Ogłoszenie 

części samochodowe Tarcze, hamulce części samochodowe iparts.pl

felgi - sklep internetowy sportwheels.pl

felgi - sklep internetowy ucando.pl


Poprzedni temat «» Następny temat
[S8 D2 99 LPG ] Tempomat nie działa  
Autor Wiadomość
wojtf23 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: WOJTEK
Jeżdzę: Passat B5 FL
Wiek: 35
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-23, 23:59   [S8 D2 99 LPG ] Tempomat nie działa

Witam kolegow. otoz z ciekawosci chcialem dzisiaj zobaczyc na modul tempomatu bo mi nie chodzil od kad kupilem od jakub moja ese :) sprawdzalem dopiero tempomat w czasie jazdy do domu bo zapomnialem przed kupnem. Jakub powiedzial mi przez telefon ze tempomat dzialal. ta wiec zaczalem szukac na necie co moze byc przyczyna ze nie dziala tempomat. najwiekszym przypadkiem sa te luty na module tempomatu. i dlatego zaczalem go szukac dzisiaj. i tak doszedlem do tego. Że niestety ale mozna powiedziec oszukano mnie
(mowiono mi tutaj na forum ze najlepiej kupic od forumowicza) bo patrzac sie po stronie od pasazerra pod maska sa komputery ale niestety nie bylo modulu od tempomatu ani nie bylo wtyczki. tak wiec moj samochod nie ma tempomatu a zapewniano mnie ze jest i jestem zawiedziony ze powiedziano mi zebym zaufal forumowiczom a mozna powiedziec ze mnie oszukano ale najbardziej jestem zawidziony ze ESA!!! nie miala w standardzie tempomatu bo przeciez to ESA :(

chyba ze sie myle i akurat w moim modelu jest gdzie indziej modul tempomatu

zrozumial bym jeszcze jakby nie bylo manetki od tempomatu ale byla wiec nie wiem po co ktos wlozyl po to zeby byl tylko wizulanie. bezsens :( (
_________________
Moja była :(
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-10-24, 00:38   

wojtf23 napisał/a:
z ciekawosci chcialem dzisiaj zobaczyc na modul tempomatu bo mi nie chodzil od kad kupilem od jakub moja ese :) sprawdzalem dopiero tempomat w czasie jazdy do domu bo zapomnialem przed kupnem. Jakub powiedzial mi przez telefon ze tempomat dzialal...
(...)
chyba ze sie myle i akurat w moim modelu jest gdzie indziej modul tempomatu

zrozumial bym jeszcze jakby nie bylo manetki od tempomatu ale byla wiec nie wiem po co ktos wlozyl po to zeby byl tylko wizulanie. bezsens :( (

Kolego wojtf23, skoro nie masz pewności że tempomat jest lub go nie ma lub też jest ale nie działa to może jednak nie powinieneś oskarżać sprzedającego o oszustwo...
w naszych A8/S8 jest tyle różnic pomiędzy teoretycznie identycznymi modelami że nie wszystko można ocenić na pierwszy rzut oka...
nawet w ASO typując części po nr VIN okazuje się że są różnice pomiędzy tym co jest fizycznie w aucie a tym co pokazuje ETKA (osobiście miałem takie przypadki).

Poniżej masz kilka tematów dotyczących tempomatów - może sprawdź najpierw czy Twój brak tempomatu to nie przypadkiem nie jakieś odłączone podciśnienie albo inna usterka (bezpieczniki)...
http://www.a8team.pl/topics12/2052.htm
http://www.a8team.pl/topics12/869.htm
http://www.a8team.pl/topics16/335.htm
http://www.a8team.pl/topics30/475.htm


wojtf23 napisał/a:
(...) jestem zawiedziony ze powiedziano mi zebym zaufal forumowiczom a mozna powiedziec ze mnie oszukano ale najbardziej jestem zawidziony ze ESA!!! nie miala w standardzie tempomatu bo przeciez to ESA :(

A skąd informacja czy tempomat był standardem czy też dodatkiem w A8 i S8??
Jeżeli na przełączniku kierunkowskazów jest sterowanie od tempomatu to zacząłbym raczej szukać powodów jego nie działania niż wychodzić z założenia że zostałem oszukany.

