Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D2 01 ] Woda w bagażniku, woda koło akumulatora  
Autor Wiadomość
kamilsxt 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: kamil
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 55
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-11-09, 15:54   [S8 D2 01 ] Woda w bagażniku, woda koło akumulatora

Witam, miał ktoś może taki problem że woda stoi koło akumulatora, ogólnie wilgoc, woda w bagażniku, pod tapicerką ta woda tam gdzie koło zapasowe. Nie wiem skąd ta woda tam się znalazła .Po za tym przy każdym odpalaniu silnika słychac jakby woda się przelewała gdzieś z tyłu to chyba nie jest normalne.
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-11-09, 16:23   

Z tyłu musisz szukać nieszczelności. Masz antenę elektryczną, jeśli tak to z anteny jest wężyk z odprowadzeniem wody która może ściekać po antenie - ale to mało prawdopodobne żeby, aż dostała się koło akumulatora. Kolejna możliwość to uszczelka klapy - sprawdź stan, kolejna możliwość to antena GPS. na klapie, może na niej nie trzyma uszczelka, wtedy najlepiej odkręcić antenę, dać odrobinę silikonu i przykręcić ponownie. Może też masz nieszczelność przy lampie. Musisz to obejrzeć lub jak nie będzie widać to lać wodę z góry i co chwila zaglądać do bagażnika i patrzeć gdzie pojawia się woda.
Odnośnie odgłosu przelewania wody to czy na pewno z tyłu a nie z przodu, ze środka deski rozdzielczej (bo ten odgłos to sugeruje). Jeśli jednak z przodu to musisz wyczyścić odpływy wody z klimatronika - było o tym na forum (poszukasz i znajdziesz instrukcję krok po kroku jak to się robi). Jeśli z tyłu to nie kojarzę gdzie tam woda może się przelewać po odpaleniu silnika.
 
 
kamilsxt 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: kamil
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 55
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-11-09, 16:35   

... niby wszytko ok tam z tyłu uszczelki itp, antena wkręcana tapicerka sucha. Co do przelewania wody wydaje się że z tyłu ale to może takie złudzenie ,nie wiem sam już. Już tak zniesmaczony jestem do tego auta. Ze skody octavi bym był bardziej zadowolony:(
 
 
sylwekr 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 2.8
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Sylwek
Jeżdzę: A8 D2
Pomógł: 20 razy
Wiek: 46
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 674
Skąd: Łowicz
Wysłany: 2012-11-09, 17:07   

kamilsxt napisał/a:
Ze skody octavi bym był bardziej zadowolony:(

Sprzedaj A8 kup Skodę, po co się męczysz z Audi jeśli jesteś niezadowolony. Nie każdemu to auto musi odpowiadać. Tylko co porównujesz ponad 10 letnie Audi z nową Skodą, czy z taką z tego samego rocznika co A8. Kupiłeś stare auto które trzeba już naprawiać, jeśli chcesz jeździć bezproblemowo kup nowe i jak będziesz miał trochę szczęścia to do serwisu przez jakiś czas tylko na przeglądy (ale różnie z tym bywa... :mrgreen: )
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-11-09, 17:58   

Ten odgłos przelewającej sie wody w tylnej części auta przy odpaleniu to może to odgłos pompy paliwa.
 
 
kamilsxt 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: kamil
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 55
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-11-09, 18:40   

...pompa paliwa wydaje mi się że to raczej nie to. A do czego ten grubszy wężyk gumowy niebieski chyba, co idzie koło akumulatora
 
 
123mielony 
Moje A8



Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tiptronic F1
Zasilanie: PB
Imię: Krzysiek
Jeżdzę: D3
Pomógł: 47 razy
Wiek: 47
Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 1828
Skąd: Biłgoraj
Wysłany: 2012-11-09, 19:21   

Niewie czy o tym samym myślimy ale na myśl nasówa mi się tylko odpowietrzenie aku.tyle że ono jest chyba czarne.
 
 
adrian949
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-09, 19:42   

Kolego koło akumulatora masz rurkę odprowadzającą wodę z szyber dachu, na pewno masz zatkaną i tamtędy dostaje się woda. Miałem tak samo przeczyściłem odpływ i na wszelki wypadek koło akumulatora wywierciłem otwór 6mm! ;-)
 
 
kamilsxt 
Moje A8


Rocznik: 2001
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: kamil
Jeżdzę: S8 D2
Wiek: 38
Dołączył: 09 Maj 2012
Posty: 55
Skąd: białystok
Wysłany: 2012-11-09, 20:29   

... nie odpowietrzenie aku, to jest niebieska grubsza rurka gumowa.

[ Dodano: 2012-11-10, 10:14 ]
ta rurka to może odpowietrzenie zbiornika paliwa. A te przelewanie to chyba pompa jednak , a jeśli tak to poco ona takie dziwaczne dźwięki wydaje. Bo z przodu na pewno nic tam nie chlupie i nie przelewa.

[ Dodano: 2012-11-10, 16:06 ]
... nie wiem u kogo tam jest odpływ z szyberdachu bo u mnie odpływy są 2 z lewej i prawej strony w przednich słupkach drzwi. A ta niebieska rurka to jest napewno jakiś odpływ wody nie wiem skąd ten odpływ jest, ale w chodzi w gumę tam koło akumulatora i w tą sama gumę wchodzi wężyk odpowietrzania akumulatora. Gumę wyjąłem wyczyściłem zobaczymy czy to z tamtego węża leciało.

