga na komforty :-D
_________________

Ostatnio zmieniony przez badyl 2012-07-05, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-05, 11:52   

badyl napisał/a:
przebieg drogi bynjmniej w d3 jest taki klimatronic+MMI sterowniki i dopiero fotel


Badyl, ale rozumiem że dotyczy to tylko grzania i wentylacji, prawda ? Rozumiem że reszta funkcji elektrycznych nie wymaga udziału sterowników,MMI czy innego CAN ?
 
 
badyl 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic + F1
Zasilanie: PB
Imię: Marcin
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 43
Dołączył: 06 Lut 2011
Posty: 344
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2012-07-05, 11:54   

Emu napisał/a:
badyl napisał/a:
przebieg drogi bynjmniej w d3 jest taki klimatronic+MMI sterowniki i dopiero fotel


Badyl, ale rozumiem że dotyczy to tylko grzania i wentylacji, prawda ? Rozumiem że reszta funkcji elektrycznych nie wymaga udziału sterowników,MMI czy innego CAN ?

wszystkie funkcje wymagają sterowników ale tylko grzanie i wentylacja jest z MMI w D4 to może już wszystko obsługuje się z poziomu MMI
_________________

 
 
shakal 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip
Zasilanie: ON
Imię: W
Jeżdzę: A8L D3
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 147
Skąd: Polanica
Wysłany: 2012-07-05, 14:55   

badyl - nie moze ale napewno :)
jak mowilem temat ciekawy ale raczej niewykonalny - jak chocby sciaganie CP raczej niemozliwe poza ASO.
powtorze - kup A8 i bedziesz mial duuuuzo lepiej :)
pozdrawiam
 
 
Emu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-05, 16:39   

shakal12 napisał/a:
badyl - nie moze ale napewno :)
jak mowilem temat ciekawy ale raczej niewykonalny - jak chocby sciaganie CP raczej niemozliwe poza ASO.
powtorze - kup A8 i bedziesz mial duuuuzo lepiej :)
pozdrawiam


A8 nie wjadę tam gdzie Land Cruiserem :) , a nawet jak wjadę to cała ta zaawansowana, kosmiczna elektronika odmówi posłuszeństwa. Dlatego Toyoty są proste, zwłaszcza te sprzed 2010 r. Moja jest z 1997 - minimum elektroniki, maximum niezawodności.
W sumie to się dziwie Audi, bo te komplikacje i brak uniwersalności części obniża wartość samochodu. Ale tak polityka firmy - nakomplikować tak żeby uzależnić od dupASO...

Czy zdjęcie CP napewno tylko w ASO ?! W dobie hackingu i włamań na serwery CIA, nikt do tej pory nie rozpracował jak obchodzić te kody ?

Ponawiam pytanie: gdybym miał i panel klimatronika (tam sterownik) i fotel z tego samego auta, czy po podpięciu +/- będzie grało ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.