:idea: Jak chcesz być pewnym czy Twoje auto posiadało fabrycznie tempomat to podjedź do najbliższego ASO i poproś o wydruk pełnej listy wyposażenia... i będziesz miał wszystko czarno na białym.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-10-24, 02:32   

a umiesz go w ogóle włączyć bo mnie po przesiadce z innych aut to naprawdę użytkowanie tempomatu w audi nie jest logiczne
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
wojtf23 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: WOJTEK
Jeżdzę: Passat B5 FL
Wiek: 35
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-24, 18:52   

niestety ale umiem wlaczac tempomat. juz jezdzilem z tempomatem. a co do FOSS to ze ma manetke nie oznacza ze jest tempomat. bo z tego co wiem to ten kto ma jaki kolwiek rocznik a8/s8 to bedzie mial w tym samym miejscu modul tempomatu oprocz diesli. a ja nie mam tam jak i modulu tak i wiazki od tempomatu do modulu.
_________________
Moja była :(
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-10-24, 19:26   

wojtf23 napisał/a:
a co do FOSS to ze ma manetke nie oznacza ze jest tempomat. bo z tego co wiem to ten kto ma jaki kolwiek rocznik a8/s8 to bedzie mial w tym samym miejscu modul tempomatu oprocz diesli. a ja nie mam tam jak i modulu tak i wiazki od tempomatu do modulu.

Nie wiem gdzie jest moduł ale wiem że jeżeli nikt nie zmieniał przłączników to auto bez tempomatu nie nie ma też do niego sterowania (i odwrotnie)... a czytając tematy które załączyłem powyżej okazuje się że wystarczy jakaś nieszczelność na wężyku od podciśnienia aby tempomat kompletnie nie działał.

Pragnę też wyjaśnieć że piszę tutaj nie po to żeby bić pianę albo udowadniać że na niczym się nie znasz ale po to żeby w konstruktywny sposób pomóc...
napisz mi na PW swój numer VIN - bywam często w ASO to sprawdzę Twoje wyposażenie... i skończymy niepotrzebną polemikę a zaczniemy szukać rozwiązań ;-)
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
wojtf23 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: WOJTEK
Jeżdzę: Passat B5 FL
Wiek: 35
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-25, 15:40   

powiem tylko tyle ze dla a8 czy s8 po 99 roku nie ma czegos takiego jak modul tempomatu w etka. a sprawdzilem i mam tempomat po numerze vin jesli sie nie myle to jest 8t1 - cruise control system CCS. tylko gdzie znalezc blad ze nie dziala :(
_________________
Moja była :(
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-10-25, 16:47   

colln napisał/a:
a umiesz go w ogóle włączyć bo mnie po przesiadce z innych aut to naprawdę użytkowanie tempomatu w audi nie jest logiczne


mam takie same odczucia, ideał to dla mnie tempomat w multifunkcji w BMW e46/e39/e38
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
colln 
Moje A8



Rocznik: 2006
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Artur
Jeżdzę: D3
Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 969
Skąd: P.T.
Wysłany: 2010-10-25, 19:49   

artekk napisał/a:
ideał to dla mnie tempomat w multifunkcji w BMW e46/e39/e38


zobacz w Volvo jak moje to będziesz miał nowy ideał :-D
_________________
Z Audi były: A8 D2 2.8 A8 D3 3.7 A2 1.4 A8 D3 4.2 A4 B7 2.0PB A8 D3 3.0PB Obecnie A8 4.2 lift oraz A2
 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-10-25, 21:07   

wojtf23 napisał/a:
powiem tylko tyle ze dla a8 czy s8 po 99 roku nie ma czegos takiego jak modul tempomatu w etka.

