Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
Rachunek lub faktura za usługę  
Autor Wiadomość
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-09-13, 18:27   

Chore kwoty za naprawę skrzyń krzyczą w PL <boisie> , w DE można za 1400 euro kupić w pełni zregenerowaną skrzynię (oddajesz swoją) z dwuletnią gwarancją ...z tym że bez konwertera. Za konwerter płaci się ekstra, można nabyć nowy albo zregenerować stary.
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
pawelwoj 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8D3
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 32
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2017-09-13, 18:44   

danishow napisał/a:
Chore kwoty za naprawę skrzyń krzyczą w PL <boisie> , w DE można za 1400 euro kupić w pełni zregenerowaną skrzynię (oddajesz swoją) z dwuletnią gwarancją ...z tym że bez konwertera. Za konwerter płaci się ekstra, można nabyć nowy albo zregenerować stary.


No to cena podobna albo i wyższa, około 6000 zł +montaż/demontaż około 1000 zł + regeneracja konwertera kolejny 1000 zł, do tego jeszcze trzeba chyba doliczyć olej bo pewnie zalana nie jest ?
Razem 9000 zł :-)
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-09-13, 18:45   

u teosia juz porobili kolege co kupil auto od r4q tez tam placil slono za asb w Sce ja bym takie szczegoly tj jak ma wygladac rachunek uzgadnial przed robotą :) proste
a co dani do tych super cen z kalifatu niemieckiego to bajki bajeczki z 1400 euro co nazywasz okazją bez konwertera .... przy dizsiejszym kursie eur=4,27 daje kwote uwaga! 5978PLN :) rzeczywiscie okazja wysyłka X pln montaz demontaz no niech mechanik ma dobry chumor 1200 :) aaa konwerter regenerowany 1500 od petera renza uwaga peka nam 9k (9198) a z tego co wiem skrzynia bez oleju nie pojedzie a wątpie by Szkopy daly go gratis :) no i zauwazcie ze niech pojdzie cos nie tak szkopy zwala wine na mechanika i odwrotnie tak wiec Dani nie nazwalbym tego dobrym interesem bo z jakoscia tej uslugi rowniez moze byc kiepsko tym bardziej ze w kalifacie teraz przoduja karmelowi inzynierzy :D ba moze ich nie naprawiaja ale juz do dostarczania paczek sie nadaja :D pytanie jak jeszcze ta asb dostarcza w 1 czy kilku ratach do POlandii jak dla mnie szajs po waszemu
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
pawelwoj 
Użytkownik


Rocznik: 2004
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8D3
Wiek: 50
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 32
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: 2017-09-13, 18:54   

preston81 napisał/a:
u teosia juz porobili kolege co kupil auto od r4q tez tam placil slono za asb w Sce ja bym takie szczegoly tj jak ma wygladac rachunek uzgadnial przed robotą :) proste
a co dani do tych super cen z kalifatu niemieckiego to bajki bajeczki z 1400 euro co nazywasz okazją bez konwertera .... przy dizsiejszym kursie eur=4,27 daje kwote uwaga! 5978PLN :) rzeczywiscie okazja wysyłka X pln montaz demontaz no niech mechanik ma dobry chumor 1200 :) aaa konwerter regenerowany 1500 od petera renza uwaga peka nam 9k (9198) a z tego co wiem skrzynia bez oleju nie pojedzie a wątpie by Szkopy daly go gratis :) no i zauwazcie ze niech pojdzie cos nie tak szkopy zwala wine na mechanika i odwrotnie tak wiec Dani nie nazwalbym tego dobrym interesem bo z jakoscia tej uslugi rowniez moze byc kiepsko tym bardziej ze w kalifacie teraz przoduja karmelowi inzynierzy :D ba moze ich nie naprawiaja ale juz do dostarczania paczek sie nadaja :D pytanie jak jeszcze ta asb dostarcza w 1 czy kilku ratach do POlandii jak dla mnie szajs po waszemu


Masz namiar na tego kolegę który miał problemy z TEO ?
Jak to mówią Polak mądry po szkodzie, górna granica kwoty do zapłaty miała wynieść 6200 zł, ale też nie mam tego na piśmie, a teraz wmawia mi że pracownik mógł podać taką kwotę jako minimum :(
Pozostaje mieć wszystko na piśmie lub nagrywać w przypadku grubszych napraw .
 
 
danishow 
Moje A8



Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: TT 6 Gang
Zasilanie: PB
Imię: Daniel
Jeżdzę: Touareg V8 420KM
Pomógł: 130 razy
Wiek: 40
Dołączył: 02 Sty 2015
Posty: 3733
Skąd: Leiningen - DE
Wysłany: 2017-09-13, 20:30   

preston81, no to żeś się rozpisał. Generalnie oferta dobra dla kogoś kto sam sobie skrzynkę przełoży, np. w twoim przypadku to całkowicie się nie opłaca bo za wszystko musisz bulić. Tak czy inaczej wolę pewną niemiecką gwarancję niż "usługę" za 9000 zł w Polsce z ...no właśnie z czym? Bo gwarancja w PL to pojęcie względne <cicho>
_________________
MOJE A8 - WYDECH
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-09-13, 20:45   

danishow napisał/a:
Bo gwarancja w PL to pojęcie względne
masz całkowitą rację :)

[ Dodano: 2017-09-13, 21:46 ]
pawelwoj napisał/a:
Masz namiar na tego kolegę który miał problemy z TEO ?
wiesz co kolega kupil tu A8 od mucholejkatora a pozniej tą Skę od R4q poczytaj co i ajk albo pisz do Ernesta ja mam chyba jakas amnezje ostatnio i nie pamietam , wiem ze pisal jakie mial tam problemy na forum

