Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D2 01 ] Brak reakcji centralnego zamka na pilota i dzi  
Autor Wiadomość
lewmichal 

Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Michał
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 07 Gru 2021
Posty: 5
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2021-12-31, 14:16   [S8 D2 01 ] Brak reakcji centralnego zamka na pilota i dzi

Zakładam nowy temat o centralnym zamku, bo jeszcze takiego problemu tutaj nie znalazłem.
W moim S8 D2 centralny zamek przestał reagować na pilota. Kompletnie brak reakcji na działania dwoma kluczykami (baterie dobre, sprawdzone). Samochód mogę zamknąć z kluczyka w drzwiach kierowcy. Wtedy centralny zamyka wszystko wraz z bagażnikiem. Otworzyć mogę już tylko drzwi kierowcy. Centralny nie otwiera reszty. To samo w zamku bagażnika. Zamyka wszystko, otwiera tylko bagażnik. Nie działa również otwierania bagażnika z przycisku na słupku. Przycisk od blokady drzwi na drzwiach kierowcy działa zarówno na otwieranie i zamykanie centralnego zamka.
VCDS w module 35 (centralny zamek pokazuje chyba wszystkie możliwe błędy (32 szt.). Po ich wykasowaniu, w ułamek sekundy pojawia się od razu ta sama długa lista błędów.
Czy oznacza to awarię pompki centralnego zamka i jedynym rozwiązaniem jest jej wymiana? Czy jest jakiś sposób na jej weryfikację i ewentualną naprawę? Szukam punktu zaczepienia zanim zacznę szukać nowej pompki. Liczę na Waszą pomoc.

[ Dodano: 2022-01-12, 09:03 ]
Problem rozwiązany. Awarii uległa elektronika w pompce centralnego zamka. Udało się dostać pierwszą lepszą z uszkodzonym wirnikiem od Audi A3 (8D0 862 257 B). Przelutowałem płytkę do mojej pompki (8L0 862 257 Q), w której wirnik jest dobry. Teraz jest wszystko ok. Piloty zakodowane i wszystkie funkcje pięknie działają.
 
 
pele2578 

Rocznik: 2002
Silnik cm3: 3,3
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: lolek
Jeżdzę: D2
Wiek: 25
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: wodzislaw
Wysłany: 2023-02-06, 23:27   

No to świetnie <chura>
 
 
Zjedzmin 

Rocznik: 1996
Silnik cm3: 3.7
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Piotr
Jeżdzę: A8 D2
Dołączył: 19 Paź 2022
Posty: 11
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-02-07, 15:55   

Podłącze się pod temat, kupiłem A8 d2 96 z jednym kluczykiem, bez pilota i muszę otwierać i zamykać z kluczyka w drzwiach (wszystko się otwiera i zamyka na raz) mam pytanie
1) jak od środka zamknąć drzwi? Jest jakiś przycisk do zamknięcia drzwi jak jadę (aby zaryglować wszystkie na raz)
2) co potrzebuje, aby mieć otwieranie i zamykanie z pilota ( grot do drugiego kluczyka dorobić) ale jaki kluczyk mam szukać? Nowy? Używany? Dokodowac coś?
 
 
Kacpergg 

Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Kacper
Jeżdzę: S8 D2
Dołączył: 28 Mar 2024
Posty: 1
Skąd: Skarżysko kamienna
Wysłany: 2024-03-28, 17:15   

Mam problem również z zamkiem centralnym. Bagażnik z pilota się otwiera, drzwi nie. Pompka słychać że chodzi. Gdzie szukać problemu?
 
 
pioter 
Master MOD



Rocznik: 1998
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Piotr
Jeżdzę: S8 D2 AHC
Pomógł: 89 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 1790
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2024-03-29, 07:24   

Pompkę będzie słychać ale nie musi pompować , w bagażniku za zmieniarką jest pompka - zobacz czy daje ciśnienie . Na aledrogo są zestawy naprawcze bo obstawiam że wirnik grafitowy się rozsypał .
_________________
ex : A8 D2 95r 4.2
A8 D3 03 4.2
A8 D4 12 4.2TDI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.