[ Dodano: 2012-11-12, 15:44 ]
... jednak ten niebieski wąż to tylny odpływ z szyberdachu i to było przyczyna tej wody koło akumulatora.
 
 
bplukaszbp 

Rocznik: 2007
Silnik cm3: 4,2
Skrzynia: Automatyczna
Zasilanie: PB
Imię: Łukasz
Jeżdzę: A8 D3
Wiek: 36
Dołączył: 04 Wrz 2012
Posty: 25
Skąd: Pyskowice
Wysłany: 2012-12-17, 12:58   

Miałem ten sam problem, woda na nadkolu i spływała do bagażnika i pod tylną kanapę.

Odkręć siedzisko tylnej kanapy i zobacz, czy nie masz pod nią kałuży, u mnie wszysko było w wodzie.

Prawdopodobnie, tak jak pisali poprzedni forumowicze, odpływ z szyberdachu. W mojej A8 są cztery odpływy, dwa w przednich słupkach i dwa pociągnięte wężykami na tył samochodu, pod dachem. Wytrzyj wszystko do sucha i otwórz szyberdach całkowicie, postaw sobie auto delikatnie pod górkę i zalej szyberdach wodą. Chodzi o zalanie tych kanałów bocznych jak szyber będzie otwarty, tak żeby woda spływała tymi kanałami do tyłu auta do odpływów (chociaż w tej temperaturze, najlepiej zimowym płynem, do spryskiwaczy). Powienieneś zobaczyć jak w okolicach tylnego zderzaka wypływa woda. Jak nie wypływa, albo zbyt słabo, lub moczy bagażnik, to masz odpowiedź. Sprężone powietrze i po kłopocie.
 
 
tomi5 
Moje A8


Rocznik: 2005
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Tomek
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 812
Skąd: Lubin
Wysłany: 2013-06-25, 16:34   

Panowie u mnie tez jest ten problem mam zatkane tylne odpływy, i w efekcie zalaną podsufitkę.

Jak sie dostac do tylnych odplywów, wlot i wylot
_________________
Forum Audi A6.
Forum Audi A8.
 
 
emdzej 
Moje A8


Rocznik: 2011
Silnik cm3: 4200
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: ON
Imię: Max
Jeżdzę: A8 D4
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 373
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2013-06-25, 20:00   

Z lewej odkręć sprzęt audio z półką a następnie wykładzinę boczną (dwa plastiki i taki plastik co jest po obu stronach). Z prawej ja wyciągałem aku i okręciłem tą czarną puszkę na nim. Wyciągasz wąż i wyciągasz odpływy, najlepiej umyć je w ciepłej wodzie i mydłem w płynie.
 
 
Remarq 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Marek
Jeżdzę: A8 D2
Wiek: 42
Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 54
Skąd: Brodnica
Wysłany: 2015-07-08, 22:23   

Jeżeli zbiera się z lewej strony to najczęściej uszczelnienie na łączeniu antena błotnik, ale jak cieknie z prawej i nie jest to niedrożny odpływ z szybra to może być jeszcze nieszczelność wokół przewodu który wychodzi z klapy i idzie w górny rant błotnika (strona prawa przewód widoczny po otwarciu klapy)

Ja wyeliminowałem to u siebie ale dalej walczyłem jeszcze z woda po deszczu tym razem zbierającym się we wnęce koła, aż odkryłem że woda dostaje się górną częścią uszczelki tylnych lamp zamontowanych w klapie. Po odtłuszczeniu i naniesieniu cienkiego paska silikonu bezbarwnego problem znikł. Ciekło mi w obu lampach w tym samym miejscu, patrząc na prawą lampę klapy tu u góry prosto nad przyciskiem otwierania klapy, w lewej w analogicznym miejscu.
 
 
Preston81 
Moje A8



Rocznik: 2000
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: tiptronic FBG
Zasilanie: PB
Imię: Maciej
Jeżdzę: S8D2 AQH
Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 1805
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-12-23, 15:03   

bplukaszbp napisał/a:
Prawdopodobnie, tak jak pisali poprzedni forumowicze, odpływ z szyberdachu. W mojej A8 są cztery odpływy, dwa w przednich słupkach i dwa pociągnięte wężykami na tył samochodu, pod dachem. Wytrzyj wszystko do sucha i otwórz szyberdach całkowicie, postaw sobie auto delikatnie pod górkę i zalej szyberdach wodą. Chodzi o zalanie tych kanałów bocznych jak szyber będzie otwarty, tak żeby woda spływała tymi kanałami do tyłu auta do odpływów (chociaż w tej temperaturze, najlepiej zimowym płynem, do spryskiwaczy). Powienieneś zobaczyć jak w okolicach tylnego zderzaka wypływa woda. Jak nie wypływa, albo zbyt słabo, lub moczy bagażnik, to masz odpowiedź. Sprężone powietrze i po kłopocie.


panowie to ile jest tych odpływów w a8 d2 po lifcie , kazdy mi tu mowil ze 2 na szyberdachu z przodu 2 pod maską i czesto zatykaja sie w tunelu srodkowym ,....czy ktos wie ile odplywow jest z tyłu i jak sie do nich dostac gdzie sa umiejscowione , tutaj pisza o jakis przewodach ktorymi ma ta woda plynac z dachu do tyłu ? gdze to jest ?
_________________
bądź sobą, wariatów też lubią
 
 
VAGowner 
Moje A8


Rocznik: 1997
Silnik cm3: TDI
Skrzynia: manual DQS 6b
Zasilanie: ON
Imię: Jac
Jeżdzę: A8 D2, A80 B4 1Z+
Pomógł: 10 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 483
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2017-12-25, 01:30   

Na tył idą dwa węże.
Zobacz na rysunkach 877-010 oraz 877-020 w ETKA.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.