[ Dodano: 2017-09-13, 21:49 ]
aaaa juz pamiętam był to uzytkownik kosmy!
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
AMSTAFF 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: ADAM
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 13 razy
Wiek: 45
Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 297
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2017-09-13, 21:01   

Preston - spać!!
Jutro 6 rano się widzimy na terenie EL. <papa>
_________________

 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-09-13, 21:34   

spac ja nocny zwierz jestem :) o 3 sie budze albo i nie bede musial sie budzic
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
pitak73 
Moje A8


Rocznik: 2008
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: tip
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D3 4,2 FSI
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 2017-10-24, 10:58   

Panowie, zgodnie z przepisami skarbowymi na fakturze lub paragonie fiskalnym od mechanika musisz mieć wyszczególnione zamontowane części, nawet filtry nie mogą być pod jedną pozycją, z robocizną nie konieczne może być kwota ogólna lub jak klient sobie życzy można robociznę rozbić na klika pozycji. Jeśli warsztat nie może sprzedawać części to wlicza kwotę za części do usługi a dla klienta może przygotować zlecenie warsztatowe z wyszczególnieniem wszystkiego co robił, tak w praktyce, jeśli dostałeś fakturę za np. remont skrzyni z dwoma pozycjami = części = robocizna to jest to lipa, bo pod pozycją części może być wszystko np. uszczelka gumowa, bo to im zeszło ze stanu magazynowego, a w rzeczywistości części do Twojej skrzyni mają z firmy krzak, nie mają dokumentu zakupu więc nie mogą wypisać na fakturze. uff koniec
 
 
gazdatech 
Użytkownik


Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Paweł
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2019
Posty: 16
Skąd: Nietkowice
Wysłany: 2019-07-20, 00:33   

Może się Wam przyda kilka informacji od praktyka:

Co do zapisu na dokumencie sprzedaży nic nie musi być dokładnie wyszczególnione, dla każdej firmy usługowej to o wiele mniej pracy, tylko może Wam się wydawać ile to pracy, jeżeli każda podkładka, śrubka, tarczka, uszczelka, filterek kawałek wężyka, 100ml płynu chłodniczego, 50ml płynu do mycia auta, etc.

Ale do niczego nie jest to Wam/Nam potrzebne, ważne, że mamy 24miesiące gwarancji. Po co jakieś pozycje na rachunku skoro, mogą sobie tam wypisać co będą chcieli.

TEO MOTORS zajmuje się regeneracją ASB, na stanie mają podejrzewam wszystkie części, więc mogą wypisać o wiele więcej niż wymienili, ale czy tak zrobią nie wiem.

Dlaczego mieliby psuć sobie rynek, kłócić się z klientem.

Takie sytuacje należy rozwiązywać spotkaniem, rozmową.

Nie chce mi się wierzyć, że ktokolwiek przed rozebraniem skrzyni biegów powiedział, że koszt naprawy wyniesie 6200zł koniec kropka.

Przecież jeszcze nie wie co znajdzie w obudowie, a może się okażę, że np coś pękło generowało opiłki i tak naprawdę koszt naprawy przekracza zakup drugiej i naprawę drugiej ASB.

Co do rozcinania samego konwertera nie wypowiem się, a jedynie głośno myślę :) Nie znam dokładnego przebiegu technologicznego samej regeneracji, choć ma to w pewnym sensie dużo logiki, że kolejne rozcinanie, spowoduje, wiemy o co chodzi.... Jeżeli ma dać Ci drugi konwerter to przyda mu się np. kierownica z Twojego, wirnik turbiny, etc.

Ja chciałbym bebechy sobie zostawić, a pustą obudowę mógłbym Ci zwrócić, ale magazynowanie części z rozebranego konwertera jest bardziej kłopotliwe, niż rzucenie na regał całej puchy z zaślepką.

Uważam, teraz pamiętaj, że jestem po Twojej stronie, że najzwyklej w świecie gdzieś nastąpiło nieporozumienie, bądź ktoś palnął, bo przypuszczał, że taki będzie koszt był prawie pewien, a wyszło jak zawsze.... Fajnie gdybyście pertraktowali w kosztach, bo po co Ci na siłe ten rachunek mogą napisać co chcą nigdy tego nie sprawdzisz. Po co robić im problemy i może po złości ktoś Ci nie dokręci czegoś, efektem będzie inna usterka po roku eksploatacji. Może dołożą Ci innego chochlika....

Za czasów gdy jeszcze naprawiałem ASB na zapytanie ile będzie kosztować naprawa odpowiadałem, że startujemy od 6000zł.

Sprawdź ile kosztują części do ASB, bo są strasznie drogie, na dodatek jest już kiepska dostępność, więc te części nigdy nie będą tanieć.

Nie wiem jaki miałeś problem i co było powodem usterki ASB, ale skoro to tak duże koszta, to zawsze możesz kupić używaną za 3000, zrobić jej czyszczenie, rewizje, konwenter, montaż/demontaż, ale dużo taniej nie będzie.....

tematy z ASB nigdy nie należą do łatwych dlatego warto serwisować wszystkie skrzynie regularnie w warsztatach mających doświadczenie. Lepiej regularnie małymi kwotami zapobiegać, niż leczyć i płakać ze, rachunek za wysoki.

W razie co dzwoń i pytaj. Pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.