Bez żadnej ironi powiem że jakoś wcale mnie to nie dziwi...
pewnie tempomat sterowany jest bezpośrednio z komputera...
podobnie jest przecież z modułami zapłonowymi - przed liftem były a po lifcie już ich nie ma.

wojtf23 napisał/a:
a sprawdzilem i mam tempomat po numerze vin jesli sie nie myle to jest 8t1 - cruise control system CCS.

Dokładnie tak... na potwierdzenie tak jak obiecałem pełna lista wyposażenia Twojego auta:



wojtf23 napisał/a:
tylko gdzie znalezc blad ze nie dziala :(

Poczytaj tematy które załączyłem w pierwszym poscie... jest tam kilka cennych wskazówek.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
artekk 
Moje A8



Rocznik: 1999
Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tip F1
Zasilanie: PB+LPG
Imię: Arturo
Jeżdzę: A8
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 192
Skąd: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2010-10-25, 21:37   

colln napisał/a:
zobacz w Volvo jak moje to będziesz miał nowy idea


Sorry, ale nie lubię SUVów.... a tak w ogóle, to volvo generalnie nigdy mi nie leżało, tak więc wybacz, ale nie zobaczę :)
_________________
Jest BMW E60 525dA na koksie. Ps: https://a6klub.pl
 
 
wojtf23 
Moje A8



Rocznik: 2002
Silnik cm3: 2.0
Skrzynia: Manual
Zasilanie: PB+LPG
Imię: WOJTEK
Jeżdzę: Passat B5 FL
Wiek: 35
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 77
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-28, 22:14   

witam ponownie sprawdzalem jak narazie bezpieczniki i sa cale wiec odpada jedna opcja. A jest moze gdzies przekaznik od tempomatu????

nie napisalem wam co dokladnie sie dzieje. wlaczajac tempomat nie pojawia sie w ogole kontrolka tempomatu na liczniku.

[ Dodano: 2010-11-03, 20:15 ]
koledzy vaguje moja ese ale nic po prostu nic. wchodze w engine - 1 potem w w blok pomiarow - 8 a potem 006 albo 066 i nie ma tam nio cruise control mam tylko to :
i nic wiecej. oczywiscie jak naciskam pedalu to sie zmienia tylko pytanier jak to jest w automacie????
_________________
Moja była :(
 
 
pytonwwa 
Użytkownik


Silnik cm3: 4.2
Skrzynia: Tiptronic
Zasilanie: PB
Imię: Robert
Jeżdzę: S8 D2 [AHC]
Wiek: 49
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-11-11, 20:45   

Witam. Kolego - tempomat masz w swojej esce na 100%. Sterownik tempomatu znajduje się wewnątrz kabiny po stronie kierowcy. Musisz zdjąć plastiki pod kierownicą, przy kolumnie kierowniczej, na wysokości czujników przy pedale hamulca - po stronie prawego błotnika - tam go znajdziesz.Pozdrawiam
_________________

 
 
FOSS 
Moje A8



Rocznik: 2003
Silnik cm3: 4.2Q
Skrzynia: Tip.Sport F1
Zasilanie: PB
Imię: Damian
Jeżdzę: A8 D3
Pomógł: 189 razy
Wiek: 48
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 5844
Skąd: WPR
Wysłany: 2010-11-12, 20:15   

Kolego wojft23, temat Twój zamykam ponieważ założyłeś drugi w którym kontynułujesz walkę z tym konkretnym problemem.
Jednocześnie proszę Cię: nie dubluj tematów i zwróć uwagę na poprawne ich nazywanie czyli z użyciem odpowiednich tagów i zgodnie z regulaminem:
http://www.a8team.pl/topics12/2943.htm

Kontynułacja problemów z tempomatem tutaj: http://www.a8team.pl/topics16/2970.htm

Pozdrawiam, FOSS.
_________________
* FOSS motorsport * (PL-Warszawa)
inspekcje przed zakupem
serwis, części zamienne nowe i używane
serwis mobilny, serwis door2door
modyfikacje, przeróbki, tuning

-
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

opony samochodowe felgi - sklep internetowy sportwheels.pl
części samochodowe ucando.pl części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Myjki ciśnieniowe Stiga

Prywatność.